Şimdi Ara

Duster'ın 110 bin olmasına Alman gurbetçiden karşılaştırmalı tepki (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
3
Favori
15.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x2yk

Elbet gelecek başka bir parti o zamanda ben sizi göreceğim burada ağladığınızı siz bu partiye kafayı takmışsınız ya gidecek ya gidecek derdiniz tek bu eski partilere aynı pislikler atıldı buna da eminim ki gelecek olanlara da yapacaksınız o yüzden hiçbir zamanda anlamayacaksınız biz millet olarak sorunlu bir millet olduğumuzu ama her zaman pok atacak birilerini seçmeyi de bırakmayacağız.. Göreceğim ömrüm varsa..
    Kardeş dolar 4.10 mazot 5 bilmem kaç ayıkmısın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi kesim hala afrika ülkelerine suriyeye bakıp şükrede dursun.. 1938'den bu yana bu ülke ne ölür ne de olur çekecek çilemiz varmış çekip gidicez işte. hadi kalın sağlıcakla.
  • edirneli86 E kullanıcısına yanıt
    Banlandığına şaşırmadım. Çirkin üslubundan dolayı yazdığın saçmalıkları ciddiye almıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Birim para kısmı yanlış. Doğru olan orada ne kadar çalışarak alınıyor, türkiyede ne kadar çalışarak alınıyor.

Golf en boşu(18.000 euro) almanya da asgari ücretli(1200 euro) 15 maaşla

Golf en boşu(107.000 TL) Türkiye de asgari ücretli(1600tl) 67 ay çalışarak alıyor.

Yine aynı arabayı ortalama bir çalışan(2.200 euro) almanya da 8 maaşla alırken,

Türkiye de ortalama çalışan (2.500 TL) 43 ay çalışarak alır.
    Almanya'da asgari ücret 1500 euro yalnız, 1500'den hesaplayınca durum dahada vahim oluyor, vay halimize
  • Yahu beyler neyi tartışıyorsunuz anlam veremiyorum, her şey verileriyle ortada daha neyi tartışıyoruz ?

Ülkede öyle bir noktaya geldik ki, parayı Türkiye'den kazanıp avrupa'da harcıyor gibiyiz. Aşağı yukarı gelirler aynı fakat giderler her gün katlanıyor, üstüne temel ihtiyaçlar lüks haline dönüştü ve dönüşmeye devam ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Birim olarak hesaplamak doğru değil.

Bu sanayicinin 13 milyon Euro luk makina 13 milyon TL neden değil demesine benziyor.

Öyle yapmak yerine maaş'ınızı Euro ya çevirin.

Almanya'da asgari ücret 1500 Euro Tr de 310 euro
    euro'ya çevirsen daha sakat, duster nasıl 22 bin euro oluyor? adam o paraya orada cooper alıyor?
  • Hülooğğğğ Avrupa bizi gısganıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

euro'ya çevirsen daha sakat, duster nasıl 22 bin euro oluyor? adam o paraya orada cooper alıyor?

Çevirmezsen 110 k ya BMW 750 ı alınır.Çevirince nasıl daha sakat oluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Desici09 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'ye gelin o zaman. Niye orada durup ekmeğini yediğiniz ülkeye ihanet ediyorsunuz? Hiçbir yerde ekmek elden su gölden olmaz zaten o zihniyet yanlış bir zihniyet. Ama 1600₺ ile lüks şartlar olmadan evini geçindiremeyen insan var, 1400€ ile orta halli geçinebilen insanlar var. Sen gidip en pahalı şeyleri kullanmak istersen asgari ücretli bir vasıfsız olarak, o zaman para yetmez tabii. Ayağını yorganına göre uzatacaksın. Bak bakalım buradaki 1600₺ kazanan kaç kişi ev kirasını, elektriğini, suyunu, internetini, yiyeceğini karşılayabiliyor. Bir de bu adamın aile kurduğunu düşün. Karı - koca bile çalışsa asgari ücretle araba almaları neredeyse imkansız. Orada ikinci el aracı 2000€'ye bulurken burada aynı aracı 30.000₺'den hatta belki daha bile yüksek fiyattan aldığın ülkede mi ekonomi çok iyi?

Murat Özün'ün gösterdiklerine mi inanalım yoksa senin gibi atıp tutan ve hâlâ orada yaşayan tiplere mi inanalım?

• Jeep Grand Cherokee'ye 35.000 dedikten sonra elimi başıma götürdüm, nerede yaşıyoruz lan biz derken Sadri Alışık'ın efsane sahnesi girdi araya. Müthiş editlemiş helal olsun

Ama bizde ne kadar? Tam 700.000 TL !!! Yarım milyondan fazla be!

