Şimdi Ara

Dvd Yazma Süreleriniz Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
1.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dvdlerinizi yazarken 4 gb lık dolu dvd yi ne kadar sürede yazıyorsunuz ortalama ?

Ben medya olarak princo marka dvd ve 2 adet lg marka dvd ram kullanmaktayım. İlk zamanlar dvd den dvd ye kopyalamayı 5 dk kadar sürede yaparken 2 gündür 10 dk ya çıktı acaba sorun neden kaynaklanabilir ?

• Ortalama 10dk. Yazma hızı, yazdırılan dosya sayısına ve dosya boyutuna göre farklılık gösterir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExECaLiBuR

Ortalama 10dk. Yazma hızı, yazdırılan dosya sayısına ve dosya boyutuna göre farklılık gösterir.
    Bende de aynı sorun var sanki dvd yazıcı tam hızda çalışmıyor. Hiç dönme sesi gelmiyor. Başlarken iyice hızlanıyor sonra iyice sessizleşiyor. lg gh-22ns40 kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darel-x

Bende de aynı sorun var sanki dvd yazıcı tam hızda çalışmıyor. Hiç dönme sesi gelmiyor. Başlarken iyice hızlanıyor sonra iyice sessizleşiyor. lg gh-22ns40 kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    4.5gb'lık veriyi 5dk'da yazıyorum, ancak son zamanlarda bende de bir sıkıntı var 10dk'da yazmaya başladı sanırım dvd-rw'de sorun var mdeyaları da değiştirip denedim ama halen yavaş yazıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

4.5gb'lık veriyi 5dk'da yazıyorum, ancak son zamanlarda bende de bir sıkıntı var 10dk'da yazmaya başladı sanırım dvd-rw'de sorun var mdeyaları da değiştirip denedim ama halen yavaş yazıyor...

Alıntıları Göster
    asus dvd-rw ile verbatim marka boş medyaları 8x de yazıyorum. ortalama 8.5 dakikada yazıyo. aldığımdan beri böle

bu arada princo gibi kalitesiz medyalara yazmak pek iyi değil, hatırlatmak isterim. kullanacaksanız verbatim, tdk yada maxell öneririm.
    50 lik kutularda bile 5tl yi geçmez aralarındaki fark.

• quote:

Orijinalden alıntı: trulli

asus dvd-rw ile verbatim marka boş medyaları 8x de yazıyorum. ortalama 8.5 dakikada yazıyo. aldığımdan beri böle

bu arada princo gibi kalitesiz medyalara yazmak pek iyi değil, hatırlatmak isterim. kullanacaksanız verbatim, tdk yada maxell öneririm.
    50 lik kutularda bile 5tl yi geçmez aralarındaki fark.

Alıntıları Göster
    Vaktiyle ya pclabs'ta ya da burada hatırlamıyorum bu durumun bir çaresi yazıyordu. Windows ayarlarında bir hata meydana geliyormuş o kayıt girdisini düzeltince hızlanıyormuş. Yazıcı başka bir moda mı giriyordu neydi? Valla ne söylesem yalan ama bir ayar sorunu oluyor onu hatırlıyorum.

• quote:

Vaktiyle ya pclabs'ta ya da burada hatırlamıyorum bu durumun bir çaresi yazıyordu. Windows ayarlarında bir hata meydana geliyormuş o kayıt girdisini düzeltince hızlanıyormuş. Yazıcı başka bir moda mı giriyordu neydi? Valla ne söylesem yalan ama bir ayar sorunu oluyor onu hatırlıyorum.

Alıntıları Göster
    Boş medya'da Sony,Maxell,Tdk genelde kaliteli olanları kullanırım ama bende bu süre neden uzadı böyle saçmaladı alet anlamadım gerçektende herşeyi denedim ama sonuç vermedi yani

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Boş medya'da Sony,Maxell,Tdk genelde kaliteli olanları kullanırım ama bende bu süre neden uzadı böyle saçmaladı alet anlamadım gerçektende herşeyi denedim ama sonuç vermedi yani

Alıntıları Göster
    @darel-x

dediğiniz sorun dma ve pio olayı fakat benim sorunum ondan değil.

bu ayarın hep dma da olması gerekiyor. O ayara bakmak içinde aygıt yöneticisinden ide ata atapi denetleyicilerden dvd rw ın olduğu kısmı bulup birincil - ikincil ide kanalı hangisiyse çift tıklayıp açılan pencerede gelişmiş ayarlara gelin orda aktarın modu dma kullanılabiliyorsa seçili ise sorun yok. fakat pio ise dma ya çeviriniz daha sonra pc yi tekrar başlatıp öyle deneyiniz...

Dvd markası değiştirmek fayda etmiyor malesef sorun devam etmekte.

