Şimdi Ara

Dursun Özbek'in hedefi Galatasaray'ı borçsuz bırakmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galatasaray’ın son dönemlerde eleştirilen Başkanı Dursun Özbek, Riva ihalesini ve gelirin nasıl kullanılacağını açıkladı. Özbek, “Büyük paralar harcayıp efsane başkan olursunuz ama sizden sonraki yönetimlere borç bırakırsınız. Dayağı da sizden sonrakiler yer. Ben dayak yiyen oldum. Ama borçla efsane başkan olmayacağım. Geliri giderine eşit bir kulüp bırakacağım” dedi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Riva ihalesi, Florya projesi, borçlar, UEFA ile yapılan anlaşmalar ve kendisine yönelik yapılan eleştirileri Hürriyet'e değerlendirdi. 942 milyon lira gelir beklenen Riva arazisinin ihalesinin tamamlanmasıyla borçları kısa sürede sıfırlayacaklarını açıklayan Özbek, “Bizler belli bir dönem için seçiliyoruz. Bu dönemde yapılan harcamalar bizden sonraki döneme devrediyor. Yapılan harcamalarla efsane başkan olursunuz ama dayağı sizden sonrakiler yer. Ben dayağı yiyen oldum ama borçla efsane başkan olmayacağım. Benden sonraki yönetimlere fıstık gibi bir tablo bırakacağım” diye konuştu.

Önceki gün gerçekleştirilen Riva ihalesinin hasılat paylaşım modeliyle gerçekleştiğini vurgulayan Dursun Özbek, buradaki gelir modelini ve bu gelirin nasıl kullanılacağını anlattı. Özbek, şu hesabı yaptı:
    “Biz Emlak Konut GYO ile anlaştık. Fema İnşaat-KLV İnşaat İş Ortaklığı ihaleyi kazandı. Ama bizim muhatabımız Emlak Konut. Buradan bizim kasamıza en az 942 milyon TL girecek. Şubat ayına kadar Galatasaray'ın banka borcu 265 milyon dolardı.
    – Emlak Konut ile anlaşınca bize 92 milyon dolarlık temlik yapıldı. Biz de bu para ile bankalara ödeme yaptık ve borcu 173 milyon dolara indirdik.
    – Bu borcun sadece faiz ve kur farkı ödemesi 240 milyon TL'ydi.
    – Şimdi sözleşmeler imzalandığı gibi Emlak Konut bize 562 milyon TL daha temlik yapacak.
    – Biz de bu temliki kırdırıp borcun önemli bir bölümünü kapatmış olacağız.
    – Böylece Galatasaray 240 milyon TL'lik faizi de ödemekten de kurtulmuş olacak.

RİVA GELİRİ ARTABİLİR
    Borcun kapanmasıyla Galatasaray'ın gelir-gider dengesinin bir birine eşit olacağını anlatan Özbek, şunları söyledi:
    “Galatasaray Sportif ve Galatasaray Kulübü'nün yıllık toplam geliri 140 milyon Euro. Eğer faiz ödemeyen bir kulüp olursak giderimiz de sadece 140 milyon Euro olacak. Tüm bunlardan sonra kendimizi normal bir yapıya çekmiş olacağız. Tüm bu senaryo Galatasaray'ın Riva'dan 942 milyon TL gelir sağlaması üzerine kuruldu. Ancak Emlak Konut bugüne kadar yaptığı projelerde hep iki katı gelir sağlamayı başarmış durumda. Yani buradaki konutlar değerlendikçe Galatasaray'ın geliri de artacak. Hatta biz buradan 1 milyar TL daha kazanabiliriz.”
    Galatasaray'ın diğer borçları hakkında da bilgi veren Özbek, “Bankalara olan borçlar dışında tedarikçi ve sporcu borçlarımız var. Futbol sporcularına olan borcumuz yıllık 60 milyon Euro, amatör sporlarda bu rakam 25 milyon Euro. Tedarikçi borçları ise çok daha düşük rakamlar. İşte Galatasaray'ın kurtuluş reçetesi dediğimiz Riva'dan elde edilecek gelirler ve bu gelirlerin kullanılacağı alanlar bunlar. Çok ağır bir tablo devraldık. Enkaz edebiyatı yapmak istemiyorum, bunları bilerek geldim. Bu proje için camiada taraftar aradık ama bulamadık. Benim hedefim borçsuz bir kulüp bırakmak. Mali yapıyı düzeltemez iseniz sportif başarı da zor geliyor. Büyük transferler yapabilirim ama bunun sonu yok. Bir süre sonra yol bitiyor. Biz geldiğimizde yol bitmişti. Hedefim mali durumu düzeltip sportif başarıları yakalamak” ifadelerini kullandı.

