Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (310. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.465
Cevap
60
Favori
790.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xmxksk

uygun fiyatlı conax modül nereden bulabilirim ?

Artık bulamazsınız, 120-130 liradan aşağı modül kalmadı, 2. eller bile 100 lira civarında. Bunun sebebi de Gitronik gibi farklı marka modül getiren birçok firma ve tedarikçi kapandı, aynı zamanda modüllerin çoğu Euro ile geldiği için ve Euro fırladığı için modül fiyatları uçtu.

Şu an 3-4 tedarikçi kaldı, onlarda ne fiyat belirlerse o fiyattan geliyor.

Ayrıca artık bu modüller gümrükten de geçmiyor, benim yurt dışından sipariş ettiğim modül geri döndü. Yurt dışından paralı platformlara ait akıllı kartları bireysel olarak getiremiyordunuz, modülleri de aynı kategoriye sokmuşlar.
  • ripo kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler hocam durum aynen dediğin gibi, bir çok yerde zaten yok fiyatlarınada 150-160 isteyenler var baya uçmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmxksk

Bilgi için teşekkürler hocam durum aynen dediğin gibi, bir çok yerde zaten yok fiyatlarınada 150-160 isteyenler var baya uçmuş

Daha da artacak, hem tedarikçilerin artık çoğu yok hemde euro uçtu.

Yurt dışından da getirince gümrükten girmediği için pek seçenek kalmadı gibi. Eğer Almanya'da tanıdığınız varsa oradan isteyebilirsiniz, Technisat 20 euro civarında, bu da yaklaşık bugünün kuruyla 65 lira ediyor. Size de PTT'nin mektup postası ile gönderebilir, bunun da maliyeti 6 euro. 80-85 lira maliyetli olarak Almanya'dan göndertebilirsiniz.
  • Tavsiye edebileceğiniz conax modül var mı?
  • Netion conax modul aldim, samsung h6500 serisi tv ile kullanmak istiyorum ancak beceremedim, teledunya kutuya taktigimiz kabloyu tv de nereye takicam, satelite a takmak icin uygun halde ucu ama oraya takinca sinyal bulamiyo. Bir de air/cable girisi var, kablonun ucunu degistirip oraya mi takmam gerekiyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

Tavsiye edebileceğiniz conax modül var mı?

Kendim 2011'den beri Technisat kullanıyorum. Daha sonra kardeşim için de Neotion marka modül almıştım. Her ikisinde de bugüne kadar bir problem çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aktepe

quote:

Orijinalden alıntı: canbrk

Tavsiye edebileceğiniz conax modül var mı?

Kendim 2011'den beri Technisat kullanıyorum. Daha sonra kardeşim için de Neotion marka modül almıştım. Her ikisinde de bugüne kadar bir problem çıkmadı.

Bende neotion modül vardı 2 senede pert oldu.
    Technisat da çok kopyası olduğundan yeni ürün çıkarmış ama o yeni üründe piyasada yok.
    orjinal nereden bulabilirim tavsiye edebileceğiniz satıcı var mı.
  • Bizimkilerde bir sıkıntı olmadı şimdiye kadar. Ben önce Samsung, şimdi de Vestel televizyonda kullanıyorum Technisat'ı. Vestel'de Samsung'a göre çok daha hızlı çalıştı. Kardeşimde ise Samsung var.

Ben Hepsidijital'den almıştım. Galiba aynı firma Technisat'ı garantili olarak satmaya devam ediyor. Alır almaz Technisat'ın sitesine seri numarası ile kaydettirdim, siz de alırsanız öyle yapın.

(Sonradan baktım, sitelerinde bütün markaların mevcudu kalmamış görünüyor. Alışveriş yaptığım başka yer yok malesef.)
  • Arkadaşlar conax modül ile aynı televizyonda hem teledünya hemde kablolu tv yayını izlenmesi mümkün olabilirmi tv samsung ? kanal taramasında hem dijital hemde analog kanalları buluyor. Conax Modülden teledünya kartı çıkarıldığında kablolu tv ile izlenmeye devam edilebilirmi ?
  • Mitsudomoe kullanıcısına yanıt
    Air/cable girişine takın (satellite girişinden olmaz; zira onun tuner'i farklıdır).
    Doğru yere taktıktan sonra otomatik tarama işlemini yaparken sabırsızlanıp aramayı iptal etmeyin; çünkü %50-60 civarına kadar ekranda bir sonuç görünmeyebilir.
  • xmxksk kullanıcısına yanıt
    Mümkündür; hem dijital, hem analog kanallar bulunur.
    Evet, Conax modülü çıkarınca analog kanalları izlemeye devam edebilirsiniz; ama o durumda ayrıca arama yapmanız gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenman

Mümkündür; hem dijital, hem analog kanallar bulunur.
    Evet, Conax modülü çıkarınca analog kanalları izlemeye devam edebilirsiniz; ama o durumda ayrıca arama yapmanız gerekebilir.

