Şimdi Ara

Düzenli Bir Şekilde Hız Düşüşü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar benim dün geceden beri hızım sistematik şekilde düşüyor normalde modeme gelen hız 16 olurdu bazen 15.5 15 olduğuda oldu onları bir problem olarak görmedim modem arayüzünde ulaşılabilir hız 17 17.5 gibi değerler oluyordu 15 e düşünce 2 mbps hız birşey olmaz diyerekten dert etmiyordum ulaşılabilir hız düşünde normal hızım da düşüyor tabikide dert etmedim 16 da olsa 15 de speedtestte tr içinde 13 mbps hız alıyordum ama dün düşüşler başladı gün içinde aradım derdimi anlattım bağlantıda problem yok dediler ben de biraz sinirlendim yahu nasıl yok hız düşüyor snr düşüyor bağlantı kötü durumda modem yeniden sinyal aldığında 8.0 snr değerine göre alıyor böylelikle hızda azalma oluyor diyorum ben buradan ankastrenize kadar görüyorum diyor sorun yok gece den öğlene kadar 16 dan 14 e düşüş olmuş snr 7 ye gelmiş hala sorun diyor kablo ve modeme suçu attı daha sonra başka bir modem ve kablo denedim sorun yine çözülmedi aradım bu sefer bir hanım efendi kesintileriniz var dedi güncellemeler yaptı hızı 8 de kaldı benim ekranlarıma göre hızınız 8 den yukarı dedi bende hala düzelme yok güncelleme olduğu sırada sinyal geldiğin de snr 16.1 deydi şimdi 13.4 e düşmüş ulaşılabilir hız 12684 kb/s olmuş ulaşılabilir hız sinyal geldiğinde 14 14.5 civarlarındaydı hala düşüş devam ediyor sanırım 8 mbps de tehlikeye girecek 2 kişi de ekip yollamadı ben bu adamlara ne diyeyim? ne yapayım? eğer isterseniz elit ekip yolluyalım dedi ilk konuşan beyefendi sövmemek için zor tuttum kendimi geçenler de kablo hırsızlığı olmuş kaç gündür sinyalim gitmedi hızım düşmedi ne hikmetse dün gece başlıyan hız düşüşü oldu yoğun saatler desem değil anlıyamadım ben bu durumu hala kablo döşüyorlarmış ne yaptıkları belli değil kablolar gittiyse benim internet nasıl geliyor üstelik hizmet aldığım dolabın orada oluyor anlam veremiyorum olanlara bilgim olmadığı için ne yapacağımı bilmiyorum sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

• Altyapı yenileme yapmadıkları için zamanla kabloların cihazların eskimesi yeni aboneler gelip veyahut kullanan abonelerin hızlarını yükseltmesinden ötürü hız kayıpları oluşuyor pek derdini anlatamazsın müşteri hizmetleri herşeyi biliyormuş ayağı yapıp gram bilgileri yok türknet gibi kapatılsa online işlemlerden işimizi halletsek daha az sinir oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Altyapı yenileme yapmadıkları için zamanla kabloların cihazların eskimesi yeni aboneler gelip veyahut kullanan abonelerin hızlarını yükseltmesinden ötürü hız kayıpları oluşuyor pek derdini anlatamazsın müşteri hizmetleri herşeyi biliyormuş ayağı yapıp gram bilgileri yok türknet gibi kapatılsa online işlemlerden işimizi halletsek daha az sinir oluruz.
    Bir gün içerisinde bu kadar düşüş akıl alır gibi değil biraz önce adres sorgularına baktım binam da 3 daire var ve sadece bana çıkıyor önceden 16 mbps üstü yoktu şuan 25 gözüküyor karşıdaki bina da 40 küsür vardı şuan orada alt yapı yok diyor binam ben hariç diğer daireler de dahil alt yapı yok diyor halbuki ankastre var kablo var değişik şeyler oluyor son konuştuğum kişiye sordum bölgesel sorun var mı diye ekranda yok gözüküyor dedi anlam veremiyorum çok sinir bozucu şuan snr tam 13 Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 12308 git gide azalıyor cuma günü ofislerine uğramayı düşünüyorum vdsl talebi için 2-3 sene önce başka dolapları değiştirip benimkini ellememişlerdi bir de bu eklendi cumaya kadar idare edilbeciğim bir yöntem olsaydı keşke

