Şimdi Ara

Dünyanın En Saçma Kullanım Talimatları Bol SS'li (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
6
Favori
3.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Molzen

Dünyanın En Saçma Kullanım Talimatları Bol SS'li

Kullanma talimatı ile ilgili olmasa da aklıma bu geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

quote:

Orijinalden alıntı: BrainDrain

quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

Kullanma talimatlarının kralını askerde göreceksiniz.
    2-3 günde bir 250 maddelik talimat imzalıyorsunuz, öyle şeyler yazıyor ki gülmekten karnınıza ağrılar girer.

talimatlardan 1-2 örnek versene merak ettim,hiçde öyle birşey imzalamadım askere gittiğim halde
    Acaba ben farklı yerde mi yaptım

1. tüfeğin boş olması gereken zamanlarda tüfeğime şarjör takmayacağım.
    2. dolu tüfekle koğuşa çıkmayacağım.
    3. doldur boşalt yerinde rütbeli nezaretinde tüfeğimi boşaltacağım.
    4. tüfeği boşalttıktan sonra serçe parmağımla namlu mermi yatağını kontrol edeceğim.
    5. tüfeği yarım dolduruşta iken devamlı emniyette bulunduracağım.
    6. emir verilmeden tam dolduruş yapmayacağım.
    7. tam dolduruşta iken tüfeğimi devamlı emniyette bulunduracağım.
    8. dolu tüfekle, tüfek emniyette olsa dahi şaka yapmayacağım.
    9. dolu veya boş tüfeği kesinlikle arkadaşıma doğrultmayacağım, tetik düşürmeyeceğim.
    10. tüfeğime boş şarjörü her takışımda mermi olup olmadığını kontrol edeceğim.
    11. eğitimde tüfek ve kasatura ile şaka yapmayacağım.
    12. nişancılık eğitiminde tetik düşürme eğitimi yaparken tüfeğimin namlu mermi yatağını serçe parmağımla kontrol ederek boş olup olmadığına dikkat edeceğim.
    13. yukarıdaki kurallara uymayan arkadaşlarımı en yakın amirime bildireceğim.
    14. morali bozuk stresli arkadaşlarımı en yakın amirime bildireceğim.
    15. çıplak kablo ucu ve kopmuş tele rastladığımda kesinlikle dokunmayacağım ve en yakın amirime bildireceğim.
    16. prizlere tel, çivi, kasatura ucu, harbi vb. cisimler sokmayacağım.
    17. ıslak elle priz ve elektrik düğmelerine dokunmayacağım.
    18. koğuşa, nöbet yerine kesinlikle elektrik sobası takmayacağım.
    19. kesinlikle tüpgaz düğmeleri, tüp dedantörü ve bağlı hortumlar ile oynamayacağım.
    20. sobaları emirde belirtilen saatler dışında yakmayacağım.
    21. sobaları benzin, mazot, gaz vs. yanıcı ve parlayıcı maddeler ile yakmayacağım.
    22. yanmış, patlamış ampülleri ilk amirlerime bildireceğim. kesinlikle kendim değiştirmeyeceğim.
    23. koğuşta sigara içmeyeceğim.
    24. araçlarda sigara içmeyeceğim.
    25. garajda sigara içmeyeceğim.
    26. araçlarda benzin ikmali yaparken ikmal yerinde sigara içmeyeceğim.
    27. benzinliğe sigara ile yaklaşmayacağım.
    28. yanık sigarayı görev odasına ve pencereden dışarıya atmayacağım.
    29. ateşle cephaneyi yan yana ve yakınında bulundurmayacağım.
    30. mermilerin tabanındaki kapsüllerle oynamayacağım.
    31. terli terli su içmeyeceğim.
    32. reçetesiz ilaç kullanmayacağım.
    33. ecza dolabından müsaadesiz ilaç almayacağım.
    34. yüzme bilsem dahi deniz, gölet veya her türlü akarsuya rütbeli personel başımda olmadan ve izinsiz girmeyeceğim.
    35. hamamda arkadaşlarım ile şaka yapmayacağım.
    36. kalorifer kazan dairesine inip vidalarla oynamayacağım.
    37. teknik arızalı tüm cihazlara dokunmayacağım ve ilk amirime haber vereceğim.
    38. kesici, delici ve küt cisim maddelerle şaka yapmayacağım.
    39. her türlü psikolojik sorunumu ilk amirime bildireceğim.
    40. ailevi problemlerimi ilk amirime bildireceğim.
    41. parasızsam amirimden isteyeceğim.
    42. araçların yanında ve altında yatmayacağım.
    43. göreve çıkarken araç üstü avadanlıklarının tam olup olmadığını kontrol edeceğim.
    44. araç komutansız garajdan çıkmayacağım.
    45. araçların kontak anahtarlarını ve direksiyonunu kimseye vermeyeceğim.
    46. aracın tonajını geçen yük ve yolcu taşımayacağım.
    47. önümden giden aracı yarı kadar mesafeden takip edeceğim.
    48. önümden giden aracı, karşı istikametten gelen aracın mesafesini, süratini, yol durumunu ve arkadan gelen araçların durumunu dikkate alarak geçeceğim.
    49. ambulans gibi kapalı araçların içinde çalışırken uzun süreli oturmayacağım ve uyumayacağım.
    50. emir verildiği takdirde emredilen kilometrenin üstünde sürat yapmayacağım.
    51. mutfakta ve çamaşırhanede sorumluluğuma verilen makineleri talimatına göre kullanacağım, sorumluluğum harici malzemeleri kullanmayacağım.
    52. mutfakta ve çamaşırhanede sorumluluğuma verilen makinelerin başka personel tarafından kullanılmasına müsaade etmeyeceğim.
    53. mutfakta et, sebze doğrarken dikkatli olacağım ve elimde bıçak veya kesici olan aletlerle arkadaşlarımla şakalaşmayacağım.
    54. et, kıyma makinasını kullandığımda et emniyet hunisini takarak, tahta ve tokmakla etleri iteceğim.
    55. mutfakta kullandığım bıçak, satır vs. gibi aletlerin işi bittikten sonra yerlerine koyarak kazalara sebep olmayacağım.
    56. hamamda daima kayabileceğimi düşünerek itinalı yürüyeceğim.
    57. taşıyamayacağım kadar ağır ve geniş boyutlu malzeme içinde kaynar su, benzin, vs. gibi yanıcı ve akıcı maddeler bulunan taşıması tehlikeli olan kapları taşımayacağım.
    58. elektrik direklerine tırmanmayacağım.
    59. intihar etmeyeceğim.

