Şimdi Ara

E-devlet’e soy ağacı sorgulama hizmeti eklendi: Alt-üst soy bilgisi sorgulama (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.448
Cevap
22
Favori
284.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 0z0z

quote:

Orijinalden alıntı: Kraven

quote:

Tüh lan gavur çıkamadık diyen ergenlerin forumunu terk ediyorum.

Yeter bu kadar.

Allah razı olsun, en isabetli kararın olur. Millet dedesini merak ediyor diye etmediğin kalmadı.

Milletin dedelerini merak etmesi beni ilgilendirmiyor.

Bu konu fitnedir.

Siz de bu yorumla ortak oldunuz tebrikler.

Yukarıda yazdım osmanlı 1831 ve 1904 nüfus sayımları var ötesi somut bir bilgi belge yok.

Katolik ve protestan kiliselerde rahipler vaftizle soyları yazılı kayıt altına almış gayr-i müslimler 500-1000 yıllık soy ağacını çıkarabiliyorken

İmamların cahliyeti ve osmanlının nüfus kayıtsızlığından kendilerini gayr-i müslim soya dahil etmeye çalışan ve maalesef kurtuluşlarını burada gören biçare yeni ergen nesile

Gerçekleri anlatmak zorundayız

Kimsenin dedeleri ya da nesliyle sorunum asla yoktur.

Atatürk büyük insanmış sadece bunu diyebilirim.

Milletin dedesini merak etmesiyle derdin yoksa bu iş açıldığından beri attığın mesajlar ne ? Sana ne elin gerizekalısından ? İster gavur olmak istesin ister başka bir şey, yeter yahu sıkıldık senin şu mesajlarından.

Ayrıca belli ki haberin yok, ama o kayıtlar gayet muntazam tutulmuştur. Çünkü adam ne kadar asker çıkarabileceğini görmek istiyor. Onun için ta en ücra dağın başındaki köye kadar çıkıp kayıt tutmuştur. Bu somut belgedir. Aynı şey tahrir belgeleri için de geçerlidir. Yine ayrıca her gayrimüslim öyle yüzlerce senelik soyunu falan çıkaramaz. Ortodokslarda öyle düzgün bir kayıt sistemi yoktur. Katoliklerin nispeten düzgün bir kayıt sistemi vardır, onda da göç ettiysen yine takip edemezsin. Ve yine ayrıca cahil dediğin imamlar okumuş sınıftır. Cehaletin tam tersidir yani. Örneğin benim dedem Osmanlı'nın son, Cumhuriyetin ilk Kütahya müftüsüdür, Atatürk'ün hapis arkadaşıdır, bol bol mektuplaşmaları vardır, Kütahya'ya geldiğinde özellikle yanına çağırıp sohbet ettiği ahbabıdır. 7 dil bilir, Milli Mücadele için yapabileceğini yapmıştır, muazzam bir kütüphaneye sahiptir, resmi görüşmelerde tercümanlık yapmıştır, üstelik Özbek'tir. Nitekim konunun Atatürk ile de alakası yoktur.

Umarım sözünün eri olur da forumu bırakırsın.
  • Anne tarafından San Marino göçmeni çıktım kim bilir kaçıncı papanın torunuyumdur papa soyundanım yani varmı arttıran
  • İlk sırada salih çavuş diye biri var benim listede

Bu çavuşu herkes kullanabiliyor muydu osmanlı’da?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dedelerimin şehit olduğu kesin, 20 yıl yaşamışlar sadece savaş zamanları... Diyarbakırlıyız... en azından ikisinin Çanakkale'ye gittiğini biliyordum zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

Hizmet sayesinde Babamın Babasının Babasının

Annesi ve Babamın Babasının Babasının

Annesinin hayatta olduğunu öğrendim. Yarın ilk iş Müge Anıl'ya gideceğim.

Nedense hep dul bayanlar sağ,

Dul maaşı!?!

• quote:

Orijinalden alıntı: Theologist

Dedelerimin şehit olduğu kesin, 20 yıl yaşamışlar sadece savaş zamanları... Diyarbakırlıyız... en azından ikisinin Çanakkale'ye gittiğini biliyordum zaten.

acaba burada var mıdır isimleri?

http://www.msb.gov.tr/Personel/SehitleriListele
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Yeter bu kadar.

Allah razı olsun, en isabetli kararın olur. Millet dedesini merak ediyor diye etmediğin kalmadı.

Bu konu fitnedir.

Yukarıda yazdım osmanlı 1831 ve 1904 nüfus sayımları var ötesi somut bir bilgi belge yok.

Katolik ve protestan kiliselerde rahipler vaftizle soyları yazılı kayıt altına almış gayr-i müslimler 500-1000 yıllık soy ağacını çıkarabiliyorken

İmamların cahliyeti ve osmanlının nüfus kayıtsızlığından kendilerini gayr-i müslim soya dahil etmeye çalışan ve maalesef kurtuluşlarını burada gören biçare yeni ergen nesile

Milletin dedesini merak etmesiyle derdin yoksa bu iş açıldığından beri attığın mesajlar ne ? Sana ne elin gerizekalısından ? İster gavur olmak istesin ister başka bir şey, yeter yahu sıkıldık senin şu mesajlarından.

