Şimdi Ara

Dvd-BluRay film-dizi cover tasarım ve basım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.000
Cevap
28
Favori
438.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aramızda benim gibi arşivini dvd kutulara koyup raflara geçiren çok vardır diye düşünüyorum.

Varsa ki mutlaka vardır burada tasarladıgınız coverları ve ya arşivlerimizin görünümünü paylaşalım.

Benim yaptıklarımdan bir iki fotograf;

TAVSİYELER, ÖNERİLER ve SIKÇA SORULAN SORULARIN YANITLARI;

--Dvd coverları nerede bastırmalısınız;

Öncelikle buna karar vermeniz gerekir ki ona göre baskı yaptıracağınız resmin özelliklerini ayarlayın. Evde baskı yapanlar ile dışarda baskı yaptıracakların çıktı alması gereken resimler arasında farklar vardır.

Dışarıda çıktı alacaklar için en uygun yerler ozalitçilerdir. Fotoğrafçı, fotokopici falan değil bununla ilgili oldukça pm alıyorum.

--Çıktı almadan önce yapmanız gereken ayarlar nedir;

Öncelikle kaliteli çıktı almak için pc nize photoshop yüklemenizi öneririm. Photoshop sayesinde tasarımları bir kenara bıraktım, baskının boyutlarını ve çözünürlüğünü kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Dışarıda baskı yaptıracaklar için cover ayarları;

Burada önemli olan unsur resolution dur, neden derseniz dışarıda ozalitçilerde baskı alınan makineler çok daha küçük aralıklarla püskürtme yapabilmektedir ve resolution genellikle 300dpi dır, 72dpi özellğinde bir resim ile giderseniz etkili sonuç alamazsınız.

--Evde printer ile baskı almak isteyenler için hangi ayarlar ve hangi kağıt;

Ev kullanıcıları ise kullandıgı makineye göre genellikle 72dpi tercih etmelidir. Bununla birlikte en çok sorulan soru hangi kağıda baskı alınacağı ki bir çok kişi kuşe kağıt alıp baskı yapmaya çalışmış fakat genellikle printerlar kuşe kağıdı desteklemez en iyi sonuç alabileceğiniz kağıt türü Semi-Glossy Photo Paper dır. HP ve bir iki markanın da bu kağıt türü uygun fiyatla mevcuttur.

Benim kişisel önerim HP Semi Glossy Everyday Photo Paper 160gr dir.

http://www.hepsiburada.com/hp-q6616a-a4-160-gm2-150-adpk-fotograf-kagidi/productDetails.aspx?categoryid=1100377&productid=ofishpq6616a

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125350023&CS_Category=_KAGIT413&CS_Catalog=_BILGISAYAR#

--Kulladığınız kutuya göre cover tasarım boyutları ne olmalıdır;

Tekli-ikili kapak ölçüsü : 27,5cm - 18,2cm Sırt : 1,4cm
    Üçlü kapak ölçüsü : 28,5cm - 18,2cm Sırt : 2,0cm
    Altılı kapak ölçüsü : 29,0cm - 18,2cm Sırt : 2,3cm
    Onlu kapak ölüçüsü : 29,4cm- 18,2cm Sırt : 2,5cm
    On ikili kapak ölçüsü : 29,8cm- 18,2cm Sırt : 3,0cm
    Ondörtlü kapak ölçüsü : 30,2cm - 18,2cm Sırt : 3,9cm

Boyutlar bu şekildedir ama tavsiyem çıktı aldıktan sonra kesim yaparken oluşabilecek kayıplardan ötürü 2 şer mm pay bırakmanızdır.

--Tasarım için kalıplar;

@Deviilll arkadaşımızın HD filmler için yaptığı hazır kalıp, ilk mesajda bulunması faydalı olur.

--Coverları bulabileceğiniz ve tasarım yapabileceğiniz siteler;

Google a cover design diye arattığınızda zaten bir çok site bulabilirsiniz http://www.cdcovers.cc/ sitesi geniş kapsamlıdır ancak, taratılmış cover ise kalitesine dikkat edin.

Tasarım yapmak istiyorsanızda çok uçuk tasarımlar vermemekle birlikte yine de güzel olan http://tvcovers.com/us/index.php sitesine bir göz atmanızı öneririm.

Maliyetini belirtirsek;

100 adet dvd kutusu (çift dvd) koli 35tl civarı.

