Şimdi Ara

DVB-C Tuner bulunan TV'lerde Teledünya yayınlarını izlemek. (301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.466
Cevap
60
Favori
790.370
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 yıldır Teledünyayı conax modülle izliyorum ve bir sorun yaşamadım. Kutu ile uğraşmamaları için anneannem ve teyzeme de conax modül önerdim. LG marka iki farklı model televizyonun kanal sıralamaları kendi kendine değişiyor. Kanallar kayboluyor, hatta açık olan kanal kendi kendine kaybolup, başka kanala geçiyor. Mesela 9. kanal 1005 e geçiyor.

Tv servisinin önerisi üzerine anneannemin televizyonunda yazılım güncellemesi yaptım. Uzun bir süre sorun olmadı ama geçenlerde CNN Türk ve NTV kaybolmuştu, manüel olarak ekledim. Şimdilik sorun yok. Teyzemin televizyonuna daha sıra gelmedi.

Benzer sorunlarla karşılaşan var mı ? Conax önerdiğime pişman oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 25 Mayıs 2014; 3:01:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerem

3 yıldır Teledünyayı conax modülle izliyorum ve bir sorun yaşamadım. Kutu ile uğraşmamaları için anneannem ve teyzeme de conax modül önerdim. LG marka iki farklı model televizyonun kanal sıralamaları kendi kendine değişiyor. Kanallar kayboluyor, hatta açık olan kanal kendi kendine kaybolup, başka kanala geçiyor. Mesela 9. kanal 1005 e geçiyor.

Tv servisinin önerisi üzerine anneannemin televizyonunda yazılım güncellemesi yaptım. Uzun bir süre sorun olmadı ama geçenlerde CNN Türk ve NTV kaybolmuştu, manüel olarak ekledim. Şimdilik sorun yok. Teyzemin televizyonuna daha sıra gelmedi.

Bu sorunun conax ile ne yazık ki alakası yok :) Annemlerde de aynı sorun var ve uydu ile bağlanıyorlar. Acaba diyorum bilmeden bi tuşa mı basıyorlar :)

Ama güncelleme yapamadım bi denemek lazım aslında... Bu arada bende de aynı la serisi lg var aşırı memnunum...

• quote:

Orijinalden alıntı: white3535

quote:

Orijinalden alıntı: kerem

3 yıldır Teledünyayı conax modülle izliyorum ve bir sorun yaşamadım. Kutu ile uğraşmamaları için anneannem ve teyzeme de conax modül önerdim. LG marka iki farklı model televizyonun kanal sıralamaları kendi kendine değişiyor. Kanallar kayboluyor, hatta açık olan kanal kendi kendine kaybolup, başka kanala geçiyor. Mesela 9. kanal 1005 e geçiyor.

Bu sorunun conax ile ne yazık ki alakası yok :) Annemlerde de aynı sorun var ve uydu ile bağlanıyorlar. Acaba diyorum bilmeden bi tuşa mı basıyorlar :)

Ama güncelleme yapamadım bi denemek lazım aslında... Bu arada bende de aynı la serisi lg var aşırı memnunum...

Bende sorun yok diye hep conax modülü savundum ama gün gece birden kanallar karışınca sinirim bozuldu. Sonra öğrendim ki eş zamanlı olarak anneannem ve teyzemin de kanal sıralamaları değişmiş. Show tv'nin frekansı normalde 530.000 kHz kanal sıralamaları bozulunca fark ettim 530.030 kHz olmuş.

2. sıralamada olan Kanal D kendi kendine atıyorum 1021 gibi bir sıralamaya geçiyor. 2. sıralamaya atıyorum Star geliyor. Sanırsınız sanki tuşa basıp kanal değiştirdik.

Ekleme:

Teyzemin oturma odasında kullandığı tv 32" LA620s Anneannemin salonunda kullandığı 42" LA620s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerem -- 1 Haziran 2014; 4:07:27 >

• Bu Technisat Türkiye piyasasından mı çekildi nedir? Hiçbir yerde orijinalini bulamıyoruz.