Her yöntemi denedim bana mısın demedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: MoRTaLNIGHTMARE

@darel-x

dediğiniz sorun dma ve pio olayı fakat benim sorunum ondan değil.

bu ayarın hep dma da olması gerekiyor. O ayara bakmak içinde aygıt yöneticisinden ide ata atapi denetleyicilerden dvd rw ın olduğu kısmı bulup birincil - ikincil ide kanalı hangisiyse çift tıklayıp açılan pencerede gelişmiş ayarlara gelin orda aktarın modu dma kullanılabiliyorsa seçili ise sorun yok. fakat pio ise dma ya çeviriniz daha sonra pc yi tekrar başlatıp öyle deneyiniz...

Dvd markası değiştirmek fayda etmiyor malesef sorun devam etmekte.

Her yöntemi denedim bana mısın demedi.

Alıntıları Göster
    Teşekkürler baktım dma seçili. x16 hızı ile dms dvdleri 10 dakikada yazıyor ama x16 yazmadığına eminim. Dmsler bitince Vertabim disk alıp öyle deneyeceğim.

• quote:

Teşekkürler baktım dma seçili. x16 hızı ile dms dvdleri 10 dakikada yazıyor ama x16 yazmadığına eminim. Dmsler bitince Vertabim disk alıp öyle deneyeceğim.

Alıntıları Göster
    dvd den değil benimki
    şöyleki dvd to dvd yapınca 10 dk yapıyor hızlı yazdırmada (daha önceden 5 dk)
    fakat hdd den yazdırdığımda yine 5 dk yapıyor.

2 dvd writer var. acaba nerodan mı yapıyor bunu yada neden yapabilir ?
  • quote:

dvd den değil benimki
    şöyleki dvd to dvd yapınca 10 dk yapıyor hızlı yazdırmada (daha önceden 5 dk)
    fakat hdd den yazdırdığımda yine 5 dk yapıyor.

2 dvd writer var. acaba nerodan mı yapıyor bunu yada neden yapabilir ?

Alıntıları Göster
    pc den dvd ye 7dk ile 10dk arasında yazıyor lgh-10 laptoptada aynışekilde 7-10 dk arası sürüyor neroile alakalı mı değilmi bi fikrimde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrMaster

pc den dvd ye 7dk ile 10dk arasında yazıyor lgh-10 laptoptada aynışekilde 7-10 dk arası sürüyor neroile alakalı mı değilmi bi fikrimde yok

Alıntıları Göster
    Yaklaşık olarak 4.5 dk.Bende de bu aralar yavaş yazma sorunu vardı.Ama çözdüm SATAII kabloların bildiğiniz gibi fazla bükümlü olmaması gerek bende bükümlüydü normal bir şekilde kabloları düzelltim yine aynı hızda yazıyor DWD-RW'm

• quote:

Orijinalden alıntı: Krak3n

Yaklaşık olarak 4.5 dk.Bende de bu aralar yavaş yazma sorunu vardı.Ama çözdüm SATAII kabloların bildiğiniz gibi fazla bükümlü olmaması gerek bende bükümlüydü normal bir şekilde kabloları düzelltim yine aynı hızda yazıyor DWD-RW'm

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

hemen deniyorum

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

hemen deniyorum

Alıntıları Göster
    18x 5-7 dakkika

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

18x 5-7 dakkika

Alıntıları Göster
    Denedim ama bir sonuç yok aynı
  • quote:

Denedim ama bir sonuç yok aynı

Alıntıları Göster
    Samsung 22X DVD RW ile Verbatim AZO DVD+R 16X diski ( MCC 004 kodlu ) 20X ile (diskte 16X olarak belirtilmesine rağmen) yaklaşık 4 dakikada yazıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tulû -- 11 Mart 2009; 21:57:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tulû

Samsung 22X DVD RW ile Verbatim AZO DVD+R 16X diski ( MCC 004 kodlu ) 20X ile (diskte 16X olarak belirtilmesine rağmen) yaklaşık 4 dakikada yazıyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

4 dk çok iyi hocam

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Tulû

4 dk çok iyi hocam

Alıntıları Göster
    hocam benim ki 1 saatten fazla sürüyo 4 gb bi dvd yazdırma .eskiden 10 dk sürer di son günlerde sebebini bilmiyorum ama bu şekilde oldu.dvd dn pc ye weri atarkende aynı şekilde...

• quote:

Orijinalden alıntı: hakanfd

hocam benim ki 1 saatten fazla sürüyo 4 gb bi dvd yazdırma .eskiden 10 dk sürer di son günlerde sebebini bilmiyorum ama bu şekilde oldu.dvd dn pc ye weri atarkende aynı şekilde...

Alıntıları Göster
    16x 6 dk sürüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hykr0

16x 6 dk sürüyor

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben verbatim'le 16x'le yazdırabiliyorum ama princo ve philips ne zaman yazdırsam 8x'i geçmiyor. bunun nedeni ne olabilir? teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.