Şimdi Ara

Duolingo 6,5 milyar dolar değerleme ile devler ligine katıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Duolingo Wall Street'ten yatırım çekebilen en son eğitim teknolojileri şirketi oldu. Şirketin halka arz edilen hisse değeri 102$ iken Çarşamba günü 141.4$'dan satışa açıldı ve öğleden sonra 130,92$'dan işlem gördü.

Şirketin halka arzı, pandemi sonrasında evlerine kapanan öğrenci ve öğretmenleri buluşturduğu düşüncesiyle ilgi çekti. Duolingo'nun kurucu ortağı ve CEO'su Luis con Ahn, "Halka açık bir şirket olmanın verdiği finansal güç ile daha büyük çapta faaliyet gösterebileceğiz." dedi.

Duolingo 6,5 milyar dolar değerleme ile devler ligine katıldı

40 milyon aktif kullanıcısı var

"Edtech" yani bir eğitim teknolojisi şirketi olarak anılan Duolingo aylık yaklaşık 40 milyon aktif kullanıcıya 40 dilde eğitim alma imkanı sunuyor.

Şirket hedefi Asya pazarında daha fazla genişlemek çünkü Asya uygulamanın en hızlı büyümeye başladığı bölge olarak gösteriliyor.

Duolingo'nun en geniş pazarı Amerika Birleşik Devletleri kullanıcı kitlesinin %20'sini ve şirket gelirlerinin %45'ini oluşturuyor.

Şirket 2011'de Von Ahn ve Severin Hacker tarafından Carnegie Mellon Üniversitesinde tanışmalarının ardından kurulmuştu.

Kaynak:https://www.reuters.com/technology/duolingo-valued-65-bln-shares-soar-debut-2021-07-28/

• Mükemmel bir uygulama hak ediyor.

• Routinues kullanıcısına yanıt
    Güzel fakat çok ağırdan alıyor, baya yavaş öğrenenler için tasarlanmış gibi.

• Yani o konuda haklısınız evet ama şöyle bir şey var bu uygulama herhangi bir dili öğrenmek isteyip o dilin temelini atmak için yapılmış bir uygulama değil mi?

• uyelerin %20si amerikalı ama gelirin %45'i amerikadan. başka söze gerek yok. amerika hala fırsatlar ülkesi. geri kalan ülkeler resmen çöp. boşuna kaynak tüketimi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.