Şimdi Ara

DxOMark'a göre OLED ekranlar, LCD'lere göre daha fazla göz yorgunluğuna sebep oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 21
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 gün 11 saat 22 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • DH Misafiri (3 mesaj) Fixx (2 mesaj) ProjectMan (2 mesaj) Novagate (2 mesaj) vedkum (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (5 mesaj) (11 mesaj) (2 mesaj) (3 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> DxOMark'a göre OLED ekranlar, LCD'lere göre daha fazla göz yorgunluğuna sebep oluyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1215 Mesaj

İlk cümlenizin nedenini teknik olarak söyleyebilirseniz neden kusura bakayım :)

|
    |
    cem_23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    825 Mesaj
    Lcd ekrandan oled e geçtim ve yoruculuğun kısmen doğru olduğunu söyleyebilirim. Üstüne birde karanlık ortamların olduğu videolarda parlaklığı kısamıyorum normalde lcd de siyah tonlar için arka ışık olduğundan en kısıkta bile karanlık ortamda geçen dizileri, filmleri vs. rahat izleyebiliyordum ama oled de öyle bir durum yok çok kısarsan göremiyorsun. (bu sefer aydınlık ortamlar çok parlıyor gözünü alıyor sürekli parlaklıkla oynamak zorundasın) Tek avantajı pili bir miktar az tüketiyor. Renk canlılığı kişiden kişiye değişir bana bazen abartı gelmiyor değil. (marka lg) Yukarıda biri yazmış aldığımız şeyi değiştirme lüksümüz olmadığından elindeki şeyle yetinmek ve memnun olmak zorundasın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    31 Mesaj

Bazen amoled ekranlı tabletten film izliyorum tabiri caizse kafam kazan gibi oluyor algım azalmış gibi hissediyorum bazende telefondan izliyorum ips beynim hiç yorulmuyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Fixx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1042 Mesaj
    Adamlar bilimsel olarak ölçümüş biçmiş LCD gözleri daha az yoruyor demiş buradaki zat hala boş haber oled daha az yoruyor yazıyor şaka mıdır nedir.

|
    |
  • Binbaşı
    1042 Mesaj
    İki telefonum var IPS Huawei öteki Samsung Amoled.
    Samsung'tan birşeyler izleyip IPS'e geçince resmen oh be diyorum o kadar rahatlıyor ki gözlerim.

|
    |
  • Binbaşı
    1082 Mesaj

Adamlar bilimsel makale yayınlıyor ve kanıtlar ile açıklıyor. Bizim millet 'yoğğ yaw benim eniştemin gözleri lcd ekranda geceleri daha çok ağrıyor bu haber yalan'

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
vp satın al
pubg mobile uc
Webtures SEO;SEO Nedir?
LOL RP Satın Al - LOL RP Yetkili Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.