Şimdi Ara

DVD SURUCUM DVD Yİ OKUMUYOR LÜTFEN YARDIM :((

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
36.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya arkadaslar benim dvd okuyucum var fakat dvd taktım surucuye bir disk yerleştirin dio onun bi programı varmış galiba ama bi yardımcı olursanız sevnirim :(

• Dostum sorununu daha net yazarsan yardımcı olmaya çalışırım..
  • kardeş dvd sürücüm dvd yi okumuyor
  • bizim bi arkadastada aynı sorun cıkmıstı yeni dvdrom aldı.Eski ise büyük bir ihtimalle dvd nin okuma yaama kafası zarar görmüş olabilir.Herhangi bi cd okuyormu?
  • Yalznız problem taktığın dvdde de olabilir.. Tüm dvdlerde aynı sorunu yapıyorsa elbette sorun dvdrom ama sadece bundaysa dvd de sorun var..
  • ya baska bi dvd taktım oldu fakat bizim arkadaşımız aynı dvd yi yukledi pc sine normal calısıyo
  • Farklı DVD ' ler denediniz mi? Hiçbirini okumuyor mu?

Güvenli kipte de deneyin. Eğer olmazsa, DVD ' nin master-slave ve jumper ayarlarını değiştirin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: msakalar

Farklı DVD ' ler denediniz mi? Hiçbirini okumuyor mu?

Güvenli kipte de deneyin. Eğer olmazsa, DVD ' nin master-slave ve jumper ayarlarını değiştirin.

master -slave ve jumper ayarlarını nerden değiştirebilirim?
  • Bu ayarları ancak hiçbirini okumuyorsa değiştir.. Çünkü bazı dvdrom lar her dvd yi okumazlar.. Senin bundan başka bir sorunun yok..
  • ya ama nolucak okuyamıcak mı cd yi?
  • Maalesef.. Ancak cd yi başka bir cd ye çekersen sorun çözülür.. (başka bir bilg de senin dvdrom unun okuduğu markalrdan birine)
  • Öncelikle selam abicim eğer DVD ROM kullanıyorsan; eğer boş bir DVD yi DVD ROMa takarsan ve DVD ROM simgesine çift tıklarsan(bilgisayarımdan) bahsettiğin mesaj gelir...
  • benim dvd romda uzun zamandır aldımdan beri bozuk
    bi kaç kez servise verdim garantisi içnde temizledik memizlşedik dediler
    çok az kullanıldı halbuki
    snra hala bozuk
    cd yazıo okuyo ama dvd yazmıyo
    ne yapmak lazım tamir olurmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: MGCahit

ya arkadaslar benim dvd okuyucum var fakat dvd taktım surucuye bir disk yerleştirin dio onun bi programı varmış galiba ama bi yardımcı olursanız sevnirim :(

optik okuyucular kalibrasyondaki küçük farklılıktan ötürü her dvdyi ya da her cd yi okuyamazlar. birinin okuduğunu diğeri okumaz, diğerinin okuduğunu bu okumaz vs. bu tip şeyler olabilir. sorun yok..
    yukarıdaki arkadaşın dediği gibi aynı veriyi farklı dvdye yazdırırsanız okuyacaktır muhtemelen

quote:

Orijinalden alıntı: R.Sambora

benim dvd romda uzun zamandır aldımdan beri bozuk
    bi kaç kez servise verdim garantisi içnde temizledik memizlşedik dediler
    çok az kullanıldı halbuki
    snra hala bozuk
    cd yazıo okuyo ama dvd yazmıyo
    ne yapmak lazım tamir olurmu

dvdrom dediğiniz dvd writer da dimi aynı zamanda ?

• Bende soyle bi problem var daha onceden pes 2010 oyununu yuklemistim ama simdi yuklumeye calisiyorum dvd surucum dvd yi görmuyo aynı sekilde baska seyler yuklemek istedigimdede bu problem ortaya cikiyor . Dvd sürücüm bozuk olsa her türlü dvd ve cd yi okumasa gerek ama bazı dvd ye cd yi okuyo bazisini okumuyor sürücüm bozukmu yoksa ayarlarıyla ilgili bir problemmi var .
  • Okuduğu dvd ve cd yi de onceden okuduğu gibi okumuyo gec ve deisik sesler cikiyo oyle okuyo hatta baz,larini hic okmuyo
  • arkadaşlar konu bir kaç aylık ama benimde bunula ilgili bi sorunum war .. hdd'de yer olmadığı için film arşivimi dvdlere kopyalamıştım ve bunun üzerinden 5 6 ay sonra dvddeki filmleri tekrar bilgisayara kopyalamak için açmayı denedim fakat açamadm dvd/rw'a dvdyi takıyorm ve dönmeye moton dönmeye başlıyo fakat okumuyo bi süre sonra motor duruyo ve çalışıyo bi kaç saniye çalışıyo ve duruyo sonrada sürekli aynı şeyi tekrarlıyo bi kaç sn dönüyo duruyo dönüyo duruyo ve dvdyide geri wermiyo saatlerce devam ediyo .. kendi dvd/rw'ımla yazdığım bütün dvdleri denedim içinde video dosyası olanlar hariç hepsini kusursuz açıyo ve farklı dvd/rw'larla yazılmış video dosyalarınıda açmayı denedim onlarıda açtı .. sorun ne olabilir bilgisi olan warmı ve filmleri kurtarabilirmiyim ? .. mükemmel bi arşivdi arkadaşlar yardımcı olun :/ ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.