Bu sadece bir bölümü, bizim denetlemeler olduğu için sürekli yeni talimat çıkıyordu her sabah iştimada imzalıyorduk.
    En son terhisten 1 ay önce bir talimat imzalattırdılar, 4 sayfa. Yani bi şekilde ölsek "suçlu kendisiydi" diyebilirler o derece.

Boşuna mantığın bittiği yerde askerlik başlar demiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: MrChromosty

quote:

Orijinalden alıntı: Okisht

quote:

quote:

quote:

Türkiyede belki anlamsız ötesi bulunuyor ama kadının biri köpeğine çamaşır makinesine koyup yıkadıktan sonra "Aldığımda çamaşır makinesinde yıkamayın demediğiniz için ben haklıyım" diye dava açtı ve yüklü miktarda tazminat kazandı.

Normal bir restorantta adamın biri kaygan yerden dolayı yere düşüyor."Yerin ıslak olduğunu hiç bir şekilde belirmediğiniz için düştüm" diye dava açıyor.yüklü tazminat kazanıyor.

Bunu yurt dışında meslek edinenler var.Yoksa firma başkanları çok salak değil

2012'de hala inanan var mı bunlara

Gazete okuyorum kardeşim.Arka sayfalardaki anlamsız haberlerde oluyor böyle şeyler

onlarda doğru değil bana kalırsa

Ne doğru sana göre

Abartıldığı kadar olmasa da doğru. Ben Amerikada avm de çalışıyorum. Eğer yere su dökülürse güvenlik oraya gider ve temizlikçiler gelene kadar nöbet tutar ve her geçeni dikkat edin diye uyarır. Eğer bir uyarı yoksa ve kayıp düşer ve yaralanırsanız dava açabilirsiniz. İnanmayacak şeyler değil. Bizim ülkemizde insanların ölmesi falan gayet normal olduğu ve suçun herzaman ölende olduğu için inanması zor gibi ama insana insan değeri veriliyor. Bunu yapmazsan Türkiyedeki gibi kimsenin umrunda olmazsın. Bakınız tersaneler, belediye çukuruna düşenler vb.

• quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Türkiyede belki anlamsız ötesi bulunuyor ama kadının biri köpeğine çamaşır makinesine koyup yıkadıktan sonra "Aldığımda çamaşır makinesinde yıkamayın demediğiniz için ben haklıyım" diye dava açtı ve yüklü miktarda tazminat kazandı.

Normal bir restorantta adamın biri kaygan yerden dolayı yere düşüyor."Yerin ıslak olduğunu hiç bir şekilde belirmediğiniz için düştüm" diye dava açıyor.yüklü tazminat kazanıyor.

Gazete okuyorum kardeşim.Arka sayfalardaki anlamsız haberlerde oluyor böyle şeyler

Ne doğru sana göre

Abartıldığı kadar olmasa da doğru. Ben Amerikada avm de çalışıyorum. Eğer yere su dökülürse güvenlik oraya gider ve temizlikçiler gelene kadar nöbet tutar ve her geçeni dikkat edin diye uyarır. Eğer bir uyarı yoksa ve kayıp düşer ve yaralanırsanız dava açabilirsiniz. İnanmayacak şeyler değil. Bizim ülkemizde insanların ölmesi falan gayet normal olduğu ve suçun herzaman ölende olduğu için inanması zor gibi ama insana insan değeri veriliyor. Bunu yapmazsan Türkiyedeki gibi kimsenin umrunda olmazsın. Bakınız tersaneler, belediye çukuruna düşenler vb.

Türkiye'de insan hayatı ucuz diye boşuna demiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: reckoner

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ne doğru sana göre

hay ellerini öpeyim olmadı sanki

• Bence hepsi normal
  • up :)
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.