Şimdi Ara

(Düzeltildi) TürkNet Çanakkale 200+ ping ve 1mbps sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.022
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Daha önceden nakil işlemimle ilgili yaşadığım sorun hakkında konu açmıştım. Nakil işlemim her ne kadar oldukça sancılı geçse de internetim geldiği günden beridir mutlu mesut yaşamaya devam ediyordum. Ta ki 16.03.2018 gecesine kadar. Saat olarak tam emin değilim fakat 16 sını 17 sine bağlayan gecede oyun oynarken ping sorunu yaşamaya başladım. Çanakkale'nin Kepez ilçesinde 3 arkadaş evde kalıyoruz. Ev arkadaşlarım internete yükleniyor herhalde diye büyük bir sorun olabileceğini düşünmemiştim. Ertesi gün(17.03.2018) sabah erken saatte evden çıktığım için dün geceki sorun aklıma bile gelmemişti. Gün içinde eve saat 16 sıralarında döndüğümde internette muazzam bir yavaşlık olduğunu gördüm:

http://www.speedtest.net/result/7148041901.png

Normalde ise hız testi sonuçlarım şu şekildeydi:

https://puu.sh/zJy9K/3eb7ebf5a5.png

Modem arayüzünden hat değerlerimi kontrol ettim, her şey normal gözüküyordu:

https://puu.sh/zK9Us/cef9e8f25d.png

Her şey normal gözükmesine rağmen bununla da yetinmedim, binanın ankastresine baktım. Orada da bir aksilik var gibi gözükmüyordu. Sorunun bizim tarafımızdan kaynaklı olmadığından neredeyse emin olarak, online işlemler merkezinden destek kaydı oluşturdum, bu sabah saatlerinde gelen cevap:

https://puu.sh/zK9Mc/59512e0223.png

Bu sabah kalktığım gibi tekrar hız testi yaptım, düzelmiş gibiydi:

http://www.speedtest.net/result/7149919725.png

Fakat öğlen saatlerine doğru tekrardan dünkü haline geri döndü ve hala öyle:

https://puu.sh/zKaan/1945e45590.png

Sorunun benim tarafımdan kaynaklı olduğunu pek düşünmüyorum fakat forumdan bilen birileri bir göz atarsa sevinirim. Çanakkaledeki santralde bir sorun olabilir diye düşünüyorum fakat destek kaydım gördüğünüz şekilde geri çevrildi :D

Son olarak google.com'a yaptığım tracert sonuçları:

Tracing route to google.com [172.217.23.238]
    over a maximum of 30 hops:

1 3 ms 1 ms 1 ms ARCHER_VR200 [192.168.1.1]
    2 * 362 ms 340 ms 172.17.1.243
    3 323 ms 287 ms 279 ms 53.119.192.193.static.turk.net [193.192.119.53]
    4 175 ms 173 ms 223 ms 54.119.192.193.static.turk.net [193.192.119.54]
    5 314 ms 290 ms 306 ms 49.119.192.193.static.turk.net [193.192.119.49]
    6 299 ms 301 ms * 174.195.70.95.static.turk.net [95.70.195.174]
    7 402 ms 392 ms 401 ms ae2.istanbul1.ist.seabone.net [93.186.132.192]
    8 327 ms 350 ms 414 ms racc.franco52.fra.seabone.net [195.22.211.207]
    9 310 ms 340 ms 409 ms 72.14.209.94
    10 * * * Request timed out.
    11 * 387 ms 333 ms 108.170.235.248
    12 412 ms 393 ms 334 ms 108.170.251.209
    13 377 ms 325 ms 361 ms 209.85.142.252
    14 416 ms 379 ms 320 ms 209.85.247.191
    15 383 ms 405 ms 412 ms 108.170.245.33
    16 378 ms 368 ms 355 ms prg03s06-in-f14.1e100.net [172.217.23.238]

Trace complete.

Okuduğunuz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cuberen -- 19 Mart 2018; 22:45:47 >

• Hocam çanakkale ve ilçelerinde türknet lerin hepsi şu anda sıkıntılı genel bir ariza varmış çanakkale telekom nms biriminden öğrendim bu durumu ancak müdahale için türknetten bildirim gerekli henüz türknet tarafindan telekoma bir bildirim yokmuş bilgilerinize bende merkezdeyim ayni şekilde sorun yaşiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TT nin router da sıkıntı varmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

TT nin router da sıkıntı varmış.

Hocam çanakkalede misiniz yoksa sistem log kayitlarindan mi anladiniz bunu o zaman yarin anca çözülür bizim sorun

• genclik17 kullanıcısına yanıt
    Çanakkalede değilim. Ben tahmini mi yazmıştım sağolsun o da görüp bana sebebini söyledi. İsmini kendisine sormadan şuanda yazamam ama kendisine teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Çanakkalede değilim. Ben tahmini mi yazmıştım sağolsun o da görüp bana sebebini söyledi. İsmini kendisine sormadan şuanda yazamam ama kendisine teşekkür ederim.

Çanakkalede telekomdan biri falan mi yoksa forumdan işten anlayan biri mi size durumu söyleyen??

