Şimdi Ara

Düşük Bütçenin Kralı? (Modern Star/Baymak/Uğur/Airfel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar malumunuz sıcaklar zorlamaya başladı ve herkeste bir klima arayışı var. Bütçesi yüksek arkadaşlar premium markalar arasında karar vermekte zorlanırken, benim gibi gerek bütçesi düşük gerekse de kiracı olup çok para bağlamak istemeyenlerde fayda/maliyet oranı en yüksek markayı tercih edebilmek için çaba sarfediyor. Kendimden örnek vermem gerekirse kağıt üzerindeki teknik verileri inceliyorum ama pek de birşey anladığım söylenemez. En azından böyle bir konu açıp sizlerinde görüşlerinizin tek başlık altında toplanmasının ben ve benim durumumda olanlar için klavuz niteliğinde olacağını düşündüm. Yüksek bütçeli klima bakan arkadaşlar hali hazırda klima kullanan veya yüksek bütçe bağlayacağı için gerekli araştırmaları yapıp belli bir bilgi birikimine sahip olan arkadaşlar ancak bizim gibi düşük bütçeli fayda/maliyet avcıları maalesef daha bilgisiz bu konuda

Benim gerek forumdaki okuduklarımdan gerekse de arama motorlarından yaptığım araştırmalarda hem tavsiye edilen hem de iddialı satış rakamlarına ulaşan düşük bütçeye uygun fayda/maliyet oranı yüksek klimalar;

9000 BTU :

-Midea Modern Star MSEW-09 Elegance 9000 Btu İnverter Klima : 1400 TL
    -Baymak Elegant Plus 09 A++ 9000 Btu Inverter Klima : 1500 TL
    -Uğur Usmart Plus 9 9000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima : 1600 TL
    -Airfel LTXN25U 9000 Btu Inverter Duvar Tipi Klima : 1600 TL

şeklinde sıralanıyor.. aynı modellerin 12.000 btu olanlarıda 150-200 tl civarı daha yüksek fiyatlı olarak piyasada satılmakta.

Birde şahsi olarak benim 1820 TL'ye egeticarette satılan Midea Blanc MSMAAU-09 9000 Btu Inverter Klima modeli kafamı kurcalamakta. 200-300 tl kadar fazla vermek ne kadar mantıklı merak ediyorum.

Şimdi sadede gelecek olursak bu modeller arasından hangisini tercih edecek olursa en düşük elektrik sarfiyatı ile en verimli soğutmayı sağlayabiliriz?

• @Hellori Hazretleri arkadaşım liste güzel olmuş iyi bir konuya el atmışsınız.öncelikle baymak o listede en düşük değerlere sahip onu eleyelim.geriye kalan lar hepside midea üretimi.birbirlerinden firkıda yok denecek düzeyde.kağıt üstündeki değerleri aynı.sadece airfelin yok denecek kadar hava debisinde düşüklük ve ses seviyesinde ufacık bir yükseklik var.kısacası birbirlerini çok aratmazlar verimde.

modernstar serisinde ayrıca hava temizleme fonksiyonu var.ne kadar işe yarar yada yapar bilemiyorum.

blanc serisi tabiki bunlardan farklı bir tık önde.vites fonksiyonu ,beni izle foknsiyonu,kendi kendini temizleme,... gibi özellikler eklenmiş.benim gördüğüm plastik kalitesi daha iyi ve hoş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ghostkiller1 -- 13 Haziran 2016; 12:50:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

@Hellori Hazretleri arkadaşım liste güzel olmuş iyi bir konuya el atmışsınız.öncelikle baymak o listede en düşük değerlere sahip onu eleyelim.geriye kalan lar hepside midea üretimi.birbirlerinden firkıda yok denecek düzeyde.kağıt üstündeki değerleri aynı.sadece airfelin yok denecek kadar hava debisinde düşüklük ve ses seviyesinde ufacık bir yükseklik var.kısacası birbirlerini çok aratmazlar verimde.

modernstar serisinde ayrıca hava temizleme fonksiyonu var.ne kadar işe yarar yada yapar bilemiyorum.

blanc serisi tabiki bunlardan farklı bir tık önde.vites fonksiyonu ,beni izle foknsiyonu,kendi kendini temizleme,... gibi özellikler eklenmiş.benim gördüğüm plastik kalitesi daha iyi ve hoş.

Baymak almistim ben ya. Çok mu kötü bu baymak. Kafadan elenecek kadar. Diğerlerinden ne gibi eksiklikleri var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngnn

quote:

Orijinalden alıntı: Ghostkiller1

@Hellori Hazretleri arkadaşım liste güzel olmuş iyi bir konuya el atmışsınız.öncelikle baymak o listede en düşük değerlere sahip onu eleyelim.geriye kalan lar hepside midea üretimi.birbirlerinden firkıda yok denecek düzeyde.kağıt üstündeki değerleri aynı.sadece airfelin yok denecek kadar hava debisinde düşüklük ve ses seviyesinde ufacık bir yükseklik var.kısacası birbirlerini çok aratmazlar verimde.

Baymak almistim ben ya. Çok mu kötü bu baymak. Kafadan elenecek kadar. Diğerlerinden ne gibi eksiklikleri var?

hayırlı olsun arkadaşım.alınmışa laf söylemek doğru olmaz.çokmu kötü dersek olmaz çok kötü diyemem.sadece listedeki klimalara göre değerlendirme yaptım.verim olarak az daha aşağıda diğerlerinden.arada dağlar yok tabi.
  • antalyada yatak odasında kullanacağım. 15 m2 kışın sıcaklın 23 ten aşşağı düşmüyor odada o yüzden yüzde 90 yazın soğutmak için kullanacağım. ucuz diye aldım ama elektirik tüketimi verimlilik vs pek bilgim yok. yazdıklarıma göre işimi görür mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: hsngnn

antalyada yatak odasında kullanacağım. 15 m2 kışın sıcaklın 23 ten aşşağı düşmüyor odada o yüzden yüzde 90 yazın soğutmak için kullanacağım. ucuz diye aldım ama elektirik tüketimi verimlilik vs pek bilgim yok. yazdıklarıma göre işimi görür mü?

görür arkadaşım.içiniz rahat olsun.tüketimdede aman aman bir fark yaratmaz.
  • Konu hort büyükten küçüğe sıralayalım ekonomik klimaları benim düşüncem : Midea blanc>modernstar=airfel(ama bence Daikin servis genişliği için ikisi arasında airfel tercih edilir)

Sonra Uğur>baymak ama ben kesinlikle ikisini de Almam malzeme kaliteleri yukardakilere göre kötü aralarındaki fiyat farkını gözettiğimiz zaman kesinlikle uğur ve baymak alınmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akdenizz07 -- 6 Mart 2017; 13:6:25 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.