Şimdi Ara

DYSON ELEKTRİKLİ SÜPÜRGELER HAKKINDA (147. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.701
Cevap
212
Favori
964.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakın zamanda annem için Istanbul Bilisimden "dyson big ball parquet 2" aldik. Aparatları değiştirmekten hoşlanmadığı için surekli "musclehead" isimli aparatı kullanıyoruz.

Makine çekim gücü çok fazla. Bunu ıyi anlamda söylemiyorum çünkü çekim gücü en düsuge alinsa bile supurmek çok yorucu oluyor. Bu yüzden makine kullanmak bile istemiyoruz.

Bende bulunan marathon ultimatteki tek başlık ile hem halıyı hem de zemini tek başlıkla ve istediğin güç ayarı ile rahatlıkla temizleyebiliyorsun.

Bu makineyi daha rahat kullanmak için farklı aparat mi lazım yoksa böyle kullanmak zorundamiyiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • emindoner09 E kullanıcısına yanıt
    Mağaza müdürü üründe çizikler , üzerindeki etiketlerde yıpranma olabileceğini söyledi ve şubeden istediği birkaç fotografı gösterdi. Ben çiziklerin benim için önemsiz olduğunu ürün çalişir vaziyette ve herhangi eksik yada kırık parçası olmaması durumunda satın alabileceğimi söyledim. Ürün geldikten sonra montajını yaptırıp denettim Teknosa’da gerçekten çizikler dısında sıfırdan farkı yoktu, filtresi , aparatları vs hepsi yeni ve sağlam. Kullanırkende herhangi bir sorunla karsılasmadık. Sonucta aynı ürünün 2. El fiyatından bile ucuz aldiğimi düsünüyorum. Baya bir arastırmıstım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanal19 S kullanıcısına yanıt
    Ball multifloor modeli bununla aynı ayarda güncel versiyon ismi. Şu an 2500 oldu fiyatı, geçen 2 3 hafta önce 2000 civarıydı, alamadık artık tren kaçtı. Bu kadar yüksek fiyata alışveriş yapmak için doğru zaman değil diye düşünüyorum.

• dc62 pro animal modelim var. gel gelelim 2 kere başlığı bozuldu. birini garanti kapsamında diğerini 250 tl vererek değiştiridim hem de kaç yıl önce. bu yıl da bataryası bozuldu. 3 haziran'dan beri batarya temin edemediler. dyson evet pratik makine ama 4 aydır mağduruz. allahtan evde başka süpürge var.
  • Günaydın herkese, kullanan varsa bir sorum olacak, 3 yıl hakman garantisi olan cihazlar var mı, outlet ürünmus ve kutusu hasarlı olarak mı satılıyor bunlar? Yardımcı olabilecek birisi var mı acaba ?

• Dyson Big Ball Parquet 2 ve Dyson Big Ball Multi Floor 2 arasındaki fark nedir biz yanlışlıkla turbo başlıkda çıkıyor sanıp parquet 2 almışız fakat çıkmıyormuş ürün daha gelmedi iade edip diğer modelide alabiliriz kargoya verilmeden acil bilen birisi bilgilendirirse sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadir_yilmaz

Yakın zamanda annem için Istanbul Bilisimden "dyson big ball parquet 2" aldik. Aparatları değiştirmekten hoşlanmadığı için surekli "musclehead" isimli aparatı kullanıyoruz.

Makine çekim gücü çok fazla. Bunu ıyi anlamda söylemiyorum çünkü çekim gücü en düsuge alinsa bile supurmek çok yorucu oluyor. Bu yüzden makine kullanmak bile istemiyoruz.

Bende bulunan marathon ultimatteki tek başlık ile hem halıyı hem de zemini tek başlıkla ve istediğin güç ayarı ile rahatlıkla temizleyebiliyorsun.

