Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DVD-WR ların CD-WR lardan ne kadar farkı var??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
25
Cevap
0
Favori
253
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> DVD-WR ların CD-WR lardan ne kadar farkı var??
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    133 Mesaj
    arkadaşlar, ben şu datronun kampanyasından bilgisayar aldım..alırken DVD-wr ekleteyi
    m mi ekletmeyeyim mi kararsız kaldım..ne farkı var bu zımbırtıların?? yani CD-wr ile kopyalama yapması daha mı zor? goruntu daha mı kotu?? bi film ya da mp3 kopyalasak cok farkeder mi?? farkı tecrube eden arkadaşlardan yardım istesem cok sey mi istemiş olurum???
    HELPPPP!!!!!!!!!

|
    |
    http://forum.turkish.doom9.org/
    |
    |
    En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır MUSTAFA KEMAL ATATURK

• Teğmen
    133 Mesaj
    saolasın kane.. epey yararlı bi site.
    kullanan arkadaşların da goruslerini alabilirsem, için tam rahat edecek..
    |
    |
    kesinlikle dvd-rw al artık cd-rw ler öldü
    hem cd hem dvd yazabilrsin
    dvd leri izleyebilirsin
    dahaa ne olsun
    |
    |
    "Kafam cam kırıklarıyla dolu doktor. Bu nedenle beynimin her hareketinde düşüncelerim acıyor anlıyor musun? Bütün hayatım boyunca bu cam kırıklarını beyin zarımın üzerinde taşımak ve onları oynatmadan son derece hesaplı düşünmek zorundayım..."
    "Kelimeler, albayım... Bazı anlamlara gelmiyor!" (Tehlikeli Oyunlar~Oğuz ATAY)

• Binbaşı
    1622 Mesaj
    şimdi cd yazıcılar maksimum 700 mb veri alabiliyor. dvd yazıcılar ise minimum 4,7 gb maksimum. 8.5 gb veri alabiliyor. yani 6 tane cd bir dvd ye sığıyor.
    |
    |
    bencede dvd-rw al ben şahsen arşivimi dvdye aktarıyorum artık 1 tane dvd 6 cd
    |
    |

Orjinalden alıntı: ismail217

şimdi cd yazıcılar maksimum 700 mb veri alabiliyor. dvd yazıcılar ise minimum 4,7 gb maksimum. 8.5 gb veri alabiliyor. yani 6 tane cd bir dvd ye sığıyor.

+1
    |
    |
    |
    |
    2596 Mesaj
    bencede external al dvdrw yi hem combo drive i yıpratmamış olursun hemde uyum sorunun olmaz
    |
    |
    i7 4720HQ, 12gb ram, 240gb ssd, 1tb hdd, 4gb nvidia gtx950
  • Yüzbaşı
    529 Mesaj
    kesinlikle dvd-rw al derim en combosundan hem kapasite olarak daha geniş hemde artık cd-rw ler rafa kalkıcak yakında
    |
    |
    |
    |
    tabiiki dvd-wr bir dvd ye 8.4 gb yazdırıyorsun cd ye sadece 700 mb
    |
    |
  • Yarbay
    2037 Mesaj
    cdrw sadece cd yazar ve okur
    dvdrw,cd,dvd yazar ve okur
    hiç kuşkusuz dvdrw alman lazım
    |
    |
    eğer kopya cd satacaksan cd rw al. malum sana gelen müşterini %95 inde dvd rom olmuyor. ve tek siparişte alamazsın. haberin ola.
    |
    |
    hepinize teşekkür ederim..ismail217 nin de dediği gibi ben yeni kullanıcıyım..o yuzden şimdilik cdwr kullanıcamm..şimdilik işimi gorur sanırım..ama ilerde arşiv yapmaya başlayınca slayerxp nin dediği gibi external alabilirim..

bi de size şu ufak CDleri soracam..hani şu normal CDlerden çok daha ufak olanlar..onların CDwr ile 4,7GB veri alabildiğini duymuştum..dogru dimi bu?? eger oyleyse dvdwr gerek yok, onları kullanıp işimi gorebilirim..

bu arada CDwr çok kullanılması herhangi bişeye yol acar mı?? yani dizüstü bi,lgisayarda sık sık film, mp3, dosya kopyalamanın bi zararı olurmu comboya??
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: anticore

hepinize teşekkür ederim..ismail217 nin de dediği gibi ben yeni kullanıcıyım..o yuzden şimdilik cdwr kullanıcamm..şimdilik işimi gorur sanırım..ama ilerde arşiv yapmaya başlayınca slayerxp nin dediği gibi external alabilirim..

bi de size şu ufak CDleri soracam..hani şu normal CDlerden çok daha ufak olanlar..onların CDwr ile 4,7GB veri alabildiğini duymuştum..dogru dimi bu?? eger oyleyse dvdwr gerek yok, onları kullanıp işimi gorebilirim..

Arkadaşım senin çok ama çok yeni olduğunu yolladığın mesajlardan anlıyorum. CD-R lara büyük olanlara 700 MB yazabilirsin. Küçük olanlarına da çok daha az . Kullanmadığım için bilmiyorum ama 300 MB falan yazabilirsin . Bu bilgiyi nereden duymuşsan çok ama çok yanlış.

Sen git şimdi DVD-RW al. Onlar aynı zamanda CD de yazabiliyor. Bilgisayarı öğrenene kadar CD yazarsın onunla. Daha sonra DVD ye geçersin. Bi de verilen DVD-RW nin markası nedir ?
    |
    |

Honda CIVIC 2007 Dream BORDO

• Teğmen
    133 Mesaj
    magicofnight verdiğin bilgi için saolasın..boşuna sevinmişim.. Şimdilik Cdwr ile yetinicem artık.. cunku bilgisayarı int.ten sipariş ettim. ve bugun yarın elimde olur.. mavibilgisayardan DATRON DVDr sipariş edecektim..bu nasıl?? bikaç forumda nec ve asus daha iyi diyordu. ama sanırım onlar profesyonel arşiv ve kopyalama için kullanacaklar..ben o kadar iyi bişe aramıyorum..
    |
    |
    cdrw olandan dvd yazamazsın.ama dvdrw olandan hem cd hem dvd yazarsın.boş cdler 700 mb alır dvd ler ise 4,7 gb...
    |
    |

BÜYÜK OLALIM.......
  • Yüzbaşı
    789 Mesaj
    bencede dvd-rw al hem arada ne kadar fıyat farkı olacakkı en fazla..
    |
    |
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
üniversite
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.