Şimdi Ara

dvd writer ve cd writerın bir arada kullanımı hakkında sorun??

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5
Cevap
0
Favori
439
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Diğer dahili bileşenler >> dvd writer ve cd writerın bir arada kullanımı hakkında sorun??
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Mesaj
    selam arkadaslar benim sorunum yeni bir dvd writer aldım ve bilgisayarımdaki cd writerımı sökmeden bu dvd writeri master yaparak bilgisayara bagladım fakat dvd writer gözükdügü halde içine giremedim daha sonra cd writerımı sökerek sadece dvd writerı takdım ve çalısdı anakartım da asus p4s800 anakartımda 2 tane ıd girişi var bnunlardan biri harddiske takılı digerinide ben dvd writere takdım cd writere ıd kablosunu nerden bulup takıcaz dvd writere takdıgım ıd kablosuna seri bir soket daha var ama onuda cd writere takdıgımda gene dvd istedigim gibi çalısmıyo sadece cd takıldıgı zaman okuyo ( konudan ayrı bide bu dvd writeri aldıgımızda yanında vida ıd kablo v.b aksesuarlar verilmesi gerekiyomu kutuda yoktuda ) yapıcagınız yardımlar için şimdiden teşekkür ederim .

|
    |

DVD Yazıcını Master yaparken CD Yazıcını da Slave haline getirmelisin, yoksa 2 Master 1 kabloda çalışmaz normal.
    http://img155.imageshack.us/img155/3023/cdromyo1.jpg
    Resimdeki gibi IDE kablo girişine en yakın olan Master'dır, ortadaki Slave, en soldaki Cable Select.

DVD Yazıcını kutu (Box) olarak almadıysan içinden garanti belgesi dışında bir şey çıkmaz. Kutulu alsan da fazladan 1 Nero CD'si verirler o kadar.
    |
    |
    AMD A10 X4 5800K,Gigabyte F2A85X-UP4,2x4GB Kingston HyperX DDR3-1600,1xWD 1TB,4xWD 2TB,2xSamsung 2TB,1xWD 640GB,Zalman ZM600-GT 600W,3R System L600,HP 2211X,Logitech G9X,Microsoft Comfort Curve 2000,Philips MMS430,Powercom IMP1000AP
  • Yüzbaşı
    819 Mesaj
    İçine girmiyor dediğin "Bir disk yerleştirin" uyarısı ise sürücüye sağ tıkla özellikler kayıt sekmesinden "Bu sürücüde CD kaydetmeyi etkinleştir." de o sürücünün içne girebilirsin. Fakat iki sürücüyü de bu şekilde kullanamıyorsun. Sadece biri. İnşallah yardımcı olabilmişimdir.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
emek server
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,219
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.