Şimdi Ara

Dünyanın ve bizim VW bakışımız. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
6.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: grkankot2

quote:

Orijinalden alıntı: Dentist1976

AVRUPA 2015 YILLIK TOPLAM SATIŞLARI

1 Volkswagen : 1.699.221
    2 Ford : 1.039.149
    3 Renault : 970.454
    4 Opel : 934.368
    5 Peugeot : 849.857
    6 Audi : 763.308
    7 BMW : 743.466
    8 Mercedes : 738.351
    9 Fiat : 653.212
    10 Skoda : 612.579
    11 Toyota : 556.480
    12 Nissan : 554.046
    13 Citroën : 545.693
    14 Hyundai : 466.167
    15 Kia : 383.047
    16 Dacia : 376.324
    17 Seat : 336.560
    18 Volvo : 284.567
    19 Mazda : 209.290
    20 Mini : 181.244
    21 Suzuki : 177.686
    22 Land Rover : 140.564
    23 Mitsubishi : 132.975
    24 Honda : 130.808
    25 Smart : 96.637
    26 Jeep : 86.803
    27 DS : 75.163
    28 Porsche : 68.270
    29 Lancia : 61.865
    30 Alfa Romeo : 56.688
    31 Jaguar : 39.383
    32 Lexus : 39.261
    33 Subaru : 38.033
    34 Tesla : 15.231
    35 SSangYong : 14.264
    36 Maserati : 6.067
    37 Infiniti : 5.427
    38 SAIC MG : 3.157
    39 Ferrari : 2.648
    40 Bentley : 2.419
    41 Chevrolet : 2.033
    42 Lada : 1.883
    43 Aston Martin : 1.623
    44 Lotus : 828
    45 Lamborghini : 791
    46 Dodge : 742
    47 Rolls Royce : 586
    48 Cadillac : 584
    49 Mahindra : 543
    50 Tata : 353
    51 DR : 231
    52 Great Wall : 156
    53 Bugatti : 12

bütün avrupa aptal bi bizim apaçiler akıllı.... :)

not: aracım vw değil :)

Egea Fluence symbol Trdeki en iyi araçlardır bu kafaya göre
    Renault ve peugeot, mercedesten bmwden kalitelidir de demek oluyor bu kafa göre
    Hatta kafa o kadar yerinde ki Fiat büyüktür Porsche demek oluyor

Bir şey soracağım? Bu kafaya ne kadar vergi veriyorsunuz?

Bu oranlarla Türkiyedeki araçları ve satış rakamlarını kıyaslayınca neyin ne olduğu ortaya çıkıyor zaten.
    İsmi bile halk arabası olan vw=Avrupanın symbolu,fluenci

okuduğunu yorumlamaktan aciz arakadaşım...

bu listede nerede yazıyor fiat büyüktür porsche diye

nerede yazıyor..reno mercedes kadar kalitelidir diye

normal zekaya sahip insan bu listede sadece satış rakamları verildiğini anlar..

buradan çıkarılacak tek sonuç avrupalının genel tercihidir..

kendi kendine antin kuntin sonuçlar çıkaran sensin ..

vergi vermeye sıra gelince ..para kazanandan vergi alırlar.. :)

• acı ama gerçek bi fark var bi 98 2008 arası polo bora golf araçları piyasada yok satıyor hele bide km düşük değişen yok dedimi oo hemen pazarlık başlıyor
  • Deveye diken bizim millete .... yaranır işte VW sevdasının tek sebebi bu.
  • neden anlamakta ısrar ediyorsunuz anlamıyorum.. insanlar aldıkları araç minimum değer kaybetsin ve kolay satılsın diye VW alıyor. aynı şey toyota ve honda içinde geçerli. piyasada işi bilen herkes 3 marka öneriyor VW, Toyota veya Honda. bu kadar NET
  • deniz1010 D kullanıcısına yanıt
    Sizin sayenizde biz de mis gibi arabalara ucuza biniyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz1010

neden anlamakta ısrar ediyorsunuz anlamıyorum.. insanlar aldıkları araç minimum değer kaybetsin ve kolay satılsın diye VW alıyor. aynı şey toyota ve honda içinde geçerli. piyasada işi bilen herkes 3 marka öneriyor VW, Toyota veya Honda. bu kadar NET

bi dünya para verip kolay satılsın diye neden 3 markaya bağımlı kalalım? Işi bilmek ezbere araç almak ise ben işi bilmiyorum demek ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vw ye düşmanlığın birkaç nedeni var

