Şimdi Ara

E.C.A. Confeo Plus Kombi (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
959
Cevap
28
Favori
309.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kablolu ve modulasyonluyu taktırın bence generalden daha iyi kılavuzunu okumuştum.kombi modulasyon özellikli.termostad ta oyle.hassas bir termostad.banyo suyu sıcaklık ayarını bile termostaddan yapabiliyorsunuz,ve degeri ekranda görebiliyorsunuz.general basit ve ucuz kablosuz 300 tl dedi servis generale.kablolu cronoterm termostada 250 dedi.saygılar
  • son kadarım, şunu taktırmaya karar verdim. hassasiyeti 0.1C derece ve modülasyonlu;

http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 3 Kasım 2012; 16:46:29 >
  • yeni doğalgazli bi evve tasindik..ben ilk kez kombi kulanacam.eca confeo premix..soorum şu .su ısıtma bolumu actim 50 dereceye verdimm..banyoda ki muusluk az su geliyyor ve 3 dk sicak suudan sonra soğuk su gelldi ve 10 dk sicak su gellmedi..sorun ne cözemedim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evime bu kombiyi almayı düşünüyorum evim 85m2 sağlıklı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpercanxxx

yeni doğalgazli bi evve tasindik..ben ilk kez kombi kulanacam.eca confeo premix..soorum şu .su ısıtma bolumu actim 50 dereceye verdimm..banyoda ki muusluk az su geliyyor ve 3 dk sicak suudan sonra soğuk su gelldi ve 10 dk sicak su gellmedi..sorun ne cözemedim..

Suyun derecesini mevsime göre 40-42-44 falan yap... kışın 43-44 olabilir birde muslukta ılıştırma yapma suyun tamamı kombiden gelsin.

Musluktan niye az geliyor, sadece kombiden gelen suyun debisi bir duşa yetmeli kısık akıyorsa bu sorun olur, kombide su fazla ısınır ve kapatır soğuk akabilir.
  • merhaba bende ilk defa eca confea plus kullanıyorum.en düşük ısı ayarı 40 görünüyor.45 deerece yaptım ev pek ısınmadı şimdi 50 derecede çalıştırıyorum.bu normal derece mi acaba?
  • Merhaba arkadaşlar ben ECA Confeo Plus kullanmaya dün başladım.Kiracıyım ev sahibi bu kombiyi taktırdı.Bi kaç sorum olacak müsadenizle...

1-Kütahyada şu anda hava 6-7 derece gibi kombiyi 42 ye ayarlıyorum +-9 gidip geliyor.Mesela 42 den 51 e kadar 5 dakikada yükseliyor sonra yine 5 dakikada 33 e kadar düşüyor.Bu normal mi sizce ?

2-Oda termostatı var ama 24 dereceye getirdiğimde tık diye bir ses geliyor ve kombi yanmaya başlıyor.24 den önce kombi beklemede kalıyor hiç yanmıyo sıcaklık sürekli düşüyor.Mesela sabah 21 e aldım oda termostatını kombi durdu ve kombide gösterilen sıcaklık zamanla 18 e kadar düştü.Şimdi 18 i gösteriyor.Petekler buz gibi.

Eşimde bende çalışıyoruz.Evde toplam 6 metre kalorifer peteği var.

Tavsiyeleriniz nelerdir.Sorun problem var mı normal mi sizce söylediklerim.Şimdiden teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: malibu03

Merhaba arkadaşlar ben ECA Confeo Plus kullanmaya dün başladım.Kiracıyım ev sahibi bu kombiyi taktırdı.Bi kaç sorum olacak müsadenizle...

1-Kütahyada şu anda hava 6-7 derece gibi kombiyi 42 ye ayarlıyorum +-9 gidip geliyor.Mesela 42 den 51 e kadar 5 dakikada yükseliyor sonra yine 5 dakikada 33 e kadar düşüyor.Bu normal mi sizce ?

2-Oda termostatı var ama 24 dereceye getirdiğimde tık diye bir ses geliyor ve kombi yanmaya başlıyor.24 den önce kombi beklemede kalıyor hiç yanmıyo sıcaklık sürekli düşüyor.Mesela sabah 21 e aldım oda termostatını kombi durdu ve kombide gösterilen sıcaklık zamanla 18 e kadar düştü.Şimdi 18 i gösteriyor.Petekler buz gibi.

Tavsiyeleriniz nelerdir.Sorun problem var mı normal mi sizce söylediklerim.Şimdiden teşekkürler...

ECA kombiler +- 9 derece toleransla çalışıyor sorun yok oda termostadınızda oda sıcaklığı değerinde tık diye bir ses verir. sorununuz yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: malibu03

Merhaba arkadaşlar ben ECA Confeo Plus kullanmaya dün başladım.Kiracıyım ev sahibi bu kombiyi taktırdı.Bi kaç sorum olacak müsadenizle...