100 adet kapak 40-50 kuruştan bastırabilirsiniz.

Çoğu kişiye 100 kutu yeter sanırım başlangıç için, bu da kutu+basım toplam 80tl ye falan mal oluyor.

--Dvd ler için raf yapımı

@renzokuken arkadaşımızın hazırlamış olduğu raf yapımı ile ilgili ayrıntılı bir konu, rafı yetersiz olup yeni rafa ihtiyacı olanlar için oldukça faydalı olabilecek bir konu;

http://forum.donanimhaber.com/m_32322493/tm.htm

NOT: Bu mesajda konu içinde paylaşılmış ve google yardımıyla elde edilmiş bir çok bilgi vardır, paylaşımda katkısı olan arkadaşlara teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnex7 -- 13 Ekim 2010; 14:01:39 >

• desene aynı çileyi çekiyoruz ya
    günlerce haftalarca bölümleri indirmesi ayrı bi dert...
    dvdye para verip yazmak ayrı dert...gidip 3,5 tl.den 10luk şeffaf dvd kabı almak ayrı dert.sonra git bi de baskı merkezinden tanesi 1 ytl'den kapak bastır.ondan önce evde photoshopta ölçüleyip kapak tasarlaması dert...
    ama güzel bi duygu,sonra alıp,rafa yerleştirmek güzel oluyor...

bunlarda ps'de hazırladığım kapak örnekleri:
    (ölçüler 10'luk dvd case içindir,baskıya hazırlanmış orjinal boyut değildir,sayfada gösterilmesi için ufaltılmış halidir.normal boyutları 5-6 mb olmaktadır)

• quote:

Orijinalden alıntı: penkala

desene aynı çileyi çekiyoruz ya
    günlerce haftalarca bölümleri indirmesi ayrı bi dert...
    dvdye para verip yazmak ayrı dert...gidip 3,5 tl.den 10luk şeffaf dvd kabı almak ayrı dert.sonra git bi de baskı merkezinden tanesi 1 ytl'den kapak bastır.ondan önce evde photoshopta ölçüleyip kapak tasarlaması dert...
    ama güzel bi duygu,sonra alıp,rafa yerleştirmek güzel oluyor...

bunlarda ps'de hazırladığım kapak örnekleri:
    (ölçüler 10'luk dvd case içindir,baskıya hazırlanmış orjinal boyut değildir,sayfada gösterilmesi için ufaltılmış halidir.normal boyutları 5-6 mb olmaktadır)

Dostum çalışmaların çok güzel olmuş, özellikle Friday Night Lights çok başarılı. Sen photoshopta aşmışsın ünvandan anladıgım kadarıyla Ben coverların %80 ini cdcovers tan alıyorum.

Çıktıları da 1ytl demişsin bana biraz pahalı geldi, ben A3 e 1 ytl ye çıktı alıyorum işte bi kapak 50kuruş a geliyor.

Bir de ilgili birisini bulmuşken sorayım çünkü önümüzdeki günlerde 50 tane kadar kapak bastırmaya gidicem ama tam anlayamadıgım bir konu var cdcoverstan indirdigim coverların çözünürlük oranları 182*275mm ye denk gelecek şekilde aşagı yukarı ama tam olarak degil, çıktı almaya gittigimde yüksekligi 182mm diyorum en i kendisi otomatik belirliyo bu da sorun çıkartıyor bazen +-2mm falan oynama olabiliyor. Bunu direk 182*275mm basabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnex7 -- 17 Haziran 2009; 15:29:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arnex7

Dostum çalışmaların çok güzel olmuş, özellikle Friday Night Lights çok başarılı. Sen photoshopta aşmışsın ünvandan anladıgım kadarıyla Ben coverların %80 ini cdcovers tan alıyorum.

Çıktıları da 1ytl demişsin bana biraz pahalı geldi, ben A3 e 1 ytl ye çıktı alıyorum işte bi kapak 50kuruş a geliyor.

Bir de ilgili birisini bulmuşken sorayım çünkü önümüzdeki günlerde 50 tane kadar kapak bastırmaya gidicem ama tam anlayamadıgım bir konu var cdcoverstan indirdigim coverların çözünürlük oranları 182*275mm ye denk gelecek şekilde aşagı yukarı ama tam olarak degil, çıktı almaya gittigimde yüksekligi 182mm diyorum en i kendisi otomatik belirliyo bu da sorun çıkartıyor bazen +-2mm falan oynama olabiliyor. Bunu direk 182*275mm basabilir miyim?

