Şimdi Ara

Duvar İçi Ethernet ve Telefon Kablosu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
23.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet iki tarafta da aynı renkleri aynı şekilde bağla sorun olmaz. Ben şu anda öyle sorunsuz kullanıyorum. Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

bir derdim var.

resimdeki telefon kablosu ile diğer odalara internet dağılmak istiyorum. BU telefon kablosu ile bu iş mümkün olur mu ?

Çok teşekkürler.

Duvar İçi Ethernet ve Telefon Kablosu
  • puntadeleste P kullanıcısına yanıt

sıkıntı olmaz bakınız

Duvar İçi Ethernet ve Telefon Kablosutechnopat sosyal
    Telefon hattı ile Ethernet bağlantısı mümkün mü?
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/telefon-hatti-ile-ethernet-baglantisi-muemkuen-mue.767528/

5 telli oluyor intenet. sizde de teki geri kıvrılmış gibi.

https://forum.donanimhaber.com/4-telli-telefon-kablosu-ethernet-kablosu-olarak-kullanilabilir-mi--136197513

bağlanacak aygıtların aynı ya da ters olması halinde jak kablo sıralaması değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karafetva -- 27 Aralık 2021; 10:39:13 >
  • karafetva K kullanıcısına yanıt

Düğün gününüz kutlu olsun.

Cevabınız moral oldu. Hemen deneyeceğim.

Beş telliyi fiber modeme bağlayıp, odalara dağıtacağım.

• babus0606 kullanıcısına yanıt

Technopat da kabloları kesiminden bahsediyor. Bende birleştirme ekipmanları olmadığından kesip, manuel bant ile bağlayacağım. Heyecanlıyım, hemen deneyeceğim.

• ben bağlantıları el ile yani pense olmadan yaptım. modemden çıkan kabloda ışık yandı yani bilgisayar girişi ile bağlantı olduğu teyit edildi. Ancak tanımlanmayan ağ, internet yok uyarısı alıyorum. Sebebi nedir ?

• çok uğraştım ama olmadı.

• Ethernet kablosunun 4 hattını kullanırsanız 100 MBit/sec, 8 hattını da kullanırsanız 1000 MBit/sec hız alabilirsiniz. Hatta bazı aklı evvel elektrikçiler ofislerde masalara hat çekerken aynı kablonun 4 pinini data (ethernet) 2 hattını da telefon için kullanırlar.

Ancak burada hangi kablonun nereye bağlandığı önemlidir. Kablolar düzgün bağlanmış ise datayı alabilirsiniz. Burada en önemli faktörlerden biri el ile yaptığınız bağlantıda zamanla oksitlenme nedeniyle iletim düşecek bu da size düşük hız olarak etkiyecektir.

Eğer bilinmeyen ağ uayrısı alıyorsanız bilgisayar ağa bağlanmıştır ancak ağ ayyarlanızı düzenlemeniz gerekmektedir.

• aeronics kullanıcısına yanıt

Evet, tanımlanmayan ağ dediğine göre ben ağa bir şekilde bağlandım, demek ki.

Telefon kablosu iletim yapıyor, bundan da eminim. Ama datanın akması için mekanik bir yetersizlik var sanki.

Bilgisayar ayarlarının doğru olduğunu, modeme direk kablolu bağlantı yaparak iki farklı laptop ile test ettim. Şimdi bir sarı kablo daha keseceğim.

Bir de öyle deneyeceğim. Yine olmazsa bu sefer 5 metrelik cat6 kabloyu ortadan kesip onunla da deneyeceğim.

Ondan önce command prompt a "ipconfig" yazarak ip alıp almadığınızı kontrol edin. Eğer ip adresini almışsanız fiziksel bir bağlantı problemi yok demektir. Diğer bir kontrol metodu ise modem arayüzünden bağlı olan cihazlara bakın. Eğer bilgisayarınızı görüyorsanız demek ki bağlantı ile değil ağ ayarlarınıza odaklanmanız gerekiyordur.

