Şimdi Ara

klima (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
121
Cevap
0
Favori
10.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maksimilyanus

quote:

Orijinalden alıntı: B.H.R.17

quote:

Orijinalden alıntı: UndisputedC2

SHİRA KLİMA
    Arkadaşlar Fatih beyin tavsiyesiyle shira almaya karar verdim.Ürün yukardaki linkte.Fiyatı 4200 TL .. 9 Taksitten fazla taksit yapan yer yok.aslında peşin alım gücüm var ama ne olur ne olmaz diyerek olabildiğince uzun taksit yaptırmak istiyorum.örn:24 ay..
    Birde bizde akıllı sayaç yok.düşünmüyorumda.O yüzden faturası düşük gelen arkadaşlar bundan yararlanıyorsa bu benim için bir artı sayılmayacağı için benim faturam akıllı sayaç kullananlara göre daha farklı gelebilir.açıkçası sürpriz yaşamak istemiyorum fatura konusunda.
    Dediğim gibi ben tamamen soğutma amacıyla kullanacağım.Dolayısıyla yazınki tüketim performansının düşük olması , yani yazın gelecek faturanın düşük olması gerek
    4bini verdikten sonra yazın ortasında 200 tl fatura gelecek olursa intiyar ederim billahi

Ben 2.5 klima kullanıyorum 7/24
    Termosifon 24 saat açık.
    Ocak elektrikli.
    Çamaşır bulaşık makinesi hergün çalışır geçen ay gelen fatura 350 tl.

2.5 derken ? evde kaç klima 24 saat açık ve btu ları kaç ? bizim evde 18 lik lg beko günde 8 saat çalışıyor .. bir de başka bir odada 2.7 kw lık bir elektrikli soba var ama günde max 5-6 saat o da yarı kapasitete çalışıyor ..bize 350 tl civarı aylık fatura geldi ..

Şöyle.
    Evde 3 klima var.
    Oğlanın odada 9.000 ınverter daıkın.
    Salonda 14.000 Btu Fujitsu.
    Oturma odasında bir arkadaşda gördüm aldım 9.000 Btu Haier Nebula.

Daıkın haftada 3 gün çalışır oğlan hep evde değil
    Diğerleri 24 saat hiç kapanmaz.
    Termosifon 24 saat açık hergün kullanılır.
    Banyoda elektrikli soba.
    Elektrikli oca.
    Ketlle.
    1 bilgisayar 24 saat açık.
    3 tablet hep açık.
    çamşır - bulaşık makinesi her gün en az 3 kere çalışır.

Fatura 350 tl
    bana göre mükemmel.

Elektrik sayacı 3 lü tarife.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.H.R.17 -- 19 Ocak 2015; 4:46:17 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

SHİRA KLİMA
    Arkadaşlar Fatih beyin tavsiyesiyle shira almaya karar verdim.Ürün yukardaki linkte.Fiyatı 4200 TL .. 9 Taksitten fazla taksit yapan yer yok.aslında peşin alım gücüm var ama ne olur ne olmaz diyerek olabildiğince uzun taksit yaptırmak istiyorum.örn:24 ay..
    Birde bizde akıllı sayaç yok.düşünmüyorumda.O yüzden faturası düşük gelen arkadaşlar bundan yararlanıyorsa bu benim için bir artı sayılmayacağı için benim faturam akıllı sayaç kullananlara göre daha farklı gelebilir.açıkçası sürpriz yaşamak istemiyorum fatura konusunda.
    Dediğim gibi ben tamamen soğutma amacıyla kullanacağım.Dolayısıyla yazınki tüketim performansının düşük olması , yani yazın gelecek faturanın düşük olması gerek
    4bini verdikten sonra yazın ortasında 200 tl fatura gelecek olursa intiyar ederim billahi

Termosifon 24 saat açık.
    Ocak elektrikli.

2.5 derken ? evde kaç klima 24 saat açık ve btu ları kaç ? bizim evde 18 lik lg beko günde 8 saat çalışıyor .. bir de başka bir odada 2.7 kw lık bir elektrikli soba var ama günde max 5-6 saat o da yarı kapasitete çalışıyor ..bize 350 tl civarı aylık fatura geldi ..

Şöyle.
    Evde 3 klima var.

Banyoda elektrikli soba.
    Elektrikli oca.
    Ketlle.
    3 tablet hep açık.

