Şimdi Ara

Duvara çarpan araç alev aldı, 5 kişi yanarak öldü. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • yangın tüpü olsaydı diyorsunuz da itfaye zor söndürdü, siz 1 lt lik tüple mi södüreceksiniz?
  • geçen hafta mutfak tüplü haber paylaştım diye, bana laf edenler, lpg'yi savunanlar burada mı? biri de benzin daha riskli demişti. kimya okumamışlar yazarsa böyle olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iquique -- 19 Şubat 2018; 14:40:16 >
  • iquique kullanıcısına yanıt
    araba'nın lpg'li olduğu bile belli değil.
  • İstenildiği kada önlem alınsın. Lpg tehlikeli. Lpg li araç kullanmaya muhtaç edenler utansın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yangın tüpü işe yaramasa da izlemek yerine bir şey denemiş olursun.
    Lpgnin tehlikeli olduğunu herkes kabul ederde adamın arabası lpgli konuyu üzerine alıp savunmaya geçiyor haliyle . Lpgli araba yanımda patlayıp beni öldürecek kafasında takılan adamlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Herkes aracinda yangin tupu bulundurmali. Yoldan gecerken bir ailenin, bir bebegin hayatini 10 - 20 liralik tup ile kurtarabilirsiniz.

Aynen öyle muayeneden bile geçmek için emanetçilere para verip yarım saatliğine bagaja yangın tüpü koyan milletiz bu böyle olmamalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

Herkes aracinda yangin tupu bulundurmali. Yoldan gecerken bir ailenin, bir bebegin hayatini 10 - 20 liralik tup ile kurtarabilirsiniz.

hocam şu 10-20 liralık tüpler nerde satılıyor
    ben hep 35-40 liralık olanlara denk geliyorum

biz satıyoruz 15 liraya yarım kg'lik.
    bir arkadaşta itfaiye zor söndürmüş demiş. aracın heryerini sarmış yangın. ilk başta müdahale edilse farklı olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _K_A_İ_N_

araba'nın lpg'li olduğu bile belli değil.

Haberlerde verdiler,araç LPG'li.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

hocam şu 10-20 liralık tüpler nerde satılıyor
    ben hep 35-40 liralık olanlara denk geliyorum

biz satıyoruz 15 liraya yarım kg'lik.
    bir arkadaşta itfaiye zor söndürmüş demiş. aracın heryerini sarmış yangın. ilk başta müdahale edilse farklı olurdu.

Link var mı? Nerede yeriniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Arkadaşım zaten her arabada yangın tüpü zorunlu, bunu sanki zorunlu değilmiş gibi yazmamalısınız.

Trafik polisleri görevini yapsa ve denetim yapsa zaten ne facialar çıkacak da işte...

Ben zorunlu yada degil diye birsey demedim.

Ailenizde, cevrenizde, yakin arkadaslariniza goz gezdirin

• Çok çok üzücü bir olay. Allah rahmet eylesin. Benim bu kazada ve öncekilerde de merak ettiğim bu aracın kontrolünü kaybetme meselesi. Bu nasıl oluyor? Aşırı hızdan mı, virajdan mı? Bu konuda tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironeagle

Çok çok üzücü bir olay. Allah rahmet eylesin. Benim bu kazada ve öncekilerde de merak ettiğim bu aracın kontrolünü kaybetme meselesi. Bu nasıl oluyor? Aşırı hızdan mı, virajdan mı? Bu konuda tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi?

Her şeyden olabilir. Lastik patlamış olabilir, direksiyon kutusu arızası olabilir, aks ile ilgili olabilir, motor arızası olabilir (aracın stop etmesi ve tüm elektronik işlevlerini yitirmesi, direksiyodon kilitlenmesi), sürücü uyumuş olabilir, bir anlık dalgınlık olabilir, mühendislik hatası yol yapımı veya bozuk yol olabilir, aşırı hız olabilir, olabilir de olabilir. Belli bir sebebi yok bunun. Ha, bu saydıklarımın hepsinin ölümle bitmesinin temel sebebi aşırı hızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ironeagle

Çok çok üzücü bir olay. Allah rahmet eylesin. Benim bu kazada ve öncekilerde de merak ettiğim bu aracın kontrolünü kaybetme meselesi. Bu nasıl oluyor? Aşırı hızdan mı, virajdan mı? Bu konuda tecrübesi olanlar bilgi verebilir mi?

hocam hiç duvara toslayarak cayır cayır yanmadım ama benim tahminim yola aniden çıkan yaban hayvanına çarpmamak adına refleksle yoldan çıkmıştır
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.