Alıntıları Göster
    öncelikle şunu söyliyeyim;ben alttaki 10'lu şeffaf dvd case ürünü(dms) kullanıyorum.malum tek pakette tüm sezonları toplayıp,tek bir diziyi tek bir paket yapmak istiyorum.bunun ölçüleri seninkinden farklı olabilir,onu belirteyim.

benim kapak tasarımı için kullandığım ölçüyü sana söyleyeceğim.ama şunu aklından çıkarma,benim case ortası biraz daha geniş senin kullandığın teklilere göre:

önemli olan "resulation" değeri 300 olacak baskı için.2.husus ise üssteki pixel değerleri çok mühim değil,sana asıl lazım olan en ve boy oranının "cm" cinsinden değeri.onu da resimde belirttim.özetle resmin boyutu aşağı yukarı 3-6 mb.arası birşey ediyor.bu ölçülerden aşağı bir resim götürürsen işin şansa kalıyor.neden mi?çünkü illaki baskıyı yapan kimse de, mecburen bu ölçülere göre büyültme yada küçültme yapacak,resim pikselleşecek ve bu durumda da kalite kaybı kaçınılmaz olacak.(bu bahsettiğim ölçüler de bana göre tabi,sende değişecek)

soruna geleyim,o ve benzeri siteler sana bu ölçülerde resim vermez.güzel bir şey istiyorsan kendin aynen benim gibi elinde tasarlayacaksın mecbur
    ve yine mecburen de olsa gidip bir baskı merkezinde çıktı alacaksın paraya kıyıp.evde kendi yazıcında istesen de böyle bir kalite tutturamazsın.ayrıca deneyimle sabit 160 gr. baskı kağıdına çıktı almalısın,en kalitelisi bu.kuşe kağıt kalitesinde ve kalın bir kağıttır bahsettiğim.

uzun oldu ama umarım açıklayabilmişimdir olayı...
    sen bence;bir cetvel alıp enine ve dikine "cm" cinsinden kullanacağın dvd case'in ölçülerini al.daha açıklayıcı bir şekilde yardımcı olmaya çalışırım.(muhtemelen 2'li dvd case kullanıyorsun)
    saygılar...

ilgilenen arkadaşlar olursa aşağı yukarı maliyet:
    dvd başına 12 bölüm bir diziden->10 dvd 120 bölüm için ~5 tl
    10luk şeffaf dvd case-> ~3,5 tl
    baskı-> 0,75 tl

TOPLAM: 5 SEZONLUK BİR DİZİ BOX SET YAPMAK 9,25 TL.

• quote:

öncelikle şunu söyliyeyim;ben alttaki 10'lu şeffaf dvd case ürünü(dms) kullanıyorum.malum tek pakette tüm sezonları toplayıp,tek bir diziyi tek bir paket yapmak istiyorum.bunun ölçüleri seninkinden farklı olabilir,onu belirteyim.

benim kapak tasarımı için kullandığım ölçüyü sana söyleyeceğim.ama şunu aklından çıkarma,benim case ortası biraz daha geniş senin kullandığın teklilere göre:

önemli olan "resulation" değeri 300 olacak baskı için.2.husus ise üssteki pixel değerleri çok mühim değil,sana asıl lazım olan en ve boy oranının "cm" cinsinden değeri.onu da resimde belirttim.özetle resmin boyutu aşağı yukarı 3-6 mb.arası birşey ediyor.bu ölçülerden aşağı bir resim götürürsen işin şansa kalıyor.neden mi?çünkü illaki baskıyı yapan kimse de, mecburen bu ölçülere göre büyültme yada küçültme yapacak,resim pikselleşecek ve bu durumda da kalite kaybı kaçınılmaz olacak.(bu bahsettiğim ölçüler de bana göre tabi,sende değişecek)

soruna geleyim,o ve benzeri siteler sana bu ölçülerde resim vermez.güzel bir şey istiyorsan kendin aynen benim gibi elinde tasarlayacaksın mecbur
    ve yine mecburen de olsa gidip bir baskı merkezinde çıktı alacaksın paraya kıyıp.evde kendi yazıcında istesen de böyle bir kalite tutturamazsın.ayrıca deneyimle sabit 160 gr. baskı kağıdına çıktı almalısın,en kalitelisi bu.kuşe kağıt kalitesinde ve kalın bir kağıttır bahsettiğim.

