Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (309. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: frtn

105. TV8 HD Frekans: 370.0 MHz / 6900 / 256

153. NR1 HD Frekans: 410.0 MHz / 6900 / 256

154. POWER TÜRK HD Frekans: 410.0 MHz / 6900 / 256

1013. KRAL POP RADYO Frekans: 434.0 MHz / 6900 / 256

Lg 47lb652 tv de conax modul ile telefdunya izliyorum kanallar sirali , sirayi bozmadan bu kanallari manuel nasil ekleyebiliriz

Ben de kullandığım Vestel'de kanalları istediğim şekilde sıraladım. Yeni bir kanal çıkınca kanal arama bölümünden sadece kanalın olduğu frekansı taratıyorum elle yazarak. Yeni kanal en sonlara gidiyor, aynı frekanstaki eski kanallar değişmiyor. Sonra yeni kanalı istediğim sıraya getiriyorum.

LG'de de belki bu şekilde olabilir ama hiç kullanmadığım için emin değilim. Siz mevcut kanallarınızı flash diske yedekleyin isterseniz önce.

Not: DH/Teledünya forumunda yeni kanalların frekanslarının değiştiğinden bahsediliyor. N1 HD 370, TV8 HD 410, Power Türk HD ise 434 MHz olmuş diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktepe -- 1 Nisan 2015; 17:26:49 >

• Yeni 2015 seri conax modul aldim fakat akilli kumandadan tekerlek ile kanallarda hizli gexis yapinca surekli erisim yok yazisi cikiyor. Bu uyariyi engellemenin yolu varmidir? Sizdede bu cikiyormu normal mi? Bos bir bolume tekrar tik yapinca kayboluyor uyari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frtn

Yeni 2015 seri conax modul aldim fakat akilli kumandadan tekerlek ile kanallarda hizli gexis yapinca surekli erisim yok yazisi cikiyor. Bu uyariyi engellemenin yolu varmidir? Sizdede bu cikiyormu normal mi? Bos bir bolume tekrar tik yapinca kayboluyor uyari
    Bende de bazen kanal değiştirince bir süre şifreli kanal uyarısı gelip kendisi kayboluyor ama her zaman olmuyor. Belki sinyal seviyesinden oluyordur.
  • Samsung le32c652l2w kullanıcısı olarak Modül mü önerirsiniz, yoksa HDbox mı?
    Hdbox 72TL olmasından dolayı aşırı cazip. Kablo kalabalıklığı dışında Modülün faydası nedir?
    Kısaca LCDim: DVB-C, DVB-T ve CI modül içerir. 1080p görüntü kalitesine sahiptir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayisikent -- 16 Nisan 2015; 15:42:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayisikent
    Samsung le32c652l2w kullanıcısı olarak Modül mü önerirsiniz, yoksa HDbox mı?
    Hdbox 72TL olmasından dolayı aşırı cazip. Kablo kalabalıklığı dışında Modülün faydası nedir?
    Kısaca LCDim: DVB-C, DVB-T ve CI modül içerir. 1080p görüntü kalitesine sahiptir.

Modül kullanırsanız tek kumanda rahatlığı var. Ayrıca modül kullanımında kanalları istediğiniz gibi sıralayabilir hatta hiç seyretmeyeceğiniz kanalları tamamen silebilirsiniz.

Modülde televizyona göre kanal değiştirme hızı canınızı sıkabilir. Benim önceki Samsung LED televizyonumda HD kanallarda 4 saniyeyi buluyordu. O televizyon biraz eski modeldi. Sonradan Vestel 47PF9090 aldım şimdi kanallar aynı modülle çok hızlı değişiyorlar.

Eskiden de programları sırayla zaplamak yerine program rehberinden (EPG) bakarak değiştiriyorduk, pek sıkıntı olmuyordu. Şimdi her iki usülü de kullanıyoruz. Aynı TV'de hem uydu kablosu, hem Teledünya ve kablo TV kanalları var ve tek kumanda yetiyor hepsine.

Fiyat farkı ve kullanma alışkanlıklarınıza göre karar vermeniz gerek hangisini kullanacağınıza.

