Şimdi Ara

durduk yere canınız sıkılıyor mu sizinde?..yoksa delimiyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • konu dışına pek uğramıyorum uzun zamandır..belki 4 aydır..genelde web bölümündeyim..bunu yazdım çünkü şunu belirtmek istedim öyle laf olsun diye..maksat mesaj atayım diye birşeyler yazacak adam değilim..buda öyle anlaşılmasın diye belirtmek istedim..
    şimdi gelelim konuya...
    bende genetik bir problem vardır..yani ben öyle tahmin ediyorum..mesela şu an çok canım sıkılıyor..
    ama can sıkıntısından kastım , meşgale bulamayınca sıkılan can değil...genel bi sıkıntı yani...huzursuzluk gibi..
    ve bu bana sık sık oluyor bu aralar..iç dünyası pek karanlık adamda değilimdir..çok gülerim..severim gülmeye falan filan...ama bu illet bi geldimi üzerime , ağlayasım geliyor..aslında tam ağlamakta değil..bir noktaya kitlenip , kalasım geliyor öyle..mesela şu an bir noktaya bakarak oturabilirim saatlerce..ışıklar kapalı...belki hakikaten ruhsal bir durum..yani hastalık..o da olabilir tabii..veya ona doğru gidiyor..zaten yazmamın sebebi buna bir çözümde bulmak değil yanlış anlaşılmasın...içimden geldi yazayım dedim..belki bunu yazınca rahatlıcam onuda bilmiyom...keyifli şeyler açıyorum nette , gülemiyorum şu an ...
    cem yılmaz gelip yanıma , odamda beni gıdıklasa şu an , defol git lan derim..yine gülmem...
    yaş 23..
    belki ileri dönük kaygılar yapıyor böyle ..kaygı var çünkü..ilerde ne olcak..ne yapıcaz..ciddi para kazanabilecekmiyim vs..vs...belki bunları çok takıyorum kafama..ama şu an ki sıkıntı nedensiz..belki nedeni var..onlarda yukarıda bahsettiğim kaygılar ama belki farkında değilim...

iğrenç birşey bu şu an yaşadığım...inanın anlatması güç...belki olağan bir şey..sizdede oluyordur belki...asıl merak ettiğim bu ...

bir piskoloğa gitmek istiyorum ama tipik doktora gitmeme bahaneleri var..işim var bugün..kim uğraşıcak..falan filan..aslında gitmem lazım...piskolok ta ne yapacaksa ben sevmediğim birşeydir..problemi bilmiyorum..insan kendine yetmeli yaw...piskoloğada gerek yok o bağlamda..

off off...sıkıl babam sıkıl..sabah kalkınca geçse bari..

• bende de var aynı şeyya daraliorum ,bişi yapasım gelmio ,uyku tutmuo başım arıyıp duruo bi yol bulursan banada haber ver allah aşkına
  • Tek sebebi var ileriye donuk kaygılar
    Donem donem herkeste oluyor
    Akısına bırak
    Hem kafam dagılsın hemde spor olsun diye 6 ay once bıraktıgım bodye tekrar basladım ki gayet ciddi bakıyorum bu ıse benı rahatlatıyor.
    Bilgisayar dısında bır mesgale bul dısarıda yapılacak bı ıs olsun.Ne bilim balık tut uzaklas butun dunyadan...

Bazı seylerı salla kafaya takmamaya calıs

Olay kafanın ıcınde baslangıc noktasıda orası bıtıste ıyı programlarsan bıseyın kalmaz
    Psikoloji tamamen kendının kendıne yaptıgı bır olay ortada sorun yokken sorun cıkması bunu cozende zaten sen olacan.
  • imzama bak!!!
  • arkadaşlar bu sadece 1 kişide yada azınlıkta görülen bir sorun deyil bendede ara ara oluyo pek cok insandada olmakta o an geldiginde sevdigim insanlarla zaman geciriyorum ve bu kaybolup gidiyo hatta gecenlerde bende konu dışına böyle bir konu acayım diye düşündüm

bazen her insan kendini boşlukta hisseder neyse bana gine hatırlattınız boş verin takmayın kafanıza bişeyi

herşeye ramen hayat yaşamaya deyer.
  • Ruhumuzun isteği ile bedenimizin isteği farklı. Ama biz genelde bedenimizin ihtiyaçlarına önem verip ruhumuzu başı boş bırakıyoruz. O zaman da ruhumuz bizim canımıza okuyor. Ne yediğimizden ne de gezdiğimizden zevk alıyoruz. İnsan ruhu ve bedeni ile bir bütün. Bu bütünün ihtiyaçlarını karşılamazsak rahata ermemiz mümkün değil. Yoksa insan her yaşta ve durumda canı sıkılır. Ben kendimi bildim bileli canım birşeylere sıkılır. Nedeni ise çok basit. Bir dönem ruhuma, bir dönemse bedenimin ihtiyaçlarına daha fazla önem verdim. Eğer bu işi dengeli yapsaydım her açıdan çok daha güzel ve huzurlu bir hayatım olacağına eminim. Benze sıkıntıları olan herkes bu dediğimi düşünsün. Zamanının yüzde kaçını ruhunun isteklerine yüzde kaçını bedeninin isteklerine ayırıyorlar.?
  • inan böyle hisseden sadece sen değilsin murat.
  • aslında doğru söylemişin... bu dengeyi kurmak lazım..ama ben hiç bunu düşünmedim canım sıkıldığı zaman..
    çünkü bu böyle gitmez elbet..zaten yapı gereği çok sıkılan bir adamım...tv deki en ufak acı habere , gözüm dolar mesela...ama arkadaşım,şu kaygı yok mu...herkeste kaygı vardır tabii srıf bende değil..herkes merak eder ne olacağını ilerde...ama kimisi bunu zamana bırakmayı bilir mesela..üstelemez..işte ben onu yapamıyorum...şu an durumum rahatta olsa,nedensiz bir şekilde takılır kafama ve bir günümü ziyan eder benim..bak saat 5...şu an iyiyim mesela......ben içi bir, dışı bir adamım...o nedenle foruma yazdım..burada iyi adamlar var...mesela spoti,efulim,game over....diğer yazan arkadaşlar keza öyle...işte çok koşturup koşturup neticede birşey göremeyince,o zaman dünkü halim ortaya çıkıyor....bi yere bak dur sabaha kadar..ama halledicez tabii..dediğim gbi bu böyle gider mi yaw.....

quote:

Orjinalden alıntı: pharmabiotech

Ruhumuzun isteği ile bedenimizin isteği farklı. Ama biz genelde bedenimizin ihtiyaçlarına önem verip ruhumuzu başı boş bırakıyoruz. O zaman da ruhumuz bizim canımıza okuyor. Ne yediğimizden ne de gezdiğimizden zevk alıyoruz. İnsan ruhu ve bedeni ile bir bütün. Bu bütünün ihtiyaçlarını karşılamazsak rahata ermemiz mümkün değil. Yoksa insan her yaşta ve durumda canı sıkılır. Ben kendimi bildim bileli canım birşeylere sıkılır. Nedeni ise çok basit. Bir dönem ruhuma, bir dönemse bedenimin ihtiyaçlarına daha fazla önem verdim. Eğer bu işi dengeli yapsaydım her açıdan çok daha güzel ve huzurlu bir hayatım olacağına eminim. Benze sıkıntıları olan herkes bu dediğimi düşünsün. Zamanının yüzde kaçını ruhunun isteklerine yüzde kaçını bedeninin isteklerine ayırıyorlar.?

• genel birşey bu psikologların bile başına gelebiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.