Sen zaten Galatasaray'ın en kötü başkanı olarak tarihe geçtin ve efsane oldun başkanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PayneKillers -- 17 Haziran 2017; 13:53:2 >

• Ünal Aysal'a gönderme yapmış kısacası.
  • Sen bir defol git de borcumuz olsun bir şey olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tihilu

Sen bir defol git de borcumuz olsun bir şey olmaz.

Bu sene son senesi zaten mayısta gidiyor. İnşallah işi bilen bir yönetim gelir. Riva sayesinde belimizi doğrulttuk üstüne iyi bir yönetim gelirse büyük başarılara imza atmamız kaçınılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machan

quote:

Bu sene son senesi zaten mayısta gidiyor. İnşallah işi bilen bir yönetim gelir. Riva sayesinde belimizi doğrulttuk üstüne iyi bir yönetim gelirse büyük başarılara imza atmamız kaçınılmaz.

Rivadan gelen parayla borcumuzu azaltıcaz. Bu seferde kulübün kötü gününde başkanlığa aday olmayan tipler borç az diye ağzı sulanıp başkanlığa gelecek. Yine boşa yapılmış uçuk bonservisli transferler göreceğiz gibime geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

Rivadan gelen parayla borcumuzu azaltıcaz. Bu seferde kulübün kötü gününde başkanlığa aday olmayan tipler borç az diye ağzı sulanıp başkanlığa gelecek. Yine boşa yapılmış uçuk bonservisli transferler göreceğiz gibime geliyor.

Dursuna mali konuda biraz hak veriyorum. Kulübe maddi durum kötüyken geldi. Taraftar sadece para ne olursa olsun yıldız gelsin uçalım gözüyle bakıyor. Gerçi dursunda 2 senede boş yere bir sürü para harcayıp borcu büyük ölçüde arttırdı. Neyse varsın bu senede sportif başarı olmasın. En az zararla kapatalımda yeni gelen yönetimin işi kolay olsun. Dursun gibisi bir daha gelemez zaten o kesin. Dursun ilk geldiğinde biraz kıllanmıştım tipinden ötürü. Bu bize büyük facialar yaşatabilir diye geçmişti içimden. Maalesef öyle oldu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Dursuna mali konuda biraz hak veriyorum. Kulübe maddi durum kötüyken geldi. Taraftar sadece para ne olursa olsun yıldız gelsin uçalım gözüyle bakıyor. Gerçi dursunda 2 senede boş yere bir sürü para harcayıp borcu büyük ölçüde arttırdı. Neyse varsın bu senede sportif başarı olmasın. En az zararla kapatalımda yeni gelen yönetimin işi kolay olsun. Dursun gibisi bir daha gelemez zaten o kesin. Dursun ilk geldiğinde biraz kıllanmıştım tipinden ötürü. Bu bize büyük facialar yaşatabilir diye geçmişti içimden. Maalesef öyle oldu.