• aeronics kullanıcısına yanıt

Merhaba,

arayüzden kontrol ettim. Bilgisayar görünmedi. bu durumda telefon hattı bağlantılarında sorun olduğu kesinleşti. Yarın bir uzman çağıracağım. O doğru bir şekilde bağlayıp, akim testi yapacaktır. Benim tahminim iletkenliğin mevcut olduğu ancak yeterli olmadığı yönündedir. İnat ettim odalara dağılan telefon kabloları ile internet dağıtacağım.

elle yapmanızda sıkıntı yok mesafe kısa sorun teşkil etmez tanımlayan ip dediğe göre ağınız oluşmuş lakin ip almıyor bilgisayar ona yoğunlaşın modeme ping atın ping 10.1.1.1 -t modemin arayüz ipsi 10.1.1.1 olduğu varsaydım akış görmelisiniz

• ethernet durumunda ayrıntıları tıklayın aldığı ip yazar size belkide modem arayüzünde kablolu nete devre dışıdır.. yalnız kablo renkleri her iki uçtada aynı pinn sıralaması olacak örnek 1 sarı 2 mavi 3 beyaz 4yeşil bu kablo renkleri 2 rj45 konnektöründe aynı olacak

bağlantı ve renk sıralaması doğru. Birşeyler ilettiyor o da kesin doğru çünkü modemin jak girişinde ışık yanıyor ve bilgisayar tanımlanmaya ağ diyor.

Bir ihtimal diyorum; bakır telefon kablosu fazla kalın da başındaki ve sonundaki ek cat 6 lar fazla mı ince. bilemiyorum. Bugün bir internetçi çağıracaktım ama telefon kablosu ile olmaz o iş dedi, gelmedi.

Bir elektrikçim var. inşaatlarda çalışır. O da duvari deler yine geçiririm der. bilemedim.

elektrikçi cat6 ile telefon kablosu arasındaki farkı bile bilmez sen takma onları sıradan teledon kablosu yeterli kablo sıralaman doğru ise ayarlarına bak . için rahat edecekse modemin yanında pcyi kısa kablo ile dene bendekindede tanımlamayan ağ gözüksede internet var modemim belki kablolu ağa internet dağıtmıyordur.

Merhaba babus,

desteğin için teşekkür ederim.

laptopları modeme kıs kablo ile bağladığımda sorun olmuyor. Ama araya telefon kablosunu katınca resimli gönderdiğim mesajdaki görseller oluşuyor. Ne yazık ki ben pes ettim.Halbuki kestim attım herşeyleri, bir ton kablo zayi ettim ama olmadı. Laptop ayarlarında sorun yoktu. Siz nasıl yaptınız, hayret doğrusu !... tebrik ederim sizi. Keşke tüm sistemi gösterir bir videonuz olsa. karşılaştırma imkanımız olurdu. Teşekkürler.

işlem çok basit 4 kablonun 2 si +- 2si data için mutlaka bir yerde sıkıntı var kablo test cihazı olsa hangi ucun olmadığını görebilirdin. ankarada ise geliyim bakıyım.

Duvar İçi Ethernet ve Telefon KablosuNECATİ GÜRGENyoutube
    Bir Kablo İle İki Ayrı İnternet Hattı Nasıl Çekilir | Tek Cat6 veya Cat5 ile iki ayrı internet çekme nasıl yapılır izle ve gör
    https://www.youtube.com/watch?v=9RsI1dm4bKI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babus0606 -- 10 Ocak 2022; 7:55:25 >

Antalya'dayım. Gelip alırdım sizi, Ankara'da olsaydım. O kadar uğraştım ki, yazık oldu olmayınca. Ankaraya bile gelip alabilirim aslında.

Simdilik vazgeçtim.

Antalya'dayım. Gelip alırdım sizi, Ankara'da olsaydım. O kadar uğraştım ki, yazık oldu olmayınca. Ankaraya bile gelip alabilirim aslında.

Simdilik vazgeçtim.

Kıymetli vaktiniz, desteğiniz için teşekkür edeirm.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.