Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
964.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

haftasonu dubaiye gideceğim, oradan dyson dc 37 yada üstü bir model getirmek istiyorum. Birleşik arab emirliklerinden gelen ürün uluslararası garanti kapsamında mı oluyor? 5 yıllık garanti geçerli mi ya da hakmana kayıt yaptırabiliyor muyuz?
    ayrıca priz ve voltaj konusu sıkıntı olur mu?

model ve fiyat olarak;

carrefourda DC 39 model 558 $ (linki burada, sanırım origin modelhttp://www.ic4uae.com/Product.aspx?productid=63824#description)
    sharaf dg de DC 39 ANİMAL modeli 612 $, DC 38 Multifloor ise 503 $

DC37 model düşünüyordum(ancak yurtdışında dc37 yok),evde hayvan besleme durumumuz olmayacağı için animal modelini düşünmüyorum. alerjik bir sorunumuz da yok, origin model daha uygun değil mi?

• Slm,ben de dc37 animal modelini alacagim.1. Filtre yikaniyorsa 2. Filtreyi ne kadar sure sonra degistirmek gerekiyor?
    İzmir de hakman garantili en ucuz nereden alabilirim(nakit)
    Cevaplar icin simdiden tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elninoartist -- 19 Aralık 2012; 1:28:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar dyson oldukca iyi bir süpürgedir. Fiyatına da bakarsak biraz yüksek gelebilir ancak performansı bu fiyatı hak ettiğini gösteriyor.. Ve unutmamak laızım iyi bir temizlik için filtreler çok önemlidir.. DH kullanıcıları için süpürgemarket.com sitesinde dyson elektrikli süpürgelere uygun filtre bulunduğu söylemek istedim. Aşağıda link veriyorum..

=> Dyson DC 01 Filtresi

=> Dyson DC 02 Filtresi

• @aimar1907 DC37 DC39 ile aynı zaten amerika ve bazı ülkelerde DC39 olarak geçiyor. 5Yıl garantiden yararlanabileceğini sanmıyorum hatta belki diğer 2 yıl garantiden bile yararlanamayabilirsin çückü Türkiye de bile resmi distribitörün ithal edip verdiği mağazalar ve internet siteleri dışında 5 yıl garanti geçmiyormuş. Örneğin istanbul bilişim DC37 Animal modelini 1350 TL e veriyor diğer sitelerde ve mağazalarda 5 yıl garantili olarak 1500 1950 arası değişiyor. Bir yer sadece 1400 e veriyordu orda da kampanya bitti sanırım. Bende DC 37 alacağım animal ve allergy arasında gidip geliyorum bu ara alacağım birini uygun bir şekilde bulunca internetten. Elektrik konusun da 220 Volt la çalışan bir ülkeden al örneğin Amerikadan alırsan Türkiye de kullanamazsın orda 110V ile çalışıyor.

@elninoartist DC32 ve DC 37 modelinde ikinci filtreler yıkanmıyor Satış temsilcileri daha önceki sayfalarda anlatmıştı bunları geriyo doğru sayfaları okursan baya faydalı olur ben de öyle yapmıştım ona göre karar verdim. Zaten örneğin dysonmarket.com da ikinci filtre satımı da yoktu. Healerın senin mesajına mı cevap olarak attı bilmiyorum ama DC 32 ve DC37 de o attığı linkteki gibi bir filtre yok ikinci filtreleri silindir şeklinde. İlk filtresi de sıcak su veya deterjanla yıkanmadığı zaman ömür boyu kullanılabiliyormuş. Bozup alacak olursan da orijinal aksesuar yetkili servislerden al derim 20 tl yerine 40 tl verirsin uzun süre gider.

• Beyazesyamda dc37 allergy 1255TL dc37 animal 1485tl. Kliksa da allergy 1399 TL animal 1499 TL 12 taksit ve bonus card varsa %10 bonus veriyor 1250TL 1350TL oluyor yani. İkisi de 5 yıl garantiliymiş sordum. Şuan en ucuz ve 5 yıl garantili bu ikisi gözüküyor.
  • Dc 29 Origin'i Gİttigidiyordan 910TL'ye aldım 5yıl garantili. Umarım DC37 veya DC39 almadığıma pişman olmam.
    Şimdi Fırçalı ek başlık almak kaldı. Dc29 alıp fırçalı başlığı sonradan alan var mı? Performansı nedir? Kaça aldınız?