Bu makineyi daha rahat kullanmak için farklı aparat mi lazım yoksa böyle kullanmak zorundamiyiz?
    hocam parquet 2'nin içinden turbo başlık çıkmıyor normalde halıları süpürmek için turbo başlık takılıyor daha rahat süpürülüyor normalde o başlığın satılması gerek fakat bende bir yerde bulamadım ayrıca sanırım makinenin tutma yerinde kapakçıkları açarakda emiş gücü azaltılabiliyormuş

• ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Pneumatic başlığın zemine göre kendisini ayarlaması gerekiyor. Fakat ne manuel nede otomatik olarak ayarlama yapmıyor. Istanbul Bilisimden almıştım servise gönderecez bakalım ne diyecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir_yilmaz -- 11 Ekim 2018; 0:39:52 >
  • bilgi olması amaçlı yazmak isterim düşünen olursa.

dyson big ball total clean 2 aldım yıl başında 250 paund
    dyson cinetic big ball animal pro 2 aldım 2 ay önce o da 290 paund a mal oldu.

ingiltereden alınan faturalı ürünler için de burada garantisi geçerli olduğunu ilettiler
    hem dysondan hem de hakmandan
  • Herkese merhaba,
    Dyson DC32 modelini 7 yıldır kullanıyorduk. 3 gün önce motor yandı. Garantisi 5 yıl olan ürünün 7 yılda motor yakması bana çok garip geldi. Servise götürdüm. Motor ücreti 980 tl. Servis 7-8 yılda motor yanmasının çok normal olduğunu bu şekilde çok ürün geldiğini söyledi. Filtre temizlenmeyince daha kısa süre gittiğini söyledi. (Filtresini de düzenli temizlerdik.) Müş. Hiz. aradım. Elektronik eşyanın şans isi olduğunu ne zaman ne olacağının belli olmadığını bu sürede motor yanmasının normal olduğunü söyledi. Yani şansınıza güveniyorsanız alın anlamına geliyor bence. Markaya değil şansa güvenin...
    Almayı düşünenler iyi araştırmalı yedek parça fiyatları önemli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: davuda

Herkese merhaba,
    Dyson DC32 modelini 7 yıldır kullanıyorduk. 3 gün önce motor yandı. Garantisi 5 yıl olan ürünün 7 yılda motor yakması bana çok garip geldi. Servise götürdüm. Motor ücreti 980 tl. Servis 7-8 yılda motor yanmasının çok normal olduğunu bu şekilde çok ürün geldiğini söyledi. Filtre temizlenmeyince daha kısa süre gittiğini söyledi. (Filtresini de düzenli temizlerdik.) Müş. Hiz. aradım. Elektronik eşyanın şans isi olduğunu ne zaman ne olacağının belli olmadığını bu sürede motor yanmasının normal olduğunü söyledi. Yani şansınıza güveniyorsanız alın anlamına geliyor bence. Markaya değil şansa güvenin...
    Almayı düşünenler iyi araştırmalı yedek parça fiyatları önemli.
    kullanıma bağlı olarak motor , alındığı gün bile yanabilir. her süpürgenin motoru erken yanabilir. dyson en dayanıklı olanıdır ama ;
    1-motora sıvı kaçarsa 2-motora dinlenme-soğuma şansı verilmeden çok uzun süre makina çalıştırılırsa (salondan odaya geçerken 2 dk kapatılması ömrü uzatır) 3-çok miktarda un vb minik partiküllü madde çektirilirse 4-hataen filtresiz kullanılıp motora pislik kaçmasına sebep olunursa motor yanar.
    bazen de motor yanmamış, sadece elektrik bağlantılarında arıza olmuştur ama, kötüniyetli yetkisiz servisler fazla para almak için "yanmış" diyebilir.
    sizden motor için istenen 980 TL bence makul değil. farklı servislere sorup daha ucuza yaptırabilirsiniz. 2.el sitelerinde satılık orijinal 1 tane vardı. alıp taktırabilirsiniz. (kullanılmış bile olsa 200 - 250 liradan ucuz motor çakmadır bilesiniz.)

eğer çözüm bulamazsanız PM atın belki yardım edebilirim

• Merhabalar, şarjlı v8 ve v10 modelleri nasıldır bilen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: guest2004

Merhabalar,

Bır suredır bende kablosuz versiyonunu arastırıyordum V8 i. Fıyat dustu bırden her yerde. Tesadufen internette V10 modelinin yurd dısında satısa cıktıgını ogrendım. V10 mofelinin yenilikleri var elbette: motor agırlığı daha hafif, toz haznesi daha buyuk vs. vs.