Avrupa, Amerika böyle keriz bir milleti bulamadığı için kıskanıyor işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assassino! -- 17 Nisan 2018; 14:10:25 >
  • olayı güzel anlatmış ama bizim koyunlar anlamaz onların dilin den tosun memet gelir o anlatırsa inanırlar meeeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black100 -- 17 Nisan 2018; 14:14:1 >
  • Almanya'da asgari ücret 2500 euro sifir Audi Q5 35000 Euro yada Grand Cherokee Jeep 35000 euro

Türkiye'de asgari ücret 1800tl en kotu Dacia 110 bin TL

Yorum yok insla o Dacia Duster seneye 200bin TL olur bu millete bu layık

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

Elbet gelecek başka bir parti o zamanda ben sizi göreceğim burada ağladığınızı siz bu partiye kafayı takmışsınız ya gidecek ya gidecek derdiniz tek bu eski partilere aynı pislikler atıldı buna da eminim ki gelecek olanlara da yapacaksınız o yüzden hiçbir zamanda anlamayacaksınız biz millet olarak sorunlu bir millet olduğumuzu ama her zaman pok atacak birilerini seçmeyi de bırakmayacağız.. Göreceğim ömrüm varsa..
    Ya sen muhteşemsin ya.. Yemin ediyorum, hani çok akpli gördüm ama.. Sen bi tanesin..

Akp gitmesin diye iki kere iki ye 5, tuza şeker, acıya tatlı, uzun kısa, sıcağa soğuk, iyiye kötü, kötüye iyi diyebiliyorsun.

İnanılmazsınız..

Türkiye'de akp yoktu.. Hiçbir şey yoktu..

Akp bir geldi, çok şükür her şeyimiz var..

Akp giderse tekrardan elimizde avucumuzda ne var ne yok alacaklar..

Okumayı unutcaz. Yemeyi unutcaz. Bi gecede cahil bırakılcaz. Paramız bitecek.. Aç kalcaz.. Açıkta kalcaz..

Her şeyi akp yaptı.. Her şeyi.. Onun öncesi yoktu..

Gerçi durmadan kendinden önce yapılmışları satıyor ama olsun.. AKP den önce hiçbir şey yapılmadı..

Şeker fabrikaları yoktu.. Ziraat bankası yoktu.. Barajlar yoktu.. Uçak yoktu.. Sümerbank, Telekom, turkcell, özel TV'ler yoktu..

Mağara duvarlarına yazarak anlaşıyorduk..

15 senedir medeniyet geldi ülkeye..

Ha bi de "Almanya otomobil ülkesi, o yüzden orda araba ucuz" diyen kafalar var.. Senin cemaatten..

Lan Türkiye de çay ülkesi, fındık ülkesi, sucuk ülkesi,tarım ülkesi..

Oğlum onlar da almanya'da ucuz lan.. O nasıl olcak..

Müthiş bir adamsın.. Müthiş..

Akp li kimdir, neye benzer sorusunun cevabısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi superegoid -- 17 Nisan 2018; 14:23:22 >

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Neresinden tutsan sakat hocam başka açıklaması yok
  • KortX kullanıcısına yanıt
    La havle ya ben Türkiye'de yaşıyorum. Antalyadayım

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Ya sen muhteşemsin ya.. Yemin ediyorum, hani çok akpli gördüm ama.. Sen bi tanesin..

Akp gitmesin diye iki kere iki ye 5, tuza şeker, acıya tatlı, uzun kısa, sıcağa soğuk, iyiye kötü, kötüye iyi diyebiliyorsun.

İnanılmazsınız..

Türkiye'de akp yoktu.. Hiçbir şey yoktu..

Akp bir geldi, çok şükür her şeyimiz var..

Akp giderse tekrardan elimizde avucumuzda ne var ne yok alacaklar..

Okumayı unutcaz. Yemeyi unutcaz. Bi gecede cahil bırakılcaz. Paramız bitecek.. Aç kalcaz.. Açıkta kalcaz..

Her şeyi akp yaptı.. Her şeyi.. Onun öncesi yoktu..

Gerçi durmadan kendinden önce yapılmışları satıyor ama olsun.. AKP den önce hiçbir şey yapılmadı..

Şeker fabrikaları yoktu.. Ziraat bankası yoktu.. Barajlar yoktu.. Uçak yoktu.. Sümerbank, Telekom, turkcell, özel TV'ler yoktu..

Mağara duvarlarına yazarak anlaşıyorduk..

15 senedir medeniyet geldi ülkeye..

Ha bi de "Almanya otomobil ülkesi, o yüzden orda araba ucuz" diyen kafalar var.. Senin cemaatten..

