Şimdi Ara

Dvd Kutusuna SSD Takmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar 3 yıldır kullandığım dell 3542 bir laptopım var dvd kutusuna ssd taktım ve C yi ssd ye klonladım Casper yazılımı ile ancak SSD den boot ettiremiyorum bilgisayarı. İnternetten araştırdım hep uefi bios ile boot ayarları yapıyorlar. Benim bios ise legacy sanırım. Biostan pek anlamıyorum. Yardımcı olabilirseniz memnun olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LirikaLL -- 16 Şubat 2018; 11:55:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer hddyi birebir ssdye klonladıysanız olması gerekirdi.

Önce ssdyi disk yerine takın ve hddyi optik sürücü yerine takmadan boot ediyor mu deneyin.

Olursa hddyi optik yerine takarsınız.Olmazsa ssdye format atarsınız çünkü boot dosyaları klonlanamamış demektir.

• zwanzig kullanıcısına yanıt
    Windows boot manager ekranı geliyor hocam The boot configuration data for your pc is missing or contains errors hatası alıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: LirikaLL

Windows boot manager ekranı geliyor hocam The boot configuration data for your pc is missing or contains errors hatası alıyorum

Düzgün klonlanmamış. Format atarsanız sorun çözülür. SSD'yi disk yerine, hdd'yi optik sürücü yerine takıp ssd'ye windows kurulumu yapın.
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Biçimlendirip yeni bir klon aldım bu sefer hdd yerine taktığımda boot etti hocam, yardımınız için sağolun

• LirikaLL L kullanıcısına yanıt
    Rica ederim geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.