Arastırmaya baslayınca James Dyson un roportajını okudum. Artık kablolu model uretmeme kararı almıs. Kablosuzlardan cok memnun ve tatmın olunca, kablolu versiyon yapmayacakmıs.

Bayadır bekliyorum, yeni modeli kimbilir ne zaman Turkiye ye gelir ve bu doviz artısında kimbilir ne kadar olur. Kafam karıstı, hayırlısı bakalım.

Sizlerle de kısaca paylasmak istedim.
    Evde 1 tane v8 var, bir tane de 6 senelik Siemens x 6.0 süpürge var. Hazneyi ve ön filtreyi temizlemek hayli zahmetli siemens te . onun dışında performansı iyi. Elektrik gücü 2.500 watt ve Çekiş gücü 550w diyor özelliklerinde.
    Ama cidden ön filtre temizliği hayli zor. Yıkanabilir deniliyor ama , servis yılda 1 kez değiştirmeniz lazım diyor. Yuh yani.
    Dyson ın big ball parqyer 2 modeli 700 watt. 150 wat emiş gücü var. Aklıma takılıyor bazen. Dediğim gibi kablosuz Dyson V8 kablosuz modelde var.
    Haftada 1 Siemens ile büyük temizlik yapılıyor. Haftada 3 ya da 4 gün de kablosuz dyson v8 ile. Böyle devam edeyim mi , ekstra elektrikli dyson almak lazım mı?
    Siemens te en nefret ettiğim şey ön filtrenin temizliği. Çok zahmetli. Fırça falan satın aldım temizlemek için. Ön filtre dışındaki rendeli kısımda tozlar kumaş gibi kaplıyor, onu temizledin , bu sefer ön filtreyi temizlemek dert. Boya fırçasız imkansız. Bu sıkıntıları olmasa, çekim gücü falan efsane. Deli bir alet.
    Ama dyson da da filtresi kirlenmeyen yeni modeller 700 watt çekim gücü 150 watt olması sorun gibi. Bir önceki jenerasyondakiler ise animal pro gibi ler de de filtre kirleniyor , diğerleri gibi değil ama 1300 watt.

• quote:

Orijinalden alıntı: kizilat

Merhabalar, şarjlı v8 ve v10 modelleri nasıldır bilen var mı?
    V8 mevcut. Aslan parçası alet. Maksimum güçte 10-15 dakika da evi temizliyorum . Hızlıca. Bir alt kademede 30 dakikaya yakın çalışır sanırım ama gerek yok. Net 130 m2 evi rahat temizliyor şarjı ile. Son teknoloji örneği bu bence. Efsane. Uzun aparatların da içinde motor olup dönerek temizlemesi , temizleme gücünü ikiye katlıyor. Çok pratik.
  • Animal pro 2 kullananlar çekiş gücü nasıl acaba animal 1 ile arasındaki fark çekiş gücü düşmüş çektiği enerji azalmış ve toz haznesi ufalmış.
  • Dyson Ball Multi Floor Teknosa dan 5 yıl Hakman garantili 2410 TL ye az önce almış bulunuyorum, umarım sorunsuz kullanırız, ellerinizden öper 3 yaşındaki oğlum alerjik rinit, inşallah faydasını görürüz

Edit: Etiket satış fiyatı 3400 TL, pazarlık ile 2900 TL, teknocell hat taşıma ile 500 TL ekstra indirim, Total maliyet 2410 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi köftepiyaz -- 12 Kasım 2018; 22:54:10 >
  • ReflexAction kullanıcısına yanıt
    Animal pro 2 kullanıyoruz. 1’i hiç kullanmadık. Kıyaslayamayacağım. Evde kedimiz var. Sağolsun çok tüy döküyor. Animal pro 2 tüyden eser bırakmıyor. Memnunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 8 senedir kullandığımız Dyson DC 32 'nin motoru yandı.
    Zamanında muadillerine göre iki kat daha fazla para vererek aldığım ürünün 10 yılı bile dolduramaması pek kabul edilebilir değil !

