Şimdi Ara

E 180 3000+ km tuketim testi ve kisa bir inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet bu sehir disi sehir ici karma test tuketimidir agresif kullaniciyimdir otobanda 180 assagisina cok dusmem sehir icinde sikilirsam manuelde sonuna kadar araci kastiririm sakinde kullanirim ve eco modu acmam buna gore sanirim 1.6 e 180 kac yakar sorusunun cevabini vermis oldum

edit: inceleme olarak madde madde iyi ve kotu ozelliklerini yazacagim aracin boylelikle almak istiyen kisilerede bir yardimim dokunur

guzel yanlari;
    -koltuklari inanilmaz rahat pofik pofik iri cusseli bir insan olmama ragmen sirtimi sikistirmayan nadir araclardan biri
    -ses sistemi standardi bile gayet tatmin edici basi aynalari bile oynatiyor
    -luks gercekden oyle hani malzeme kalitesi gercekden mercedes ne demek gosteriyor
    -direksiyon elektrikli evet hissiz diyorlar ama o kadarda hissiz degil bir hidrolik olmasada yanlarken veya biraz eglenirken gayet guzel kontrol sunuyor
    -feel good factor olarak cok iyi bir arac bindiginizde direksiyon hissi aracin gidisi size guzel bir his veriyor cok tatli o konuda
    -frenler efsane iyi gercekden cok iyi duruyor amg paketle gelen delikli fren diski cok iyi is cikariyor
    -esya gozleri tatminkar 5 serisindeki gibi ozurlu bir esya gozu tasarimi yok
    -cok dengeli inanilmaz bir dengesi var aracin

kotu ozellikleri;
    -deposu kucuk 400 500 kmde bir depo fullemekden gina geliyor
    -cok yakiyor umrumda degil ama kisa menzil bir sorun cidden her yerde shell aramakdan yoruldum
    -gitmiyor hani 0 100 ilk vites yuzunden kotu ara hizlanmalar eh son surat de 225 yani gitmiyor gercekden uzucu motor cabuk tikaniyor tikanirsa 200u gecmiyor otobana uygun degil
    -sesli e segment icin maalsef yol yalitimi iyi olsada ruzgar yalitimi iyi degil panoramik sunroof yuzundende olabilir tabii bu
    -7 g tronic zaten aciklamaya gerek yok
    -kendi kendine park yeterince iyi degil abuk subuk calisiyor tatminkar degil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodomoco -- 11 Eylül 2016; 0:26:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• istanbul şehiriçi 12-14 arası yakıyor bu araba, şehirdışıyla normal bir tüketim 11.6
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    karma tuketim zaten de sehir icide ole 14 gormuyor kesinlikle yine ayni aralikda geziyor 11 12 arasi

• quote:

Orijinalden alıntı: dodomoco

karma tuketim zaten de sehir icide ole 14 gormuyor kesinlikle yine ayni aralikda geziyor 11 12 arasi

karma tüketimi 11.6 olan araç şehiriçinde 11-12 olmaz, ben de bir süre kullandım bu aracı, istanbul trafiğinde biraz performanslı kullanınca yakıt uçup gidiyor, ortalama kullanımda 12-14 arası geziyor
  • yok hocam 6 litreden fazla yakmaz bu,benzinliyi kötüleme kampanyanız hayırlı olsun

Güzel günlerde kullanmanız dilekleri ile..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    hayir anlamadigim su hayirli olsunluk bir olay degil 1 senedir 15500 kmdir araci kullaniyorum benzin alma depo fulleme araligim 450 500 km yaptikdan son ve geneldede 52 lt benzin aliyor hadi desem ki 55lt aldi 450 kmde aldim 12 yakmis oluyor bende bir sey demedim 11 12 arasi yakiyorum dedim konuyada yazdigim sey agresifde surdum sakinde bu tam bir ortalamadir 3500 km tin tin gitmedim yada surekli redline gormedim

• o hizda bana cok yakmis gibi geldi. mercedesten birz daha tutumlu birsey beklerdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

istanbul şehiriçi 12-14 arası yakıyor bu araba, şehirdışıyla normal bir tüketim 11.6

arkadaş gazladığını söylüyor. sehir içinde nerede gazlayabilirsin? sehir dışında normal kullanımda ne yakıyor ona bakmak lazım. 8 litreyi geçeceğini pek sanmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: acr

quote:

istanbul şehiriçi 12-14 arası yakıyor bu araba, şehirdışıyla normal bir tüketim 11.6

arkadaş gazladığını söylüyor. sehir içinde nerede gazlayabilirsin? sehir dışında normal kullanımda ne yakıyor ona bakmak lazım. 8 litreyi geçeceğini pek sanmıyorum.