İlk soru cevaplanmış. 2. sorunuza gelince; oda termostatınız mekanik olmalı. Mekanik çalışan oda termostatlarında bu tür problemlerle karşılaşılıyor. Ancak sizdeki termostat arızalı denebilir. Garanti kapsamındaysa değiştirsinler yada şimdi önereceğimi fark vererek alınız. Örneğin Lago FB oda termostatı almış olsaydınız, 21 dereceye ayarladığınızda, 20,5 derecede kombiyi çalıştırır, 21,5 derecede kapatırdı. Ayrıca değişik saatlerde farklı ısılar uygulayarak, günlük-haftalık program yapar. Bunun dışında modülasyonlu (open-therm) olduğundan, kombi azami ısısını 55 derece ayarlansa bile, gerekmedikçe ısıyı 40-45 derecede tutabilir. Bu oda termostatı 200 TL civarındadır.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Haftalik-Program-Saatli-Dijital-Oda-Termostati-Lago-FB-OT-0--362
    Günde birkaç farklı ısı uygulamama gerek yok. Belli ısıda yaksın yeter. Ayarladığım ısının 0,5 altında kombiyi çalıştırıp, 0,5 derece üstünde kapatsın derseniz. Aşağıdaki linkteki modülasyonlu, dijital, oval oda termostatı 143 TL dir.
    http://www.kombi.com/urun.php?prod=E.C.A-Modulasyonlu-Oda-Termostati-(Oval)-T87M1029-0--361
    Garantisi bittiyse ve "modülasyonluya gerek yok, günde 4 farklı ısıyı değişik saat dilimlerinde uygulayarak haftalık program yapsın" derseniz, Siemen REV17 çok çok ideal çözümdür. Fiyatı kargo dahil 145 TL dir. Aşağıdaki linkte uygun fiyat veren Firmayı verdim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_46887868/mpage_19/tm.htm
    Ucuz yerden alınız.
  • sserin ve paylaşımcı arkadaşlar teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: Crafty2

Arkadaşlar Premix mi yoksa plus mı almak daha mantıklı?
    Premix yoğuşmalı diyor ama yoğuşmalı olunca ne artısı oluyor ya da ne eksisi bilmiyorum.
    Kombiden istediğim açtığımda suyu çabucak ısıtsın ve sıcaklıkları gösterdiği değerlerde olsun.30 gösterip 20 derece yapmasın suyu ya da kaloriferi.Uzun süre sorun çıkarmasın ve ekonomik yaksın istiyorum :D
    Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Premiks tercih edin hem yeni teknoloji hemde %15-20 tasarruflu kullanırsınız. Yeni kombilerin min.ısıl değerleri daha düşük avantajlı.

premixlerin yani yohuşmalıların fazla yaktıgını onları genellıkle dublex gibi yerlere taktıgını duymustum..yinede arastırmada fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: karadenizyapi

premixlerin yani yohuşmalıların fazla yaktıgını onları genellıkle dublex gibi yerlere taktıgını duymustum..yinede arastırmada fayda var

Duyda inanma

Eviniz 60 m2 bile olsa Premix kombiler 55 - 58 derece altında çalıştığı sürece tam verimlidirler... derece 60.ı geçerse verim düşmeye başlar, ama her halukarda diğerlerinden tasarrufludur...Bunun için evin petekleri 55 derecede rahat ısınacak şekilde dizayn edilmeli.

Düz kombilerin min.ısıl güçleri 9-10 kw premixlerde 5-6-7 kw dir. Yani premixler rölantide alevi olabildiğince kısar..

Zaten düz kombiler verimsiz olduğu için birka yıla kadar yasaklanacak, avrupada yasaklanmaya başladı bile.

Kombi firmaları yoğuşmasız düz kombilerde yerel firmalara prim-kar oranını fazla vererek avrupada satamadıklarını bizim gibi ülkelerde eritiyorlar. Bu nedenle yerel firmalarında ilk sözü yoğuşmalıya gerek yok lafıdır.. Anlamayan vatandaşlarda inanıyorlar tabi..

Siz bilgilenin inanmayın.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: karadenizyapi

Duyda inanma

Eviniz 60 m2 bile olsa Premix kombiler 55 - 58 derece altında çalıştığı sürece tam verimlidirler... derece 60.ı geçerse verim düşmeye başlar, ama her halukarda diğerlerinden tasarrufludur...Bunun için evin petekleri 55 derecede rahat ısınacak şekilde dizayn edilmeli.

Düz kombilerin min.ısıl güçleri 9-10 kw premixlerde 5-6-7 kw dir. Yani premixler rölantide alevi olabildiğince kısar..

