Şimdi Ara

DUZELDİ. Uydunet, PSN de yasanan DNS hatasi icin calisiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgilendirme amacli bu konuyu acmak istedim gereksiz gorunurse silinsin;

NOT: SORUN GİDERİLDİ.

Uydunet ile telefon gorusmesi yaptim ogleden beri gelen sikayetlerden haberdar olduklarini, ozellikle playstation kullanicilarinin dns sorunu yasadigini bildiklerini ve su an dns calismalari yaptiklarini kisa zaman icerisinde sorunu halledeceklerini soyledi temsilci. Bunun disinda bir kac platform ve internet sitelerinde ayni dns sorunu hatalarindan haberleride varmiş.

Simdilik google dns ile sorunu atlatabilirsiniz herhalde sabaha kadar dns sikintimiz cozulur.

Edit 1 : 15 nisan carsamba calisma yapildigi soylendi

Edit 2 : 16 nisan persembe saat 14.01 calisma hale devam etmekte ne zaman bitecegi hakkinda net bir sure veremiyorlarmis.

Edit 3: Sorun 17 nisan aksam 5 gibi duzeltildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverman -- 18 Nisan 2015; 18:34:42 >

• Google DNS de maalesef Uydunet ile çok iyi geçinemeyen bir DNS. PES 2015 online sorunu yaşıyorum google DNS ile. 10mbit hızı 6.5mbit'ten fazla görmüyor google DNS ile PSN.
    Bir an önce düzeltilmeli bu problem :(
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Aynen oyle bende eziyet cekmemek icin acmadim bugun hic makineyi -_-
  • Ben de o hatayı alanlardanım. 8.8.8.8 - 8.8.4.4'ü tuşladım şuan bi sıkıntı gözükmüyor.
  • Calisma halen devam etmekteymis calisma hakkinda su kadar surecek su zaman bitirecegiz gibi bilgi veremiyorlarmis..

Ne guzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: roverman

Calisma halen devam etmekteymis calisma hakkinda su kadar surecek su zaman bitirecegiz gibi bilgi veremiyorlarmis..

Ne guzel.
    Neredeyse 15 gündür şikayete cevap yok. Nasıl iş bu anlamadım. Birçok sitede problem yaşıyoruz :(
  • karacaosman kullanıcısına yanıt
    Modem ayarlarina girip firewall (guvenlik duvarini) kapatmani ve modemi acip kapatmani oneririm. Mesela koskoca account.sonyentertainmentnetwork.com sitesine firewall kapatinca girilebiliyor.

Modemleri dandik. Docsis 3.0 var ama wifisi tirt cekmiyor. Salak salak sitelere giris yapamiyorsun firewall engelliyor. Musteri temsilcileri bilgisiz.

Ama internet hizi neyseki iyi sorunsuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverman -- 18 Nisan 2015; 18:33:46 >
  • quote:

Modem ayarlarina girip firewall (guvenlik duvarini) kapatmani ve modemi acip kapatmani oneririm. Mesela koskoca account.sonyentertainmentnetwork.com sitesine firewall kapatinca girilebiliyor.

Modemleri dandik. Docsis 3.0 var ama wifisi tirt cekmiyor. Salak salak sitelere giris yapamiyorsun firewall engelliyor. Musteri temsilcileri bilgisiz.

Ama internet hizi neyseki iyi sorunsuz.
    Ekteki resimde de göreceğin üzere güvenlik duvarı kapalı kardeş. Hiç açmamıştım zaten ben bunu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacaosman -- 18 Nisan 2015; 18:49:06 >

• Arkadaslar ben de wifi uzerinden ps app giremiyorum ve Vita'ya oyun indiremiyorum fakat telefonu modem yapinca her ikisini de yapabiliyoru. Bulundugun yerin internet saglayicisi olan kurulusun da kim oldugunu bilmiyorum. Fikri olan var mi ?
  • roverman kullanıcısına yanıt
    Şu modemden nasıl şikayetçiyim bir bilseniz. Hız iyi evet ama şu dandik modem çekmiyor. Arka odadan dona dona izliyoruz video. SuperOnline'ın dandik modeminde bile arka odalarda çok iyi bağlanabiliyordum hatta ps4'de arka odadan wifi ile sorunsuz online oynuyordum. Yakın gelecekte bu modemi değiştirmek farz oldu...
  • Superonline modemi wan girisine sahip mi? Ben docsis 3.0 modemimin yanina airtirs modem aldim wifi dagitici olarak onu kullaniyorum tek cozum bu cunku :/
    Hocam gerçekten bilmiyorum ama çekim gücü açısından superonline'ın verdiği modem daha iyiydi. Uydunet modemi ile ne yapacağım bilmiyorum.
  • Uydunet modemlerini degistiremezsin sadece netmaster modemleri uydunete uyumlu o yuzden verdikleri modemin yanina wifi modemi alicaksin uydunet modemin wifisini iptal edip diger modemden yaymasini sagliycaksin baska cozum yok ne yazik ki
    Yok artık ciddi misiniz ? Dediğiniz gibi yapacağız artık ne yapalım...
    Aciklayici bilgiler icin tesekkurler. Konu kalmali bence bir sure.
  • Yine gitti Uydunet DNS
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Genel ariza var :/ bir kac ilinde icinde oldugu bizde internet bile yok.
  • quote:

Genel ariza var :/ bir kac ilinde icinde oldugu bizde internet bile yok.

Ben de DNS gitti sandım :) Bende internet sorunsuz (İzmir'deyim) ama PS4'te Google DNS yapmak zorunda kaldım maalesef.
  • Bu ne rezillik yahu. Kullandığım DNS ile internet bağlantısı alamıyorum. Otomatik DNS kullanınca zaten hızım %50 te iniyor sizde de böyle mi ? 25 MBT download net 2mbt upload veriyor standart. Dns değiştirince bu hızlara çok yakın referans alabiliyorum fakat otomatik DNS de 10 MBT ve 1 MBT e düşüyor. Bu olayı yaşayan sadece ben miyim ? Bunun sebebini bilen var mı ?

Geçen gün de port açmak için uğraştım baya . Mortal kombat x için port oluşturacaktım . Uydu neti aradım başka bir yere yönlendirdiler. Adama söylüyorum 4 port açtım gözüküyor ama portlarda yanıt yok adam ben de anlamadım sorunu dedi uydu nete görüşün dedi. İşin ilginci ip yi değiştirince portlar cevap verdi....

Tam davalık şu uydu net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resh_aykut -- 26 Nisan 2015; 22:24:28 >
  • resh_aykut kullanıcısına yanıt
    Port acmakla ugrasma direkt dmz ac.

Dmz diye oze yer var oraya basip bi ip sec mesea 192.168.0.90 , ps4e gidip manuel ag ayarlari ile 192.168.0.90 yap tum portlar acilmis olcak o ip icin ozel.

Ps4 hiz testi yaptiginda dalgali sonuc cikar bir 13 cikar bi 8 cikar benim 50mb 13 cikiyor 20 cikiyor 38 cikiyor degisiyor download yaptigimda 4-5mb atiyor saniyde o zaman anliyorum 50mb gorebildigimi zaten. Hiz testine cok takilma.

Yavas indirirsede durdur baslat yapiosun hizlaniyor yine.

Ne yazik ki uydunet calisanlari en bilgisiz insanlar :)

Bu arada portlarla cok oynadiysan sen en temizi bi resete modemi.

Son olarak modemin guvenlik duvarini kapat bu da cogu seyi etkiliyor cunku.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.