Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
965.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhabalar. Bahsettiğiniz modeli deneyimleme şansımız olmadı hiç. Bizde sarjli dyson v10 ve kablolu miele cat&dog modeli var. Ama elimizdeki dyson modeli de iri parçaları almıyor ve hatta geriye doğru çekerken denk gelirse fırlatıyor. Miele ye göre daha narin ve kalite hissi daha düşük. Tek makina kullanacaksanız bence kesinlikle miele. İkinci makina olarak hafif işlerde dyson sarjli derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam senın miele önerilerini almadan okudum aslında benım gönlümde mieleden yanaydı ama mielenin tipini begenmedi arkadaş :D dyson aldık bizde inşallah sorun çıkarmaz. bugun veya yarın gelir denerim.
  • Mamii70 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun hocam. İnşallah sorunsuz kullanırsınız. Dyson kesinlikle kötü makina değil, hatta pazarin liderlerinden ama bize göre daha iyisi miele :))

• merhaba, dc52 allergy model dyson makinemiz var. kutusunda turbo başlık yoktu. halılar için almak istiyorum ama fiyatlar el yakıyor. internette orjinal ürün yerine yan sanayi ürünler gördüm, alıp deneyen olduysa fikirlerini yazabilir mi?

bir de, bu makinanın toz haznesini en kolay nasıl temizliyorsunuz? her defasında üstüm başım toz oluyor ve aldığım güne saydırıyorum. reklamlarda alttaki kapağı açınca lap diye her şey düşüyor ama ev ortamında kıllar ve halı tüyleri ortadaki kısma (adını bilmiyorum siklon kısmında ince delikli tel bölüm) sarmış ve tüm tozlar iç siklon memelerine dolmuş oluyor, yere vura vura tozu döküyorum ama bu gidişle yoktan yere astım olacağım.
    miele öneren pkm rumuzlu arkadaş zahmet olmazsa mielenin tam dolu haznesinin boşaltım anını videoya çekip yollarsa çok dua edeceğim, eğer üstüm başım batmayacaksa 3 yıllık dyson makine yerine her an başka birşey alabilirim.
    bu arada geçen gün bir şey sormak için dyson müşteri hizmetlerini aradım, güya satarken herşey 5 yıl garantiliydi ama filtre garanti dışıymış, işin ilginci garanti belgesinde böyle demiyor.
    teşekkürler şimdiden..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysahin2000 -- 7 Ekim 2019; 14:53:38 >

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam. Sizin makinayı malesef bilmiyorum ama biz ne dyson v10 da ne de miele blizzard cat&dog modelinde toz bosaltimi yaparken etrafa dağılma problemi yaşamadık. Yalnız dyson da sizin de bahsettiğiniz gibi o elek gibi kısma uzun saçlar falan istisnasız dolanıp kalıyor. Onu da eşim dıştaki şeffaf hazneyi de çıkararak temizliyor. Gelelim miele ye. Bir kere toz hazinesi çok geniş hergun kullanırsanız muhtemelen bir ayda falan dolar. Ayrıca saç kıl tuğ dolaşacak bir yeri ya da temizlemeniz gereken bir filtresi yok. Biz de onu sadece temizlikci ya da nadir zamanlarda eşim kullanıyor. Sizin icin fırsat olursa bir video cekerim. Yalnız tam da degindiginiz nokta da geçenlerde bir problem yaşanmış toz haznesini çekerken boşaltma kapağı kendiliğinden açılmış. Kontrol ettim kirik yada hasar goren bir parçası yok. Nasil oldu bilemiyorum ama personel böyle söyledi. Dediğim gibi sizin icin bir video çekmeye çalışırım. Her iki markaya da sahip olarak 1-miele 2-dyson derim. Dysonun miele ye üstün gelebilecek tek bir kriteri yok bizce...