Dün 2008'den bu yana 1000 kişiye satış yapmış %99 olumlu oy almış birinden Gittigidiyor üzerinden 124TL'ye satın aldım. Bugün geldi, kutuyu açtım, inkjet yazıcıdan çıkmış sticker'ı modülün üzerine yapıştırıp yollamışlar. Bir de üstüne hologram yapıştırmış, oldu mu sana orijinal Technisat. Seri numarasını da sorgulayınca zaten kayıtlı görünüyor. Forumda bir yerlerde aynı seri numarasını gördüm iyice ayar oldum. Bir de sorguladıklarında "zaten kayıtlı" uyarısını görüp orijinal diye sevinenler var :)

Bendekini iade edip orijinalini bulana kadar sanırım STB ile idare edeceğim sanırım da bu ürünleri satanların çakallıklarını da böyle bırakmak koyuyor bana. Kim bilir kaç kişiyi böyle kazıkladılar.

firmadan gelen yanıt:

quote:

Merhabalar
    ürün klon yada sahte bir ürün değildir.
    Bu ürün Türkiye'ye bir kaç şekilde ithal edilmektedir.

Resmi distrübütör firma artık ürün ithal etmiyor.Asıl resmi ithalatçısı Hepsidijital firmasıdır.

Bizim bu ürünleri aldığımız yer Karadağ Uydu Sistemleri firmasıdır.Resmi yollardan ithal ettiği ürünlerdir.Garantili faturalı ürünlerdir.Ayrıca araştırırsanız Dreambox yetkilis satıcısıdır.Firma düzgün firmadır.İthalatçısı kendisi olduğu için garanti şartları firma tarafından verilmektedir.Yani bir kaç farklı şekilde bu ürün üşlemize ithal geldiği için spesifikasyonlarında bir fark arz etmese de
    resmi prosüdürleri farklılık gösterebilir.Bu konuda bizde sizden gelen şikayetleri değerlendirip karşı tarafa aks ettiriyoruz.Bize söyledikleri aslında son derece mantıklı.Bizim ithal ettiğimiz ürünler zaten fabrikadan çıkarken kayıt yaptırılarak sizlere gönderiliyor.Zaten modül kısmında içierik bölümün modül yazılımından kontrol edilince modül bilgilerinde bir ihtilaf yoksa ürün orjinaldir demektir diye bize bilgi verildi.Bizde çok uzun bir zamandır bu firmadan ürün alıyoruz.Bu güne kadar sattığımız hiç bir ürünün garantisinde en ufak sorun yaratmadılar hatta ve hatta geçen gün garantisi biten bir ürün için beş kuruş tamir masrafı ödetmediler birebir değişim yapıp tarafımıza gönderdiler.Müşteri de gayet memnun kaldı.

Şöyle yapalım madem siz bu üründe sorun yaşayacağınız düşünüyorsunuz size 10 gün felan ürünü kullanın ürünün performansından memnun kalmazsanız iade edin sizi mağdur etmeyelim.Her şey için teşekkürler.

Bu "Karadağ Uydu Sistemleri" hakkında bilgisi olan var mı? Hangi üretici firma ürünü fabrikadan çıkarırken seri numarasını kaydedip piyasaya sürer? Adamlar hem aynı seri numarasını kullanmış (10001435011) , hem de bizi yiyorlar "ürün önceden kayıtlı geliyor" diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hecatomber -- 4 Haziran 2014; 10:12:39 >

• Conax modül almak istiyorum fakat orjinal /sahte olayı kafamı karıştırdı. Güvenle alabileceğimiz bir yer biliyormusunuz?
  • girmiyor kullanıcısına yanıt
    var hocam ya elektronik mağazalardan ya da forumda coldasice türkiye distribütörü ondan alabirsiniz. ben electroworld'den (kapandığı için reklam olmayacağı için ismini verebilirim) orijinal aldım. 4 yıldır kullanıyorum. sorun yok şimdilik. yine başka elekronik mağaza satıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

var hocam ya elektronik mağazalardan ya da forumda coldasice türkiye distribütörü ondan alabirsiniz. ben electroworld'den (kapandığı için reklam olmayacağı için ismini verebilirim) orijinal aldım. 4 yıldır kullanıyorum. sorun yok şimdilik. yine başka elekronik mağaza satıyor.

