Şimdi Ara

Duster'ın 110 bin olmasına Alman gurbetçiden karşılaştırmalı tepki (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
3
Favori
15.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaw he he

Sen bu kafayla devam et

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanyadaki gurbetçilerimiz öyle böyle diyorlar ama 16 nisan referandumunda %63 evet dediler. bu yüzde %63 ü 2 yıl türkiyede çalıştıralım bakalım ozamanda EVEEET diyebiliyorlar mı? en çok da buna kızıyorum. yaşamadığın ülkesinin insanlarının kaderleri hakkında karar verebiliyorlar. nasıl olsa orda hava hoş. gel biraz da sen coş..
  • yarakidis Y kullanıcısına yanıt
    Bende bloklusun. Şaşırmadım böyle saçma sapan yazmana. Adamın Almanca konuşup konuşmadığını nereden biliyorsun 7/24 yanında mısın? Videolarda konuştuğu oluyor akıcılığı falan tartışılır benim Almanca bilgim yok. O konuda birşey demiyorum.

İkincisi, milleti gaza getirmek değil sizin gibileri uyarmak, uyandırmak istiyor, nasıl kazıklandığınızı görün demek istiyor, insan devlet için değildir devlet insan içindir demeye çalışıyor ama sen bunu anlayacak kapasitede değilsin o ayrı konu.

Burada ailem yaşıyorken benim oraya gitmem zor. Sen öyle herşeyi kolay sanıyorsun herhalde. Buradan gitmek isteyenlerin çoğu ailesinden, sevdiklerinden dolayı gidemiyor. İnsanların yerleşik bir hayatı var. Bu hayatı bozup gitmek senin dediğin kadar kolay olsa keşke.

Üçüncüsü, dedem yıllarca Almanya'da çalıştı ama o da Alman adaletinden, ekonomiden överek bahsedip dururdu. Siz anca işinize gelen yeri cımbızla çekersiniz, bir de utanmadan karşınızdaki insana geri kalmışsın diyecek kapasiteye de sahipsin.

Adam dil bilmediği zamanlarda dil bilmezseniz sıkıntı çekersiniz ben ilk geldiğim zamanlar sıkıntı çektim gibi videoları da var. İzlediğin 1-2 videodan hemen adamın milleti gazlama amacı güttüğünü çıkarman da ne denli önyargılı yobaz olduğunu ortaya koyuyor.

Tabii adam gözünüze soka soka somut örnekleri gösterdiği için size dokunuyor. Ama size bundan daha fazla dokunan ne olacak biliyor musun? Ülke gerçekten elden gittiği zaman olacak. O zamanı çok uzakta aramayın, zira bu ekonomi artarak daha da kötüye giderse bu millet o iktidarı indirmesini de bilir.

Şimdi bana cevap yazma kaybol. Zaten bloklusun bir daha senle uğraşamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 17 Nisan 2018; 18:34:25 >

• superegoid S kullanıcısına yanıt
    Hadi bak işine burada bu şekilde yazarak konu kirletme şu mesaj yazışına bak ondan sonra bir de bunu kaale al.. Komediiiiiiiiiii..
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Siz çok güzel yazıyorsunuz da her açtığınız konularda biz eğleniyor oluyoruz sizlerle sizi kaale alan olsa idi akp diye bir şey kalmazdı demek ki tutarsız mantıksız kendi zevkleriniz için açılan konular hayata geçmiyorsa bu niye böyle oluyor diye kendinize sormanız lazım ama bunu düşünemeyen bir kesimle bu ülke de nefes alıyoruz maalesef..

ABD vatandaşı golf 'ü 20000 dolara alıyor alman vatandaşı 18000 euro ya alıyor ama onlar birim karşılaştırması yapmıyorlar onlar kur çevirmesi yaparak alıyorlar ve bunun farkındalar ama bizim ülkemizdeki kendini akıllı sanan kesim aydınız diye geçinen kesim 30000 euro luk aracı birim çevirmesi yaparak ülkesi ile karşılaştırıyor, işte bunlara süper zeka deniyor hakikatende süper zeka..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Siz çok güzel yazıyorsunuz da her açtığınız konularda biz eğleniyor oluyoruz sizlerle sizi kaale alan olsa idi akp diye bir şey kalmazdı demek ki tutarsız mantıksız kendi zevkleriniz için açılan konular hayata geçmiyorsa bu niye böyle oluyor diye kendinize sormanız lazım ama bunu düşünemeyen bir kesimle bu ülke de nefes alıyoruz maalesef..

ABD vatandaşı golf 'ü 20000 dolara alıyor alman vatandaşı 18000 euro ya alıyor ama onlar birim karşılaştırması yapmıyorlar onlar kur çevirmesi yaparak alıyorlar ve bunun farkındalar ama bizim ülkemizdeki kendini akıllı sanan kesim aydınız diye geçinen kesim 30000 euro luk aracı birim çevirmesi yaparak ülkesi ile karşılaştırıyor, işte bunlara süper zeka deniyor hakikatende süper zeka..
    Bir yerde "birim", bir yerde "kur" yazmışsın. Ne dediğini sende bilmiyorsun. Ben kur çevirimine karşıyım. Ama matematik yalan söylemez. Kur çevirimi yap veya birim üzerinden hesapla hep aynı kapıya çıkıyor. Alım gücümüz sizin temsil ettiğiniz seçmen kitlesi nedeniyle neredeyse 10 kat daha düşük saydığın ülkelere göre. Azıcık hesap yap. Forumdaki faydalı mesajları ve hesaplamaları oku. İmla kurallarına dikkat etmeden rastgele klavye tuşlarına basmakla birşey ifade edemiyorsun. Bu arada:

Yazdığınız son paragraf bende şu klibin etkisini yaşattı:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Kafan çalışsa zaten o bahsettiğin 30 bin Euroluk aracı bir Alman 20 ay çalışarak alabiliyorken sen neden 20 senede alamıyorsun onu sorgulaman lazım.

