Şimdi Ara

Dünyayı köleleştirmek için 10 ipucu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
26
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Köye taşınalım adını da DH Köyü koyarız. Başka çözüm yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 25 Şubat 2013; 20:01:30 >
  • Peygamber olduğunu ilan edip dini bir kitap yaz. Başarılı olursan milyarlarca insana hükmedebilirsin.
  • bir ara bakayım
  • eyvallah tam aradığım bir konuydu teşekkürler.
  • hala kredi kartım yok dayanabildiğim kadar dayanıp almamayı düşünüyorum çok sıkışırsam borç alırım ,aldımda defalarca , onuda bulamadım borç kredi kartı alırım birinden , ciddiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

İnsanları köleleştiren bankalar mı acaba? Din, aile, devlet, kültür. Bankalar bunların yanında pembe dizi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hachi-kyu-san

quote:

İnsanları köleleştiren bankalar mı acaba? Din, aile, devlet, kültür. Bankalar bunların yanında pembe dizi.

X kişisi işsiz kalmış "nasip" diye yorum atıyorlar. Böyle düşünen insanlar oldukça. He nasip, kapitalizmi de Allah yarattı zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lwd -- 26 Şubat 2013; 10:00:19 >
  • kredi kartını kullanmayı bilirsen çok iyi birşey.harca harca yatırma,çek kredi yine yatırma ondan sonra banka beni mahfetti.kardeşim adamlar birşeyin fiyatını 12 ye 18 e bölüp fark almadan satın almanı destekliyor daha ne yapsın..?
  • bankaların ülkemizde işleyişine tam hakim değilim . eğer videoda anlatıldığı gibi ,bizdeki bankalar da kasalarındaki nakitin 10 katı kredi verme hakkına sahipse ;gerçekten kredi kartını hiç kullanmamak bankalaral asgari çalışmak daha iyi. tamam,kullanmasını bilince nakitten elbette daha avantajlı üstelik netten alışveriş için paypal için .kurumlardan maaş alabilmek için banka hesabı ve kredi kartı şart ancak birde olayın öteki yüzüne bakmak lazım.

videonun özeti; ister hesabınıza, ister kredi kartı borcunuza, ister faiz almak için yatırım amaçlı bankaya 1 lira verdiğinizde buna karşılık banka 10 lira kredi verme hakkı kazanıyor. doğru biliyorsam verilen kredilerin faizide %1 ile %30 arasında değişiyor. %10 luk kredi verilmişse banka kasasındaki gerçek ana parası kadar faiz istiyor . size kredi oalrak verdiği aslında sanal olan ana para da 10 kat kazanç oluyor. sonuçta bankaya yatırılan her 1 lira kredi verilerek banka 11 lira kazanıyor, kazancı %1100 (yüzde binyüz) . %1 fazile bile kredi verse gerçek kazancı %110.
    en kötü sistem tekelciliktir, irticadanda darbedende monarşidende daha tehlikeli. modern bankacılıkta para tekelciliği.
    her zaman kasa kazanır

• Ampır gibi kartla cart cart çek sağa sola harca sonra; "din insanları köleleştiriyooo herşey yıkılsııın" diye ergen gibi sağda solda ağla.

Komiksiniz beyler, modern dünyaya ayak uydurup materyalleri nasıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz.
  • senin sayende insanları kendime köle yaptım tişikkirler sipirmen
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu

quote:

insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için, din, aile, kültür yada saydığın diğer saçmalıklara ihtiyacı yok, insanları hayatını idame ettirebilmeleri için yiyecek, içecek, barın ma ihtiyaçlarını karşılaması gerekir, modern dünyada ise buna tek bir şekilde erişebişlirsini, para kazanarak. Globla dünya düzeninde herkes köledir, paranın kölesi.

Belirttiklerinden hiç birisi sana şu an ki yaşantında bir kolaylık sağlamaz, din manevi ve aile manevi değerlerdir zaten. kültür ve devletin sana dayattığı şeylerden kaçmak senin elinde, ama bunun içinde paraya ihtiyacın var, yani döngüde geleceğin son nokta paradır, paranın kölesiyiz.

kapital düzenin ulaşamadığı yer kalmadı nerdeyse, amazonun en ücra köşelerine bile ulaşıp, medeniyetten bi haber olan insanların huzurlarını bozmak için çabalıyorlar.

bu lanet sistemden kurtulup, paranın geçerli olmadığı, g.tümü bile silmek için kullanmayacağım bi hayat istiyorum, bu bir ütopya değil, mümkün olan bişey.

bu bir ütopya değil, tam olarak olmasa bile, yakın bir benzeri için, Hristiyanya (christiania)

Eğer insanlar baştan beri bunların kölesi olmasaydı paranın kölesi olur muydu acaba?
    Eğer insanlar devletin kölesi olmasaydı paranın kölesi olurlar mıydı?
    İnsanlar ailelerini dinlemek zorunda olmasaydı paranın kölesi olurlar mıydı?