1 . vw alacak parası olmayıp daha ucuz markaları mecburen alanlar kıskançlıklarından

2. vw yi beğendiği halde gıcıklığına tartışma çıksın diye eleştirenler

3. vw yi gerçekten beğenmeyip başka marka tercih edenler.

vw den daha iyisini alabilecek durumda olanlar sınıflama dışındadır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dentist1976 -- 24 Aralık 2016; 21:35:56 >
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    hangi araca biniyorsunuz acaba merak ettim??
  • deniz1010 D kullanıcısına yanıt
    Biniyorum demedim biniyoruz dedim genel konuştum, zaten imzamda var bindiğim araç, o da f/p olarak zirvede. Ayrıca dizel otomatik polo fiyatına ikinci el 2-3 yaşında dopdolu d sınıfı otomatik araçlar var mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 24 Aralık 2016; 21:35:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu kadar kesin konuşunca sizin aracınızı merak ettim. neyse herkes ne istiyorsa onu alsın. şu ana kadar opel corsa, astra, pejo 206, 307, ford fiesta, focus, fiat linea araçlarını kullandım. 4-5 ay önce arkadaşın 2014 1.4 tsi manuel golf 'ünü kullandım. inanın kendi kendime dedim ki bu araç manyak birşey. ses yalıtımı süper, yol tutuş süper, 122 bg motorun performansı süper. sonuç olarak golf almaya karar verdim. ancak 2017 de makyajlanacağı için daha yeni model olan tiguan aldım. tartışmayı daha fazla uzatmak istemiyorum herkese kazasız günler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentist1976

vw ye düşmanlığın birkaç nedeni var

1 . vw alacak parası olmayıp daha ucuz markaları mecburen alanlar kıskançlıklarından

2. vw yi beğendiği halde gıcıklığına tartışma çıksın diye eleştirenler

3. vw yi gerçekten beğenmeyip başka marka tercih edenler.

vw den daha iyisini alabilecek durumda olanlar sınıflama dışındadır..

ben ilk ikisi diyorum :)
    bizim insanımızda tuhaf bir tartışma fanatikliği var ,bilsin bilmesin ,haklı olsun haksız olsun bakmaz
    bunun en büyük nedenlerinden birisi sosyal medya olayıdır ,nasılsa kimse görmüyor ya at atabildiğin kadar :)
    benim vw arabam yok ama maddi durumum biraz daha iyi olsa hiç düşünmez alırdım
    çünkü bu ülke şartlarında iyi diyebileceğimiz araçlar bunlar
    ha çok iyi mi denirse elbetteki hayır ama ülke olarak çok fazla seçeneğimiz yok
    yalnız dsg,ye bulaşmazdım sanırım :)

• Golf hastalığından ve zarar etmeden elimden çıkarabildiğim için dört kez vw araç sahibi oldum.Hala 6 kasa golf kullanıyorum.Ama zaman geçtikçe iç kalitenin o kadarda önemli olmadığını düşünmeye başladım.Hatta biri 50000 e diğeri 100000 e satılan araçların gerçekten aradaki para farkını neyle karşıladıklarını da sorgular oldum.Örneğin geçen gün biraderimde olan berlingo aracın sıfırı için fiyat aldık.Araçta 1.6 dizel motor 92 beygir adam sayıyor sisler,sensörler ,Dokunmatik ekran vs vs...Ama sert plastik.Diyorum bununda jant aliminyum buda sacdan.Bununda esp vs.birsürü özelliği var.Sacıda fazla para nereye gidiyor.Plastiğe mi:)şuan aynı aracı aynı donanımlarla 90 beygirlik dizel golf alsam aradaki fark ne.Şimdi olayı çarpıtmayalım amacım karşılaştırmak değil 4 kez golf sahibi oldum golfün ne olduğunu biliyorum ama para nereye gidiyor onu diyorum. Her zaman şu araca bak adam dünyanın parasını istiyor sert plastik koymuş,şurdan çalmış vs... gibi eleştirilerde bulunurdum çoğu araç için.Artık o kadar önemsemiyorum.Saçma da gelmeye başladı.Adam aynı platformdan,aynı motor aynı şanzuman sacı değiştirip değiştirip kaç model çıkarıyor.
    Süsü değişiyor parası değişiyor satıyor.Bizde sanki o plastiklere o görsele dünyanın parasını bayılıyormuşuz gibi gelmeye başladı:)
    Tabi bu böyledir demiyorum bende böyle bir görüş oluşmaya başladı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben vw kıl değilim doğuşun boş arabaları insanlara satmasına ayar oluyorum. Ben donanıma çok önem veren bir insanım boş araç satacağına dolu sat insanlarımız faydalansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grkankot2

Bu hesap da gerek forum üzerinden gerek mail üzerinden şikayet edilmiştir.
    Fake hesap açmanın cezalarını okuyunuz.