Haa üzüldüm mü ? Hayır...

Çünkü ne yaparsanız yapın zamanla makinenin dışarı verdiği hava kötü kokmaya başlıyor.Hadi o neyse de dolan hazneyi temizlemek tam bir işkence ! Balkonun en uzak köşesine gidip battal boy bir poşetin içinde açıyorum hazneyi ki az etkileneyim,ona rağmen çıkan tozdan nefret ediyorum,çok rahatsız edici ve zahmetli..

O yüzden iyi bir araştırma ile zamanında yanlış karar verdiğimi anladım.
    Almanya üretimi Miele Complete SGEF3 Toz Torbalı Elektrikli Süpürgesine geçtim.
    Toz torbası dolupta makineyi açtığınızda tozu bile görmüyorsunuz,yenisini değişmek 1 dakikadan kısa sürüyor ve sıfır toz,kir..

Toza alerjisi veya gıcığı olan varsa toz torbasız ürünlerden uzak dursun !

İyi forumlar dilerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_hakan

Evde 1 tane v8 var, bir tane de 6 senelik Siemens x 6.0 süpürge var. Hazneyi ve ön filtreyi temizlemek hayli zahmetli siemens te . onun dışında performansı iyi. Elektrik gücü 2.500 watt ve Çekiş gücü 550w diyor özelliklerinde.
    Ama cidden ön filtre temizliği hayli zor. Yıkanabilir deniliyor ama , servis yılda 1 kez değiştirmeniz lazım diyor. Yuh yani.
    Dyson ın big ball parqyer 2 modeli 700 watt. 150 wat emiş gücü var. Aklıma takılıyor bazen. Dediğim gibi kablosuz Dyson V8 kablosuz modelde var.
    Haftada 1 Siemens ile büyük temizlik yapılıyor. Haftada 3 ya da 4 gün de kablosuz dyson v8 ile. Böyle devam edeyim mi , ekstra elektrikli dyson almak lazım mı?
    Siemens te en nefret ettiğim şey ön filtrenin temizliği. Çok zahmetli. Fırça falan satın aldım temizlemek için. Ön filtre dışındaki rendeli kısımda tozlar kumaş gibi kaplıyor, onu temizledin , bu sefer ön filtreyi temizlemek dert. Boya fırçasız imkansız. Bu sıkıntıları olmasa, çekim gücü falan efsane. Deli bir alet.
    Ama dyson da da filtresi kirlenmeyen yeni modeller 700 watt çekim gücü 150 watt olması sorun gibi. Bir önceki jenerasyondakiler ise animal pro gibi ler de de filtre kirleniyor , diğerleri gibi değil ama 1300 watt.

Alıntıları Göster
    Hocam sizin eski süpürgeniz halen 550w çekmiyordur o düşmüştür zaten 6 senelik diyorsunuz benimde açıkcası aklımda bu soru vardı fakat kullananlar memnun 150w çekiş yetiyor demekki bakalım animal pro 2 aldık gelmesini bekliyoruz.
    Açıkcası ben bataryalılardan korktum alırsanız fişli bir modelini alın derim

• Dyson ball multifloor 1600 tl ye aldım şuan amazondan. Sanırım iyi fiyat döviz kurlarına bakarsak. Ama benim anlamadıgım 900tl lik philipsler daha iyi deniliyor internette doğru önermeler mi bilemedim

• 
Sayfa: önceki 145146147148149
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.