• Bende Gelibolu'da yaşıyorum.Aynı sorun bende de var 16.03.2018 23:00 da CS de birden ping 400 oldu sabit.Yarın inşallah çözerler de bunu Türknet'in fark edip bize haber vermesi gerekiyordu.2 gündür neler denedim neler zaten müşteri hizmetleri yavaş çalışıyor ömrümden ömür gitti neyse ki problem Çanakkale gibi bir yerde hemen halledilir diye umuyorum.
  • snycn21 S kullanıcısına yanıt
    Ben de asıl Çanakkale gibi bir yerde sorun olduğu için korkuyorum. Toplasan 1000 türknet kullanıcısı ya vardır ya yoktur acaba adamlar düzeltmek için umursar mı bakalım görücez haftaiçi
  • cuberen C kullanıcısına yanıt
    Şimdi müdahale edecek ekip Türk Telekom olduğundan içim biraz rahat ki alınan haberlere gere müdahale etmek istemişler ama Turknet'ten bildiri yapılmamış bunu da hafta sonu olduğu için sineye atıyorum artık çünkü şirket hafta sonu resmen çalışmıyor.
  • Düzeldiiiiiiiii :)
  • Merhaba, Çanakkale bölgesinde TT sorumlu olduğu router kaynaklı bir sorun yaşandı. Bunun farkındayız. Bu sorunu sadece TurkNet kullanıcıları değil diğer tüm İSS kullanıcıları da yaşadı. Teknik destek ekiplerimiz bu sorunu yaşayan kullanıcılarımız için TT ekipleri ile iletişime geçerek gerekli çalışmaların yapılması için bilgilendirme de bulundular. Sanırım an itibariyle bu sorunu yaşayan kullanıcılarımız yok. Eğer sorun devam ediyorsa veya tekrarlarsa bana PM üzerinden ulaşırsanız elimden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağım. İyi kullanımlar dilerim.
  • benim sorun yine başladı ping yükseldi hız düştü sizlerde son durum nedir??
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, Çanakkale bölgesinde TT sorumlu olduğu router kaynaklı bir sorun yaşandı. Bunun farkındayız. Bu sorunu sadece TurkNet kullanıcıları değil diğer tüm İSS kullanıcıları da yaşadı. Teknik destek ekiplerimiz bu sorunu yaşayan kullanıcılarımız için TT ekipleri ile iletişime geçerek gerekli çalışmaların yapılması için bilgilendirme de bulundular. Sanırım an itibariyle bu sorunu yaşayan kullanıcılarımız yok. Eğer sorun devam ediyorsa veya tekrarlarsa bana PM üzerinden ulaşırsanız elimden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağım. İyi kullanımlar dilerim.

Tekrar başladı sabah 10 civarları düzelmişti. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: snycn21

quote:

Merhaba, Çanakkale bölgesinde TT sorumlu olduğu router kaynaklı bir sorun yaşandı. Bunun farkındayız. Bu sorunu sadece TurkNet kullanıcıları değil diğer tüm İSS kullanıcıları da yaşadı. Teknik destek ekiplerimiz bu sorunu yaşayan kullanıcılarımız için TT ekipleri ile iletişime geçerek gerekli çalışmaların yapılması için bilgilendirme de bulundular. Sanırım an itibariyle bu sorunu yaşayan kullanıcılarımız yok. Eğer sorun devam ediyorsa veya tekrarlarsa bana PM üzerinden ulaşırsanız elimden geldiği kadar size yardımcı olmaya çalışacağım. İyi kullanımlar dilerim.

Çanakkale merkezde misiniz hocam ben merkezdeyim dediğiniz gibi sabah düzelmişti tekrar başladı

• quote:

Orijinalden alıntı: genclik17

quote:

quote:

Çanakkale merkezde misiniz hocam ben merkezdeyim dediğiniz gibi sabah düzelmişti tekrar başladı

Gelibolu'dayım ben galiba aynı şekilde etkileniyoruz her şeyden.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Küçük bir bilgilendirme yapayım. Cumartesi günü Türk Telekom'un Çanakkale il santralinde bulunan routerlerden (Gigabit VLAN) birinde sorun yaşandı. Bunun üzerine Türk Telekom kendi abonelerini diğer routerlere geçirdi, Vodafone, Turkcell gibi ISS'lerde talep oluşturunca diğer routerlere geçirildi. Türknet'ten istek gelmediği için aktarım yapılmadı.

Hala arizali routerdayiz sanirim sabah bi düzeldi gibidi şimdi yine bozuldu aktarma talebi yapmayacak türknet sanirim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: genclik17

quote:

quote:

Gelibolu'dayım ben galiba aynı şekilde etkileniyoruz her şeyden.

Aynen ilçelerde merkeze bagli olduğu için naalesef etkileniyor

Merhaba, sorun tam olarak çözülmüş değil. TT tarafı ile bu konu için yazışmalar tekrar başladı. En kısa süre içerisinde sorunu gidermek için TT tarafı ile detaylı çalışmalarımız devam edecektir. Siz bu süreçte beni haberdar edin. Bende size bu konu hakkında bilgi vermeye çalışayım. Teşekkürler.
  • quote:

Merhaba, sorun tam olarak çözülmüş değil. TT tarafı ile bu konu için yazışmalar tekrar başladı. En kısa süre içerisinde sorunu gidermek için TT tarafı ile detaylı çalışmalarımız devam edecektir. Siz bu süreçte beni haberdar edin. Bende size bu konu hakkında bilgi vermeye çalışayım. Teşekkürler.

Tamamdir hocam ben takipteyim sizi de bilgilendiririm bir arkadaş yazmis gigabit vlan ariza yapmis telekom ve diger issleri baska routera almislar diye sizde talep olusturun olmadi bizleri de oraya aktarsinlar veya başka türlü bir çözüm bulunsun.

Çözüm uzmanlarımız sürece dahil oldu. Gerekli çalışmaları en kısa süre içerisinde gerçekleştireceklerdir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.