Şimdi Ara

Düşük alımlı hisseler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
579
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar ünv öğrencisiyim.Amacım alış fiyatı düşük olan (2-1 tl) hisselerden alıp,yükseldiği zaman satmak.Günlük alım satıp yapıcam maksat yemek param çıksın.Böyle hisseleri nerede bulabilirim? Baktığım sitelerde böyle bir sıralama bulamadım

• 500 tl bütçem var

• günlük alım satım yapanların %83 ü kaybediyormuş istatistiklere göre.

bu işte 20 yıllık tecrübesi olanlar bile günlük al-sat ile para kazanamıyorken senin hiç sansın yok.

Ayrıca günlük al-satlar da artık rakipler insan bile olmuyor,makinelere,yapay zeka sistemlere karşı al-sat ile para kazanmak imkansız gibi bir şey.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Emlak konuta 100 tl attım kanal istanbulu bekliyorum bakalım millet baya sövüyormuş ama parayı cukkalıyorlarmış

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

günlük alım satım yapanların %83 ü kaybediyormuş istatistiklere göre.

bu işte 20 yıllık tecrübesi olanlar bile günlük al-sat ile para kazanamıyorken senin hiç sansın yok.

Ayrıca günlük al-satlar da artık rakipler insan bile olmuyor,makinelere,yapay zeka sistemlere karşı al-sat ile para kazanmak imkansız gibi bir şey.

günlükten ziyade alıp kenara atıp beklenebilir belki hocam değerlenince satmak için

• 1-2 liralık hisselerden ben pek umut göremiyorum. Alsan bile sabır taşı olman lazım. Ne zaman gideceği belli olmaz.

Al sat yapabileceğin kağıtlar bulabilirsin. Bazı hisseler sürekli belli fiyatlarda gezinip duruyor. Hacimli hisseleri takip et. Tek emir, alt pazar vs. uzak dur derim.

50 liradan 10 lot aldın diyelim. 50 lira kar yaptın. Düşünce 11 lot geri alabilirsin. Bu şekilde lot sayın artar kazancında artar.

Halka arzlara girebilirsin 4-5 gün +10 yapıyor genelde.

• Düşük fiyatlı hisseler (5 tl altı) önerbilecek bar mı aradım ama 2-5 tane buldum
  • Hocam ben de öğrenciyim, yatırımları temettüye yönelik yapıyorum. Kademeli alış satış bu konuda oldukça önemli. Hisse araştırması yaparken sağdan soldan duyduklarınızla işlem yapmayın. Bilanço okumayı öğrenin ve şirketin geleceğini görmeye çalışın. Spekülatif hareketler anlık moral bozar önemli olan şirketin kendisidir. Yatırım tavsiyesi değildir.

• dusuk fiyatli hissele alakasi yok kazanmanin..adeti 250 olan hisseden 2 tane alirsin ..gun ici %10 artar 550 liran olur...hisse fiyatina degil gunde %10 artacak hisse bulman lazim
  • quote:

Orijinalden alıntı: shegenli chingen

dusuk fiyatli hissele alakasi yok kazanmanin..adeti 250 olan hisseden 2 tane alirsin ..gun ici %10 artar 550 liran olur...hisse fiyatina degil gunde %10 artacak hisse bulman lazim

işte hocam onu bulmanın tüyosu nedir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: geohoca

işte hocam onu bulmanın tüyosu nedir :)

Alıntıları Göster
    onu daha en iyi ekonimistlerde çözemedi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: shegenli chingen

onu daha en iyi ekonimistlerde çözemedi :)

Alıntıları Göster

işimiz yine şansa kaldı yani hisselerde 

• geohoca kullanıcısına yanıt

Hacimli hisselere bakabilirsiniz. Bazıları haftada %5-7 civarı yapar.

Grafikten al noktanı belirsin. Hisse kaçtan dönüyor. Endeks bozulunca kaça iniyor, yükselirken kaçta gücü tükeniyor buna göre al-sat yaparsın.

Bi sonraki al sata lot sayını artırabilirsen bu iş olmuş demektir.

Ama bu ara girmeyin derim piyasa bozuk 1 aydır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stresstest -- 20 Nisan 2021; 0:9:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.