sen bence;bir cetvel alıp enine ve dikine "cm" cinsinden kullanacağın dvd case'in ölçülerini al.daha açıklayıcı bir şekilde yardımcı olmaya çalışırım.(muhtemelen 2'li dvd case kullanıyorsun)
    saygılar...

ilgilenen arkadaşlar olursa aşağı yukarı maliyet:
    dvd başına 12 bölüm bir diziden->10 dvd 120 bölüm için ~5 tl
    10luk şeffaf dvd case-> ~3,5 tl
    baskı-> 0,75 tl

TOPLAM: 5 SEZONLUK BİR DİZİ BOX SET YAPMAK 9,25 TL.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: penkala

saygılar...

Dostum çok sagol anladım dediklerini bende kısaca benim durumumu belirteyim;

182mm * 275mm zaten kutunun boyutlarıydı yani 18,2cm ye 17,5 cm. Kutunun sırt kalınlıgı 1,4cm oluyor benim kapaklarda, senin 10 lu kapakta 29,4cm-18,2cm Sırt : 2,5cm oluyor bunlar tamam.

Photoshop bilmedigim için kapak tasarlayamıyorum ve zaten o çözünürlükte resimleri toplaması falanda kasar iyice.

Kagıt konusuna gelince ben parlak kagıt kullanmıştım ilk parti cover basımında, gramajını tam olarak bilmiyorum ama gerçek kapaklardaki kalınlıkta parlak kagıttı.

Üstte yazdıgın siteden alınmış kapak küçültülür büyültülür dedigin aynen dogru ben adama tek tek boyu 182 mm girmesini belirttim kapagın eni boyu ona göre ayarlandı tabi şimdi bu pikselleşmeye mi yol açıyormuş, bu mevzu derinmiş baya

Bir de örnekle sonlandırayım ozaman, siteden indirdigim bir kapagı aynen koyuyorum çözünürlügüyle oynamadan ben bunu usb ye atıp matbaa da boyu 182mm ayarlıyıp bastırıyorum şimdi gitmeden önce yapmam gerek bir şey varsa söylersen sevinirim;

hiç bir şeyle oynamadım kapak bu örneğin;

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: penkala

saygılar...

Dostum çok sagol anladım dediklerini bende kısaca benim durumumu belirteyim;

182mm * 275mm zaten kutunun boyutlarıydı yani 18,2cm ye 17,5 cm. Kutunun sırt kalınlıgı 1,4cm oluyor benim kapaklarda, senin 10 lu kapakta 29,4cm-18,2cm Sırt : 2,5cm oluyor bunlar tamam.

Photoshop bilmedigim için kapak tasarlayamıyorum ve zaten o çözünürlükte resimleri toplaması falanda kasar iyice.

Kagıt konusuna gelince ben parlak kagıt kullanmıştım ilk parti cover basımında, gramajını tam olarak bilmiyorum ama gerçek kapaklardaki kalınlıkta parlak kagıttı.

Üstte yazdıgın siteden alınmış kapak küçültülür büyültülür dedigin aynen dogru ben adama tek tek boyu 182 mm girmesini belirttim kapagın eni boyu ona göre ayarlandı tabi şimdi bu pikselleşmeye mi yol açıyormuş, bu mevzu derinmiş baya

Bir de örnekle sonlandırayım ozaman, siteden indirdigim bir kapagı aynen koyuyorum çözünürlügüyle oynamadan ben bunu usb ye atıp matbaa da boyu 182mm ayarlıyıp bastırıyorum şimdi gitmeden önce yapmam gerek bir şey varsa söylersen sevinirim;

hiç bir şeyle oynamadım kapak bu örneğin;

Alıntıları Göster
    dediğin gibi,resimleri toplaması işin asıl kasan tarafı.gerisi kolay.toplamakla da bitmiyor ki...3-4 tane kapak alıyorum,birinin arka kapağını,diğerinin logosunu,öbürünün ön kapak,şununda orta sırtını alayım derken yeni bir kapak tasarlayıp yapmış oluyorsun zaten.