Şimdiden teşekkürler.
  • açıkcası netten almak bana cazıp glmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRK BLooD

Beyazesyamda dc37 allergy 1255TL dc37 animal 1485tl. Kliksa da allergy 1399 TL animal 1499 TL 12 taksit ve bonus card varsa %10 bonus veriyor 1250TL 1350TL oluyor yani. İkisi de 5 yıl garantiliymiş sordum. Şuan en ucuz ve 5 yıl garantili bu ikisi gözüküyor.

Beyazeşya bana paralel olduğunu söyledi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnternet sitesinde yazıyor zaten 5 yıl hakman garantili diye Hakmanı da aradım sordum onlarda doğruladı. Belki daha önceki sattıkları parti paraleldir bilemiyorum toptancı oldukları için.

@eda77 istanbulda olsam gidip beyazesyam'ın yerinden alırdım ama ankarada olduğum için netten alıcam ben. Gidip yerinden almak iyi tabi ama nette 1400TL olan mağazada 1700TL 1900TL öyle az bir fark yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark Blood -- 19 Aralık 2012; 23:20:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: madsi

Dc 29 Origin'i Gİttigidiyordan 910TL'ye aldım 5yıl garantili. Umarım DC37 veya DC39 almadığıma pişman olmam.
    Şimdi Fırçalı ek başlık almak kaldı. Dc29 alıp fırçalı başlığı sonradan alan var mı? Performansı nedir? Kaça aldınız?

Şimdiden teşekkürler.

almışken keşke dc37 alsaydınız 910 tl veren 1350 tl de verirdi çünkü cihazı uzun seneler kullanacaksınız , arada 500 tl var desek 10 sene kullansanız sene başına 50 tl eder
  • Fırçalı başlık 175tl yetkili bayilerde nette de dysonmarket aynı fiyattan satıyor.
  • quote:

Dc 29 Origin'i Gİttigidiyordan 910TL'ye aldım 5yıl garantili. Umarım DC37 veya DC39 almadığıma pişman olmam.

Şimdiden teşekkürler.

Güle güle kullanın. DC37 ile DC39 aynı zaten. Pişman olacağınız bir durum yok.
    DC29 için başlık seçeneği çok.

http://www.dysonmarket.com/?kategori-32-Dyson-DC29-Yedek-Parcalari.html

• quote:

İnternet sitesinde yazıyor zaten 5 yıl hakman garantili diye Hakmanı da aradım sordum onlarda doğruladı. Belki daha önceki sattıkları parti paraleldir bilemiyorum toptancı oldukları için.

@eda77 istanbulda olsam gidip beyazesyam'ın yerinden alırdım ama ankarada olduğum için netten alıcam ben. Gidip yerinden almak iyi tabi ama nette 1400TL olan mağazada 1700TL 1900TL öyle az bir fark yok.

Evet değiştirmişler sanırım.Madem hakman garanti veriyor kendi sitesinden neden yayınlamıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nahittr

quote:

Şimdiden teşekkürler.

Güle güle kullanın. DC37 ile DC39 aynı zaten. Pişman olacağınız bir durum yok.
    DC29 için başlık seçeneği çok.

http://www.dysonmarket.com/?kategori-32-Dyson-DC29-Yedek-Parcalari.html

Teşekkürler ,

Ürün elime ulaştı prize taktım hemen :) ses öyle çok abartılı değil. Sessiz değil üst komşuyu uyandırmaz ama salonda da uyutmaz..

Validede DC37/39 Animal serisi var , sanıyorum siklon sayısı DC29'dan fazla ancak daha fazla sesli.

İyi Fiyata aldığımı düşünüyorum , bu zamana kadar bu fiyata süpürge mi olur deyip uzak durmuştum. 3uncu süpürge ölünce ve bir filitre (kağıt torba) için fellik fellik dolaştığımı hatırlayınca iyi yaptım diyorum.

İmkanı olanlar bu konuda düşünmemeli , uygun bulduğu zaman kaçırmamamlı.

• yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:(

hala kafamdakı soruya cevap bulamadım yahu

arkadaşlar nolur bılen bırı benı aydınlatsın offf..
    Dyson süpürgenın emış gucu 290 imiş.
    phılıpsınde 400 wtmış. Benım bıldığım emış gücü yuksek süpürge daha ıyı temızlemezmı?pekiiii nasıl oluyorda DYSON pıyasadakı tüm süpürgelerin önune geçiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aimar1907

merhaba;

haftasonu dubaiye gideceğim, oradan dyson dc 37 yada üstü bir model getirmek istiyorum. Birleşik arab emirliklerinden gelen ürün uluslararası garanti kapsamında mı oluyor? 5 yıllık garanti geçerli mi ya da hakmana kayıt yaptırabiliyor muyuz?

model ve fiyat olarak;

carrefourda DC 39 model 558 $ (linki burada, sanırım origin modelhttp://www.ic4uae.com/Product.aspx?productid=63824#description)

DC37 model düşünüyordum(ancak yurtdışında dc37 yok),evde hayvan besleme durumumuz olmayacağı için animal modelini düşünmüyorum. alerjik bir sorunumuz da yok, origin model daha uygun değil mi?