Zaten düz kombiler verimsiz olduğu için birka yıla kadar yasaklanacak, avrupada yasaklanmaya başladı bile.

Kombi firmaları yoğuşmasız düz kombilerde yerel firmalara prim-kar oranını fazla vererek avrupada satamadıklarını bizim gibi ülkelerde eritiyorlar. Bu nedenle yerel firmalarında ilk sözü yoğuşmalıya gerek yok lafıdır.. Anlamayan vatandaşlarda inanıyorlar tabi..

Siz bilgilenin inanmayın.

yoğuşma teknolojisinin piri olan buderus , vaillant gibi cihazlarda bile max verim 45- 50 derecenin altındayken olur. ayrıca kombiden 50 derece olarak çıkan su peteklerde 50 derece olmaz. dönüş her zaman 10-15 derece daha düşük olur. 35-40 derece olan suyla da ısınmak kışın mümkün değildir. derece arttırıldıkça yoğuşma daha az olur ve norma 2 oda bir salon olan evde yapılan yakıt tasarrufu faturaya fazla yansımaz. bizzat teknik verilere göre yazıyorum. ayrıca yoğuşmalı aldık ama faturamız hiç düşmedi diye çok müşteri gördüm. yoğuşmalı sistem büyük ölçekli evlerde daha tasarruflu olmaktadır. ters orantı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: USTA 61

yoğuşma teknolojisinin piri olan buderus , vaillant gibi cihazlarda bile max verim 45- 50 derecenin altındayken olur. ayrıca kombiden 50 derece olarak çıkan su peteklerde 50 derece olmaz. dönüş her zaman 10-15 derece daha düşük olur. 35-40 derece olan suyla da ısınmak kışın mümkün değildir. derece arttırıldıkça yoğuşma daha az olur ve norma 2 oda bir salon olan evde yapılan yakıt tasarrufu faturaya fazla yansımaz. bizzat teknik verilere göre yazıyorum. ayrıca yoğuşmalı aldık ama faturamız hiç düşmedi diye çok müşteri gördüm. yoğuşmalı sistem büyük ölçekli evlerde daha tasarruflu olmaktadır. ters orantı vardır.

Usta sen bari deme bunu, yanlışın üstüne yanlış katma...ters orantı yoktur.

Premix nedir biliyorsan....kombi nasıl yoğuşma yapar biliyorsan...yoğuşmalı kombi her şartta düz kombiye göre daha tasarrufludur, diyeceksin...Yoksa yoğuşmalı kombi bilmediğinizi yada görmediğinizi düşüneceğim...
    Premix doğalgazı önce havayla karıştırıp genleştirir yani %5 çoğaltarak yakar..Petek boyu yeterli olup 55 derece altında çalıştığı sürece kombi tam yoğuşma yapar toplamda %20 tasarruf eder. Ben 2+1 evlerde 350 TL yakıt parası ödediklerini biliyorum.

Birde olayın şu kısmı var...sen olsan 1800 liraya Buderus yada Vaillantmı mı alırsın yoksa aynı fiyata başka marka premix yoğuşmalı kombimi alırsın...

Forumdaki doğalgazcı bir arkadaşın bazen kullandığı bir söz var..

"YOĞUŞMALI KOMBİ ÇIKTIYSA DİĞERLERİ ÇÖPTÜR."
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: USTA 61

Usta sen bari deme bunu, yanlışın üstüne yanlış katma...ters orantı yoktur.

Premix nedir biliyorsan....kombi nasıl yoğuşma yapar biliyorsan...yoğuşmalı kombi her şartta düz kombiye göre daha tasarrufludur, diyeceksin...Yoksa yoğuşmalı kombi bilmediğinizi yada görmediğinizi düşüneceğim...
    Premix doğalgazı önce havayla karıştırıp genleştirir yani %5 çoğaltarak yakar..Petek boyu yeterli olup 55 derece altında çalıştığı sürece kombi tam yoğuşma yapar toplamda %20 tasarruf eder. Ben 2+1 evlerde 350 TL yakıt parası ödediklerini biliyorum.

Birde olayın şu kısmı var...sen olsan 1800 liraya Buderus yada Vaillantmı mı alırsın yoksa aynı fiyata başka marka premix yoğuşmalı kombimi alırsın...

Forumdaki doğalgazcı bir arkadaşın bazen kullandığı bir söz var..

"YOĞUŞMALI KOMBİ ÇIKTIYSA DİĞERLERİ ÇÖPTÜR."