• Dyson elektrik supurgelerinde hepa filtre yok mu?
    Dyson ve mielle den hangi modeli onerirsiniz evde kedi kopek yok.emis gucu iyi olsun ve toz torbasiz olmasi yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kurtbey02 K kullanıcısına yanıt
    Dyson elektrik supurgelerinde hepa filtre tabii ki var.. hem de en gelişmiş hepa versiyonları var. 25 senedir dysondan başka ürün kullanmadığım için başka bir marka ile kıyaslayamam ama , miele de en kaliteli markalardandır , ona şüphe yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysahin2000

merhaba, dc52 allergy model dyson makinemiz var. kutusunda turbo başlık yoktu. halılar için almak istiyorum ama fiyatlar el yakıyor. internette orjinal ürün yerine yan sanayi ürünler gördüm, alıp deneyen olduysa fikirlerini yazabilir mi?

bir de, bu makinanın toz haznesini en kolay nasıl temizliyorsunuz? her defasında üstüm başım toz oluyor ve aldığım güne saydırıyorum. reklamlarda alttaki kapağı açınca lap diye her şey düşüyor ama ev ortamında kıllar ve halı tüyleri ortadaki kısma (adını bilmiyorum siklon kısmında ince delikli tel bölüm) sarmış ve tüm tozlar iç siklon memelerine dolmuş oluyor, yere vura vura tozu döküyorum ama bu gidişle yoktan yere astım olacağım.
    miele öneren pkm rumuzlu arkadaş zahmet olmazsa mielenin tam dolu haznesinin boşaltım anını videoya çekip yollarsa çok dua edeceğim, eğer üstüm başım batmayacaksa 3 yıllık dyson makine yerine her an başka birşey alabilirim.
    bu arada geçen gün bir şey sormak için dyson müşteri hizmetlerini aradım, güya satarken herşey 5 yıl garantiliydi ama filtre garanti dışıymış, işin ilginci garanti belgesinde böyle demiyor.
    teşekkürler şimdiden..
    Ben de aynı cihazı kullanıyorum. Dediğiniz herşeyi ben de yaşıyorum. O meme kısımlarındaki tozlar zaten çıkmıyor. Yumuşak birkaç kat bez serdikten sonra aleti sert zemine vurarak ne kadar dökülürse o kadar temizlenebiliyor. Aslında yıkanabilse harika olacak ama... Eğer evde bir bayan yaşıyorsa zaten filtrenin etrafına dolanan metrelerce uzunlukta saçlardan kurtuluş yok. Dolayısıyla bu cihazın kolay temizlik olayı koca bir yalan. Ben bahçeli bir evde oturduğumdan bahçede mümkün olduğunda nefes almadan bu işlemi gerçekleştiriyorum. 2-3 süpürme işleminden sonra temizlenmez ise zaten kötü bir koku vermeye başlıyor. O memelerdeki tozlar temizlense hiç koku olmayacak ama yok mudur bu işin bir çaresi...

Evimde kullandığım birçok beyaz eşya Miele. Süpürge konusunda da çok başarılıdır kesinlikle eminim. Ancak toz torbası işi ayda 1 de değişse, 2 ayda bir de değişse bir sorumluluk ve takip gerektiren bir durum. O yüzden toz torbalı süpürgelerle işim olmaz.

Xiaomi'nin robot süpürgesinden almayı planlıyorum. En azından toz olayı biraz daha azalacaktır. Veya Dyson v8 modelinin fiyatları düşme eğiliminde. Allergy'e ek olarak onu mu alsam bilemedim. Sanki robot daha mantıklı gibi ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 16 Ekim 2019; 8:19:8 >

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    Bende 2 yıldır torbalı c3 miele var, Toz torbası 4,5 lt; çok büyük olduğundan 3 ayda bir değişiyor ortalama. Takip etmeye gerek yok; çünkü tozba dolmaya başlayınca üzerindeki mekanik bir gösterge kırmızıya dönüyor.
    3 ayda bir kere; 1 dakikada toz koklamadan torba değiştiriyorum o kadar. Hatırlamıyorum ve takip etmiyorum yani. Yine alacak olsam "miele torbalı C3 cat&dog" alırdım. Akrabalarıma da bunu tavsiye ettim hep son zamanlarda.

https://www.youtube.com/watch?v=Jkme3s9Xre8

Ama illa da torbasız derseniz bence "mielenin torbasız CX1 cat&dog"u da dysondan bir tık daha kaliteli malzemeye sahip. daha hesaplı, daha kolay temizlenebiliyor ve daha pratik bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alimurat34 -- 16 Ekim 2019; 11:32:58 >

• alimurat34 A kullanıcısına yanıt
    Şu an yeni cihaz alacak olsam kesinlikle Miele CX1 Blizzard Total Care Bagless vacuum'i alırdım. Youtube'da temizleme videolarına baktım. Gerçekten iyi bir mühendislik ürünü.