sana hazırladıklarımda özellikle italyanca olan (beyaz) ve mavi olan kapak kaliteli oldu.eğer olmadı dersen senin isteğin doğrultusunda,daha değişik daha kaliteli bişey yapabilirim.sen bana fikrini sunabilirsin...birinden bi parça,birinden bi parça ekleyip çıkarıp,yenisini yaparız

ben senin için 5-6 tane ayarladım.eğer bunlardan birini beğenirsen aynen bastır.üzerinde hiç oynama filan yaptırmana gerek yok.alttaki linkten indirebilirsin.

http://tinypaste.com/fb4fc

• quote:

dediğin gibi,resimleri toplaması işin asıl kasan tarafı.gerisi kolay.toplamakla da bitmiyor ki...3-4 tane kapak alıyorum,birinin arka kapağını,diğerinin logosunu,öbürünün ön kapak,şununda orta sırtını alayım derken yeni bir kapak tasarlayıp yapmış oluyorsun zaten.

sana hazırladıklarımda özellikle italyanca olan (beyaz) ve mavi olan kapak kaliteli oldu.eğer olmadı dersen senin isteğin doğrultusunda,daha değişik daha kaliteli bişey yapabilirim.sen bana fikrini sunabilirsin...birinden bi parça,birinden bi parça ekleyip çıkarıp,yenisini yaparız

ben senin için 5-6 tane ayarladım.eğer bunlardan birini beğenirsen aynen bastır.üzerinde hiç oynama filan yaptırmana gerek yok.alttaki linkten indirebilirsin.

http://tinypaste.com/fb4fc

Alıntıları Göster
    unuttum bu arada vakit geç oldu malum uyku bastı.the 4400'e hiç bakamadım.ona da yarın bakacağım

• quote:

unuttum bu arada vakit geç oldu malum uyku bastı.the 4400'e hiç bakamadım.ona da yarın bakacağım

Alıntıları Göster
    Dostum indirdim şimdi çok güzel olmuş kapaklar eline saglık, tasarım yapmana gerek yoktu zira bende 50 tane cover var şu an basılacak Benim merak ettigim bunları basıma götürmeden önce çözünürlük boyut olarak her hangi bir şeyiyle oymamam gerekiyor mu?

Dedigim gibi üstte koydugum kapagı usb ye atıp götürüyorum, boyu 18,2cm giriyorum ve bastırıyorum bu bazen eninde problem yaratıyor bu sorunu nasıl aşabilirim?

Bu arada Photoshop yüklesem mi diye düşünmeye başladım gönderdigin kapaklardan sonra

• quote:

Dostum indirdim şimdi çok güzel olmuş kapaklar eline saglık, tasarım yapmana gerek yoktu zira bende 50 tane cover var şu an basılacak Benim merak ettigim bunları basıma götürmeden önce çözünürlük boyut olarak her hangi bir şeyiyle oymamam gerekiyor mu?

Dedigim gibi üstte koydugum kapagı usb ye atıp götürüyorum, boyu 18,2cm giriyorum ve bastırıyorum bu bazen eninde problem yaratıyor bu sorunu nasıl aşabilirim?

Bu arada Photoshop yüklesem mi diye düşünmeye başladım gönderdigin kapaklardan sonra

Alıntıları Göster
    ben de onu dedim ya sana.
    kaliteli baskı istiyorsan mecbur ayarlaman lazım.yoksa korsan tezgahındaki cd'lere benziyobu da arşive koyulmucak halde olması demek.
    bu arada ben sıfırdan tasarlamıyorum.saatlerce arama yapıp, yüksek çözünürlüklü fotoları alıp,birini kapağa,birini ortaya, birini sona derken 3-5 ayrı kapak resiminden yeni bir kapak oluşturuyorum.
    bahsettiğin sorundan kurtulmak için; ön kapak,arka kapak ve sırt(yani orta kısım) olacak şekilde 3 ayrı parçadan oluşan ayrı ayrı kendi ölçülerine göre çalışma yapıp sonra bunları birleştirmek lazım.bende benim 10'luya göre ölçüleri vardı bi yerlerde yazılı idi, bulup yazayım.senin 2'li siyah kapaktan ben de var.bir bulup onu da çıkartayım