Bu ve bunun gibi marka fanatikleri forumda çokça bulunmaktadır. Ve bir değil belki 3-5 hesapları var. Hakaretler/güzellemeler bu hesaplar üzerinden yapılmaktadır ve diğer hesaplarına güvendikleri için hiç çekinmeden hakaret edebilmektedirler. Bu konudaki verilen cevap buna en güzel örnektir sağolsun arkadaş kendi kendini ifşa etmiş bulunmaktadır.
    Değerli yöneticilerimizden ip taraması ile çoklu hesap kullanımı tesbiti yapılmasını rica ediyorum. Bölümde hali hazırda bulunan " telefon onayı olmadan mesaj yazamama" çok güzel düşünülmüş.
    Hangi bayi ile anlaşmalıysanız bir hat parası daha talep etmelisiniz işinize devam etmek için.Ancak unutmayın ki ip/mac/hdd tarzında bir uzaklaştırma alırsanız modemi/bilgisayarı/hdd'yi değiştirmeniz gerekecektir Bu kafada/düşünce yapısında/veya işte olduğunuz sürece bunun sonu yoktur

maşallah sen bu sahte hesap işlerinde uzmansın .yazdıklarından böyle anlaşılıyor
    eeeee demekki daha önce yapmışsın bu işleri..

vw ile bir bağım yok
    eski aracım vw idi şimdi başka marka
    vw bayisinde çok mu hor gördüler seni aşşağıladılar mı da bu kadar düşmansın

neyse allah şifa versin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valux -- 25 Aralık 2016; 14:22:39 >

• ön sezilerim de hiç yanılmam

astra ve golf arasında kalmış biri daha

para yetmeyince astrada karar kılmış.. vw düşmanlığı başlamış :)

astra k almışta cooper da bakıyomuşta cla da olabilirmişte...2.araç olarak.. kime bakıyosun babana mı.. bu numaraları çocukara yuttur..

...

bende audi var..astra ile işim olmaz.. gel beraber gezelim demem.. sahte dostluk gösterileri yapan biri değilimdir...

hadi sana astranla buruk(!) mutlu yıllar :)

son cümlemi yavaş yavaş oku :) buruk(!) mutlu yıllar :)

...................................................................................................
    not: astra iyi arabadır..astra düşmanlığım yoktur.. astrasını daha iyi arabalardan üstün görüp diğerlerini kötüleyen tiplere lafım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valux -- 25 Aralık 2016; 15:43:10 >
  • Buradan değerli hükümet yetkililerine ve de özellikle Sn. Maliye Bakanı'mıza sesleniyorum : Malumunuz VW markası diğer markalardan çok daha kaliteli ve lüks araçlar ürettiği halde ,maalesef halen onlarla aynı vergi dilimlerinde yer almaktadır..Bu durum VW fanboyları arasında ciddi psikolojik sıkıntılara yol açmaktadır, bu insanların psikolojik mağduriyetine bir dur diyebilmek için lütfen VW araçların ÖTV sine benzer kademeye göre en az %10 zam yapınız ve MTV'yi de 2 katına çıkarınız.
    Bu ve benzeri forumlarda olumlu veya olumsuz , gerçek veya fake olsun VW hakkında konu açanları da takip ederek çevre koruma vergisi alınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: savascoker

quote:

Orijinalden alıntı: black exodus

yaşayanlarla konuşmuş da tavır varmış da... kaynak olarak kaba et kullanımı! boş verin isteyen istediği araca binsin! sana ne!

Skoda kullanıcıları neden böyle insanların bindiği aracı değil , aracı yapanların kafa yapısını eleştiriyoruz , burası forum sana ne ne ? okuma arkadaşım sana ne o zaman

hazımsız hareketi olan açtığın başlığı ölene kadar kadar savunmak! yaptığın açıklama ise daha da saçma sapan! aracı yapanların kafasıymış! yazdıklarınla da alakası yok!
    forumu çöple doldurma boş beleş şeylerle!

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.