• merhaba bu hafta evime uydunet ve teledünya almayı düşünüyorum . ama uydu alıcı olsun istemiyorum televizyonum panasonic stw60 plazma geçen yıl almıştım . dahili uydu alıcısı var acaba yeni bir uydu alıcısına gerek kalmadan plazmanın içindeki hd uydu alıcısı ile bu iş olur mu tv nin özelliklerini veriyorum.

http://www.panasonic.com/tr/consumer/viera-tv/plasma-tv/tx-p55stw60.html
  • seyma1972 S kullanıcısına yanıt
    DVB-C var mı belli değil ama DVB-S var... net bilgi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyu0kazici

DVB-C var mı belli değil ama DVB-S var... net bilgi yok...

ürün açıklamasında dvd-c var gözüküyor oldugunu nasıl anlarız tv nin arkasınamı bakmamız gerekli
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

merhaba bu hafta evime uydunet ve teledünya almayı düşünüyorum . ama uydu alıcı olsun istemiyorum televizyonum panasonic stw60 plazma geçen yıl almıştım . dahili uydu alıcısı var acaba yeni bir uydu alıcısına gerek kalmadan plazmanın içindeki hd uydu alıcısı ile bu iş olur mu tv nin özelliklerini veriyorum.

Verdiğiniz linkte belirtilen ayrıntılı teknik özelliklere göre televizyonunuz modül ile Teledünya yayınlarını seyretmek için çok uygun.

Özetle;
    - DVB-C uyumlu,
    - MPEG4 destekliyor (HD yayınları alabilir),
    - CI (Common Interface-Genel arayüz) yani modülün takılabileceği yuva var,
    - EPG (Elektronik program rehberi) var,
    - HBB TV destekliyor (Yurdumuzda şimdilik TRT HD ve TRT1 HD kanallarında bulunan, yabancı HD kanalların da bazılarında olan çok gelişmiş bir tür teletekst yayını, internet desteği ile bir çok içeriğe kaliteli olarak ulaşmayı sağlıyor.)

Teledünya yetkilileri ile görüşürken modül kullanacağınızı, Set Top Box istemediğinizi belirtin ve bir an önce kendiniz piyasadan bir adet Conax modül satın alın. Teledünya görevlileri geldiklerinde yanlarında Teledünyanın kartını getirecekler bunu sizen alacağınız Conax modülün içine takıp ikisini birlikte televizyonunuzdaki CI yuvasına takacaklar. Böylece Teledünya yayınlarını almaya başlayabileceksiniz.

Bu durumda televizyonunuzun kendi kumandasını kullanacaksınız. STB'a göre artı özellik olarak kanal sıralamasını istediğiniz gibi düzenleyebilir, hiç seytermeyi düşünmediğiniz kanalları silebilirsiniz. Kanal değiştirme hızı televizyonunuzun işlem hızına bağlı ama linkini verdiğiniz TV fena görünmüyor gibi. Zaten EPG olduğu için oradan da hangi kanalda hangi programın olduğunu görüp zaplamaya gerek olmadan seçebilirsiniz.

• seyma1972 S kullanıcısına yanıt
    en kesin bilgi kullanım kılavuzunda teknik özellikler başlığından görürsün kapaktaki etiketten model seri no vs yazıyordur...
  • selamlar teledünya ya geçip modül alacağım ama hangisini alacağıma karar veremedim. yardımcı olursanız sevinirim

1- smit
    2-neotion
    3-technisat
    4-multibox
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.fusion

selamlar teledünya ya geçip modül alacağım ama hangisini alacağıma karar veremedim. yardımcı olursanız sevinirim

1- smit
    2- neotion
    3- technisat
    4- multibox

Bunların hepsini birden kullanmış birini bulup fikrini almak zor. Meselâ ben sadece Technisat kullandım. 4 seneden fazla zamandır kullanmama rağmen sıkıntı çıkmadı. Kardeşim için de Neotion almıştım, onların da bir şikâyetleri olmadı ama diğer markaları kullanmadığım için onlar hakkında bir şey diyemeyeceğim.
  • arkadaşlar konuyla alakasız ama bu kendınden uydulu tvlerde hdmı kablosu gerekmıyor dımı?
  • devito kullanıcısına yanıt
    O tür tv'ler için herhangi bir görüntü kablosuna ihitiyaç yok, sadece uydu anteninden gelen kabloyu televizyondaki uygu girişine bağlayıp kanal artamanız yeterli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gsirin