Galatasaray'ın borçları kapatacak kadar geliri, malı, arazisi var. Ama bizde düzgün bir yapılanma yapacak başkan yok. Ünal Aysal geldi futbolcularla verilen paralar ve yapılan ffp anlaşması sonucunda men yedik, Dursun Özbek geldi spor yönünde gerileme yaşadık, yine saçma transferler oldu. Yani biz parayı doğru yöne yönlendiremiyoruz. Kaynak var ama kaynağı doğru yönetecek bir başkan olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 17 Haziran 2017; 14:36:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

quote:

quote:

quote:

quote:

Galatasaray'ın borçları kapatacak kadar geliri, malı, arazisi var. Ama bizde düzgün bir yapılanma yapacak başkan yok. Ünal Aysal geldi futbolcularla verilen paralar ve yapılan ffp anlaşması sonucunda men yedik, Dursun Özbek geldi spor yönünde gerileme yaşadık, yine saçma transferler oldu. Yani biz parayı doğru yöne yönlendiremiyoruz. Kaynak var ama kaynağı doğru yönetecek bir başkan olmadı.

Aynen öyle. Aslında yabancılara satsalar fena olmaz. Onlar hakettiği şekilde yönetir kulübü.
  • Türk kulüplerinin tek kurtuluşu tüzüğe "kulübü zarar ettiren başkan zararı cebinden karşılar maddesi" dir. Yoksa 5 yıllığına milyarlık transfer bütçesi versen tüm parayı harcayıp birde üzerine ekstra borç yaparlar. Kötü günde kimse başkan olmak istemez ama para olunca hepsi başkanlık için yarışır. En büyük 2 örneği GS ve BJK ku
  • quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Türk kulüplerinin tek kurtuluşu tüzüğe "kulübü zarar ettiren başkan zararı cebinden karşılar maddesi" dir. Yoksa 5 yıllığına milyarlık transfer bütçesi versen tüm parayı harcayıp birde üzerine ekstra borç yaparlar. Kötü günde kimse başkan olmak istemez ama para olunca hepsi başkanlık için yarışır. En büyük 2 örneği GS ve BJK ku

Mayısta aynen bu olacak sanırım. 2015'de maddi durum kötü diye aday olmayanlar seneye koşa koşa olacaklar.
  • Amatöre düşünce zaten borçlar siliniyor çabasından şüphem yok.Vizyonsuz pislik.
  • borçsuz bıraksa sonraki yonetim oo borc yok hemen yapmaya baslayalım der devam ederiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 yılda 300m tl zarar açıklamamışım gibi çek panpa
    Dursun Özbek'in hedefi Galatasaray'ı borçsuz bırakmak
  • Yanlis hoca yanlis futbol yonecileti secimi yuzunden herkesin her daim sovdugu bir adam olacak ve oyle hatirlanacak

• quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

Yanlis hoca yanlis futbol yonecileti secimi yuzunden herkesin her daim sovdugu bir adam olacak ve oyle hatirlanacak

Çok merak ediyorum acaba bir gün galatasarayın eski başkanlarından dursun özbek vefat etti diye haber çıktığında ne tepki vereceğiz/verecekler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

Yanlis hoca yanlis futbol yonecileti secimi yuzunden herkesin her daim sovdugu bir adam olacak ve oyle hatirlanacak

Çok merak ediyorum acaba bir gün galatasarayın eski başkanlarından dursun özbek vefat etti diye haber çıktığında ne tepki vereceğiz/verecekler.

Kör ölür badem gözlü olur

• Bu Riva arazisinin expertiz degeri 508 milyon tl dediler ve bu miktar Gst=ye odenecek dediler. Ama kulube sadece 342 milyon tl verildi. Geriye kalan 166 milyon tl niye odenmedi. Kaziklandik mi ne oldu hic anlamadim..
  • Arazi satıp borçları ödemek kolay.Ünal Aysal'a izin verseler o da satıp,borçsuz devrederdi kulübü.
  • eldekileri satıp savmakla borç kapatınca başarılı olunmuyor malesef. Riva olayı dağ başına yapılan staddın da önüne geçerek GS ye atılmış en büyük kazık oldu. Geçmiş olsun.
  • Genelde Dursun Başkanı sevmeyenler bilinçsiz taraftarlar. Babasından oyuncak, para isteyen yaramaz çocuk gibiler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.