Dubaide dc 38 multifloor 500 dolar,bizim paramizla 900 tl. Sizce alinir mi deger mi?
    Tr de dc 37 modeller 1400 tl.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @eda77 bir önceki sayfada bir kaç kullanıcı anlatmıştı emiş gücü olayını 16.sayfayı tamamen okursan yeterince bilgi edinebilirsin. Neden 1300 yerine 2200 watt motor kullanıldığı anlatılıyor.

@aimar1907 DC38 yerine DC39 al derim ben çünkü DC37 ile DC39 aynı ürün ülkeden ülkeye model ismi değişiyor.

DC37 Animal Turbine modeli bugün elime ulaştı. Çok hoşuma gitti ev 2 gün önce süpürülmüştü bakalım ne kadar temiz süpürüldü diye denemek için halıları tekrar süpürdük ve inanılmaz halılardan bir tomar ince toz ve kalın tüyler çıktı demekki şimdiye kadar ev hiç temizlenmiyormuş. Haznenin dibindeki çok çok ince tozların birikmeside dışarıya salınmadığını gösteriyor zaten.

Emiş gücü düşük diye idda ediliyor ama halıyı süpürürken halıyı tutup kaldırıyor neresi düşük anlayamadım gayet iyi emiş gücü yeterli.

Ses konusuna gelincede DC37 modelinde ses izolasyonu yapıldığı yazıyordu zaten bu özellik ve ball teknolojisi ile kolay manevra kabiliyeti ve DC32den daha yüksek emiş gücü olduğu için, DC37de karar vermiştim ve hiç de öyle fazla bir sesi yok normal süpürge sesi geliyor eskiden kullandığımız rainbow daha çok ses çıkarıyordu ve beko. Zaten daha önceki sayfada linkini yolladığım yurtdışı inceleme sayfasında 70db olduğunu belirtmişlerdi idda edildiği gibi 89db değil.

Malzeme gayet sağlam gözüküyor zaten youtube daki sağlamlık testinde 1 kat merdivenden aşağı bir kaç kez fırlatılan süpürgede hiçbirşey olmuyordu herhangi birşey olursada 5 sene makine ve aksesuar garantisi var zaten. Ek olarak shaggy halılar için allergy modelinde normalde bulunan çift modlu zemin aparatını da almayı düşünüyorum 60 TL'ye.

lizge, nahittr, celebic ve hbsc' e teşekkür ediyorum açıklayıcı bilgileri ile doğru karar vermemde yardımcı oldular.

• quote:

quote:

merhaba;

model ve fiyat olarak;

Dubaide dc 38 multifloor 500 dolar,bizim paramizla 900 tl. Sizce alinir mi deger mi?
    Tr de dc 37 modeller 1400 tl.

DC38 ile DC39(Türkiyedeki DC37 yani) arasındaki farkhttp://www.youtube.com/watch?v=uI4InQqAdOo görüldüğü gibi DC39(DC37) daha iyi. DC 39 Animal 612 Dolar demişsin yani 1100 tl yapıyor DC 37 animal 1400TL dersek arada 300tl fark var birisi 5 yıl garanti birisi garanti dışı 300tl için garanti olayına sen karar ver aksesuarlara herhangi birşey olursa 300tl den ucuz yenisini alırsın zaten ama makine için kararı sen ver. Ve origin model yerine Allergy veya Animal model al derim originlerde motor sonrası hepa filtre yok bildiğim kadarıyla zaten o yüzden ucuz. Allergy ve Animal arasında da Allergy de çift modlu zemin aparatı var Animal da sert zemin, triggerhead turbin, mini türbin başlık var. Allergy ile Animal arasında 100TL fark. Çift modlu zemin başlığı 60TL iken Triggerhead turbin 175+mini türbin 75+sert zemin60=310TL yani arada 100 tl den daha fazla fark var döner turbin başlık kullanmam diyorsan allergy al.