Paranın var olması veya birilerinin insanların paraya ihtiyacının olduğunu söylemesi, insanları paranın kölesi yapmaz. İnsanların paraya ihtiyaç duyduklarına inanması onları paranın kölesi yapar.

bir durum var
    1- sevdiğin bölümü iyi kötü okuyup.iş hayatında eşek gibi çalışmayıp mütavazi bi yaşam(sevdiğin işi yapmak).
    senin gibi düşünen arkadaşlarınla güzel bi yaşam geçirmek. herşeyin farkında olunmalı ama parada harcanmalı tabi tutupda i phone 5 alınmamalı.

bana komünizm filan demeyin.imkanı yok.olsa bile sıkıcıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TIMERIDER

kredi kartını kullanmayı bilirsen çok iyi birşey.harca harca yatırma,çek kredi yine yatırma ondan sonra banka beni mahfetti.kardeşim adamlar birşeyin fiyatını 12 ye 18 e bölüp fark almadan satın almanı destekliyor daha ne yapsın..?

kardeşim seni bin le çarp.yani bin tl lik bi pc için bin kişinin fark vermeden bilgisayar aldığını düşün.adam sizlerden aldığı parayla yatırım yapıyor.hani hiç anlayamadın şöyle örnek veriyim.
    o parayı başka yerlerde(yatırımın cevap vereceği) kullanıyor.
    aslında videoda anlatılandır olay ama işte olayı anlatmaya çalışabildiysem ne mutlu

zaten istedikleride senin gibi düşünmen amerikadaki insanların çoğu sistemin onların iyiliğine olduğunu düşünürler.fakat öyle değil.

• mesajım bulunsun boş vakitte izlerim
  • ergen ateyizler toplanmış gene
  • kafayı çalıştıran kölelikten kurtuluyor. kurtulmanın yolunu bulmak.

http://www.ekimtadilat.com/ruh_sat/951.jpg
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknown115

kafayı çalıştıran kölelikten kurtuluyor. kurtulmanın yolunu bulmak.

http://www.ekimtadilat.com/ruh_sat/951.jpg

Resim açılmıyor

Siteye baktım seramik döşeme sitesi olduğuna göre sifon resmi mi var acaba
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uzak_dogu

quote:

insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için, din, aile, kültür yada saydığın diğer saçmalıklara ihtiyacı yok, insanları hayatını idame ettirebilmeleri için yiyecek, içecek, barın ma ihtiyaçlarını karşılaması gerekir, modern dünyada ise buna tek bir şekilde erişebişlirsini, para kazanarak. Globla dünya düzeninde herkes köledir, paranın kölesi.

Belirttiklerinden hiç birisi sana şu an ki yaşantında bir kolaylık sağlamaz, din manevi ve aile manevi değerlerdir zaten. kültür ve devletin sana dayattığı şeylerden kaçmak senin elinde, ama bunun içinde paraya ihtiyacın var, yani döngüde geleceğin son nokta paradır, paranın kölesiyiz.

kapital düzenin ulaşamadığı yer kalmadı nerdeyse, amazonun en ücra köşelerine bile ulaşıp, medeniyetten bi haber olan insanların huzurlarını bozmak için çabalıyorlar.

bu lanet sistemden kurtulup, paranın geçerli olmadığı, g.tümü bile silmek için kullanmayacağım bi hayat istiyorum, bu bir ütopya değil, mümkün olan bişey.

bu bir ütopya değil, tam olarak olmasa bile, yakın bir benzeri için, Hristiyanya (christiania)

Eğer insanlar baştan beri bunların kölesi olmasaydı paranın kölesi olur muydu acaba?
    Eğer insanlar devletin kölesi olmasaydı paranın kölesi olurlar mıydı?
    İnsanlar ailelerini dinlemek zorunda olmasaydı paranın kölesi olurlar mıydı?

Paranın var olması veya birilerinin insanların paraya ihtiyacının olduğunu söylemesi, insanları paranın kölesi yapmaz. İnsanların paraya ihtiyaç duyduklarına inanması onları paranın kölesi yapar.

Kuran da faiz yasaktır deniliyor

%2.5 zekat veriliyor islamın şartlarına göre

İslamın şartlarına uyuldumuki konuşuyosun din şöyle din böyle diye

Müslümanlık demek anti kapitalizm anti faşizm anti komünizm demektir

Kapitalizm iğrenç bi sistemde komünizm çokmu güzel görüyoruz bu tür ülkeleri

O zenginler %2.5 zekatı dağıtsa fakire fukaraya fakir kalmaz

Gerçekten insanlar islam ı benimseseydi belki şimdi bütün dünya birleşirdik savaş olmazdı kan çıkmazdı

Müslüman dediğin daha fazla toprak kazanmak için savaşmaz dini için savaşır.

• quote:

Orijinalden alıntı: CODY

quote:

Orijinalden alıntı: unknown115

kafayı çalıştıran kölelikten kurtuluyor. kurtulmanın yolunu bulmak.

https://store.donanimhaber.com/35/25/1b/35251b435de50820c65b72662aef0eca.jpg

Resim açılmıyor

Siteye baktım seramik döşeme sitesi olduğuna göre sifon resmi mi var acaba

https://store.donanimhaber.com/35/25/1b/35251b435de50820c65b72662aef0eca.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: changemart

Çok güzel bi belgesel kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Kime neye niçin çalıştığımızı anlatıyor.

İşin kötü tarafı devletler bankaları destekliyor.

Zaten dünyayı yöneten ailelere bakın 10 taneden 8 i banker 2 side petrol şirketi bu 10 ailenin serveti ölçülemiyor 250 Trilyon dolar olarak lensediliyor yani dünyadaki para bunlara ait. O yüzden bu sisteme İLLUMUNATİ DENİYOR.

Özet geçciler için bir videoda benden

ben anlamadım
    adam geldi 10 tl kredi çekti.1 tl merkez bankasına yatırıldı(bu kdv oluyor galiba)sonra adam krediyi ödeyemeyince banka eve el koydu.geri 9 tl geldi.
    nerden ürettiki,
    belgeselde sorun var

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.