Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (308. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ne0c0de

arkadaşlar selam,

bugün teledünya + kablo internet başvurusu yaparak aranıza katılmış bulunuyorum.

Evimde kullandığım LG 55LM640s model televizyon için STB yerine modül almaya karar verdim.

Forumdaki birçok konuya göz attım ancak ideal modül olarak şuan hangisinin daha çok tavsiye edilğine karar veremedim.

Tavsiye ettiğiniz modül olarak marka/model önerilerinizi alabilir miyim? (Kanal geçiş hızı konusunda LG sağolsun bana saç baş yolduruyor, bunu daha fazla uzatmayacak cinsten bir kart tercih sebebimdir :))

Ben Technisat modül kullanıyorum, orijinal ve web sitesine kayıtlı. Hepsidijital firmasından almıştım yıllar önce. Aynı firma halâ modül satıyor, isterseniz başka markalar da var.

Ben geçen yaza kadar Samsung TV ile kullanıyordum modülü, kanal geçiş hızı 3-4 saniye sürüyordu. Yazın aynı modülü yeni aldığım Vestel 47PF9090 televizyonuma takınca kanal geçişleri 1-1,5 saniyeye düştü.

Eski televizyonumuzda kanal değiştirmek için P+, P- tuşlarını kullanamıyorduk yavaşlık yüzünden, EPG (rehber)'e bakarak değiştiriyorduk. Şimdi artık gönül rahatlığı ile kanalları değiştiriyoruz. Aynı televizyona uydu kablosu da bağlı, seçerek hem Teledünya hem de Türksat uydu yayınlarını rahatça seyredebiliyoruz.

Demek istediğim modülün kalitesi kadar televizyonun işlemcisi de önemli kanal geçiş hızında.

Modüllerin piyasada sahteleri de olduğu için garantili ve faturalı satış yapan yerlerden almanızı tavsiye ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aktepe

quote:

Orijinalden alıntı: ne0c0de

arkadaşlar selam,

bugün teledünya + kablo internet başvurusu yaparak aranıza katılmış bulunuyorum.

Evimde kullandığım LG 55LM640s model televizyon için STB yerine modül almaya karar verdim.

Forumdaki birçok konuya göz attım ancak ideal modül olarak şuan hangisinin daha çok tavsiye edilğine karar veremedim.

Tavsiye ettiğiniz modül olarak marka/model önerilerinizi alabilir miyim? (Kanal geçiş hızı konusunda LG sağolsun bana saç baş yolduruyor, bunu daha fazla uzatmayacak cinsten bir kart tercih sebebimdir :))

Ben Technisat modül kullanıyorum, orijinal ve web sitesine kayıtlı. Hepsidijital firmasından almıştım yıllar önce. Aynı firma halâ modül satıyor, isterseniz başka markalar da var.

Ben geçen yaza kadar Samsung TV ile kullanıyordum modülü, kanal geçiş hızı 3-4 saniye sürüyordu. Yazın aynı modülü yeni aldığım Vestel 47PF9090 televizyonuma takınca kanal geçişleri 1-1,5 saniyeye düştü.

Eski televizyonumuzda kanal değiştirmek için P+, P- tuşlarını kullanamıyorduk yavaşlık yüzünden, EPG (rehber)'e bakarak değiştiriyorduk. Şimdi artık gönül rahatlığı ile kanalları değiştiriyoruz. Aynı televizyona uydu kablosu da bağlı, seçerek hem Teledünya hem de Türksat uydu yayınlarını rahatça seyredebiliyoruz.

Demek istediğim modülün kalitesi kadar televizyonun işlemcisi de önemli kanal geçiş hızında.

Modüllerin piyasada sahteleri de olduğu için garantili ve faturalı satış yapan yerlerden almanızı tavsiye ediyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler, ben mesajımı buraya bıraktıktan sonra araştırmama devam ederken bir kullanıcının bilgilendirmesi ile modülün kanal geçiş hızlarında etkisinin olmadığını esas önemli olan televizyon işlemcisi olduğunu öğrendim.

