Şimdi Ara

Düşünsene insanlar böyle bir çizimi 30 liraya yaptırmaya çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
3
Favori
12.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gerçekten rezil insanlar verilen emekten zamandan bir haber bu insanları görünce nefretle doluyorum.

Düşünsene insanlar böyle bir çizimi 30 liraya yaptırmaya çalışıyor

• Kaç para versin ki ne bekliyorsunuz hocam?
    Bu ülkedeki insanların maddi durumu belli. Ayçiçek yağı bile kaç para olmuş. Millet zar zor geçiniyor.

Kafanızı kumdan çıkarın artık. Bu ülkede insanların alım gücü artmadığı sürece torrentten film izler,crackli program, oyun oynar tabloyada 30 lira verir.
  • ee kaç para versin hocam

o adam o 30 lirayı kazanmak için kaç saat hamallık yapıyor belki.

başkasının emeğini küçümsüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-89183934B -- 14 Ocak 2021; 19:12:46 >
  • 5tl veririm kargo senden

Güçsüz ülkelerde sanat gibi bos seyler para etmez emek ve üretim bile para etmezken bu bos islere hic sıra gelmez

Afrikada 3 lira bile vermezler mesela

Avrupa'da sokakta koy tablolari bir sehirde yaz ustune 50 euro illaki alan olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şakamısınız kardeşim yorumlara bak
  • Onca boyaya, harcanan tuvale, fırçaya, suya yazık. Photoshopta 20 liraya yaparım. Resim mesim 21. yüzyılda boş iş.

• NeyzenEfendi kullanıcısına yanıt
    E boş adamlar boş yorum yapar ne bekliyorsun ki...

• Kaç para versin ki ne bekliyorsunuz hocam?
    Bu ülkedeki insanların maddi durumu belli. Ayçiçek yağı bile kaç para olmuş. Millet zar zor geçiniyor.

Kafanızı kumdan çıkarın artık. Bu ülkede insanların alım gücü artmadığı sürece torrentten film izler,crackli program, oyun oynar tabloyada 30 lira verir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 lira denince para birimi karşılaştırması yapılıyor zannettim. yazık gerçekten. şeker gibi edouard cortez tablosu.

hamza haklı ekmek derdinin olduğu yerde bu işler fasa fiso olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

5tl veririm kargo senden

Güçsüz ülkelerde sanat gibi bos seyler para etmez emek ve üretim bile para etmezken bu bos islere hic sıra gelmez

Afrikada 3 lira bile vermezler mesela

Avrupa'da sokakta koy tablolari bir sehirde yaz ustune 50 euro illaki alan olur

Oynadığın oyunlar ilk başta o resimlerde ki çizimlerden başlanarak yapılıyor.

Edit: katma değerli üretim = bilim + sanat

Katma değerli üretim = güçlü bir ülke.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benimkucukbebegim -- 15 Ocak 2021; 0:23:6 >
  • crux07 kullanıcısına yanıt

Ben öyle 500-1000 lira versin demiyorum hani bari yüz diyemiyorsan 70-80 de. Yani şuna avrupa da amerika'da sanatın gerçekten değer verildiği yerde 70-80 desen inanamaz insanlar, en az 200-300 birimle satarsın o da güzel veya çok iyi olduğu için değil emek olduğu için.

Hayır bir de kendi isteği ve ihtiyacı, bunlar tasarımlarında kullanılacak. İnsan utanır 30 lira demeye

İşin olayı bu tarz tasarımları dijital ortamda mockuplarda kullanıp, kendi 100 liraya satacak anlıyor musun.

• gardaşım yarın hangi makarnayı yesek diye düşünüyoruz böyle şeylere ayıracak ne vakit var ne para

• quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Oynadığın oyunlar ilk başta o resimlerde ki çizimlerden başlanarak yapılıyor.

Edit: katma değerli üretim = bilim + sanat

Katma değerli üretim = güçlü bir ülke.

Alıntıları Göster
    Oyun da uretilemiyor ve oynanamiyor ki bu ülkede

Ben sanat gereksiz demiyorum sanat bir defa kültürel dominasyon saglar en önemli propaganda aracıdır

Dediğim su günde cebine 100 lira bile girmeyen asgari ucretli sanat icin 30 tl vermez gider yarım kilo bim kiymasi alir yer o ona daha çok haz verir

Karnımız zor doyuyor bu ülkede bunu diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Oyun da uretilemiyor ve oynanamiyor ki bu ülkede

Ben sanat gereksiz demiyorum sanat bir defa kültürel dominasyon saglar en önemli propaganda aracıdır

Dediğim su günde cebine 100 lira bile girmeyen asgari ucretli sanat icin 30 tl vermez gider yarım kilo bim kiymasi alir yer o ona daha çok haz verir

Karnımız zor doyuyor bu ülkede bunu diyorum

Alıntıları Göster

Karnının doymamasının sebebi bu ülkenin katma değerli üretim yapmamasıdır. Yukarda dediğim gibi Bilim + sanat = katma değerli üretim.

• Ölücüler her zaman var olmuştur.

Normalde bu ne kadar eder ?

• Geçenlerde biri bu konu hakkında pazarlık yapmaya çalışıyordu.Tam hatırlamıyorum gerçi o postu ama adamın orda yaptığı rezillikti.Bu ülkede genel olarak emeğe saygı duyulmuyor zaten.Nerdeyse çoğu kişi ölücülük peşinde
  • Bu ülke bilim ve sanat düşmanı Atatürk zamanında kan döktü bilim ve sanat getirdi hop öldüğü an yeniden bilim ve sanat düşmanlığına döndü millet güzellikle anlatsan da işe yaramıyor ne desem bilemiyorum çözüm yok

• Şu çizime cidden 30₺ teklif eden veya yapar mısın diye soran var mı? Anladık sanattan bi habersinizde bari ticaretten anlayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: benimkucukbebegim

Karnının doymamasının sebebi bu ülkenin katma değerli üretim yapmamasıdır. Yukarda dediğim gibi Bilim + sanat = katma değerli üretim.

Alıntıları Göster

Söyleyin şu ülkedekiler katma değerli üretim yapsın artık.

Senin denklem yanlış bence. Güç + Para + zayıfları sömürme + tekelleşme (rakipleri yok ederek) = Katma değerli üretim.

Gerçi bilim, sanat yada AR-GE içinde bolca para ve boş vakit lazım.

• Sen yaptığın, yapacağın, kopyaladığın, kopyalayacağın resme paha biçemiyorsan bence asıl sorun orada. Teklifi alıcı değil satıcı yapar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Söyleyin şu ülkedekiler katma değerli üretim yapsın artık.

Senin denklem yanlış bence. Güç + Para + zayıfları sömürme + tekelleşme (rakipleri yok ederek) = Katma değerli üretim.

Gerçi bilim, sanat yada AR-GE içinde bolca para ve boş vakit lazım.

Alıntıları Göster

Bunları bilim + sanat yapan toplumların araçlarını kullanarak yazman ne ironik değil mi? Yazılımcılar ve tasarımcılar (Kısaca o beğenmediğiniz ressamlar) tarafından tarayıcı, işletim sistemi, bilgisayar tasarlanıp önünüze sunulmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benimkucukbebegim -- 15 Ocak 2021; 14:40:2 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.