Şimdi Ara

DVD Player Göçerse?? - Yardım Ltf. -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üstadlar bende Samsung Ht-tx35 ev sinema sistemi var, o yazılımdı bu yazılımdı derken player'ı göçürdüm.

Cihazın cd tepsisi açılmıyor, USB'yi algılamıyor, TV'ye görüntü gitmiyor vs... Dolayısıyla CD veya USB yoluyla yeni yazılım atma şansım kalmadı.

Bu tip durumlarda servise göndermeden yapılabilecek şeyler var mıdır? Cihazın kapağını falan açıp cd sürücüsüne yazılım cd sini koysak yazılım atılabilir mi, veya başka herhangi birşey?

Bir de yazılım yüklemeden kaynaklanan bu tip sorunlar garanti kapsamında çözülebiliyor mu?

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

• söyleyebileceğim tek şey garanti kapsamına alınmayacağı.yani büyük ihtimal ücretli yaptıracaksın.biraz da servisin insiyatifine kalmış.belkide garanti kapsamında yapabilirler.ki pek çok kişiden bu tarz durumlrda "garanti kapsamına aldılar" diye mesajlar okumuştum.iyi şanslar.
  • Losthan arkadaşım, cihazı servise göndermiştim; geldi. Anakartı değiştirmişler. Yazılım yüklemeden kaynaklanan arızaların garanti kapsamında olmadığını söylemişlerdi ama sağolsunlar cihazı ücretsiz tamir edip yolladılar. Yalnız; cihaz gelip kontrol ettiğimde bütün fonksiyonların(usb,harici cihazdan ses, tv'ye görüntü gitmesi...vs) çalışmasına rağmen cd tepsisinin açılıp kapanmadığını gördüm ;)
    Yazılımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için 2,3 adet farklı yazılım da yükledim ama farketmedi.
    Basit bir mekanik sorun olabileceğini düşünerek, tekrar servise göndermek yerine eve 20 mt. uzaklıktaki elektronikçiye götürdüm; 5 dakikada kondansatör değişimiyle sorun halloldu.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solestar -- 23 Haziran 2008; 18:57:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: solestar

Losthan arkadaşım, cihazı servise göndermiştim; geldi. Anakartı değiştirmişler. Yazılım yüklemeden kaynaklanan arızaların garanti kapsamında olmadığını söylemişlerdi ama sağolsunlar cihazı ücretsiz tamir edip yolladılar. Yalnız; cihaz gelip kontrol ettiğimde bütün fonksiyonların(usb,harici cihazdan ses, tv'ye görüntü gitmesi...vs) çalışmasına rağmen cd tepsisinin açılıp kapanmadığını gördüm ;)
    Yazılımsal bir sorun olup olmadığını anlamak için 2,3 adet farklı yazılım da yükledim ama farketmedi.
    Basit bir mekanik sorun olabileceğini düşünerek, tekrar servise göndermek yerine eve 20 mt. uzaklıktaki elektronikçiye götürdüm; 5 dakikada kondansatör değişimiyle sorun halloldu.
    Saygılar...

Sende uslanmıyorsun haa. CD tepsisi açılmıyor diye yine o yazılım bu yazılım yüklemeye çalışıyorsun. Bir daha göçür bari.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.