Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

DVD ARŞİV RESİMLERİMİZİ PAYLAŞALIM

62
Cevap
2
Favori
1.134
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> DVD ARŞİV RESİMLERİMİZİ PAYLAŞALIM
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1199 Mesaj
      31 Ocak 2014 00:24:17
      Nereden alıyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

akıllı insan, aklını kullanır. daha akıllı insan, başkalarının da aklını kullanır
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Şubat 2014 06:27:43
      ''harikaymış''
      |
      |

Karanlık cömert ve sabırlıdır. Adaletin içine acımasızlık tohumlarını eken, merhametin içine hor görü damlalarını sızdıran ve sevgiyi şüphe tanecikleri ile zehirleyen şey, karanlıktır. Karanlık sabırlı olabilir, çünkü en ufak yağmur damlası bu tohumların filizlenmesine neden olacaktır. Karanlık sabırlı olabilir ve tohumlar filizlenir, çünkü onların büyüdüğü toprak, üzerlerini örten bulutlar, onlara ışık veren yıldızların arkasında bekleyen karanlıktır. Karanlığın sabrı sonsuzdur. Eninde sonunda, yıldızlar bile söner...
    • Binbaşı
      1639 Mesaj
      09 Şubat 2014 18:53:58

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kivi suyu -- 29 Mart 2014; 13:37:21 >
      |
      |

Zonguldak
    • Yüzbaşı
      303 Mesaj
      09 Şubat 2014 19:22:18
      Bende bir dvd arşivi yapma hastasıyım ama ne yapacaksın çoğu orjinal değil :/
      |
      |

I'M NOT ATTACKER, I'M NOT DEFENDER. I'M MURDERER!
      PanzerKampfwagen VI Tiger I - King Tiger - Royal Tiger - König Tiger - PanzerKampfwagen VIII Maus
      "IJN" Japanese Battleship Yamato - "USS" American Battleship Iowa - "KMS" German Battleship Bismarck - "HMS" British Battleship Hood
      "USA" P-51 Mustang - "German" Messerschmitt Bf. 109 - "Soviet" Yakovlev Jak-9 - "British" Supermarine Spitfire
      M1A2 Abrams
      "USS" Zumwalt Class Destroyer
      Lockheed Martin F-22 Raptor
    • Binbaşı
      1279 Mesaj
      09 Şubat 2014 19:45:01
      Tahmini ne kadar harcadın hocam tebrikler.

"TÜRKİYE'DE TEK CUMHURİYET ATATÜRK'ÜN KURDUĞU CUMHURİYETTİR; DEĞİŞMEZ VE DEĞİŞTİRİLEMEZ.
      FENERBAHÇE CUMHURİYETİ BİR SEVGİ CUMHURİYETİDİR, BİR ASIRDIR DEVAM EDİYOR;O DA TEKTİR, BAŞKA YOKTUR."
    • Yüzbaşı
      439 Mesaj
      09 Şubat 2014 20:27:27

Gerçekten mükemmel bir koleksiyon. İmreniyor insan. Koleksiyon iyice genişledikten sonra nasıl bir düzenleme yapmayı düşünüyorsunuz hocam?
      |
      |
      Bahsedilenler: Mean Streets

• Yüzbaşı
      410 Mesaj
      09 Şubat 2014 23:00:21 Konu Sahibi

Öncelikle teşekkürler.Düzenleme yaparken yönetmen,oyuncu ve tür sıralaması yapıyorum ama yeni eklenenler falan oldukça tekrar tekrar değişiklik yapmak durumunda kalıyorum.
      |
      |
      SKYLINE kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      410 Mesaj
      09 Şubat 2014 23:03:33 Konu Sahibi

Teşekkürler.Hesap yapmadım ama çok harcamışımdır
      |
      |
      Jennifer L. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      125 Mesaj
      09 Şubat 2014 23:10:19
      İyi bir arşiv de o kadar harcamaya gerek yoktu hard diskte 2 TB aarşiv var :)

• Yüzbaşı
      410 Mesaj
      09 Şubat 2014 23:12:09 Konu Sahibi

Bunu geç anladım.100 gb oldu bile
      |
      |
      SinCity123 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      125 Mesaj
      09 Şubat 2014 23:14:00
      quote:

Orijinalden alıntı: Mean Streets

Bunu geç anladım.100 gb oldu bile

geçkaldik desene

|
      |

• Binbaşı
      1639 Mesaj
      18 Şubat 2014 10:10:45

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kivi suyu -- 29 Mart 2014; 13:38:27 >
      |
      |

Zonguldak
    • Yüzbaşı
      347 Mesaj
      18 Şubat 2014 10:33:09
      tek kelimeyle süper
      |
      |

"Dünyanın neresinde olursa olsun haksız yere birisinin suratına atılan tokadı kendi suratında hissetmeyen kişinin insanlığından şüphe ederim"
    • Yüzbaşı
      502 Mesaj
      18 Şubat 2014 11:33:38
      Her ne kadar bu konu başlığı altında espri niteliğinde de değinilmiş olsa, genellikle yanlış bilinen bi bilgiyi koleksiyon yapmayı düşünüp de kararsız kalan arkadaşlar için düzeltelim ;

Yazılabilir ve tekrar yazılabilir yani writable ve re-writable DVD'lerin ömrü ortalama 10 senedir, eğer kuru ve ışıksız ortamda saklanırsa bu süre daha da uzar. Bu tarz koleksiyonculukla ilgileniyorsanız ve orijinal DVD alıp kutusunda saklıyorsanız bu gibi bir DVD ömrü problemi söz konusu değildir. Her şeyin başında fabrika çıkışında bu DVD'nin üzerine herhangi bir data ekleyenmeceği için disk yüzeyi ısıya, neme, ışığa karşı koruyucu tabakalarla kaplanır fabrikada. Sonrada kutulanır vs. satışa sunulur..