Dediğin gibi hocam analog+dijital taramada aynı anda hepsini buluyor. Televizyonun özelliğine göre değişiyor sanırım evdeki 2 cihazdan birinde modülü sökünce kablo tv kullanmaya devam edebiliyorum ama 2. televizyonda illa sıfırdan tekrar kanal kurulumu yapmak gerekiyor
  • Lg 42la667s kullaniyorum. Teledunya conax icin uygun mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba;

bende STB nin saçma kanal sıralamasından ve kumanda kalabalığından sıkılıp modül almak isteyenlerden birisiyim. Yalnız kullanan arkadaşlara sorum olacak

Kanal sıralamasını istediğimiz gibi yapabiliyoruz bunda sorunumuz yok. Ama malumunuz teledünya gün aşırı bir kanal listesi güncellemesi yapıyor. kendi yaptığı bu güncelleme sonrası veya yeni bir kanal eklenir ve bu kanalı eklemek istediğimizde arama yaparsak kanal listesi bozuluyor mu?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • _fisico_ kullanıcısına yanıt
    İnternetten baktığıma göre özellikleri uygun görünüyor. CI (Common Interface: Modül yuvası) var ve DVB-C (Dijital kablo alıcısı) uyumlu, sıkıntı olmaz. Zaten son yıllarda üretilen neredeyse bütün televizyonlarda var bu özellikler artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erdal_FB

Kanal sıralamasını istediğimiz gibi yapabiliyoruz bunda sorunumuz yok. Ama malumunuz teledünya gün aşırı bir kanal listesi güncellemesi yapıyor. kendi yaptığı bu güncelleme sonrası veya yeni bir kanal eklenir ve bu kanalı eklemek istediğimizde arama yaparsak kanal listesi bozuluyor mu?

Dediğiniz gibi kanal sıralamasını istediğimiz gibi yapabiliyor, istemediğimiz kanalları silebiliyoruz. Kanallara da istediğimiz kanal numaralarını verebiliyoruz.

Ben kanalları türlerine göre gruplara ayırdım ve herbirine bir başlangıç kanal numarası belirledim, ilgili kanallar bittiğinde de yeteri kadar boşluk bıraktım arada. Meselâ: 1-50 arası HD genel kanallar, 51-100 arası belgeseller, 101-150 arası haber kanalları... gibi. Küçük bir kâğıda da kanal gruplarının başladığı numaraları yazdım. Zaten insan bir süre sonra alışıyor.

Sizin sorunuza gelince; yeni kanallar eklendiğinde tam arama yaparsam kanal sıralaması bozulabilir. Ben bunun yerine yeni gelen kanalı bulunduğu frekansı tarıyorum, yeni çıkan kanal eğer boşsa kendi numarası ile değilse sonlara bir yere ekleniyor. Sonra onu ben olmasını istediğim yere taşıyorum. Yeni kanalların bulunduğu frekansları DH/Teledünya forumunu takip ettiğim için hemen öğreniyorum zaten.

Yayından kaldırılan kanal olursa zaten sıkıntı yok. Onları doğrudan silebiliyoruz.

Forumda bazı modüllerde STB'larda olduğu gibi otomatik kanal güncellemesi olabildiğinin yazıldığını hatırlıyorum ama benimkinde yok, ya da ben bilmiyorum nasıl yapılacağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktepe -- 31 Ağustos 2015; 12:00:45 >

• Arkadaşlar selam. Acaba bu modüller televizyonun sadece kartı okuması için mi kullanılıyor? Yani görüntü kalitesinde etkileri var mı? Daha pahalısı daha temiz görüntü verir gibi bir durum söz konusu mu?
  • Aktepe kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim arkadaşım. cevabımı aldım. sanırım en kısa sürede modül alacağım.
  • Erdal_FB E kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, inşallah memnun kalırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -spawn-

Arkadaşlar selam. Acaba bu modüller televizyonun sadece kartı okuması için mi kullanılıyor? Yani görüntü kalitesinde etkileri var mı? Daha pahalısı daha temiz görüntü verir gibi bir durum söz konusu mu?

Modüller yayının şifresini çözmeye yarıyor bildiğim kadarıyla. Görüntü kalitesine etkisi konusundan pek bahsedildiğini hatırlamıyorum. Sanıyorum değişmiyor. Ama bir zamanlar bazı modüllerin daha hızlı olduğu söyleniyordu. Ben kardeşim için hızlı olduğu söylenen modülü alıp kendi televizyonumda denediğimde fark olmadığını görmüştüm.

Tabi ben alalı 4-5 sene oluyor bu zaman içinde teknolojiye parelel olarak gelişmeler olmuş olabilir.

Kendi açımdan şunu yazabilirim (daha önce de forumda yazmıştım). Kendi modülümü önceden kullandığım Samsung LED TV'den bu sene aldığım Vestel TV'ye aktarınca kanal geçişlerinin en az iki kat hızlandığını gördüm. Televizyon işlemcisi önemli anladığım kadarı ile bu konuda.

• 
Sayfa: önceki 308309310311312
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.