• quote:

ben de onu dedim ya sana.
    kaliteli baskı istiyorsan mecbur ayarlaman lazım.yoksa korsan tezgahındaki cd'lere benziyobu da arşive koyulmucak halde olması demek.
    bu arada ben sıfırdan tasarlamıyorum.saatlerce arama yapıp, yüksek çözünürlüklü fotoları alıp,birini kapağa,birini ortaya, birini sona derken 3-5 ayrı kapak resiminden yeni bir kapak oluşturuyorum.
    bahsettiğin sorundan kurtulmak için; ön kapak,arka kapak ve sırt(yani orta kısım) olacak şekilde 3 ayrı parçadan oluşan ayrı ayrı kendi ölçülerine göre çalışma yapıp sonra bunları birleştirmek lazım.bende benim 10'luya göre ölçüleri vardı bi yerlerde yazılı idi, bulup yazayım.senin 2'li siyah kapaktan ben de var.bir bulup onu da çıkartayım

Alıntıları Göster
    Vay be imrendim. Ben direk hdd ye atıyorum zamanım yok bunları arşivlemeye

• quote:

Orijinalden alıntı: 720p

Alıntıları Göster
    Valla ben de imrendim ama ben de direk 1 tb harici hdd'ye atıyorum. Aslında oda dekarasyonu için guzel bir uğraş ama masraflı ve zahmetli

quote:

Orjinalden alıntı: 720p

• quote:

Orijinalden alıntı: unpop

Valla ben de imrendim ama ben de direk 1 tb harici hdd'ye atıyorum. Aslında oda dekarasyonu için guzel bir uğraş ama masraflı ve zahmetli

quote:

Orjinalden alıntı: 720p

Alıntıları Göster
    Maliyetini belirtirsek;

100 adet dvd kutusu (çift dvd) koli 35ytl civarı.

Çoğu kişiye 100 kutu yeter sanırım dizileri için bu da 80ytl ye falan mâl oluyor

ya da @penkala gibi 10 lu box tercih edip kapak sayısından tasarruf edersiniz bastırma maliyeti düşer, kutuyu da siyah renk alırsanız 2ytl ye falan bulabilirsiniz tanesini.

Ben önümüzdeki günlerde 50 tane kapak bastırıp dizi cover olayını aşagı yukarı bitiricem ozaman raf ın fotografını komple koyarım ama şunu söyleyebilirim gerçekten hoş bir görüntü oluyor, indirmesi izlemesinin yanı sıra rafa da koydun mu inanılmaz bir haz oluyor

Maliyetler aşagı yukarı böyle ama tabi şu kapakları bulup ayarlayıp bastırması var kaldı ki ben de henüz amatör sayılırım @penkala nın anlattıklarından sonra uyandım boyutlar ve kapagın dvd ye oturması ayrıca baskı kalitesi ayrı bir sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arnex7 -- 27 Şubat 2009; 15:33:03 >

• quote:

Maliyetini belirtirsek;

Çoğu kişiye 100 kutu yeter sanırım dizileri için bu da 80ytl ye falan mâl oluyor

ya da @penkala gibi 10 lu box tercih edip kapak sayısından tasarruf edersiniz bastırma maliyeti düşer, kutuyu da siyah renk alırsanız 2ytl ye falan bulabilirsiniz tanesini.

Ben önümüzdeki günlerde 50 tane kapak bastırıp dizi cover olayını aşagı yukarı bitiricem ozaman raf ın fotografını komple koyarım ama şunu söyleyebilirim gerçekten hoş bir görüntü oluyor, indirmesi izlemesinin yanı sıra rafa da koydun mu inanılmaz bir haz oluyor

Maliyetler aşagı yukarı böyle ama tabi şu kapakları bulup ayarlayıp bastırması var kaldı ki ben de henüz amatör sayılırım @penkala nın anlattıklarından sonra uyandım boyutlar ve kapagın dvd ye oturması ayrıca baskı kalitesi ayrı bir sorun

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ne bu yaa??

Maliyetini belirtirsek;

Çoğu kişiye 100 kutu yeter sanırım dizileri için bu da 70ytl ye falan mâl oluyor

hocam rakam 100'lere filan gelirse o işin boyutu değişir.
    korsana kadar uzar valla.aman bak akıllı olben hep tek tek götürür baskı yaptırırım.toplu baskı yaptırmaya gidince alırlar valla karakola.benden söylemesi.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ne bu yaa??