• gbriel G kullanıcısına yanıt
    Miele alırken bu aralar şuna dikkat etmek lazım.

İster torbalı ister torbasız miele alınacak olsun;

Cat&Dog modeli alınmalı. Hayvan besleyip beslemediğinizden bağımsız olarak, halılar için şart.

Sadece Cat&Dog modellerinde Turbo başlık, standart başlığın yanında ek olarak geliyor.
    Ayrıca alınmaya kalksa 690 TL fiyatı var şu an.

Bu yüzden; zaten ucuz olmayan Cat&Dog yanında
    diğer modeller biraz kazık duruyor. Uzak durun diğer modellerinden.

305 model Turbo başlık:https://shop.miele.com.tr/miele-kullanisli-turbo-yer-fircasi-stb-305-3

Buna ayrıca para vermeden miele almak için;

Torbalı 890 W Miele Cat&Dog SGEF3: Akakçe_Torbalı

Torbasız 890 W Miele Cat&Dog SKCF3 : Akakçe_Torbasız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 16 Ekim 2019; 13:9:32 >

• Okan Turkoglu O kullanıcısına yanıt
    Miellede bu iki urunden birini oneriyorsunuz.aralarindaki fark sadece torba mi yoksa emis gucleri farkli mi. Torbali olanin torba fiyati nedir

• kurtbey02 K kullanıcısına yanıt
    Miele Cat&Dog lar: Torbalı ve torbasız modeli de aynı motor, aynı güç. 890w lık alman üretimi tümü.

Torba için "Miele Hyclean GN" diye aratacaksınız. Plastik kilit kısmı ve kutu renk kodu "Mavi" olan.

Normalde en küçük hali; 4 lü tek kutu (1 yıllık) olanıdır. 78 TL şu an

Birde 16 lı torba içeren (4 yıllık) 4X4 setleri var. 240 TL şu an. Ben de bunu aldım geçen sene. Daha hesaplı oluyor.

Bize bir kutu (4 adet torba) 1 yıl gidiyor.

1 Kutu (4 tane toz torbası) ve 4 kutu ( 16 lı) setleri bu linkten bulabilirsin;

https://www.akakce.com/toz-torbasi,1,2.html/138085,76-270tl

(Bariz daha ucuz olanlar %99 çin işi çakmlarıdır. Hiç tavsiye etmem. Miele torbalının en büyük avantajlarından biri; 11 katlı ve tozun "% 99,9" unu tutabilen torbasıdır.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okan Turkoglu -- 16 Ekim 2019; 21:10:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alikkkk

Bizde bigball ürününü kullanıyoruz bu sıralar ıslık sesi gibi ses çıkıyor neresinden kestiremiyorum 3 sene oldu alalı garantisi bitti ithalatçı garantili aldığımız için
    hocam bendede aynı sorun var cok rahatsız eden bir ses . cozebıldınız mı sorunu
  • kerim35 kullanıcısına yanıt
    boruda bi parça varmış arkadaşın dediği gibi ses daha az artık ama arada çıkıyor hortum ve boğumları arada kontrol etmek gerek sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikkkk

boruda bi parça varmış arkadaşın dediği gibi ses daha az artık ama arada çıkıyor hortum ve boğumları arada kontrol etmek gerek sanırım
    ben dysonu aradım aradakı parcayı ucretsız yolladılar hocam. garantisi cok guzelmıs dysonın
  • kerim35 kullanıcısına yanıt
    Bende arayayım bı ara ama ihracat garantili idi belki bı yardımları dokunmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Dyson süpürge alma niyetimiz var fakat rowentalar gibi bunlarında halıda ileri geri süpürmesi zorluyor mu? Fazla güç istiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerim35

ben dysonu aradım aradakı parcayı ucretsız yolladılar hocam. garantisi cok guzelmıs dysonın

Alıntıları Göster
    o parça nasıl bişeymiş ki acaba ? bir fotosunu veya varsa model numarasını yükleseniz de hepimiz bilsek iyi olurdu
  • 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.