• quote:

@eda77 bir önceki sayfada bir kaç kullanıcı anlatmıştı emiş gücü olayını 16.sayfayı tamamen okursan yeterince bilgi edinebilirsin. Neden 1300 yerine 2200 watt motor kullanıldığı anlatılıyor.

@aimar1907 DC38 yerine DC39 al derim ben çünkü DC37 ile DC39 aynı ürün ülkeden ülkeye model ismi değişiyor.

DC37 Animal Turbine modeli bugün elime ulaştı. Çok hoşuma gitti ev 2 gün önce süpürülmüştü bakalım ne kadar temiz süpürüldü diye denemek için halıları tekrar süpürdük ve inanılmaz halılardan bir tomar ince toz ve kalın tüyler çıktı demekki şimdiye kadar ev hiç temizlenmiyormuş. Haznenin dibindeki çok çok ince tozların birikmeside dışarıya salınmadığını gösteriyor zaten.

Emiş gücü düşük diye idda ediliyor ama halıyı süpürürken halıyı tutup kaldırıyor neresi düşük anlayamadım gayet iyi emiş gücü yeterli.

Ses konusuna gelincede DC37 modelinde ses izolasyonu yapıldığı yazıyordu zaten bu özellik ve ball teknolojisi ile kolay manevra kabiliyeti ve DC32den daha yüksek emiş gücü olduğu için, DC37de karar vermiştim ve hiç de öyle fazla bir sesi yok normal süpürge sesi geliyor eskiden kullandığımız rainbow daha çok ses çıkarıyordu ve beko. Zaten daha önceki sayfada linkini yolladığım yurtdışı inceleme sayfasında 70db olduğunu belirtmişlerdi idda edildiği gibi 89db değil.

Malzeme gayet sağlam gözüküyor zaten youtube daki sağlamlık testinde 1 kat merdivenden aşağı bir kaç kez fırlatılan süpürgede hiçbirşey olmuyordu herhangi birşey olursada 5 sene makine ve aksesuar garantisi var zaten. Ek olarak shaggy halılar için allergy modelinde normalde bulunan çift modlu zemin aparatını da almayı düşünüyorum 60 TL'ye.

lizge, nahittr, celebic ve hbsc' e teşekkür ediyorum açıklayıcı bilgileri ile doğru karar vermemde yardımcı oldular.

Teşekkürler. Güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: eda77

yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:(

hala kafamdakı soruya cevap bulamadım yahu

arkadaşlar nolur bılen bırı benı aydınlatsın offf..
    Dyson süpürgenın emış gucu 290 imiş.
    phılıpsınde 400 wtmış. Benım bıldığım emış gücü yuksek süpürge daha ıyı temızlemezmı?pekiiii nasıl oluyorda DYSON pıyasadakı tüm süpürgelerin önune geçiyor?

Daha önceden yazmıştım.
    Dyson emiş gücünü '' airwatt '' birimi üzerinden açıklıyor. Philips ise '' watt '' birimi üzerinden açıklıyor.
    Bu iki birim aynı şey değil.
    Philips'in açıkladığı '' watt '' birimi kullandığı 2200 watt elektrik tüketen motorun uğradığı kayıp sonucu yer aparatı ağzındaki kalan güç.
    Dyson'ın açıkladığı '' airwatt '' birimi ise süpürgenin hortumunun içinden geçen havanın basıncı.

Doğru birimi Dyson kullanıyor. Çünkü süpürgede önemli olan hava akımının basıncıdır.

O yüzden sizin tabirinizle '' 290 imiş, 400 wtmış '' diyerek karşılaştırma yapmak hata yapmak demektir.
    Diğer firmalarında amacı bu zaten '' air '' kelimesinin olmadığı farklı bir birim kullanıp dikkatsiz insanların hata yapmasını beklemek.

Dyson'ın emiş gücü zafiyeti olsaydı motor gücünü 1400 watt tan 1300 watt a düşürmezdi hatta 2000 watt yapardı. Adamlar enayi değil sonuçta. Öncedende yazdım ar-ge de 350 mühendis çalıştırıyor ve dünyada kendi bünyesinde mikrobiyoloji laboratuvarı olan tek süpürge markası.

Ayrıca şunuda eklemek istiyorum, emiş gücünün olması gerekenden daha fazla olması iyi birşey değil. Aparat yere çok yapışır, hava akımı azalır, çekiş gücü düşer, kullanıcıyı yorar, emilen kadar dışarı atılan hava çoğalır, gürültü artar, elektrik tüketimi artar, makina titreşimi artar vs. vs. vs...

• 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.