Maliyetini belirtirsek;

Çoğu kişiye 100 kutu yeter sanırım dizileri için bu da 70ytl ye falan mâl oluyor

hocam rakam 100'lere filan gelirse o işin boyutu değişir.
    korsana kadar uzar valla.aman bak akıllı olben hep tek tek götürür baskı yaptırırım.toplu baskı yaptırmaya gidince alırlar valla karakola.benden söylemesi.

Alıntıları Göster
    100 tane aynı kapaktan bastırmıyoruz ya hepsi farklı sorun olmuyor daha önce bastırdım

Hatta bir anımı anlatayım henüz kapak bastırmamışken fiyat araştırması yapıyordum kadıköyde yazıcıoglunun oldugu sokagın yukarısında dms nin altında bir basımevi var bilenler vardır, oraya girdim aklımda ilk bu korsan olayı vardı benimde zaten sorun çıkıyor mu acaba diye. Neyse girdim içeri fiyat aldım metrekare hesabı fiyat verdi adam, ki zaten bende öyle istemiştim daha ucuza gelir diye ama 9$+kdv demişti sanırım daha pahalıya geliyordu
    Sonra dedim abi bide şöyle bi durum var benim dizi arşivim var onların dvd kapaklarını bastırcam korsan falan gibi bir şeyler olmasın dedim adam bana oo hangi diziler var dedi sorun olmaz istedigini getir falan demişti.
    Her neyse şimdiye kadar sorun yaşamadım kaldı ki herhangi bi cover ı seri üretime geçirmiyoruz hobi için kendimize yaptırıyoruz sanırım çokta sorun degil

• quote:

100 tane aynı kapaktan bastırmıyoruz ya hepsi farklı sorun olmuyor daha önce bastırdım

Hatta bir anımı anlatayım henüz kapak bastırmamışken fiyat araştırması yapıyordum kadıköyde yazıcıoglunun oldugu sokagın yukarısında dms nin altında bir basımevi var bilenler vardır, oraya girdim aklımda ilk bu korsan olayı vardı benimde zaten sorun çıkıyor mu acaba diye. Neyse girdim içeri fiyat aldım metrekare hesabı fiyat verdi adam, ki zaten bende öyle istemiştim daha ucuza gelir diye ama 9$+kdv demişti sanırım daha pahalıya geliyordu
    Sonra dedim abi bide şöyle bi durum var benim dizi arşivim var onların dvd kapaklarını bastırcam korsan falan gibi bir şeyler olmasın dedim adam bana oo hangi diziler var dedi sorun olmaz istedigini getir falan demişti.
    Her neyse şimdiye kadar sorun yaşamadım kaldı ki herhangi bi cover ı seri üretime geçirmiyoruz hobi için kendimize yaptırıyoruz sanırım çokta sorun degil

Alıntıları Göster
    aslında dizinin üzerinde ya da kapakta kanal logosu varsa bu iş yasal.bu da işin çakallığı söyliyim.
    hd,bluray,dvd ripler filan oldumu naz yapabiliyorlar

• quote:

aslında dizinin üzerinde ya da kapakta kanal logosu varsa bu iş yasal.bu da işin çakallığı söyliyim.
    hd,bluray,dvd ripler filan oldumu naz yapabiliyorlar

Alıntıları Göster
    Bende yapıyorum 6 aydır tüm arşivimi dvd kutularına doldurdum. Hala boşta kalan dvdler var. Yeni çıkanlar falan. 10 tane 2'li dvd kutusunu 2 liraya almıştım. Toplu olarak.

Coverları ise 30 kuruşa bastırıyorum matbaa ile anlaştık. Her gidişimde 100 tane bastırıyorum ucuza geliyor.

Ama gerçekten emek isteyen birşey. Üstüne düşmeniz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: gD

Bende yapıyorum 6 aydır tüm arşivimi dvd kutularına doldurdum. Hala boşta kalan dvdler var. Yeni çıkanlar falan. 10 tane 2'li dvd kutusunu 2 liraya almıştım. Toplu olarak.

Coverları ise 30 kuruşa bastırıyorum matbaa ile anlaştık. Her gidişimde 100 tane bastırıyorum ucuza geliyor.

Ama gerçekten emek isteyen birşey. Üstüne düşmeniz lazım.