Coldasice 2 aydır foruma girmiyor , elektornik mağaza olarak goldta var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: girmiyor

quote:

bilmiyorum da kullanlardan memnun yorumu aldım. sitesi var saatığı bir de söylediğiniz elektroink markette var. başka var mı araştırayım bulursam yazarım. fiyat olarakta ucuza bakın sahte değilse yeter fark etmiyor.
  • quote:

quote:

quote:

bilmiyorum da kullanlardan memnun yorumu aldım. sitesi var saatığı bir de söylediğiniz elektroink markette var. başka var mı araştırayım bulursam yazarım. fiyat olarakta ucuza bakın sahte değilse yeter fark etmiyor.

teşekürler bildiğiniz yoksa araştırmaya gerek yok goldtan alırız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

baktım da golddan daha ucuz bir tek hızlıal'da var. 99 lira. golda ait siteydi şimdi de öyle zannederim hızlıal lojitiği ile goldun adresi aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdar_ayberk -- 7 Temmuz 2014; 10:18:01 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

baktım da golddan daha ucuz bir tek hızlıal'da var. 99 lira. golda ait siteydi şimdi de öyle zannederim hızlıal lojitiği ile goldun adresi aynı.

Peki bunun kalitelisinbi almak istersem nerden buluruz?
    Yorumlarda Dark Teledünya Uyumlu SMIT Conax CI HD Modül için hd yayını 2 saniyede açıyor diyen olmuş. Bence çok yavaş ama tahminimce hangi kartı alırsam alayım bu kadar yavas olacak

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki bunun kalitelisinbi almak istersem nerden buluruz?
    Yorumlarda Dark Teledünya Uyumlu SMIT Conax CI HD Modül için hd yayını 2 saniyede açıyor diyen olmuş. Bence çok yavaş ama tahminimce hangi kartı alırsam alayım bu kadar yavas olacak

hepsi yavaş modülün o yanı kötü ama zamanla alışılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: coldasice73

... Conax modül + Teledünya abone kartı almanız gerekiyor.

www.hepsidvb.com

Saygılar,
    coldasice73

Üstad ,

Müsadenizle bir soruda ben sormak isterim.

Teledünya Üst Paketteki HD yayınları modül ile izlemek istiyorum. Ama sanırım maliyet açısından pahalıya gelen bir sistemi var Teledünya'nın. Şöyle ki : Öncelikle 120-150 TL civarında boş bir modül almam gerekiyormuş ve bayiler satmıyormuş.Kendimiz alacakmışız. Ardında da Teledünya'ya abone olup Bireysel Abonelik açtırmam gerekiyormuş.Bunun da bir defaya mahsus 43 TL aktivasyonu varmış. Sonrasında da ayda 19,5 TL'ye Teledünya Üst Paket yayınlarını izleyebilecekmişim.

Bir hesaplarsak ; 120 modül + 43 TL aktivasyon + 19,5 TL aylık olmak kaydıyla Yıllık 234 TL yayın paket ücreti = Toplamda 1 yıllık yayın paketi 397 TL'ye gelir bana maliyet olarak.

Belgesel ve Dizi anlamında öyle ahım şahım bir yayın paketi de yok aslında neden bu kadar pahalı anlayamıyorum. 9-10 Adet HD Dizi ve Belgesel yayını var üst pakette.

Bu açıdan D-Smart'ın Dizi paketini içeren D-Smart Modülü almak daha mantıklı değil mi ? Çünkü D-Smart modül ücreti ( üstelik Dizi Paketi dahil ) 2 yıllık 250 TL. Yani yıllığı 125 TL'ye geliyor ve herşey dahil.Her iki paketi kıyaslardak nerdeyse %70 fiyat farkı var aralarında.

Teledünya gerçekten bu kadar pahalı mı modüllü üyelikte yada hesabı ben mi yanlış mı yapıyorum ?

Selamlar...

Papirus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 8 Temmuz 2014; 17:11:49 >

• Hesapdogru.. Karar sizin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ben muglaya tasindim ancak turksat burada yok benim led tv modul destekliyor su technisat veya benzer islevli modullerden
    Alsam 2 de canak anten baglasam teledunya yayinlarin sifreli olanlari cozerek i izleme olasiligi varmi. Tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Realknight

Merhabalar ben muglaya tasindim ancak turksat burada yok benim led tv modul destekliyor su technisat veya benzer islevli modullerden
    Alsam 2 de canak anten baglasam teledunya yayinlarin sifreli olanlari cozerek i izleme olasiligi varmi. Tesekkur ederim

Öncelikle teledünya abonesi olman gerekir. Teledünya için çanak antene ihtiyaç yoktur. Ana hattan evin içine kadar döşenmiş kabloyu, set up box ına ya da conax modul kullanacaksan direkt tv ye bağlayarak izleyebilirsin..

