Şimdi Ara

*** E.C.A SCOT ***Kullanıcıları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.099
Cevap
28
Favori
73.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ECA skot kombi premix yoguşmalımı normal yoguşmalı kombi mi.
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    Peki hocam petekler çapraz mi bağlı
    Benim petekler alttan giriş alttan çıkış yapmışlar o şekilde termostatik vana takilirmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Eco modda ilk 5 dk %22 ile çalışıp bir ön ısıtma yapıyor , sonra set edilen dereceye çıkıyor. Alevi ne kadar yükselteceğini hesaplıyor bence o arada , çıkış ve dönüş suyu ısınmasını ölçerek. Su geç ısınıyor tek dezavantaj bu. Soğuk havalarda odada ısı dalgalanması 0,2 derece daha fazla oluyor.
    Normal mod ile en önemli farkı bu , ayrıca biraz daha küçük alev boyu ile çalışıyor.
  • 1998onur 1 kullanıcısına yanıt
    Premix Yoğuşmalı
  • Herkese iyi akşamlar
    disintegration hocam eca scot kombi ile in-therm MRL 300 RF oda termostatı kullanılabilir mi?
    Ayrıca benim eca scot kombim mutfakta takılı; mutfakta rahatsız edici bir sesi yok ama sesi salonda daha çok duyuluyor, kapıyı kapatınca gelmiyor ses. yankı yada rezonans yapıyor. Sanırım bu evimizin planı / yapısıyla ilgili bir durum. yine de tavsiyeniz varsa uygularım. teşekkürler.
  • h_akkus H kullanıcısına yanıt
    in therm mrl 300rf uyumludur.bende eca scot'u mutfağa taktırdım.sizde rezonans yapabilir,o da duvardan dolayı bunun çözümü zor mutfakta kombiye mdf den dolap yaptırılabilir
  • myctapha kullanıcısına yanıt
    salon hariç petekler paralel bağlantı,tesisat eski demir boru zemin altı 15-16yıllık
    petek bağlantıları alttan ise giriş vanasına bağlanabilir ama bence o vanayı peteğin üstüne aldır termostatik vanayı üstten bağlat üstten bağlatınca bağlantı doğal olarak çapraz bağlantıya dönecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulpara

Eco modda ilk 5 dk %22 ile çalışıp bir ön ısıtma yapıyor , sonra set edilen dereceye çıkıyor. Alevi ne kadar yükselteceğini hesaplıyor bence o arada , çıkış ve dönüş suyu ısınmasını ölçerek. Su geç ısınıyor tek dezavantaj bu. Soğuk havalarda odada ısı dalgalanması 0,2 derece daha fazla oluyor.
    Normal mod ile en önemli farkı bu , ayrıca biraz daha küçük alev boyu ile çalışıyor.

evet yazdığınız gibi oluyor,çok değişik bir kombi daha önce böylesini görmedim sanki modülasyonlu oda termostatı bağlanmış bir şekilde oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışıyor
    eve girer girmez kombiye gittim kazan sıcaklığı 43c de geziniyordu

• Arkadaşlar bende ECA scot kulanıyorum ECA akıllı kit ile ve cok iyi çalışıyor fakat benim evin izalasyonundan kaynaklı sanırım yakıt biraz fazla gibi geldi ama yinede iyi. aKILLI KİT TAKMADAN ÖNCE BENİM KOMBİDE HİÇ DURMADAN ÇALIŞTI VE GAZ TÜKETTİ BUNUN NAYARLARINDAN KAYNAKLI BİRŞEY OLDUGUNU DÜŞÜNÜYORUM AMA AKILLI KİT İLE AYARLANAN DERECEDE DURUYOR VE ÇALIŞIYOR SIKINTISIZ
  • AMA BEN ŞUNU MERAK EDİYORUM ECO MODDA MI DAHA IYI NORMAL MODDAMI BUNU BİLEN VARSA YAZARSA SEVİNİRİM
  • azg007 A kullanıcısına yanıt
    Eco modda biraz daha az gaz tüketiyor. İlk 5 dk ön ısıtma yapıyor. Oda ısısı biraz düşüyor normal moda göre. Çok soğuk olmayan havalarda veya ısı düşsün problem değil derseniz eco mod kullanılabilir.

• TŞK KULLANA KULLANA ÖĞRENECEĞİZ ARTIK
  • @tulpara güzel açıklamalar yapıyor eco mod ve standart mod hakkında

edindiğim en büyük izlenim sanki bu kombiye sanki modülasyonlu oda termostatı bağladınız o şekilde çalışıyor,standart bir şekilde tesisat suyuna göre modülasyon özelliğinde çalışmıyor
    Oda termostadi olmadigi halde nasil modulasyonlu termostad varmis gibi calisabilir peki aciklamasi nasil olabilir.kombi ic ortam sicakligini bilmiyorki hocam

• Tesisattaki su miktarı gidiş ve dönüş sıcaklığına göre modülasyon yapıyor ama çalışma mantığı farklı modülasyonlu oda termostatı gibi çalışıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scot kombi kullananlar evinizde kaç metre petek var, her petek iyi şekilde ısınıyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim.
    Hocam benim ilk kombim olduğu ve diğer kombilerin performanslarını bilmediğim için kıyaslama yapamıyorum. Ama yorumlarınızdan anladığım kadarı ile Scotun yazılımı biraz daha farklı.
    Daha fazla inceleyebilirim isterseniz.

Dış hava sensörü olsa kazan ısısını kendi mi ayarlayacak ? Böyle bir ayar,parametre görmedim ben. ECA kitapçığı yetersiz bence.
    Biz istediğimiz maksimum ısıya ayarlıyoruz , sensör hava ısına göre o ısıyı geçmeyecek şekilde artırıp azaltıyor mu? Bilginiz var mı?

• 9 metre petek var benim evde ve hpside guzel ısınıyor sıkıntı yok
  • peki hocam akıllı kitten sıcaklığı mesla 22 ye ayarlıyorum 22.1 e gelince kombi duruyor ta ki 21.9 a düşene kadar ama bu arada petekler buz gibi oluyor böylemi olması gerekir yoksa petekler belli ısıda kalmasımı gerekir
  • azg007 A kullanıcısına yanıt
    Petekler soguk olur bendede eca confeo plus var.cosa akilli kit var.bende 21.5 ayarli 21.5 te calisiyor.21.6 da kapatiyor.petekler bekleme suresinde soguk kaliyor.sicak olmasi icin oda termostadinin modulasyonlun olmasi gerekiyor. Eca lago modulasyonldur.bizim kombilerle uyumlu ancak kablolu.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.