Alıntıları Göster
    PS de kapak tasarlama başlangıcı için hangi yolları izlemem gerekir mesela

1- PS açıp dosya -> Yeni deyip burdaki ölçütleri ne yapmam gerekir tekli dvd kutusu için.
    2- DVD kabının ön yüzünü önce editleyip sonra dvd kabının orta şeridi ni editleyip sonrada kabın arka kısmını editleyip sonra mı birleştirilir.
    ....
    .......
    .........

Elinde bunun için bi dökümanı olan var mı yada üşenmeyip hazırlamış olan arkads var mı burda paylaşırsa okadar memnun olurum ki ...

• quote:

Orijinalden alıntı: afewgoodman

PS de kapak tasarlama başlangıcı için hangi yolları izlemem gerekir mesela

1- PS açıp dosya -> Yeni deyip burdaki ölçütleri ne yapmam gerekir tekli dvd kutusu için.
    2- DVD kabının ön yüzünü önce editleyip sonra dvd kabının orta şeridi ni editleyip sonrada kabın arka kısmını editleyip sonra mı birleştirilir.
    ....
    .......
    .........

Elinde bunun için bi dökümanı olan var mı yada üşenmeyip hazırlamış olan arkads var mı burda paylaşırsa okadar memnun olurum ki ...

Alıntıları Göster
    - 300 Spartalı (2007) ##Hazırladım##
    - Casanova (2005)
    - Click (2006)
    - Dehşet Tüneli - Creep (2004)
    - Fantastic Four 2 - Rise of the Silver Surfer (2007)
    - Gün Işığı - Sunshine (2007)
    - Hasat Zamanı - The Reaping (2007)
    - İlizyonist - The Illusionist (2006) Tr.Eng
    - Kabadayı (2007)
    - Kanlı Elmas - Blood Diamond (2006)
    - Kartal Göz - Eagle Eye (2008) Dual
    - Köstebek - The Departed (2006)
    - Ölüm Sessizliği - Dead Silence (2007) ##Hazırladım##
    - Prestij - The Prestige (2006)
    - Ratatouille (2007)
    - Robinson Ailesi - Meet The Robinsons (2007)
    - Rüya Kızlar - Dream Girls (2006)
    - Shrek 3 (2007)
    - Şeytanla Anlaşma - The Covenant ( 2006 )
    - Tepenin Gözleri 2 - The Hills Have Eyes 2 (2007)
    - Transformers (2007)
    - Zodiac (2007)

2 tanesinehazırlayabildim arka fon rengi siyah oldugu ıcın kolayca editleyebildim :))

• quote:

Orijinalden alıntı: afewgoodman

- 300 Spartalı (2007) ##Hazırladım##
    - Casanova (2005)
    - Click (2006)
    - Dehşet Tüneli - Creep (2004)
    - Fantastic Four 2 - Rise of the Silver Surfer (2007)
    - Gün Işığı - Sunshine (2007)
    - Hasat Zamanı - The Reaping (2007)
    - İlizyonist - The Illusionist (2006) Tr.Eng
    - Kabadayı (2007)
    - Kanlı Elmas - Blood Diamond (2006)
    - Kartal Göz - Eagle Eye (2008) Dual
    - Köstebek - The Departed (2006)
    - Ölüm Sessizliği - Dead Silence (2007) ##Hazırladım##
    - Prestij - The Prestige (2006)
    - Ratatouille (2007)
    - Robinson Ailesi - Meet The Robinsons (2007)
    - Rüya Kızlar - Dream Girls (2006)
    - Shrek 3 (2007)
    - Şeytanla Anlaşma - The Covenant ( 2006 )
    - Tepenin Gözleri 2 - The Hills Have Eyes 2 (2007)
    - Transformers (2007)
    - Zodiac (2007)

2 tanesinehazırlayabildim arka fon rengi siyah oldugu ıcın kolayca editleyebildim :))

Alıntıları Göster
    Tekli dvd kutusunun (slim degil 14mm olan) ölçüleri 18,2cm * 27,5cm sırt kalınlıgı da 1,4cm dir. Buna göre 3 parça halinde hazırlayıp birleştirebilirsin.

• quote:

Tekli dvd kutusunun (slim degil 14mm olan) ölçüleri 18,2cm * 27,5cm sırt kalınlıgı da 1,4cm dir. Buna göre 3 parça halinde hazırlayıp birleştirebilirsin.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bende bu konuda ilgiliyim. Acaba benim için birkaç dvd coverı uploadlayabilirmisiniz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.