Özetle, 10 yıllık ömür mevzu tamamiyle sizlerin boş dvd alıp içini kendiniz doldurduğunuz medyalarla ilişkilidir.. Ki onları da düzgün muhafaza ettiğiniz sürece bu süre uzar. Bu tarz orijinal DVD'ler muhtemelen sizin yaşınızı devirir Ancak bu süreçte yerini farklı medyalara bırakabilir (Blu-ray, HD-DVD vs.) bu da yine apayrı bir mevzu

Başlığı açan arkadaşı tebrik ederim, koleksiyonerlik başlı başına keyif işidir, hobidir. Medyaları bir araya getirdiği kadar onları göze hitap edecek şekilde saklamakta da başarılı olmuş Ben de yaklaşık 8-9 senedir mümkün mertebe arşivcilik yapıyorum, 2000'in üzerinde orijinal DVD ve bi kaçyüz tane bluray filmim var şimdilik, bu işin sonu yok Ben de en kısa zamanda fotoğraflayıp bu konunun içeriğini zenginleştirmeye çalışacağım

• Yüzbaşı
      783 Mesaj
      18 Şubat 2014 11:55:36
      Güzel arşiv olmuş hocam tebrikler

HEP, BU DÜNYA HEP YALAN DOLAN..
      SENİN SEVGİNDİR ASLOLAN..
      SONUNA KADAR BİZ, FENERBAHÇELİYİZ ULAN !!!
    • Yüzbaşı
      410 Mesaj
      18 Şubat 2014 12:26:15 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: mec

Her ne kadar bu konu başlığı altında espri niteliğinde de değinilmiş olsa, genellikle yanlış bilinen bi bilgiyi koleksiyon yapmayı düşünüp de kararsız kalan arkadaşlar için düzeltelim ;

Yazılabilir ve tekrar yazılabilir yani writable ve re-writable DVD'lerin ömrü ortalama 10 senedir, eğer kuru ve ışıksız ortamda saklanırsa bu süre daha da uzar. Bu tarz koleksiyonculukla ilgileniyorsanız ve orijinal DVD alıp kutusunda saklıyorsanız bu gibi bir DVD ömrü problemi söz konusu değildir. Her şeyin başında fabrika çıkışında bu DVD'nin üzerine herhangi bir data ekleyenmeceği için disk yüzeyi ısıya, neme, ışığa karşı koruyucu tabakalarla kaplanır fabrikada. Sonrada kutulanır vs. satışa sunulur..

Özetle, 10 yıllık ömür mevzu tamamiyle sizlerin boş dvd alıp içini kendiniz doldurduğunuz medyalarla ilişkilidir.. Ki onları da düzgün muhafaza ettiğiniz sürece bu süre uzar. Bu tarz orijinal DVD'ler muhtemelen sizin yaşınızı devirir Ancak bu süreçte yerini farklı medyalara bırakabilir (Blu-ray, HD-DVD vs.) bu da yine apayrı bir mevzu

Başlığı açan arkadaşı tebrik ederim, koleksiyonerlik başlı başına keyif işidir, hobidir. Medyaları bir araya getirdiği kadar onları göze hitap edecek şekilde saklamakta da başarılı olmuş Ben de yaklaşık 8-9 senedir mümkün mertebe arşivcilik yapıyorum, 2000'in üzerinde orijinal DVD ve bi kaçyüz tane bluray filmim var şimdilik, bu işin sonu yok Ben de en kısa zamanda fotoğraflayıp bu konunun içeriğini zenginleştirmeye çalışacağım

bilgilendirme ve guzel sozler icin tesekkurler.Sizin de arsiv resimlerinizi bekliyoruz.

|
      |

• Yüzbaşı
      410 Mesaj
      18 Şubat 2014 12:28:32 Konu Sahibi

tesekkurler

|
      |
      Avatar.Aang kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      9539 Mesaj
      29 Mart 2014 12:24:28
      Ben de yapıyorum..Ama artık sık sık almıyorum Çünkü hem biraz Bluray 'e yöneldim, hem de elimde satmak istediklerimi henüz satamadığım için yenileri erteleyip durmaktayım.
      Şu BTTF TİN Case baskıyı almak için neler vermezdim ki..200 lira kafadan ayırabilirim.Forumda bir arkadaş sattıydı hemen satılmış kaçırdım ahh ahh
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      29 Mart 2014 13:30:01
      Bayağı kapsamlı arşivimi arkadaşıma hediye ettim ama bir kaç nadide film halen durur bende..
      Onları mesajımı editleyip paylaşırım.. Bu arada, konu sahibine; Band of Brothers'ın DVD sunumu nasıl ?
      Evet, ss'de de geldi.. Hiç yoktan iyidir yahu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mobile Prof. -- 29 Mart 2014; 13:47:32 >

• Yarbay
      2477 Mesaj
      29 Mart 2014 13:33:57
      evimde yer olsa bende yapmak isterdim. çok güzel görünüyor dostum
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.