Arkadaş yoğuşma teknolojisini en iyi sunan Buderusda 4 sene serviste çalıştım. sayısız eğitime katıldım ve binlerce müşteriye gittim. bu bilgileri google a sorup yazmıyorum ki ben. belli bi tecrübenin ürünü. premix , nitromix, ıvır zıvırmix bunlar olaya renk katan terimler. ayrıca ilk yazımı daha dikkatli okursan hangi şartlarda yoğuşmalı kombiden tasarruf yapılır diye anlatıyorum. illa muhalif olmak için yazı yazmayalım yani..
  • Konuyu uzatmak istemiyorum ancak..

Olaya muhalefet olan sizsiniz,
    Yoğuşmalı kombi konusunda vatandaş kandırılırken bizde yoğuşmalı kombi bilinci yerleşmesi için katkımız olsun derken, herkesin kabul ettiği bu gerçeğe "ıvırzıvırmix" olaya renk katanterimler"diyerek aslında olayı bilmediğiniz anlaşılmaktadır.

Yanlış yerde eğitim almışsınız aşağıdaki ECA filmini birkaç defa izleyin bence..
    http://www.youtube.com/watch?v=PCUJfRLwlJg

Her çalışan gibi sizdede buderus hayranlığı oluşmuş herhalde hipnotize ediyorlar..

Kombi almak için burdaki buderus bayisine gittim, klasik olarak yoğuşmalıya gerek yok düz kombi verelim diyor, aynı fiyata premix yoğuşmalı ECA yada Nitromix var onlardan birini alacam diyorum adam bana buderus un düz kombisi onlardan daha iyi diye APTALCA cevap veriyor.
  • Düz kombi bacadan buhar atarken yoğuşmalı kombi buharın gizli ısısını kalorifer tesisat suyuna aktararak buharı suya dönüştürmekte ayrıca premiks olanlarda en iyi yanma verimi sağlamaktalar düz kombi karbüratörlü murat 124 ise premiks yoğuşmalı enjeksiyonlu BMW 5 20 dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: paylaşımcı

Düz kombi bacadan buhar atarken yoğuşmalı kombi buharın gizli ısısını kalorifer tesisat suyuna aktararak buharı suya dönüştürmekte ayrıca premiks olanlarda en iyi yanma verimi sağlamaktalar düz kombi karbüratörlü murat 124 ise premiks yoğuşmalı enjeksiyonlu BMW 5 20 dir.

Aynı Markanın 2 kombisine bakalım: premix yoğuşmalı Viessmann Vitodens 100W (SEDBUK A bandındadır)ve konvansiyonel (yoğuşmasız) Viessmann Vitopend 100 (SEDBUK E bantındadır)

http://www.boilers.org.uk/cgi-local/detail.cgi?fone=000033&ftwo=Vitodens%20100%20W%20WB1B&fthr=26kW%20Combi%20Boiler&ffou=015977&in_blank=123

Viessmann Vitopend 100 konvansiyonel kombi SEDBUK reel verimliliği % 75,3
    http://www.boilers.org.uk/cgi-local/detail.cgi?fone=000033&ftwo=Vitopend%20100%20Combi&fthr=WH1-24kW&ffou=008393&in_blank=123

http://www.homeheatingguide.co.uk/efficiency-tables.php?make=Viessmann

Buna göre fark %89,2 - % 75,3 = 13,9 gibi görünüyor ama DEĞİL tabi, daha fazla...
    Normal düz evlerde 2005 rakamlarıyla; Vitopend için 235 İng Sterlini sarfiyat, Vitodens için 201 İng. Sterlini sarfiyat. (235/201= %16,92) Aynı Markanın premix yoğuşmalı kombisi yoğuşmasız modeline göre yaklaşık % 17 daha az yakıyor. Tabi bu verim, yalıtım ve oda termostatıyla biraz daha iyileştirilebilir. 2 kombiyi aynı evde çalıştırıp test etmedikten sonra değişik yorumlar yapanlar olacaktır. Ancak unutmayınız ki SEDBUK bu testleri 20 laboratuvar ve ev kullanım testleri ile yapmaktadır. Bazı arkadaşlarımız "İngiltere ve Türkiye arasında fark var, baz alınmamalı" derler ama İngiltere daha soğuk bir ülkedir.

http://www.homeheatingguide.co.uk/sedbuk-rating.html
  • e.c.a. kombi kullanıcısıyım kesinlikle tavsiye edrim 10 yıldan fazla oldu arıza çıkamada serviz problemsiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com kombimin digital ekranı 3 ay önce değişti.malesef yeni ekranda bazen siliniyor.açıp kapatıyorum düzeliyor sonra gene aynı.garantisi devam ediyor.sizin kombinizdede böyle bir sorun varmı.Yoksa benim şansızlığımmı.saygılarımla erkan.
    benim kombim 4 aylık.dün itibari ile ekranı silik görünüyor.servis çağıralım mı ne diyorsunuz?
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.