Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

dvd lazeri lozlandı nasıl temizlenicek??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
22
Cevap
0
Favori
300
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> dvd lazeri lozlandı nasıl temizlenicek??
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    535 Mesaj
    dvd-rom'umun lazeri tozlanmış cdleri zor okuyor..

ne yapmam gerek nasıl temizlenicek yardım???

|
    |
  • Yarbay
    3282 Mesaj
    pamuklu kulak temizleme çubuğuna biraz aseton dök ve fazla bastırmadan temizle.Yine okumazsa lazer şiddetini değiştirmen lazım.Onu sonra anlatırım.Önce bunu bi dene.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    teşekkür ederim..

ama ben şimdi dvd'nin içini açmaya korkuyorum. ama yapıcam yardımın için saol.[frndsp]
    |
    |
  • Binbaşı
    1308 Mesaj
    açmaya korkmayan birine götür :)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    [evlol][evlol]

yok halledicam...
    |
    |
  • Binbaşı
    1504 Mesaj
    Benim DVD-Rom da öldü galiba , actim icini temizledim her bi zikkimini ama okumuyo... CDyi koyuyorum, bozuk CDleri okurken yaptigi gibi zart zurt sesler cikariyo ve duruo... Okuma isigi hic yanmiyo... Pioneer DVD-ROM... Tamiri mumkunmudur bunun?.. [dry]
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    benimkide pioner..

demekki çöplük en son bunların işi....
    |
    |
  • Yüzbaşı
    532 Mesaj
    ya bence açadan önce bidaha düşün...çünkü çentikli filan olabiliolar..açınca yerine oturtması zor olabilio bazı durumlarda...başıma geldiği için sölüom[afro]
    |
    |
  • Binbaşı
    1504 Mesaj
    Gerci benimki baya eski... 2001 yilinda almistim, DVD-116... Pioneerlar CD secio , kalitesizse okumuyo ... DVDRWlari da boyle bunlarin, kalitesiz medyalara 2.4x filan yaziolar... Unofficial Firmware ile update etmek gerekiyo... Firmware Update yapmama ragmen inat etti benimkisi, okumadi... Sadece DVD okuyodu, CDleri hic okumuyodu ben de daldim kendisine sinirlenip , simdi hicbiseyi okumuyo [krl]... Bakalim calisirsa (ki pek zannetmiyorum) durur , yoksa yeni bi DVD-ROM alicaz artik napalim... [dry]
    |
    |
  • Yüzbaşı
    532 Mesaj
    bende pioneer larla ilgili pek iyi şeyler okumadım bugüne kadar açıkçası[afro] araba teybi yapmaya devam etsinler bence onu iyi yapıolar en azından
    |
    |
  • Yarbay
    3282 Mesaj
    yapamadıysan bana getir yaparım ben
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    hakkaten primary sana çok katılıyorum ben pioner'la alakalı şimdiye kadar hiç olumlu haber duymadım. (marka sadece)

onlar teyp falan yapmaya devam etsinler bıraksınlar pc'yi... [bgdnc2]
    |
    |
  • Mesut Çevik
    7751 Mesaj
    Sakın aseton veya herhangi bir ucucu madde dökme üstüne bozarsın kafayı sadece kuru bir pamukla hafifce temizle o kadar...
    |
    |
  • Yarbay
    3282 Mesaj
    olurmu hocam ben kullandım köpek gibi temizliyo ve hiçbi zararını görmedim.Tabi bunu abartıp yarım litre olarak dökersen bozulur illaki.
    |
    |
  • Mesut Çevik
    7751 Mesaj
    Arthur şansla Gerçek farklı şeyler şanslıymışsın ben çok bozdum iyi bilirim bu olayı (tecrubem kadar tabe) sıvı kullanmamak lazım kuru pamuk en iyi ve güvenlisi
    |
    |
  • Yüzbaşı
    732 Mesaj
    aseton zararlı olabilir ama saf alkol tamamen ucucu oldugundan pek bi sorun olacagını sanmıyorum en azından ben oyle yapıyorum
    |
    |
  • Teğmen
    201 Mesaj
    Eğer bilgisayar sarf malzemeleri satan bi dükkana gidersen sana bi cd verecekler ve üzerinde pamuk kaplı olsa gerek.Ayrıca onun bi sıvısı var ve onu o cd'nin üstüne döktükten sonra dvd-rom' una tak ve gerisini merak etme.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    peki hiç denedinmi....
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Ham-Solo</i>
    <br />açmaya korkmayan birine götür :)
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    [clps] ama garantili değilse
    |
    |
  • Binbaşı
    1504 Mesaj
    Lazer siddeti arttirma denen olay nasil yapiliyo?.. [dry]
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
haberler
google reklamları
Masal
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,324
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.