Fatura 650 tl
    bana göre mükemmel.

hocam bu dediğiniz sanırım aylık 650 değil değil mi ?çünkü diğer mesaj da 350 demişsiniz ..her ne kadar 2 klima sürekli açık da olsa bana yinde invertere göre biraz fazla gibi geldi ..
  • Bayilerde var,SF serisi güncel seri diye biliyorum..Enerji tüketim değerleri 18000 btu için konuşuyorum katalog üzerinde Shiradan iyi görünüyor.3D sensör odada insan yoksa 20 dk içinde tasarruflu moda geçiyor,akımı insan olmayan boş alanlara vererek rahatsızlık yaratmıyor vs vs..Teknoloji olarak az biraz üstün gibi.Fiyat olarak SF ile kafa kafaya denebilir,yalnız Mitsubishiyi bayiden başka yerde bulamazsınız n11 vs satmıyor.Sattıkları da MHI yani fason olarak adlandırılan ürünler...
  • Anladım hocam , o zaman mitsubishinin sf serisini karıştırmakta fayda var diyorum.
    Sonuç : Mitsubishi sf serisi ile daikin shira modellerindeki soğutma , ısıtma , 3d sensör vs karşılaştırmasını yapıp aralarından en fazla tasarruf sağlayacak olanı almak.
    Şimdi Mitsubishi SF serisinden ve Daikin shira serisinden kullanıcı yorumlarını bekliyoruz arkadaşlar.. Btu-günlük kullanım süresi - ve eski-yeni fatura karşılaştırması ile sonuca varabiliriz diye düşünüyorum.Tabi eğer daha tasarruflu başka model ve seriler varsa onlarıda değerlendirmeyelim anlamına gelmesin bu.
    Ağabeylerim saygılar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanÖztürk1979 -- 18 Ocak 2015; 22:35:07 >
  • Srk zjx cihazı kullanan ve yorumlayarak olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi de yakın değerlerde enerji tüketir,zira kapasiteleri aynı.Şartlara göre biri diğerinden %2-3 fark eder ki bu da önemsizdir..Bu sebeple tercih aşamasında enerji tasarrufu konusu sizin için bir kriter olmasın,servis kalitesi ve işçiliği,bütçe gibi konulara kafa yorun..
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam Bir sorum olacak size.Aşağıdaki linkteki klimalarda soğutma ve ısıtma verimlilği diye bazı rakamlar verilmiş.Çrneğin soğutma enerji verimliliği 7.47 Bu değer Seer dedikleri olay mı oluyor.daikin 35k soğutmada 7.47 25k ise soğutmada 7.90 .. Hangisi yüksek ise o değer mi daha tasarruflu oluyor ?
    SHİRA KLİMA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HasanÖztürk1979 -- 18 Ocak 2015; 23:25:38 >
  • soğutma SEER,ısıtma ise SCOP gibi değerlele ifade ediliyor..
    evet 25k cihaz,35 k dan daha verimli..yani enerjiyi daha iyi kullanıyor cihaz küçüldükçe verim artıyor.Büyüdükçe de azalıyor..Yalnız,25k cihaz daha verimli demek sizin alanı daha iyi ısıtır demek değildir,siz m2 nize en uygun btu cihazlar arasında SEER-SCOP değerlerine bakarak karar vereceksiniz.yukarda belirttğim bu değerler laboratuvar değerleridir siz diğer kriterlere kafa yorun..
  • Bende me krigame ef 50 18000 btu klima sf 50 ile hemen hemen aynı 24 saat te günlük kullanım çok soğuklarda 4-5 tl arası diğer zamanlarda 2-3 tl arası bu değerler son iki ayın izmirde ve çatı katı değerleridir yalıtım yok ev müstakil alt kat boş her taraf açık lütfen bu değerlere göre değerlendiriniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikaplan18 -- 19 Ocak 2015; 0:11:33 >
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin sayenizde ve yardımcı olan diğer arkadaşlarımın sayesinde klima konusunda çağ atlamış bulunuyorum şu anda Çok teşekkürler değerli bilgileriniz için.
    O halde bu demek oluyo ki bir klimanın enerji verimliliği eğer seer ve scop değerleri ile değerlendirilecekse linkteki Ururu sarara diğer linkteki Shiradan daha fazla enerji yakıyor
    FTXR28E URURU SARARA KLİMA
    SHIRA FTXS35K KLİMA
    Dediğim gibi ; eğer seer e cops rakamları ile değerlendireceksek 4000 bin tl lik cihaz 6000 tllik cihazdan enerji verimi açısından önde oluyor :S
    Ancaaak enerji verimliliğini seer ve cops değerleri ile değilde soğutma ve ısıtmadaki makismum kw değerleri ile karşılaştırısak bu defa 6000 TLlik Sarara 4000 TLlik Shıraya fark atıyor :/
    Biliyorum belkide bu detay hesaplama için bana kızacaksınız ama enerji tüketimini en az yapan makineleri hangi değerlere ya da neye göre değerlendirmemiz gerektiğini bulmak istiyorum.Cevap verecek bütün arkadaşlarıma saygılar ..
  • 4000 TL SHIRA VS 6000 TL SARARA

