Şimdi Ara

Duyuru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İşlerim nedeniyle foruma çok uzun süre girmeyeceğim.
    Daha önce de kısa aralar vermiştim fakat bu sefer çok ucun süre foruma girmeyeceğim.
    Yabancı dil öğrenme önerilerimi imzamdaki konuda bulabilirsiniz.
    Bu önerileri belki bazen fazla kısa görüp önemsiz zannedebilirsiniz.
    Fakat bu sizi yanıltmasın.Bu öneriler yaklaşık 500 sayfa soru-cevap şeklinde ilerlerken oluşan bir kompozisyon haline geldi.
    O kadar çok soru cevapladımki her soruda başka bir ihtiyaç ortaya çıktı(sınav,gezi,tatil vs..)
    İşte tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilecek bir çalışma sistemi hazırlayıp öneriler verdim.
    Bu nedenle birkaç ayda bir önerilerde değişiklik yapma gereği duydum.
    Bu önerileri eksiksiz okuyup uygularsanız iyi bir noktaya gelmemek için bir sebep kalmaz.
    Ama az çalışıp çok öğrenmek gibi bir ütopya içinde yüzüyorsanız boşa kürek çekmiş olursunuz.
    Bana forumda pek çok kez soruldu.Bu nedenle tekrar önemli noktayı yazıyorum.
    Mesela soru geliyor 5 senede İngilizce öğrenemedim diye.Halbuki bu soru ben 5 sene boyunca İngilizce öğrenmek istemedim olmalıydı.
    Hangi dil olursa olsun eğer kafanızda o dili öğrenmek için ciddi,geçerli,mantıklı,gelip geçici olmayan sebepleriniz yoksa öğrenemezsiniz.
    Bir,iki ay çalıp bırakırsınız.Bu nedenle dil öğrenme sebeplerinizi iyi belirleyin.Yeterli sebep ve istek olmadan çok zor.

Bir diğer önemli nokta da sınavlarla ilgili.Birçok dille ilgili sınav var.
    Daha önce yazdığım öneriyi tekrar yazıyorum buraya;
    YDS,IELTS,TOEFL,ESL,Proficiency gibi İngilizce sınavlarına hazırlanan arkadaşlar lütfen bu uyarıyı okuyun.
    Buradaki ders içerikleri sınavlar için tamamen uygun değildir.Ancak destekleyici,yardımcı bir kaynak olarak kullanılabilir.
    Çünkü yazdığım her sınav türü içerik olarak farklıdır.İstenilen bilgi türü de farklı düzeylerdedir.
    Bu nedenle konuyu açtığımdan bu yana sınavlara hazırlananlara özellikle belirtiyorum.Tekrar yazmakta fayda var.
    Önce sınava yönelik hazırlanmış kitaplara veya setlere çalışıp bitirin.
    Vaktiniz kalırsa buradaki kaynakları destekleyici bir kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Herkese başarılar.

• Rat.planet evlen benimle karagözlüm..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.