Şimdi Ara

Dünyanın en yüksek depolama alanına sahip flaş belleği Türkiye’de

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en yüksek depolama alanına sahip flaş belleği Türkiye’de 
    5 - 9 Ocak 2017 tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) tanıtılan Kingston’ın "DataTraveler Ultimate GT" flaş belleği ülkemizde satışa sunuldu. 1 TB ve 2 TB depolama seçenekleriyle kategorisinde dünyanın en yüksek kapasitesine sahip ürünü olma ünvanını elinde bulunduran bellekler, USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0) performansı sunuyor.

Ayrıca Bkz.İlk milli hava trafik kontrol simülatörü hayata geçirildi
    72 mm x 26.94 mm x 21 mm boyutlarında, darbelere karşı dayanıklı çinko alaşımlı metal gövdeye sahip taşınabilir cihazlarda 500 binin üzerinde fotoğraf, 160 sinema filmi ya da 70 saatlik 4K kalitesinde video saklanabiliyor. Mobil veri ihtiyaçlarının sınırlarını zorlayan "DataTraveler Ultimate GT"nin Türkiye fiyatları ise bir hayli yüksek. 5 yıl garanti ve ücretsiz destek sunan Kingston, 1 TB kapasiteli modeli 3785 TL + KDV‘den ve 2 TB kapasiteli modeli ise 6310 TL + KDV‘den satışa sunduğunu duyurdu.

Kingston DataTraveler Ultimate GT teknik özellikler:

- Kapasite1 : 1TB, 2TB
    - Hız : USB 3.1 Gen. 13
    - Boyutlar : 72mm x 26.94mm x 21mm
    - Çalışma sıcaklığı : -25°C to 60°C
    - Saklama sıcaklığı : -40°C to 85°C
    - Garanti : Ücretsiz teknik destekle birlikte 5 yıl garanti
    - Uyumluluk : Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS v.10.9.x+, Linux v.2.6.x+, Chrome OSTM

• buna bu parayı verecek adam yok
  • Boyutları çok küçük olsa bir nebze mantıklı olurdu ancak bu paraya benzer boyutlarda ancak kat be kat daha hızlı SSD alınır.Mis gibi kullanılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fırsat sıcakmış kardeş 20 tane kaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.JohnWatson

Daha ilk adım bunlar nasıl ilk harddisk 160.000$ ise bu da gün gelecek 20-30₺ olacak :)

Hocam haklısınız ancak o zaman da SSD diskler ucuzlayacak ve kapasiteleri artacak.Yine aynı durum geçerli olacak yani.Hatta şuan var olan m.2 ssdler 2000-3000 mb okuma hızlarına erişiyor.Ben bu hızda bir usb disk görmedim.Üstelik 1 Tb versiyonları da var

• hocam bunun aynısı 1 milyoncuda var 5 tl veririm kargo senden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ardaq -- 3 Mart 2017; 18:58:34 >
  • Utanmasalar hddye direkt usb baglayacaklar

• Yahu su 3.1 gen 1'i niye cikartmislar da kullaniyorlar ya, 3.1 gen 2 kullanmaya baslasaniza adam gibi artik.
  • Bir ara 256 mb'lik fash bellek bulmuştum altın bulmuş gibi sevinmiştim o kadar değerli ve pahallıydıki 256 mb yahu içine dünyalar sığıyordu zamanında. Şimdi 2 gb flash bellek görse almaya tenezzül etmez çoğu kişi. :D 2 tb'lik flash belleklerde 5-10 yıla herkesin cebinde olan ucuz bir ürüne dönüşür.

• quote:

Orijinalden alıntı: dark_hell_86

Bir ara 256 mb'lik fash bellek bulmuştum altın bulmuş gibi sevinmiştim o kadar değerli ve pahallıydıki 256 mb yahu içine dünyalar sığıyordu zamanında. Şimdi 2 gb flash bellek görse almaya tenezzül etmez çoğu kişi. :D 2 tb'lik flash belleklerde 5-10 yıla herkesin cebinde olan ucuz bir ürüne dönüşür.

hocam max 4 yılı var. tabi ülkemizdeki kur böyle devam ederse bu 20 yılı bulur.
  • aliexpress den 3tb getiren var :P
  • Sürekli yanlış yazılan fiyatları takip eden DH ölücülerine sesleniyorum,böyle bir ürünü olurda tl yerine dolar girerler filan haber ediniz

Ucuzlasa artık 1-2 tb harddiske ihtiyacım kalmaz,güzel gelişme.Zaten sistem için ssd kullanmayan kalmadı.
  • buna 6 bin lira para vereceğime gider 180 TL lik taşınabilir hardisklerden 30 tane alırım 10 nesil çoluk çocuk kullanırız

• Bunu alıp da kaybetmeyi düşünemiyorum

• okuma yazma hızları nedir acaba. fiyat çok pahalı neden taşınabiliri ssd almayalımki? yani boyut olarak ssdlerde bunlardan çok büyük değil

• Fiyatı bana uygun geldi 2 tb lık olandan 2 tane alıyım bari , ucuz bişey gördümmü dayanamam huyum kurusun.??

• zaten satılıyordu bunlardan
  • Bu paraya en kral SSD'yi alır kullanırım daha iyi zaten boyutları da benzer gibi...

• Her şey BİM'e bağlı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında 1gb flash bellekler de ciddi paraydı şimdi yüzüne bakan yok. İlk ortaya çıktığında ar-ge'dir maliyettir böyle uçuk meblağlardan satılır
    sonra 2tb bellekler ele ayağa düşer. Düşmek de zorunda 4k, 8k derken kısa bir video bile ciddi yer kaplar hale geldi.
    Üretimini kolaylaştıracak veya geliştirecek yeni bir teknik bulmalarına bakıyor her şey. Samsung'un SSD alanındaki 3d V-NAND atılımı gibi.
    Pci-e SSD'ler de 4 sene önce falan 1000MB/s okuma hızı olanlar 2000tl+ idi, şimdi çok daha ucuza 3200-3600MB/sn m.2 SSD'ler alınabiliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.