Ayrıca belli ki haberin yok, ama o kayıtlar gayet muntazam tutulmuştur. Çünkü adam ne kadar asker çıkarabileceğini görmek istiyor. Onun için ta en ücra dağın başındaki köye kadar çıkıp kayıt tutmuştur. Bu somut belgedir. Aynı şey tahrir belgeleri için de geçerlidir. Yine ayrıca her gayrimüslim öyle yüzlerce senelik soyunu falan çıkaramaz. Ortodokslarda öyle düzgün bir kayıt sistemi yoktur. Katoliklerin nispeten düzgün bir kayıt sistemi vardır, onda da göç ettiysen yine takip edemezsin. Ve yine ayrıca cahil dediğin imamlar okumuş sınıftır. Cehaletin tam tersidir yani. Örneğin benim dedem Osmanlı'nın son, Cumhuriyetin ilk Kütahya müftüsüdür, Atatürk'ün hapis arkadaşıdır, bol bol mektuplaşmaları vardır, Kütahya'ya geldiğinde özellikle yanına çağırıp sohbet ettiği ahbabıdır. 7 dil bilir, Milli Mücadele için yapabileceğini yapmıştır, muazzam bir kütüphaneye sahiptir, resmi görüşmelerde tercümanlık yapmıştır, üstelik Özbek'tir. Nitekim konunun Atatürk ile de alakası yoktur.

Senin Atatürk Türkiyesi ve Türklükle sorununla doğru orantılı anladın sen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 15 Şubat 2018; 2:25:2 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yeter bu kadar.

Bu konu fitnedir.

Senin Atatürk Türkiyesi ve Türklükle sorununla doğru orantılı anladın sen.

Palavraların ortaya çıkınca iftira ve yalancılığa da başladın yani. Şimdiye kadar söylediğin yaşa hürmet ettik, fakat her şeyin bir hududu ve haddi var, sen de biraz yaşının adamı olsan ve ona uygun davransan fena olmayacak. Edepsizliğin lüzumu yok.
  • Alamanyadan Türkiyeye atış yapan fetocuları iyi biliriz sizler de öğreniniz.

Bunlar Türkiye ile derinden sorun yaşayan sorunlu tiplerdir ciddiye almayınız.

• ekstra bir şey öğrenemedim
  • 0z0z 0 kullanıcısına yanıt
    amcacım atatürkün gittiği yerde aynı sende gidecen o arapta ermenide kürtte aynı yere gidiyor farklı bir muamele yok yani türklere boşver hayatının geri kalanını mutlu yaşa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Şubat 2018; 2:29:58 >
  • simerazzı kullanıcısına yanıt
    Aynen ya ne yazıtlar geldi bugüne kadar, biz 200 yıl bile geriye bakamıyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: Kenan Koper

quote:

Dedelerimin şehit olduğu kesin, 20 yıl yaşamışlar sadece savaş zamanları... Diyarbakırlıyız... en azından ikisinin Çanakkale'ye gittiğini biliyordum zaten.

Bir tanesini buldum

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

Hizmet sayesinde Babamın Babasının Babasının

Annesi ve Babamın Babasının Babasının

Annesinin hayatta olduğunu öğrendim. Yarın ilk iş Müge Anıl'ya gideceğim.

Nedense hep dul bayanlar sağ,

Dul maaşı!?!

Tc kimlik no yok, soyad yok neye göre dul maaşına bağladın? Muhtarda birikiyordur maaş o zaman onu da alalım.

Şaka bi yana nüfus müdürlüğünde memur dedeme sormuş. İşte babanın babanın annesi sağ, nasıl oluyor demiş. Oda ben bilmem dediğine göre 160 yaşında, bulun kendisine sorun nasıl olduğunu demiş. Öyle anlatırdı arada demekki doğruymuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babasinin bababsi bababasbababa diye gitmesi bir garip, a4 uzerine sema cizdim anca oyle anlasiliyor

1830'dan 1900'lere kadar ayni yerde kalmislar, yerin tarihcesine baktim, 1950lilere kadar hotamisli turkmenlerinin yasadigi yerlerden imis.

Enterasan oluyor insan baktikca... en garibi anne tarafi oldu, Resmo'dan gelmisler izmir'e
  • Talep gönderenlere geri dönüldü mü

• quote:

quote:

quote:

Bir tanesini buldum

Vaybe üzülüyor insan bunları görünce :(

bende diyarbakırlıyım hangi köy sizin ?

bizim çermik yeni adı çünküş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

amcacım atatürkün gittiği yerde aynı sende gidecen o arapta ermenide kürtte aynı yere gidiyor farklı bir muamele yok yani türklere boşver hayatının geri kalanını mutlu yaşa

Ben de aynı şeyi söylüyorum

Kripto ermeniler ve onlara bağlı kripto kürtlerin sözlerine itibar etmeyin diye yazıyorum. Bu forumdaki kripto fetocu ermeni kurdish! milliyetçilere dikkat ediniz.

Türkiye Cumhuriyeti diyorum başka birşey demiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bir tanesini buldum

Vaybe üzülüyor insan bunları görünce :(

bende diyarbakırlıyım hangi köy sizin ?

bizim çermik yeni adı çünküş

Çermik çok güzel, biliyorum kaldım orada azıcık. Hani Gürbüz bizim.

Ne şehitler vermişiz komple Diyarbakır olarak, her yerde... Kut'ul Amare mi desem, Kafkas mı desem, Yemen mi, Çanakkale mi... Her yere şehit vermişiz...

Çermik'liler çok delikanlı olur severim...

Mesela...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 15 Şubat 2018; 2:40:55 >
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.