Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Rica ederim..
    Değiştireceklerini hiç sanmam zira bu Samsung'un kabul ettiği bir sorun değil; sadece forumlarda bahsedilen genel bir problem..
    ES serilerinde DVB-C tuner'ini etkileyen en küçük bir dış müdahalede TV artık bu hatayla yaşamaya başlıyor anladığım kadarıyla..
    Sizin "anakartı değiştirdiler bir süre düzeldi ama yine yaptı" demeniz de beni hakikaten daha da karamsarlığa sürükledi..
    Eski televizyonumu uzun uzun forumlar okuyarak almıştım.. Bu TV ise daha bir anlık, mağazadaki ani kararla oldu.. Bunlar hep ders işte..
    Ben yaptırmakla, servisin eve gelip TV'yi götürüp, beni arayıp "şu parçayı değiştiricez, şu kadar tutacak vs vs" demesiyle uğraşıp sonra da bir süre sonra aynı defonun nüksetmesiyle (zira böyle olması muhtemel gözüküyor) uğraşmak istemedim.. HD Top Box'a geçicem bayramdan sonra..
    Sizinse garanti devam ediyor.. Bence zorlayabildiğiniz yere kadar zorlayın derim..
    Sadece, Samsung'un da Turksat'ın da çalışanları conax kart konusunda aşırı bilgisizler.. "Ben bu konudan anlamıyorum, anlayan bir arkadaşımı gönderiim" demek de bizim insanımızın fıtratında zerre olmadığından "sizin kart bozuk" deyip; Samsung'sa yayında, Teledünya'ysa TV'de -sözümona- hata bulup işin içinden kendilerince çıkıyorlar..
    Israrla ve örneklerle sorunu anlatın derim..
    Kolay gelsin.. :)

• Bence Samsung ES serilerinin CI (common interface) yuvalarinda temazsizlik problemi var. Televizyonu ilk actigimda takili kart uyarisi aliyorum. Hafifce yuvaya bastirinca yayin geliyor. Ama bunu her defasinda yapmak artik caninizi sIkIyor.
    Bayram sonrasi servisi arayip gereginin yapilmasini rica edecegim.

Cevaplar icin tesekkur ederim.

Saygilar
  • quote:

Orijinalden alıntı: eserunsalan

Selamlar, benim de Samsung ES6800 TV'im var.. Daha önce de C serisi bir Samsung'um olmuştu.. 2'sini de aldığım günden beri Conax kartla kullanıyordum..
    -dum diyorum çünkü geçen günkü şiddetli yağmurların/yıldırımların (İstanbul) olduğu günün ertesi conax kart şifre çözememeye başladı.. Teledünya servisi gelip ölçüm yaptı ve sinyalde sorun olmadığını söyledi.. Conax kart değiştirdim sorun yine aynı..
    Yabancı forumlarda okuduğuma göre genel kanı, ES uzantılı modellerin DVB-C tuner modüllerinin ya çok fazla hassas ve en küçük yüklenmede saçmalıyor -ki korumalı priz var- ya da illa ki bir süre sonra kendiliğinden bozuluyor olduğu.. C serisi TV'de asla böyle bir sorun yaşamamıştım ki zaten de onu benden alan arkadaşım da hala ve gayet sorunsuz kullanıyor.. Ben 3-5 gün uğraşıp illallah deyip HD Top Box için başvurdum.. Maalesef 2 kumanda ve Next'in rezalet arayüzüne maruz kalacağım ama Samsung'la uğraşmak istemiyorum zira garanti süresi de doldu..

Hocam aynı günlerde bende de yayınlar gitti. Bende voltaj düzenleyici var, sence sorun conax modülde değil de tv nin dvbc tunerinde mi? Nası anlayacağız bunu? Bu arada tv philips

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt
    e ben arkadaşımdan başka bir conax modülü alıp denedim.. her şey aynı..
  • Bayram sonrası, temel paket abonesi olmama rağmen üst pakete ait bazı kanallar halen açılıyor. 24 kitchen HD , viasat history, ruhban HD ve sd trade sport, Fox life HD açılanlar. Sizde durum nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aendorine

Bayram sonrası, temel paket abonesi olmama rağmen üst pakete ait bazı kanallar halen açılıyor. 24 kitchen HD , viasat history, ruhban HD ve sd trade sport, Fox life HD açılanlar. Sizde durum nedir?

bende sadece viasat kanalları açık.
  • conax modul kullanıyorum.
    daha düne kadar sorun yoktu ama bugün star tv hd ve ntv spor hd açılmıyor. yayın yok. simsiyah ekran..
    modülü çıkarıp evdeki diğer tv ye taktım. orda bu kanallar açılıyor.

sorun ne olabilir acaba?
  • Arkadaşlar uydunet ve teledünya aboneliğim taşındığımdan dolayı sonlandırdım.
    Elimde conax modül ve modem mevcut. ikinci elde satıyorum. ihtiyacı olan varsa değerlendirebilir.

http://forum.donanimhaber.com/m_95997286/tm.htm
  • Merhaba arkadaşlar. Ben de bir süredir Teledünya izlemek için modül bakıyordum. Gözümüzle görmeden, hangisinin daha hızlı olduğunu ve top box'a göre nasıl performans gösterdiğini bilemiyoruz. Internette araştırırken şöyle bir karşılaştırma videosu buldum. Belki işinize yarayabilir;

http://www.youtube.com/watch?v=ZZ36wpBmF9E
  • Speedy9355 kullanıcısına yanıt
    doktorum,
    sunny tv de tuner bulunmamaktadır diye yazmışlar, nedemek istemişler.
    analog tuner mi , digital tuner mi,
    masaüstü antenler ile izlenemez mi.?
    http://www.hepsiburada.com/liste/sunny-levita-2358cm-usbmovie-led/productDetails.aspx?productId=evsunny23levita&categoryId=163192#Yorumlar
    bir yorum da kablolu yayınlara uygun değil denilmiş.
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    O yorum yanlış olmuş. Sadece karlı gösterdiğinden bahsetmiş. Belki kablosu kötüdür bilemeyiz.