• Ara ara bende de oluyor. Bir kaç ay önce 4-5 gün süresince akşam 17:00-18:00 gibi başlayıp gece 00:00'e kadar süren korkunç bir yavaşlama oluyordu. NNe kadar arasam sorsamda hiç bir şey bilmediklerini söylediler. Kendiliğinden düzeldi. Bu hafta da bir kaç gün benzer bir yavaşlama oldu. Şimdilik normal. Ama eminim alt yapının kötülüğü ve kotaların kalkmasıyla alakası vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TTnetlover -- 21 Şubat 2019; 18:9:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TTnetlover

Ara ara bende de oluyor. Bir kaç ay önce 4-5 gün süresince akşam 17:00-18:00 gibi başlayıp gece 00:00'e kadar süren korkunç bir yavaşlama oluyordu. NNe kadar arasam sorsamda hiç bir şey bilmediklerini söylediler. Kendiliğinden düzeldi. Bu hafta da bir kaç gün benzer bir yavaşlama oldu. Şimdilik normal. Ama eminim alt yapının kötülüğü ve kotaların kalkmasıyla alakası vardır.
    ttnet akn li paket satışı zamanından beri akksiz paket almıştım ben bu haziran 24 ay dolacak hiç başıma gelmemişti çok garip birşey yarın ofislerine gidicem görüşöek için zaten birkaç işim de var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Görkem3535

ttnet akn li paket satışı zamanından beri akksiz paket almıştım ben bu haziran 24 ay dolacak hiç başıma gelmemişti çok garip birşey yarın ofislerine gidicem görüşöek için zaten birkaç işim de var

Alıntıları Göster
    Ben de 1.5 senedir aynı yerde ikamet ediyorum ve aynı 50mbit interneti ve aynı modemi kullanıyorum ve 1 sene sonrasında ilk defa böyle bir şey oldu. Akşam 5-6 gece 12 1 arası yavvaşlama, özellikle oyunlarda değişken ve yüksek ping. Bir kaç ay önce olmuştu şimdi tekrar olmaya başladı.
    Aradığım zaman sizdendir diyorlar. Umarım siz bir cevap alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: TTnetlover

Ara ara bende de oluyor. Bir kaç ay önce 4-5 gün süresince akşam 17:00-18:00 gibi başlayıp gece 00:00'e kadar süren korkunç bir yavaşlama oluyordu. NNe kadar arasam sorsamda hiç bir şey bilmediklerini söylediler. Kendiliğinden düzeldi. Bu hafta da bir kaç gün benzer bir yavaşlama oldu. Şimdilik normal. Ama eminim alt yapının kötülüğü ve kotaların kalkmasıyla alakası vardır.
    Oris rekekom kullanıyorum aynı durum 10 günden beri bendede var akşam 17:00 de başlayıp 24:00 e kadar devam eden hız düşüşü başladı,ttkom altyapısı kullandığım oris telekom,
    Hız yavaşlatma olduğu kesin ama çözüm ne kimse bilmiyır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leventsr

Oris rekekom kullanıyorum aynı durum 10 günden beri bendede var akşam 17:00 de başlayıp 24:00 e kadar devam eden hız düşüşü başladı,ttkom altyapısı kullandığım oris telekom,
    Hız yavaşlatma olduğu kesin ama çözüm ne kimse bilmiyır

Alıntıları Göster
    Forumlardaki bir kaç arkadaş yoğun internet kullanılan saatlerde alt yapı kaldıramadığından yavaşlama olduğunu söylemişlerdi. Neticede genel popülasyonun iş çıkış ve gece yatma saatleri bunlar. Sadece bu kadar dakik bir şekilde olması ve aynı interneti 1 sene kullandıktan sonra olmaya başlaması biraz aklımı kurcalıyor.
    Dediğiniz gibi çözüm yok.

• Bende dün akşama doğru durum düzeldi bugün kontrol ettim ve hızı yükselttirdim genelde 15 16 kullanıyordum ama bu sefer 14431 kb/s oldu şuan iyi durumda daha öncesine göre birazcık hız kesilmiş oldu ilerliyen günler de umarım hat kendini toparlar işlerim dolayısıyla ofislerine gidemedim gidince vdsl için görüşme sağlamayı planlıyorum umarım oda gerçekleşir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.