Şimdi Ara

Dvd Yazma Hızlarında son noktaya gelindi mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dvd-rw lar son zamanlarda fiyatlarıyla alınabilir düzeye geldiler ve
    yazma hızlarında da artık artış olmuyor,

dvd-rw larda da yazma hızlarında gelişimini tamamladı mı?
    yani cd-rw daki 52x32x52 gibi,
    bunda sonra dvd-rw larda 16x(dvd+/-),8x(dvd+rw,dl9),6x(dvd-rw) de sabit mi kalır???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_runo -- 12 Ağustos 2005, 0:08:48 >

• bunu zaman gösterecek ama belli de olmaz.mesela cd rw ler genelde 52x32x52 oluyor.fakat piyasada 32x lik cd-rw yok.gereksiz bir hız bence.dvd lerde böyle olacaktır kesin.
  • şu an dvd yazma hızında 16.8MB lık hız ile ATA33-Halfduplex arabiriminin limitlerini zorlamış bulunuyoruz 16x DVDRW ler ile.

Zaten ilerisi için Bluray ler ve holograph kartlar ve HD-DVD düşünülüyor.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: m_runo

Arkadaşlar dvd-rw lar son zamanlarda fiyatlarıyla alınabilir düzeye geldiler ve
    yazma hızlarında da artık artış olmuyor,

dvd-rw larda da yazma hızlarında gelişimini tamamladı mı?
    yani cd-rw daki 52x32x52 gibi,
    bunda sonra dvd-rw larda 16x(dvd+/-),8x(dvd+rw,dl9),6x(dvd-rw) de sabit mi kalır???

dvd deki x cd deki 8x e karşılık gelir.yani 16xdvd = 128x cd.anlıyacağın son noktaya ulaştılar
  • ata33 ün sınırları zorlanıyor ama boardlar zaten ata66 100 ve 133 destekli değil mi,
    ata 66 ya da geçilemez mi?
  • benim bildiğim dvd deki 1x cd deki 9x olması lazım,
    çünkü dvd de 1x de 1350kb/s oluyor cd de ise 150kb/s.

Ama bunla ne alakası var ki 128x cd olunca son noktaya mı gelmesi gerekli ben 16x de mi son bulacaktı dan bahsetmiyorum, çünkü dvd-romlarda 16x de kaldılar yani max 16x yazma düşünülebilir ama bu sadece dvd+-r lar için, diğer formatlar için sormuştum .
  • dvd bitiyor .
  • Dvd teknoloji olarak büyük oranda bitti ama rw hızları bir miktar artabilir bence. Aynı cd deki gibi (52*24*52 - 52*32*52)
  • Şu an için 16X kullanılıyor max. olarak evet.Bunun üstündeki yazma hızlarının dvd kedyalara zarar vereceğini söylemişlerdi ama bunun sonu yok kesinlikle daha kaliteli bir malzemeden yaparlarsa 52x e getirebilirler cd ler gibi Zaten şu an piyasada " Light Scribe " yani DVD ve CD lerin üzerine lazerle yazı veya resim basabilen medyalar çıktı şu an için hız artırmalarını beklemek yanlış olur
  • o zaman blue ray teknolojisinden önceki son noktaya mı gelmiş bulunuyoruz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.