Şimdi Ara

DVD ROM DA CD PATLADI !!!!!!! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Cd patlatması daha önce forumda asus kullanan birinin de başına gelmişti..
    direk markaları suçlamayın.içine koyduğunuz medyalarda da sorun ıolabilir.balansı bozuk olan bi cd 5000 rpm de nasıl bi titreşim yapar siz tahmin edin.ve bu titreşime kendiside dayanamayıp patlamış olabilir....
  • hoca oncelikle gecmis olsunda .
    bende 52x Lg cd rom la 52x24x52 writer var
    cat die basiorum yada okuyo cd leri hic bi sorun olmadi daha..
    bence tuketici derneklerine basvur[dkkat]
  • Yaw ne diosunuz korkutmayın adamı??????Benim lg raytır (40x) 40 cd birden durmaksızın okuyunca beyaz bayrak çekip entegresini yaktı:)Bende mecbur yenisini aldım(52x)(yine lg) korkutmayın adamı daha yeni aldım...

Arkadaşlar ben ilk cd-r olayımdan soora fantom cd'yi kurdum oyun yada film izlerken onu kullanıorum böylece cd-r'yi de olabildiğince az kullanıorum.Size tavsiyem sizde ööle yapın alete o kadar güvenmeyin elinizde patlamasın...

Ayrıca bilgisayara yükleyebileceğimiz cd rom hızlarını denetleyen ayar yapan bi program olması gerek heralde.Araştırmak lazım...

Sana da geçmiş olsun kedi kardeşim...
  • sizdce üreticilerde su mantık mı var ?
    abi nasıl olsa ürün tuttu iyide çalışıyo, karı katlamak için maliyetimi düşürsek.?
    yani bu sadece XX markası için değil. sizce böylemidir?
    bi parti üretimi düzgün çalıiıyorsa diğerinde ne var peqi?
  • LG nin sadece CD-Rom sürücüleri sorunlu diye biliyordum... 4Adet LG CDRw kullandım 4ü de taş gibi maşallah Ama combolar nasıldır bilemeyeceğim...
  • aynı sorunu bende yaşadım adamlar garantiye gönderelim dediler . Olsun dedik ama 1-2 aya ancak gelir dediler bende yenisini aldım .Garanti ne fasa fiso güvenmediğiniz firmadan mal almayın adamlar başların savıyorlar . Yoksa tamamen fabrikasyon hatası adamlar garanti ne olmaz diye kullanıcıya malı teslim ediyorlar .İnatçı birisi isen git adamların yüzlerine çarp makineyi
  • Arkadaşlar LG isminde bir sürü fason marka üretiliyor bunun nedeni lg cd writerlar çok satıldığı ve piyasa malı olduğu için bir takım firmaların bundan rant sağlamak amacıyla bu tür writerlar satın alması. Eski writerları refurbish edip yeniden satanlar bile var. Birçok lg gerçek lg değil. Lg writer a gelince orjinal alırsanız 29 dolardan alıp 31-32 dolara satarsınız ama orjinal almazsanız 23 dolardan alabiliyorsunuz birçok firmada para peşinde olunca....
  • evet, rob zombie doğru söylüyor.başka ülkelerden LG adında dandik optic ürünler geliyo.buna dikkat etmek gerek.önlemini almak çok kolay:LG optic ürünleri üstünde UFOTEK bandrolü var(yaklaşık bir senedir).

cd patlatma olayını da UFOTEK in garanti dışı sayacağını sanmam.en azından benim zamanımda böyleydi,tamir ediyoduk...aygıttan kaynaklanacak bir sorun olacağını da sanmam.sürücünün vidaları takılmadıysa,sürücü düz değilse yada ufak bir sarsıntıdan cd kırılabilir.tabi dandik CD lerdende kaynaklanabilir(ör:WİN98 )...
  • benim de philips dvd-rom yapti ayni seyi. hem de bilgisayarda TV seyrederken, yani CD bombos duruyordu...
  • arkadaşlar bu olayı bugun bi arkadaaşıma anlarttım.
    cocuk demezmi gecen ben internet kafedeyken cd kırıldı cd romda diye!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ve inanmassınız markası ne bilin bakalım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
    aaaazım acık kaldı....[:O]
  • allah a şükür başıma öyşe bir şey gelmedi.benim cd lerimi bırakın patlatmayı biraz hızlı çevirip cd min başını dolandıracak okuyucu daha fabrikasının karnından doğmadı:))
  • Benim de başıma geldi.
    CD üzerinde ufacık bir çatlak bile olsa Nebi'nin dediği gibi o hızla dönerken CD sürücünün içinde dengesi bozulup çarpa çarpa parçalanabiliyor.

Not : Ben de iki yıldır LG kullanıp hiç sorun yaşamayanlardanım
  • Yaw bi ara intel de hatalı bi seri üretmişti yazılımla filan patchlediler buda fabrikasyon bir hatadır ama biir hatalı ürünü tüm firmaya giydirmek yanlış bende ve arkadaşımda Lg DVD var arkadaşımda bide 52x32x52 CD-RW var okumadığı cd ve dvd olmadı. Sölim ben asus ve pioner kullandım onlar bence daha kötüler
  • arakdaşlar durum bi seriyle sınırlı değilki bizim yurtta millet 5-6 ay hatta 1 yıl arayla bilgisayar aldı. Hepsinin optik ürünleri lg vede hepsi sorun yaşadı.Bir çok kişinin writerı bozuldu cdromları anlatma gereği bile duymuyorum hayatımda kullandığım en kötü cdrom markasıdır lg.
  • Bence git bunu aldığın adama söyle bu fabrikasyon hatası çünkü bendede olmuştu.
  • gecen muşterinin birine 52X philips verdim ertesi gungeldi rew cd patlattı dedi...
    bence bu cd le alakalı birşey noname kullanmış .....
  • kesinlikle kullanıcı hatası değil işte o insanlar kendilerine nasıl biz bilgisayarcıyız diyorlar anlamıyorum.... yaw insanlarımız bilmeyebilirler( lafım sana değil kardeş)... ama insanları bu kadar kandırmak olmaz ama yaw... yemin ediyorum izmirde ( diğer illeri bilmiyorum ) bilgisayarcıyım dedinmi adamlar sana hırsız gözüyle bakıyorlar yaw korkuyorlar senden sanki bişeyini çalıp adamı zarara uğratacakmış gibi ALLAH tan tanıdıktan sonra güven verdiğimiz için millet öyle davranmıyor ama ilk görüşme iki taraf içinde çok gergin oluyor... bu durumda bu sorunumu da dile getirdim ama dediğim gibi kesinlikle fabrika hatası senle bir ilgisi yok... böyle çok müşterimiz geldi hepsi garantide ise değişimi yapıldı...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.