Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

DVD sürücüye DVD/CD koyunca bilgisayar resetleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
6
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> DVD sürücüye DVD/CD koyunca bilgisayar resetleniyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3335 Mesaj
    DVD sürücüye DVD/CD koyunca bilgisayar resetleniyor. Farklı kablolama şekilleri denedim, master/slave primary/secondary olmadı. Bu sorun nerden kaynaklanıyor olabilir?

Not: HDD ve CDROM sürücüleri besleyen +12V girişi, HDD okuma yazma yaparken 11.85V'a inip tekrar 12.10V'a çıkıyor. Bu dalgalanma doğal mıdır? Gerçek güç kaynağı ile çözülebilir bir sorun mudur?

|
    |
  • Yarbay
    3335 Mesaj
    Ayrıca Windows HDD'yi çıkarınca resetlenir mi, yoksa kilitlenir kalır mı?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    701 Mesaj
    bende philips 1620k vardı cd takınca bil açılmıyordu falan. çok uğraştım sonra firmware güncellemesi yapınca tüm dertlerim bitti.
    |
    |
  • Yarbay
    3335 Mesaj
    Firmware ları nereden indiriyorsun. Eski firmware'ı ile nasıl farklılıklar olduğu yazıyor mu?
    |
    |
  • Uzman Mobil
    6565 Mesaj
    aygıt yöneticisinden optikleri kaldr ve pcyi yeniden başlat.. bunu bi dene.. olmazsa ıde driverlarını yeniden yükle..
    |
    |
    DVD sürücünün driver'ı yok. Sen CD ve DVD sürücü için ayrıca sürücü yüklüyor musun?
    |
    |
  • Uzman Mobil
    6565 Mesaj
    banamı dedin.. eğer bana dediysen benşunu demeye çalıştım... aygıt yöneticisinde "IDE ata/atapi denetleyiciler " var onların driverını yenilemek işe yarayabilir çünkü alakası var..
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
google reklamları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.