Bu işlemci etkisini daha önce bu şikayetimi (kanal geçiş yavaşlığı) araştırırken de okumuştum aslında hatta o zamanlarda harici bir uydu alıcı alöayı bile kafaya koymuştum ancak gerek zamansızlıktan gerekse televizyon izlemeye verdiğim aradan dolayı bunu ertelemiştim. Bugünlerde arasıra bakar oldum televizyona nacak bu kanal geçiş yavaşlığı ciddi sıkıntılar yaşatıyor bana. Bu modül dışında bir de alıcı almak farz olacak bu gidişle..

• 2013 model conax modul

http://www.hepsidijital.com/teledunya-icin-conax-neotion-hd-modul#0 (smit modüldür ve sorunsuzdur) Bu fiyata sanırım 40 civarı kaldı.

2014 model conax modül

http://www.hepsidijital.com/teledunya-icin-hd-conax-modul#0

2 üründe sorunsuz çalışıyor test edildi.

• Sayın HDsatış.

2013 Conax ile 2014 Conax modül arasında ne gibi farklar vardır? 2014 modelin avantajı nedir?

Bir de bunların yanında Alman malı olan TECHNISAT HD CONAX MODÜL'ün avantajı nedir?

Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boleros -- 2 Mart 2015; 20:44:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Boleros

Sayın HDsatış.

2013 Conax ile 2014 Conax modül arasında ne gibi farklar vardır? 2014 modelin avantajı nedir?

Bir de bunların yanında Alman malı olan TECHNISAT HD CONAX MODÜL'ün avantajı nedir?

Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim.

Ben de bu sorunun cevabını bekliyorum...

Sanırım yeni TV lerde hangi modül olursa olsun kanal geçişleri hızlı
  • HDsatış H kullanıcısına yanıt
    Technisat Conax modülleri neden stoklarınızda bulunmuyor, özel bir nedenimi var. 2011 model Samsung plazma TV ye Technisat modül düşünüyordum. Kanal geçiş hızı ve yayın kalitesi olarak ne önerirsiniz. Elinizde Technisat olmadığı için smit' e yönlendirmeyin de :)
  • HDSatış arkadaşımız çok ilgili, maşallah, bir hafta önce sorulan soruya bile cevap vermiyor, ilgi alaka sıfır.
    Halbuki çok ciddi olarak modül almak istiyordum. Hepsidijitalden vazgeçip diğer satıcıların ürünlerine bakmam gerek.
    Mesela buradaki
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/conax-modul-orjinal-modul-technisat-149797084?gclid=Cj0KEQjwifWnBRCB5PT57KSVw-kBEiQASV7aRGjxB1YtmX5L57l_-_-UosgFk-TqTP2ORJzv_DoAXtQaAt0q8P8HAQ&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

Technisat orjinal midir (Herkes orjinal yazar ama...)? Hem fiyatı da uygun (gerçi HDSatış ilgilense pahalı da olsa Hepsidijitalden alırdım ama soğudum).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Boleros -- 9 Mart 2015; 16:47:38 >

• bugün benimde binaya hat çekildi abone olmadan önce hata yapmamak için sormak istediklerim var bilen siz arkadaşlardan yanıtlayanlar olursa sevinirim.
    1)evimde samsung c750 ve c 650 tvler var ben bu tv lerin birinde modulle kullanım yapmayı düşünüyorum receivere göre görüntü kullanımı bakımından randıman alırmıyım?
    2)yeni üyelik kapsamında hangi kampanyadan yararlanmak daha cazip hem internet hemde tv için olan paketlerden alacağım.
    3)kablo tv yi evde ek ücret ödemeden kaç tv ye çektirebiliyoruz?
    bilgisi olan arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.
  • Merhaba arkadaşlar bir sorunum var fakat heryerde araştırmama rağmen bulamadım . Bende teledünya var sd box ta var . sd box diğer tv de kullanmaya başladım. Lg led Tv hat çekip uydu girişini taktım fakata kanal aratıyorum hiçbir kanal bulmuyor maalesef . Teledünyayı aradım 2. abonelikten bahsetti. Bir kaç kanal çıksın yeterli benim için çok fazla televizyon izlemiyorum. Arada maçları izlesem yeterli. Yardımlarınız bekliyorum. İlginiz için teşekkürler şimdiden.
  • ThelelouchVi T kullanıcısına yanıt
    uydu kablosunu uydu alıcıyamı taktınız yoksa kablo tv kablosunu uydu alıcıya taktınız? uydu ayarında uydu seçip şebeka aramayı açmanız gerek ( uydu kablosu taktıysanız... ) teledünya kablo tv tesisatından digital yayın veren sistem uydu alıcısında çalışmaz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThelelouchVi

Merhaba arkadaşlar bir sorunum var fakat heryerde araştırmama rağmen bulamadım . Bende teledünya var sd box ta var . sd box diğer tv de kullanmaya başladım. Lg led Tv hat çekip uydu girişini taktım fakata kanal aratıyorum hiçbir kanal bulmuyor maalesef . Teledünyayı aradım 2. abonelikten bahsetti. Bir kaç kanal çıksın yeterli benim için çok fazla televizyon izlemiyorum. Arada maçları izlesem yeterli. Yardımlarınız bekliyorum. İlginiz için teşekkürler şimdiden.

Eğer LG LED televizyonunuzun uydu girişine Teledünya (Kablo-TV) kablosunu taktıysanız çalışmaz. Kablonun ucuna normal bir anten fişi takıp televizyonun anten girişine bağlamanız gerekir.
  • Aktepe kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler tavisyeiz için birazdan deneyip sonucunu söylerim.
  • kuyu0kazici kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kablo tv kablosunu Led tv nin dahili uydu alıcısı var direk ona taktım hertürlü aramama rağmen bulamadım.
    @Aktepe arkadaşımızın dediği gibi yaptım normal anten kablo ucu taktım ve anten girişine kablo tv kablosunu taktım ve kanalları buldum. Sanırım bundan başka bir yolu yok. Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.
  • white35 W kullanıcısına yanıt
    iş görür...pahalı ve ucuz arasındaki fark sadece fiyat ve dayanma ömrü bütün iş tv'de...
  • Arkadaşlar merhaba..Dark SMİT Conax kartı aldım..Televizyonum philips 55pfl6097..ÖZelliklerine baktım dvb-c destekliyor..Sormak istediğim konu daha önce teledünya girişine bağlı olan anten kablosunu ( vidalı başlı ) tv de nereye takıcam..Tv nin arkasında 2 adet giriş var..Bir tanesi teledünya kutusu ile aynı yapıda olan( vidalı giriş ) ve üzerinde SAT yazan, diğeri klasik anten girişi?
  • errddm kullanıcısına yanıt
    klasik anten girişine takıp kablo tv digital arama yapacaksın... epg ile yayın akışını takip edebiliyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuyu0kazici -- 23 Mart 2015; 10:56:25 >
  • kuyu0kazici kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim cevabınız için..Kurulumu dediğiniz şekilde bugün yaptım...
  • Arkadaşlar, en kısa zamanda bir modül almak istiyorum. Technisat'ın son modülü piyasada bulunmadığına göre ve bana göre artık tedarik edilemeyecektir (uzun zamandır stokta yok). Technisatın da biberli Conax modülün piyasada çok sahtesi olduğuna göre diğer alternatiflere yönelmek zorunda kaldım. Bununla ilgili bir iki sorum olacak.

1) Sizce Dark Conax modül nasıldır? Kanalları açmada sorun yaşatıyor mu? Sorunsuzca, gönül rahatlığıyla kullanabilir miyim? Technisatı çok aratmaz değil mi?

2) SIMIT cipsetli modül nasıldır?http://www.hepsidijital.com/teledunya-icin-hd-conax-modul#0

3) Ya da piyasada halen bulabileceğim eski model bile olsa orijinal Technisat modül var mıdır?

Bu üç modelden hangisini tercih edeyim?

• 105. TV8 HD

Frekans: 370.0 MHz / 6900 / 256

153. NR1 HD

Frekans: 410.0 MHz / 6900 / 256

154. POWER TÜRK HD

Frekans: 410.0 MHz / 6900 / 256

1013. KRAL POP RADYO

Frekans: 434.0 MHz / 6900 / 256

Lg 47lb652 tv de conax modul ile telefdunya izliyorum kanallar sirali , sirayi bozmadan bu kanallari manuel nasil ekleyebiliriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 306307308309310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.