Şimdi Ara

Düşük iPhone satışları, Apple tedarikçilerini etkiledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
1.569
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple'ın yeni model iPhone'larının beklendiği kadar iyi satmadığı artık sır olmaktan çıktı. Yüksek fiyat politikasıyla kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan şirketin tedarikçileri ise 2019 yılına gelir kaybıyla girmeye hazırlanıyor.

Apple çözüm üretme peşinde

iPhone'ların çiplerini üreten Tayvanlı yarı iletken üreticisi TSMC, 2019'un ilk çeyreğine yüzde 16'ya varan bir gelir kaybıyla gireceğini duyurdu. Bunun ana nedeni de Apple'dan gelen siparişlerin azalması olarak açıklandı. Zira geçtiğimiz günlerde sizlere de duyurduğumuz üzere, Apple düşük iPhone satışlarından sonra tedarikçi siparişlerini önemli ölçüde azaltmaya gitmişti.

Başta TSMC olmak üzere diğer tedarikçiler azalan siparişler nedeniyle sıkıntılı günler yaşarken, Apple ise iPhone taleplerini yükseltmenin peşinde. Şirketin iPhone X üretimine tekrar başlamayı bile düşündüğü bile iddia ediliyor. Ayrıca başta Japonya olmak üzere çeşitli pazarlardaki iPhone fiyatlarının indirilececeği de sızan bilgiler arasında.

• belliydi zaten.yılların ayfoncu arkadaşım gitti samsung galaxy s8+ aldı

• Apple düşmanları bunu beğendi

• Batarlar inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxe

Apple düşmanları bunu beğendi

Göbek atıyorum şuanda hohahahahahahaha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah allaa!!! neden iphone satislari dusuk acaba? Halbuki fiyatida cok uygun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cocainbar -- 27 Kasım 2018; 3:46:9 >
  • Beter olsun aç gözlü köpekler hayvan gibi kâr marjıyla ürün satıyorlar Steve Jobs zamanında bile bu kadar aç gözlü değildi bu firma.

• Satışların dusuk olması müştericiler için iyi haber. Apple artık yenı serilere daha cok onem vermeye başlar yoksa düşüş devam eder.

• Hocam Tim'in tuvalete gitmesi gerekiyor...

• DH ile Apple arasında işbirliği var. Neden bu tarz haberler yayınlıyorlar?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Olması gereken fiyatlar

İphone 7: 1699 tl
    iphone 8: 2049 tl
    iphone x: 2799 tl

Bu arada telefonum xiaomi orta düzey birşey 2015ten beri cayır cayır kullanıyorum. İpad de kullanıyorum iphone sadece ios hatrına kullanılır o da bu fiyatlarla bir nebze benim için gideri olur. Öbür türlü çoktan stabilite ve performans olarak android cephesi ios'u yakaladı özgürlüğü de cabası.
  • quote:

Apple dostları bunu beğenmedi

Yahu Apple'dan ürün alınca yanında hisse falan da mı veriyorlar?

• Zaaaaaaaaa xDé

• Haberin altındaki ilgili gönderiler kısmındaki yeni iphone haberleri, "telefon pahalı değil ki...dolar yüksek ondan... vergiler de var.. ülkemizde pahalı..." diyen arkadaşlarımızın yorumlarıyla dolu... fakat bakıyorum da, apple hisseleri düştüğünden beri bu tip yorumlara pek rastlayamıyoruz, acaba neden ? usd kuru düşüp de fiyatlar düşmediği için mi yoksa.

Neticede, -bırakın ülkemizi- tüm dünyada milyonlarca kullanıcı bu telefonun pahalı olduğu düşüncesi ile hareket ederek apple firmasının piyasa değerinin milyonlarca dolar düşmesini sağlıyor.

Toprağı bol olsun, steve jobs bile sculley ve yönetim kurulu tarafından, kendi kurduğu firmada koltuğundan edilmeden önce macintosh fiyatlarının düşmesini ısrarla talep etmişti.

Kimbilir, belki tarihin tekerrür etme vakti gelmiştir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Keşke batsalar !!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırdır Apple, zenginlerin sayısı mı azaldı yoksa.
    Demek ki neymiş; kalitenin yüksek olması demek, çok pahalı satacağın anlamına gelmiyormuş.
    Güzel, güzel, fiyat indirme konusun da belki akıllanırlar.

• Adamlar en büyük rekorunu iphone 6 ile yakalamişti o gün bu gün o rekoru gecmenin heyecaniylaaaa İPHONE yi YENİDEN TASARLADİK diyim lasman yapiyolar sonu hüsran:))) kullanicilar fark yok diyip elindeki cihazla yetiniyolar yenilik yok hiç şaşirmadim:))

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

quote:

Göbek atıyorum şuanda hohahahahahahaha

Alıntıları Göster
    Zenginleri neden sevmiyorsunuz
  • 1 trilyon dolar değeri var yani 1000 milyar dolar yani tr nin borcunun 2,5 katı. Bu sadece adamların firmalarından biri. Doların 5 lira olmasına şaşmamak lazım

• bence satışların düşmesindeki en büyük etkenlerden biri de artık yeni çıkardıkları modeller ile bir öncekilerin arasında ciddi bir fark olmaması; 7 ve 7plus'ın 6s ve 6plus'tan tek farkı portre çekiyor olması ki sadece 7plus çekiyordu. Ayrıca çıkardıkları 8 ve X modelleri de aynı şekilde yalnızca portre farkına sahip..

Bunlar dışında elbette farklar var ancak kullanıcıların neredeyse tamamı bu farklılıkları anlamıyor bile.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.