Beyin bedava ama size sıra gelmemiş galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Son Hata Bükücü

Kafan çalışsa zaten o bahsettiğin 30 bin Euroluk aracı bir Alman 20 ay çalışarak alabiliyorken sen neden 20 senede alamıyorsun onu sorgulaman lazım.

Beyin bedava ama size sıra gelmemiş galiba.

Alıntıları Göster
    ben hep 15 bin liralık araba alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vurdu gol oldu

ben hep 15 bin liralık araba alıyorum.

Alıntıları Göster
    Geçen ben de yeğene aldım bir tane onlardan.

Kaç saatte şarj ediyorsunuz siz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son Hata Bükücü

Geçen ben de yeğene aldım bir tane onlardan.

Kaç saatte şarj ediyorsunuz siz?

Alıntıları Göster
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Daha yazdığımı bile anlamayan bir üye diyoruz yabancılar birim muhabbeti yapmıyor kur çevirimi yapıyor sizin zekalılar ise birim hesabı yapıyor diyoruz kalkmış bana laf sokmaya çalışıyor ne desek size az gelir.. Çokta imla kuralları siz imla kurallarını hak edecek kişi ve kişiler olun önce de bende hak edildiği gibi yazayım.. Birimci arkadaşlarına selam söyle..
  • vurdu gol oldu V kullanıcısına yanıt
    Sen araba damı alabiliyorsun!!
  • Son Hata Bükücü kullanıcısına yanıt
    Abart abart de hatta 40 yıl de hatta 100 yıl de ufak atta civcivler yesin..

https://www.youtube.com/watch?v=J97N6A8uY0Q

Bende de sana gelsin " programmer_onur " mudur nedir o yapmış ya bende sana yapayım ondan ilham aldım teşekkürü ona ilet..
  • quote:

almasammıydım
  • quote:

"araba damı"

Soru ekinin ayrılacağını bi yerden duymuş.. Ama soru eki hangisi onu bilmiyor..

Olsun ben yine de ayırayım demiş.. "damı" nı ayırmış..

"araba damı"

He araba damı, araba damı..

Arabaların ve sizin gibilerin konulması gereken dam.

Lan yeter artık.. Bu adamları normal yazarak, konuşarak tanımlayamıyoruz.. Hak ettikleri kelimeleri yazınca da hakaret diye şikayet ediyorlar.. Kaale almıyormuş beni.. Lan Kaale değil "kale" dir onun doğrusu. Bi de imla kurallarını hak edene uyguluyormuş.. Ben hiçbir şey bilmeyen cahilin tekiyim demiyor da.

Mı yı ayıramayıp dam yazan bi adama ne desen az.

Zırcahilsiniz oğlum..

Al git şikayet et.. Zırcahilsiniz.

Yıllarımız yandı gitti, sen ve senin gibiler yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 18 Nisan 2018; 1:28:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Blokla gec abi ben onu aylar once blokladim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vurdu gol oldu V kullanıcısına yanıt
    Al tabi ki ne mutlu alabildiğine sevinirim hatta.. Kazasız belasız kullanman dileğiyle..
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Blokladın ne oldu " TheCaliph_ " 'ciğim bak hala yazabiliyorum ve bende hala aranızdayım.. Çare Numan Kurtuluş..
  • bir gurbetçiyle takıştım en sonunda dediği türkiyede alkol ve yakıt pahalıymış onun dısında yaşam standartı aynı imiş.tamam dedim sustum aynı zamanda grupta taşlanan ben oldum (facebook grubu)gel dön ülkene seviyorsan dedim gene ben suclu oldum
  • superegoid S kullanıcısına yanıt
    Ahahaahah çok güzel yazıyor üye ya anlat desem anlatmaz böyle bozuk yazalım ki (dur acaba doğru mu yazdım) şimdi yanlışımı düzeltir) bari yanlışlarımızı bulmaya devam etsin..

Sen bir şey biliyorsunda (bunu damı yanlış yazdım (hatta bunu da) acaba) ne oluyor, bir şey bilmen mesele değil insanlığa bir şey bırakabilmen mesele işte siz onu aşamıyorsunuz hep biz biliyoruz siz bilmiyorsunuz ama ne yazıktır ki (bu doğru mu acaba) yönetilen sizlersiniz, kendinizi yukarılarda görmeyin kendinizi bir şey sanmayın bunlar size hep eksi yazar o yüzden benim imla yanlışlarıma değil benim ne yazdığıma ne mesaj vermeye çalıştığıma odaklansanız (sen ingilizce de biliyorsundur " focus " hatta halk dilinde fokus olarak kullanırsınız aydıncıklarınız) işte insanları biraz olsun anlamayı bileceksiniz ama kime anlatıyoruz değil mi!!

Ahh ölmeden görebilecek miyim (yine yanlış yazdım değil mi (dimi demedim bak)) || (kod yazıyorum sanki haa) ha Tekirdağ 'lıyım etrafımda dolu bu üye gibilerden o yüzden ciğerine kadar bilgi sahibi oldum o yüzden hep diyorum bu insanlar ne zaman tersini uygulamayı öğrenecekler..

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.