SOĞUTMA MAKSİMUM SARARA : 2,80 KW SEER SARARA : 4,91
    SOĞUTMA MAKSİMUM SHIRA : 3,50 KW SEER SHIRA : 7,47

ISITMA MAKSİMUM SARARA : 3,60 KW SCOP SARARA : 5,08
    ISITMA MAKSİMUM SHIRA : 4,00 KW SCOP SHIRA : 4,85
  • sanki biraz karastirdin shira yine daha iyi gozukuyor 2.8 kW yükü seer 5 shira 3.5 kW yükü seerr 7 yani ddaha iyi gibi geldi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

SHİRA KLİMA

Termosifon 24 saat açık.
    Ocak elektrikli.

Şöyle.
    Evde 3 klima var.

Banyoda elektrikli soba.
    Elektrikli oca.
    Ketlle.
    3 tablet hep açık.

Fatura 650 tl
    bana göre mükemmel.

hocam bu dediğiniz sanırım aylık 650 değil değil mi ?çünkü diğer mesaj da 350 demişsiniz ..her ne kadar 2 klima sürekli açık da olsa bana yinde invertere göre biraz fazla gibi geldi ..

Kusura bakmayın düzelttim 350 tl.
  • quote:

Anladım hocam , o zaman mitsubishinin sf serisini karıştırmakta fayda var diyorum.
    Sonuç : Mitsubishi sf serisi ile daikin shira modellerindeki soğutma , ısıtma , 3d sensör vs karşılaştırmasını yapıp aralarından en fazla tasarruf sağlayacak olanı almak.
    Şimdi Mitsubishi SF serisinden ve Daikin shira serisinden kullanıcı yorumlarını bekliyoruz arkadaşlar.. Btu-günlük kullanım süresi - ve eski-yeni fatura karşılaştırması ile sonuca varabiliriz diye düşünüyorum.Tabi eğer daha tasarruflu başka model ve seriler varsa onlarıda değerlendirmeyelim anlamına gelmesin bu.
    Ağabeylerim saygılar ..

mitsubishi sf35 serisini inceledim A+ enerji sınıfında görünüyor SCOP değerleri 4,4 ama Daikin Shira modeli A++ geçiyor yani 1 + fazla buda yaklaşık %20 daha tasarruflu olduğu anlamına gelir SCOP değeri de 4,71 yani daha tasarruflu biraz dikkatli inceleyince fark hemen beliriyor.

SF35VE modeli
    ÖZELLİKLER
    Yüksek Enerji Verimi
    Modern Tasarım
    Econo Cool Nano Platinyum Filtre Sistemi
    Anti Alerjik Enzim Filtresi (Opsiyonel)
    I-Save Fonksiyonu
    Haftalık Programlama
    Sessiz Çalışma
    Uzun Borulama Mesafesi
    Yeniden Kullanılabilir Boru Teknolojisi

DAİKİN SHİRA
    ÖZELLİKLER
    Güçlü Mod (20 dk içerisinde odayı hızlı bir şekilde ısıtma/soğutma)
    Akıllı Göz(sensör sayesinde hava akışını insanların olmadığı bölüme yönlendirir.)
    Hareket Sensörü
    Online Kontrol (opsiyonel) ayrıca 7 ve 9 bin btu modelleri için geçerli değil.
    Haftalık programlama
    Arıza Tanımlama(hata kodunu ekranda gösterir)
    Titanyum Fotokatalitik Arındırıcı filtre ( Titanyumla güçlendirilmiş yapısıyla, havadaki toz ve kötü kokuları süzer, bakteri, virüs ve mikropların tekrar üremesini engelleyerek, sürekli temiz hava sağlar.)
    Sessis dış ve iç ünite (sessiz modunda 3 dB(A) daha düşer)
    Uzun Borulama Mesafesi
    Yeniden Başlatma (Elektrik kesintilerinden sonra, klimayı en son ayarladığınız fonksiyonda çalıştırmaya devam eder.)