araç ağır, şehiriçinde gazlamalarda anlık tüketim alıp başını gidiyor, bu kasada bu motorla tüketim normal, benden sonra gaz pedalını okşayarak kullanan aynı araçta karma tüketimde 11 in altına inemedi

şehirdışında da 10 litrelere yakın geziyor, mercedes motorları çok tutumlu değildir
  • dodomoco kullanıcısına yanıt
    Sana demedim zaten,benzinli 1.6 alman araçlarını sürmeye niyetlenip 6-7 litre yaktırabilir miyim diyenler için söyledim zira onlar bu yazıdan,zorlayarak 11 litre yaktıysa ben eco moda alıp 8 litreden fazla yakmam hesabı yapabilirler 5 serisinde de durum e den farklı değil bu arada.Kendinizi sıkmadığınız sürece hoşunuza gidecek bir tüketim alma şansınız yok.

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    o imkansiz gercekden hani bu araba 7 8 civarina cekiliyor evet denedim ama dedem mi suruyor ben mi belli olmuyor insani bunaltiyor o sekilde gitmek ayrica bazi arkadaslar mercedes motorlari tutumlu demis ama mercedesin 3.0ida boyle hic fark etmiyor bmwnin 3.0 dizelide boyle 2 assa 3 yukari ayni tutum istiyeni maalesef vag grubundan baskasi paklamaz

•  E 180 3000+ km tuketim testi ve kisa bir inceleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Led Zeppelin -- 11 Eylül 2016; 1:00:29 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dodomoco kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle,yeni kasa 1.6 e gelmemesi,2017 de gelecek yeni 5 in de aynı akıbette olabileceği ihtimalini güçlendiriyor o nedenle yeni nesil benzinli motorlar gelir mi,gelse bir iyileşme olur mu? Bunlar soru işareti,onun dışında fikir yürütmek isteyenler arkadaşın incelemesinden yola çıkabilirler gerçekler acıdır. .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acr

quote:

araç ağır, şehiriçinde gazlamalarda anlık tüketim alıp başını gidiyor, bu kasada bu motorla tüketim normal, benden sonra gaz pedalını okşayarak kullanan aynı araçta karma tüketimde 11 in altına inemedi

şehirdışında da 10 litrelere yakın geziyor, mercedes motorları çok tutumlu değildir

aracı kullanmadım. bu motorun verimli olmadığını biliyorum. fabrika verisi şehirdışı 5.5 şehir içide 8.3 gösteriyor. 11 karma tüketimde bir sorun yok.

• Bu kasayı 1,8 atmosferik alıp LPG uygulayacaksın. İşte o zaman miss miss.

• Hamdi0555 H kullanıcısına yanıt
    Buna da LPG takılıyor ama işte biraz tuzlu :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence güzel değerler. 8 in altına inmesi mümkün değil zaten. 11-12 kabul edilebilir E Class araba için.

• Sürekli arabanın tepesinde olmayan zevki gezmeler için kullanan adamlara ideal bu araç. Talisman passat vs almaktan iyidir.

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    yok ya bu bahsettiğim 1.8 motor malumunuz olan meşhur kompressor motor.
    kasa kodu bilmediğimden şu meşhur çift gözlü kasalarda olan ve halen 100 bin lira falan fiyat istenen E kasadaki motor.
    tabi bu yeni kasa da vergi vs sebebiyle o motoru bulmak çok zor.

bir de hacimden ve atmosferikten dolayı 1.8 daha huzurlu bir ünite. (bence)

arkadaşın motor hakkında söylediklerini c180 kompresorden biliyorum.
    makine güzel ama insan biraz para verince " biraz daha " araç yürüsün istiyor..
    Vergiler utansın..

haydi iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 11 Eylül 2016; 1:43:07 >

• pasa_ kullanıcısına yanıt
    En ucuz E serisi orta donanım Passat ve Talisman'dan birer tane alıyor zaten karşılaştırma pek doğru değil.

Passat Talisman'ın rakibi C serisi.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.