Şimdi Ara

Duvardaki telefon jakları hakkında yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum Yeni bi eve taşındım. Yarın internet hattı bağlantısı için gelecekler. Evin hemen her odasında bir jak girişi var. Ben bunların bir tanesinden kablo ile internet bağlantısı almak istiyorum. Modemi ise farklı bir odaya koyacağım. Bu bağlantı nasıl yapılabilir? Eve ayrıca ev telefonu hattı da çekilecek ama kullanmayacağız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• telefon jacklarının hepsinde sinyal varsa modemi koyacağın prize jackı takıp diğer ucundaki jackı modeme takman yeterli. Daha sonra tabiki modem ayarları yapılacak.

Her prizde telefon sinyali yoksa modemin olduğu prize mutlaka sinyal gelecek şekilde bağlantı yapılmalı.

Ayrıca internete yeni bağlanacaksanız hatta splitter kullanılması konusunda da bilgilenmeniz iyi olacaktır.
  • Hocam söyle anlatayım A odasında tv B odasında masaüstü bilgisayar olsun. Her iki odada da jak var ve telefon sinyali var. Ben B odasına modemi kurup ordan kablo ile masaüstüne internet alabiliyorum. Fakat B odasına modemden kablo çekmek İstemiyorum. B odasındaki jakı kullanarak Tvye internet nasıl bağlayabilirim? Yada bağlayabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.