bunlar katologdaki bilgiler Mitsubishi SF35 katologunu bulamadım forumdaki kullanıcıların sayfasından baktım link burada.http://forum.donanimhaber.com/m_95564778/tm.htm
    shşra katolog özellikleri bu şekilde teknik dökümanlarhttps://www.daikinturkiye.com/Dokumanlar/Kilavuzlar/FTXS-K/FTXS-K-Teknik-Bilgiler.pdf

kataloğ içindehttps://www.daikinturkiye.com/Urun-Detayi/Bireysel-Klimalar/Shira-Seasonal-Klimalar/Ftxs35k-Inverter-Klima#Klima_Ozellikleri_8 adresten dökümanlar bölümünden kataloğu indirebilirsiniz.
  • Klima alacak arkadaşlar Electrolux eco cool serisini bir gözden geçirsin derim. Emin fikirlerinde bir değişiklik olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • %20 ekonomiyi neren buldunuz. Shira 4,77 ise SCOP, %20 fazla enerji tüketen makinenin SCOP 3,81 olmalı.Benim bildiğim matematik böyle çıkıyor.Zaten bunu tüketim değerlerinden de bulabilirsiniz.
    Benim hesabım % 6,5 larda. Tabi burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta P.tasarım yükü nedir..

İşte ince nokta bu..
    Gerisi Mutfat ta...
  • Benim evde ME CHC 35 VA 12.000 Btu ve Carrier 42 NQV 050 var, carrier 14-16 saat ME 12 saat çalışıyor kasım ayında fatura 217 TL geldi aralık ayında 380 TL ocak ayında tahminim 500-550 arası gelir, hava soğudukça tüketim artıyor, burada hava gece -3 gündüz 8-9 derece civarı

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

%20 ekonomiyi neren buldunuz. Shira 4,77 ise SCOP, %20 fazla enerji tüketen makinenin SCOP 3,81 olmalı.Benim bildiğim matematik böyle çıkıyor.Zaten bunu tüketim değerlerinden de bulabilirsiniz.
    Benim hesabım % 6,5 larda. Tabi burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta P.tasarım yükü nedir..

İşte ince nokta bu..
    Gerisi Mutfat ta...

Sezonsal verilerimliliği dikkatli takip edersen her + nın bir değeri vardır yani tek + %5 ++ %20 vs devam eder bunlar hesaplanarak değil verilen değerler ve veriler ışığında söyleniyor p tasarım yüklerinide sen açıkla bizde onuda değerlendirelim
  • ayrıca her iki cihazında Ptasarım yükleri 3,5 olarak açıklanmış yani ikiside boş kamyonla gidiyor sizin hesabınıza göre buda bize shiranın daha tasarruflu olduğunu söylüyor bir defa japon segmentindeki hangi cihaza bakarsanız bakın ptasarım yükleri sabittir tabi siz 12 likle 12 liği kıyaslarsanız kısacası japonlar cihaz kapasitesinin nominal değerlerinde ptasarım yükünü hesaplar.
  • quote:

4000 TL SHIRA VS 6000 TL SARARA

SOĞUTMA MAKSİMUM SARARA : 2,80 KW SEER SARARA : 4,91
    SOĞUTMA MAKSİMUM SHIRA : 3,50 KW SEER SHIRA : 7,47

ISITMA MAKSİMUM SARARA : 3,60 KW SCOP SARARA : 5,08
    ISITMA MAKSİMUM SHIRA : 4,00 KW SCOP SHIRA : 4,85

ururu sarara bu segmentlerde değil fiyatı ile kıyaslamayın onun enerji tüketimi daha yüksek sezonsalda B sınıfı cihazdır o bunun sebebi de dış ünite üzerindeki ayrı ekipman sayesinde iç ortama taze hava akışı sağlaması yani bu cihazda gidiş dönüş bakır borularının yanı sıra ayrıca hava kanalı bulunur buda ortamı ister nem verir ister nem alır şeklinde çalışır gerçi tüm klimalar nem alır ama ururu sarara dışında hiç bir markada nem veren cihaz yok taze hava veren cihaz yok bu tamamen ayrı bir segment özellik olarak
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.