Evinde kablo tv şebekesi var mı öncelikle onu kontrol et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perp -- 15 Temmuz 2014; 20:07:42 >
  • Arkadaşlar merhaba,

Samsung 40h6270 televizyonuma teledünya için geldiklerinde conax olmadığını söylediler netten birazcık araştırdım fakat bunlarında iyisi kötüsü varmış

Acaba önerebileceğiniz varmı?
    Ankarada elden satın alabileceğim bir yer var mı?
    Cevap verirseniz teşekkür ederim.
  • Samsung ES8000 serisi televizyonumuzda Teledunya yayinlarini izlemek icin Neotition conax modul kullaniyorum. Ilk baslarda sorunsuzca tum yayinlari izliyordum. Sonradan televizyon acildiginda takili kart yok uyarisi almaya basladim.
    Bunun uzerine Teledunya servisini aradik kontrol ettiler hersey normal tv kaynakli problem olabilir dediler. Conax modulu baska bir tvde denedim duzgunce calisti.
    Samsung servisi arayip sorunumu belirttim. Gelen servis conax modul aparatini degisti. Fakat yine olmadi. Bir hafta sonra yine geldiler bu sefer anakarti degistiler. Anakart degistikten sonra duzeldi.
    Aradan bir yil gecti yine ayni sorun basladi. Televizyonun garantisi devam etmekte. Sizce ne yapmaliyim? Bu tur sorunla karsilasan olduysa yardimini rica ediyorum.

Saygilar
  • serta2 kullanıcısına yanıt
    Selamlar, benim de Samsung ES6800 TV'im var.. Daha önce de C serisi bir Samsung'um olmuştu.. 2'sini de aldığım günden beri Conax kartla kullanıyordum..
    -dum diyorum çünkü geçen günkü şiddetli yağmurların/yıldırımların (İstanbul) olduğu günün ertesi conax kart şifre çözememeye başladı.. Teledünya servisi gelip ölçüm yaptı ve sinyalde sorun olmadığını söyledi.. Conax kart değiştirdim sorun yine aynı..
    Yabancı forumlarda okuduğuma göre genel kanı, ES uzantılı modellerin DVB-C tuner modüllerinin ya çok fazla hassas ve en küçük yüklenmede saçmalıyor -ki korumalı priz var- ya da illa ki bir süre sonra kendiliğinden bozuluyor olduğu.. C serisi TV'de asla böyle bir sorun yaşamamıştım ki zaten de onu benden alan arkadaşım da hala ve gayet sorunsuz kullanıyor.. Ben 3-5 gün uğraşıp illallah deyip HD Top Box için başvurdum.. Maalesef 2 kumanda ve Next'in rezalet arayüzüne maruz kalacağım ama Samsung'la uğraşmak istemiyorum zira garanti süresi de doldu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eserunsalan -- 28 Temmuz 2014; 3:33:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: eserunsalan

Selamlar, benim de Samsung ES6800 TV'im var.. Daha önce de C serisi bir Samsung'um olmuştu.. 2'sini de aldığım günden beri Conax kartla kullanıyordum..
    -dum diyorum çünkü geçen günkü şiddetli yağmurların/yıldırımların (İstanbul) olduğu günün ertesi conax kart şifre çözememeye başladı.. Teledünya servisi gelip ölçüm yaptı ve sinyalde sorun olmadığını söyledi.. Conax kart değiştirdim sorun yine aynı..
    Yabancı forumlarda okuduğuma göre genel kanı, ES uzantılı modellerin DVB-C tuner modüllerinin ya çok fazla hassas ve en küçük yüklenmede saçmalıyor -ki korumalı priz var- ya da illa ki bir süre sonra kendiliğinden bozuluyor olduğu.. C serisi TV'de asla böyle bir sorun yaşamamıştım ki zaten de onu benden alan arkadaşım da hala ve gayet sorunsuz kullanıyor.. Ben 3-5 gün uğraşıp illallah deyip HD Top Box için başvurdum.. Maalesef 2 kumanda ve Next'in rezalet arayüzüne maruz kalacağım ama Samsung'la uğraşmak istemiyorum zira garanti süresi de doldu..

Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Bizdede iki tane samsung tv var. Eski modelde hicbir sorun yasamadik. ES8000 serisi televizyonumuz problemli cikti. Garantisi devam etmekte sizce ne yapmaliyim?
    Televizyondaki bu sorun kronik bir problem oldugu kesin televizyonu degistirme imkani varmidir? Bilginizi rica ediyorum.

Saygilar,

• 
Sayfa: önceki 299300301302303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.