O tür tv'ler için herhangi bir görüntü kablosuna ihitiyaç yok, sadece uydu anteninden gelen kabloyu televizyondaki uygu girişine bağlayıp kanal artamanız yeterli olacaktır.

cevap için Tesekkur ederim.
  • Aktepe kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hayırlısı artık ne çıkarsa
  • mr.fusion kullanıcısına yanıt
    Size uygun gelen garantili bir modül alırsınız artık. Sanıyorum kanal değiştirme hızı modülle çok bağlantılı değil. Benim kullandığım Conax modül Samsung LED televizyonumda HD kanalları 4 saniye civarında değiştiriyorken sonradan aldığım Vestel 47PF9090'da aynı modül kanalları çok hızlı değiştiriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aktepe

quote:

Orijinalden alıntı: seyma1972

merhaba bu hafta evime uydunet ve teledünya almayı düşünüyorum . ama uydu alıcı olsun istemiyorum televizyonum panasonic stw60 plazma geçen yıl almıştım . dahili uydu alıcısı var acaba yeni bir uydu alıcısına gerek kalmadan plazmanın içindeki hd uydu alıcısı ile bu iş olur mu tv nin özelliklerini veriyorum.

Verdiğiniz linkte belirtilen ayrıntılı teknik özelliklere göre televizyonunuz modül ile Teledünya yayınlarını seyretmek için çok uygun.

Özetle;
    - DVB-C uyumlu,
    - MPEG4 destekliyor (HD yayınları alabilir),
    - CI (Common Interface-Genel arayüz) yani modülün takılabileceği yuva var,
    - EPG (Elektronik program rehberi) var,
    - HBB TV destekliyor (Yurdumuzda şimdilik TRT HD ve TRT1 HD kanallarında bulunan, yabancı HD kanalların da bazılarında olan çok gelişmiş bir tür teletekst yayını, internet desteği ile bir çok içeriğe kaliteli olarak ulaşmayı sağlıyor.)

Teledünya yetkilileri ile görüşürken modül kullanacağınızı, Set Top Box istemediğinizi belirtin ve bir an önce kendiniz piyasadan bir adet Conax modül satın alın. Teledünya görevlileri geldiklerinde yanlarında Teledünyanın kartını getirecekler bunu sizen alacağınız Conax modülün içine takıp ikisini birlikte televizyonunuzdaki CI yuvasına takacaklar. Böylece Teledünya yayınlarını almaya başlayabileceksiniz.

Bu durumda televizyonunuzun kendi kumandasını kullanacaksınız. STB'a göre artı özellik olarak kanal sıralamasını istediğiniz gibi düzenleyebilir, hiç seytermeyi düşünmediğiniz kanalları silebilirsiniz. Kanal değiştirme hızı televizyonunuzun işlem hızına bağlı ama linkini verdiğiniz TV fena görünmüyor gibi. Zaten EPG olduğu için oradan da hangi kanalda hangi programın olduğunu görüp zaplamaya gerek olmadan seçebilirsiniz.

Ben HBB özelliğini gördüm

Kablo TV'deki RTL ve RTL2 kanalları açıldıktan bir kaç saniye sonra "şimdi kırmızı düğmeye basın" uyarısı gönderiyor.

Benim televizyonum Philips marka, 3-4 sene önce almıştım.

Ayrıca benim televizyonda "favori kanallar" özelliği var. devamlı seyrettiğim kanalları işaretledim.

Ben modül kullandığım için tek kumanda kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 30 Mayıs 2015; 21:05:10 >

• Arkadaşlar Teledünya'nın 4k yayına hazırlandığıyla ilgili bir yayın okumuştum. Acaba 2015 technisat modül alırsak TV'lerimizde 4k yayını izliyebilir miyiz?

Benim TV'imde DVB-T2/DVB-C/DVB-S2 var. Samsung'un 2015 model UltraHd modellerinden JU7000. Evdeki Nata 8800HD kutudan gına geldi. Modül almayı planlıyorum ama sonra 4k'yı izleyemeyeceksem hiç almayayım.
  • uygun fiyatlı conax modül nereden bulabilirim ?
  • 
Sayfa: önceki 307308309310311
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.