Şimdi Ara

DVD gözükmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar. Bu garip sorunu çözebilmiş değilim.

Soruna gelirsek DVD BIOS'ta görünüyor ama Windows'ta görünmüyor. Bazı yerlerde bunun çözümü Regedit'ten anahtar silmek olarak verilmiş ki bazı kişilerde işe yaramış. Onun dışında Microsoft Fixing tool verilmiş onu da denedim ancak bir sonuç alamadım. Şöyle bir durum var. Windows açıkken ben bu DVD'nin sata kablosunu söktüp taktığımda Windows hemen algılıyor. Ama açılışta yüklenmeme gibi bir sorunu var. Bazen açılışta yükleniyor. Ama bu aralar her açtığımda yüklenmemeye başladı. Bu Windows 7'yi kurduğumdan beri olan problem.

Resimdeki DVD'nin aynısı bendeki.

Şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 18 Ocak 2015; 4:17:18 >

• Yok mu yardım edebilecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 19 Ocak 2015; 2:14:27 >
  • Cidden bu konuda bilgisi olan yok sanırım .
  • KortX kullanıcısına yanıt
    SATA DVD-RW 'ınızın SATA veri bağlantı kablosunu anakartın farklı bir SATA portuna takın ayrıca güç kaynağından gelen farklı bir SATA güç kablosu ile bağlantısını sağlayın.

Sorunun devamı halinde ise DVD-RW 'ınız için kullanmakta olduğunuz SATA veri kablosunu değiştirin.
  • spiky2122003 S kullanıcısına yanıt
    Hocam şu an sıkıntı yok da uzun vadede sorun çıkarırsa tekrardan yazacağım. En son Regedit'ten düzelttiğimde olduydu ama uzun vadede gene sorun çıkarmıştı. Cevap için teşekkürler ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spiky2122003

SATA DVD-RW 'ınızın SATA veri bağlantı kablosunu anakartın farklı bir SATA portuna takın ayrıca güç kaynağından gelen farklı bir SATA güç kablosu ile bağlantısını sağlayın.

Sorunun devamı halinde ise DVD-RW 'ınız için kullanmakta olduğunuz SATA veri kablosunu değiştirin.

Hocam kabloyu da değiştirdim. Farklı Sata girişlerine takarak da denedim gene de sonuç aynı.
  • Farkli bir bilgisayarda deneyince de ayni sorun oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpmirza

Farkli bir bilgisayarda deneyince de ayni sorun oluyor mu?

Hocam farklı bilgisayarda denemedim imkanım da yok şuan. Ama Windows 7 64 bit kurduktan sonra böyle bir sorun oluşmaya başladı. Önceden Windows 7 32 bit kullanıyordum.

Edit : İkisi de Ultimate sürüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 21 Ocak 2015; 1:22:21 >
  • 32Bit e dönün bi isterseniz ram 4gb in altindaysa ?

• alpmirza kullanıcısına yanıt
    Yok hocam önceden 3 GB'tı. 8 GB'ye yükseltince 64'e geçtim ondan sonra bu DVD sıkıntı çıkartmaya başladı. Ama dediğim gibi BIOS'ta her türlü görüyorum. Hatta format falan atarken sıkıntı olmuyor ama Windows görmüyor nedense. PC açıkken çıkarıp takıyorum kabloyu algılıyor DVD'yi.
  • Kardeş sistem geri yükleme yap. Çok önceden benimde başına geldi ben böyle düzelttim. Sorun oluşmadan önceki tarihi seçersen işe yarar.

Başlat düğmesini tıklatarak Sistem Geri Yükleme'yi açın. Arama kutusuna Sistem Geri Yükleme yazın, ardından arama sonuçları listesinde Sistem Geri Yükleme'yi tıklatın. Yönetici parolası veya onay istenirse parolayı yazın veya onay verin.
    Bir geri yükleme noktası seçmek ve bilgisayarınızı geri yüklemek için sihirbazdaki adımları takip edin.
    Bu kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TyrantJackalys -- 21 Ocak 2015; 18:53:24 >
  • TyrantJackalys T kullanıcısına yanıt
    Saol hocam ama ben format atalı yaklaşık 8 ay oldu ve neredeyse bu problem 6-7 aydır var. Nadiren görmediği için fazla takmıyordum ancak son zamanlarda hiç görmemeye başladı. Neyse artık formata kadar kullanacağız. Hepiniz saolun arkadaşlar önerileriniz için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.