Şimdi Ara

dvr görüntü netliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi çalışmalar arkadaşlar. ben güvenlik amaçlı dvr ve kamera aldım kurulumu gerçekleştirdim iyi düzey bir kamera kullanmama ve kamera üzerindeki netlik ayarını tam yapmama rağmen h264 formatındaki kayıtlar net değil. cihazın ayarlarını cihaz modelini ve kamera modelini sizinle paylaşıyorum sizce sorun nedir?

dvr model: X5TECH YM-104V H.264
    kamera: sunview SIR-4836

dvr görüntü netliği

dvr görüntü netliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serox28 -- 5 Ocak 2014; 23:39:21 >

• Ortada bir sorun yok gibi duruyor. sanırım kameralarınız biraz kalitesiz.
    Kamera özelliklerinizi de paylaşır mısınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PartitiOn

Ortada bir sorun yok gibi duruyor. sanırım kameralarınız biraz kalitesiz.
    Kamera özelliklerinizi de paylaşır mısınız?

tanıtımda yazanı aynen yolluyorum:

SIR 4836: profesyonel seri kısa mesafe sony chipset, 3.6 mm sabit lens 36led, 480tvl
  • Bu kameradan bundan daha iyi bir görüntü alamazsınız. Kayıt cihazı ile alakası yok şu anki görüntünün. Net görüntü istiyorsanız gerçek 600 veya 700 tvl kameraları tercih etmenizi öneririm. Fotoğraftaki alana uygun kamera en az 600 tvl ve 3.6mm olmalı. 4mm de olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yalnız 4mm de alan biraz daha daralır ve buna oranla uzaktaki görüntü daha da net olur. Tvl yani satır sayısı netlik için çok daha önemlidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kameraların biraz kalitesiz ama bir o kadar bu konuda dvr cihazıda önemli CIF kayıtlar kalitesiz oluyor D1 veya FullD1 cihaz kullan
  • sağ tarafta CIF yazan yeride D1 yap birde öyle dene
  • ukray sağ tarafta cif seçeneğinden başka sadece qcif var bildiğim kadarıylada o daha kötü. partitionunda dediği gibi sanırım kamerayı değiştireceğim tavsiye edebileceğiniz bir model v.s varmı.
  • ukray sağ tarafta h1 seçeneği yok malesef sadece cif ve qcif var ve bildiğim kadarıyla diğeri daha kötü. sanırım kamerayı değiştireceğim tavsiye edebileceğiniz bir kamera varmı. özellikle gece çekim yapacağım onuda belirteyim.
  • ukray malesef h1 seçeneği yok sol tarafta ciften başka qcif var ve bildiğim kadarıyla o daha kötü. sanırım kamerayı değiltireceğim tavsiye edebileceğiniz bir cihaz varmı özellikle gece çekimi iyi yapabilecek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.