Lan Türkiye de çay ülkesi, fındık ülkesi, sucuk ülkesi,tarım ülkesi..

Oğlum onlar da almanya'da ucuz lan.. O nasıl olcak..

Müthiş bir adamsın.. Müthiş..

Akp li kimdir, neye benzer sorusunun cevabısın.

Alıntıları Göster
    Sonunda çözmüşsün adamı hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• verenler var ki her yerde bu kadar çok son model araba var

bi dakika almanya bizi kıskanıyor bakın araba var yol var ama araba kullanan yok almanyada bir de buraya bakın yollarda son model araçlar biz zenginiz ya almanlar bizi kıskanıyor

ben o kadar para vericek olsam bu ülkede bir dakika durmam

adamlara 1 euro 1 lira maaşlarını euro ile alıyorlar

1600 lira asgari ücret sıfır km bir araç 100 binlerde

almanyada asgari ücretli ne kadar alıyor 1600 euro alsa 1 sene bile çalışmadan çok iyi bir araç alabilir

almanyada asgari ücretli 1 sene çalışsa sıfır km bir araba alabilirken turkıyede ömrü sonuna kadar çalışsa alamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rockymarlboro -- 17 Nisan 2018; 15:33:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Mesela şu jip 50 bin birim. Bizde de diyelim ki 90 bin birim tabii ki diğer araçlar daha ucuz olucak. Kim kavga ederdi ki o zaman ??

Alıntıları Göster
    Kafanizin basmadigi sey: Bu dünya "birim"le dönmüyor. Euro Dolar Mark bunlar dünyayi çeviriyor.

O birim mirim masallariyla ancak çomar dediginiz takimi aldatabilirsniz, ama onlarda ilgilenmiyor.

Bak hani birim birim cok rahat degistiriyorsunuzya, yarindan itibaren Türkiye lirayi biraksin Avru ve Dolar basmaya baslasin, nolacak sizin

kafaya göre hepsi birim iste. Basarsin Dolari Türkiye zenginler zuahhahaha.

Simdi sakayi birakalimda, bu kafayla bu bilgisizlikle size 1600 asgari ücret bile fazlasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Yani almanya bizi gisganiyoo diyosun

Selam ve dua ile
    Belki kiskanir, belki kiskanmaz, kiskansa nolur, kiskanmasa nolur?

Bak aklin basmaz ama sana söylüyeyim, almanlar kolayberi kimseyi kiskanmaz, kendini ise verir calisir. O kiskanclik konulari olaylari daha cok türk milletine hastir.

Amin elfatiha, fazla dua ilede ugrasma onlada araba alamazsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Türkiye'ye gelin o zaman. Niye orada durup ekmeğini yediğiniz ülkeye ihanet ediyorsunuz? Hiçbir yerde ekmek elden su gölden olmaz zaten o zihniyet yanlış bir zihniyet. Ama 1600₺ ile lüks şartlar olmadan evini geçindiremeyen insan var, 1400€ ile orta halli geçinebilen insanlar var. Sen gidip en pahalı şeyleri kullanmak istersen asgari ücretli bir vasıfsız olarak, o zaman para yetmez tabii. Ayağını yorganına göre uzatacaksın. Bak bakalım buradaki 1600₺ kazanan kaç kişi ev kirasını, elektriğini, suyunu, internetini, yiyeceğini karşılayabiliyor. Bir de bu adamın aile kurduğunu düşün. Karı - koca bile çalışsa asgari ücretle araba almaları neredeyse imkansız. Orada ikinci el aracı 2000€'ye bulurken burada aynı aracı 30.000₺'den hatta belki daha bile yüksek fiyattan aldığın ülkede mi ekonomi çok iyi?

Murat Özün'ün gösterdiklerine mi inanalım yoksa senin gibi atıp tutan ve hâlâ orada yaşayan tiplere mi inanalım?
    Okadar güzelse sen neden almayaya gitmiyorsun? Hapismi yatiyorsun türkiyede? Seni tutan kim?

O Murat özün dedigin almanyaya gideli 6 sene olmamis, yaptigi tek sey milleti gaza getirmek, daha iki söz almanca ögrenememis zaten.

Bak suriyeliler türkiyeye geleli kac sene oldu? Türkiye hakkinda sence sanami birsey sorsam daha dogru olur, yoksa dün gelen suriyeliyemi sorsam?

Aynisida almanya icin gecerli, almanyada 50 seneden beri yasayan türkler var, ben olsam onlara sorardim, dün gelmis murat özüne degil.

Herneyse zaten kafaniz basmaz, cok geri kalmissiniz.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.