Diğer sitelere de baktım aletin özelliklerini net yazan bir yer bulamadım. Varsa yakında bir Teknosa orada incelenmeli.
    Ama hepsiburada.com'un satığı ürün ile teknosadaki aynı gözükse bile ufak farklılılar olabilir.
    O yüzden bir yorum yapamacağım.
    Örneğin burada tunerli diye belirtilmiş. Belki gerçekten tunersiz versiyonu da vardır sadece monitör olarak.
    http://www.n11.com/sunny-23-58-cm-hd-siyah-led-tv-tunerli-P21217170

• Speedy9355 kullanıcısına yanıt
    Sunny 23" Venessa Hd Led Tv (Tünerli)
    Sunny 23" levita Hd Led Tv (Tunersiz)
    sanırsam.
    .
    merak ettiğim
    tunersiz olunca ne oluyor????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 2 Eylül 2014; 20:05:17 >
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Tahminimce Tunersiz olanlarda, TV tuneri yok. Yani kablo tv veya anten takamazsınız.
    Monitör gibi düşünün. TV yayınlarını izlemek için bir set-top-box'a ihtiyacınız var. Bunu ekrana HDMI veya scart gibi yollarla bağlayarak izleyebilirsiniz.
  • Teşekkürler
    yani anten girişi yok. Değil mi.
    anteni uydu alıcısına takıp,
    uydu alıcısını da bu tunersiz led TV ye takmamız gerekecek değil mi.
    sunny sitesin de de şunları buldum,
    http://www.sunny.com.tr/TR/televizyonlar/venessa-23-inch-led
    http://www.sunny.com.tr/TR/televizyonlar/23-inch-led-tv-trsnled023108400

• Conax modülü nereden alabilirim güvenli ve uygun fiyatlı olarak

• Alacağın modülün orjinal olduğuna emin olmak lazım.
  • philips 47pfl7008 modelinde modüllü olarak teledünya izliyorum. eurosport sd,eurosport2 ve ab moteurs kanallarını izleyemiyorum şifreli kanal uyarısı çıkıyor. eurosport hd kanalı açık.

yaptıklarımı şöyle sıralayayım belki sorunu çözmede yardımcı olur:

1-hem conax hem dark marka modülle denedim yine de kanallar açılmadı.

2- yan odada ikinci teledünya var,ordaki televizyona bağlı olan kartı söktüm,yani modüle başka bir teledünya kartı taktım, yine değişiklik olmadı.

3- bahsettiğim bütün modüller ve kartlar diğer odadaki televizyonda bütün kanalları sorunsuz açıyor.

4- modülü çıkarıp yayını next hc-12 marka settopbox'la izleyince de bütün kanallar açılıyor.

5- yukarıda bahsettiğim açılmayan kanallarda sinyal seviyesi yeterince iyi

sorun philips marka televizyonumun dahili tunerindeymiş gibi gözüküyor ama emin olamıyorum. benzer bir problem yaşayan veya tavsiyesi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 42PFL6678 Philips kullanıyorum. Yazılımı dertli bir TV. DSmart modülü ile sorunlu bir yıl geçirdikten sonra Teledünya'ya geçtim. Dark Modül kullanıyorum.

3 ay evvel kurulum yaptığımda ağ frekansını 530 olarak girmiş ve taratma sonrasına bütün kanallara ulaşabilmiştim. Lakin Turksat 4A uydusuna geçiş ile herşey bozuldu. Bir kaç gün FX ve FX Crime kayboldu. Sonra onlar geri geldi ama Sinema TV kanallarım gitti. 146'yı aradığımda sinyal göndereceklerini bildirdiler, TV'yi açıp kapattım. Sinema TV kanallarının yarısı geldi ama bu seferde ismini şu an hatırlamadığım bir sürü önemsiz kanal kayboldu.

Ağ frekansını tekrar 530 olarak girip yeniden taratma yaptığımda ise kanalların yarısını bile bulamadı TV bu sefer. Büyük bir kızgınlıkla ve hüzünle o pis dandik STB kutuya dönüş yaptım. Görüntü kötü, mozaikleşme var be kanal geçişleri inanılmaz yavaş.

Kablonet'e bildiğim bütün bedduaları ediyorum....

• Neotion modülleri satan @@coldasice73 dükkanı kapattı heralde.

OA servisleri görüntülenemiyor
    nedir arkadaşlar bu zıkkımdan bir türlü kurtulamadık biz.
  • Nevi şahsına münhasır kullanıcısına yanıt
    İthalatçı ve Distribütör Gitronik firmasına 1 aydır ulaşamıyorum
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.