Şimdi Ara

Dünyanın en pahalı kalecisi Kepa Arrizabalaga oldu - 80 milyon Euro

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bir transfer doneminde iki rekor Alisson dan sonra simdi Kepa !
    https://www.yeniakit.com.tr/haber/dunyanin-en-pahali-kalecisi-kepa-oldu-503190.html

• Bu transfere en çok allison üzülmüştür. Rekoru 1 hafta sürdü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chelsea asrın kazığını yedi. Sen git courtois i 40 milyona r.madrid e ver. Sonra git 80 milyona kaleci al. Kepa ile alisson 75-80 m ediyorlarsa courtois 100m etmeli. Adam yıllardır üst düzeyde oynuyor. Bari kovacic i bonservisiyle alsaydı. Hatta ben chelsea'nin yerinde olsam asensio, vazquez gibi 2-3 oyuncu daha koparırdım madrid'ten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan biz Cenk'i 20'ye zor sattık. Adı sanı -en azından ben duymadım- bir kaleciye 80 milyon verdiler. Hem de Courtois gibi bir kalecinin bonservisinin 2 katını verdiler. Hakikaten Chelsea hangi akla hizmet bu transferi yaptı?

Zaten dengesiz giden Premier Lig'in bonservis harcamaları piyasaya hepten ters etki yaptı bu transferle.

Chelsea kimin iradesiyle, hangi nedenle Courtois'i sattı ve yine nasıl bir aceleyle bu adını yazamadığım kaleciye 80 verdi?

• Twitter'da biri yazmış o parayı kaleye koysan gol yemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Ulan biz Cenk'i 20'ye zor sattık. Adı sanı -en azından ben duymadım- bir kaleciye 80 milyon verdiler. Hem de Courtois gibi bir kalecinin bonservisinin 2 katını verdiler. Hakikaten Chelsea hangi akla hizmet bu transferi yaptı?

Zaten dengesiz giden Premier Lig'in bonservis harcamaları piyasaya hepten ters etki yaptı bu transferle.

Chelsea kimin iradesiyle, hangi nedenle Courtois'i sattı ve yine nasıl bir aceleyle bu adını yazamadığım kaleciye 80 verdi?
    Courtois gitmek istiyordu zaten Real'e. Kalsa Hazard ve tayfası ile bir olup Sarri hocayı yeme ihtimali hayli yüksekti. Sözleşmesi de seneye bitiyordu. Chelsea bu transfere izin vermese hem takımın huzuru kaçacak, hem de paradan olacaktı.

Yerine aldıkları Kepa da geleceği parlak gösterilen, Real'in de listesinde olan birisiydi. De Gea'nın ardından İspanya kalesine de geçecektir. Sözleşmesinde bulunan serbest kalma maddesini iyi ayarlamış Bilbao. Bu piyasada tok satıcıyı oynuyor artık her takım.

• De Gea'nın da sözleşmesi bitmek üzereydi şu Real'e transferi son saniye iptal olduğu yıl, Van gaal takımdan kesti o da paşa paşa sözleşme uzattı. Bence Chelsea zayıflık gösterdi.
  • Ya hocam kaldı ki Courtois, Atletico Madrid'de çok sağlamdı ama Chelsea'de bir türlü eski performansını göremedim. Tabii bunda her 2 takımın da defansif anlayışının farklılıkları da etkili oldu.

Sarri'yi yeme durumuna katılıyorum. Chelsea'de resmen bir çete oluştu ve teknik direktörler çok çekti bu durumdan. Roman Başkan da futbolculara engel olamıyor. Umarım Mourinho ile Conte'nin başına gelenler Sarri'nin başına gelmez.

İşte bir enayi de gelip 80 verdi. Yani bakalım tabii belki çok iyi bir kaleci olacak.

• Courtioa nin sözleşmesi bitiyordu yoksa günümüzde 35 milyon Euro gibi komik bir rakamı Chelsea kabul etmez zaten mecburi verdi

• bir ara biz alacaktik hatta on sozlesme imzalandi vs diyrolardi birden yeni sozlesme imzaladi takimiyla biz de vazgectik.courtouis gibi de gea gibi epl oncesinde kayda deger maclari yok, bu kadar verilmesi sacma

• quote:

Orijinalden alıntı: Lithium

Chelsea asrın kazığını yedi. Sen git courtois i 40 milyona r.madrid e ver. Sonra git 80 milyona kaleci al. Kepa ile alisson 75-80 m ediyorlarsa courtois 100m etmeli. Adam yıllardır üst düzeyde oynuyor. Bari kovacic i bonservisiyle alsaydı. Hatta ben chelsea'nin yerinde olsam asensio, vazquez gibi 2-3 oyuncu daha koparırdım madrid'ten.
    chelseanin elinde olan bir sey yok. 2019da sozlesmesi bitiyor. yenilemedi. daha yuksegini istese 1 sezon daha bekler seneye bedava birakirdi. sozlesmesi bitmesine 1 sene kalmis oyuncu gitmek istiyorsa el mahkum gonderirsin. yenilemeye ikna edemediler adami. kepaya 80 fazla o ayri. ocakta reale 20 milyona gelecekti, zidane sonra alalim dedi. o İngilizlerin kerizliginden dolayi. her takim ingilizlere satarken 1se 2 diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ohol Oula

Ulan biz Cenk'i 20'ye zor sattık. Adı sanı -en azından ben duymadım- bir kaleciye 80 milyon verdiler. Hem de Courtois gibi bir kalecinin bonservisinin 2 katını verdiler. Hakikaten Chelsea hangi akla hizmet bu transferi yaptı?

Sözleşmesinin son senesi para + kovacici kiraladılar onlar acısından mantıklı hamle sözleşme uzatmıyordu kurtua
  • Paşa Hazretleri kullanıcısına yanıt
    Ben olsam bir de navas'ı alırdım kiralık. Bence madrid'in kaleciye ihtiyacı yok adam kosta rica'lı diye 3.sınıf vatandaş muamelesi görüyor.

• kaynak güzelmiş
  • Bu kaleciyi ilk kez duydum. Playstationda denk gelse almazdim

• Yaş falan demesin kimse.Bu durumda Donnaruma 150M eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paşa Hazretleri

chelseanin elinde olan bir sey yok. 2019da sozlesmesi bitiyor. yenilemedi. daha yuksegini istese 1 sezon daha bekler seneye bedava birakirdi. sozlesmesi bitmesine 1 sene kalmis oyuncu gitmek istiyorsa el mahkum gonderirsin. yenilemeye ikna edemediler adami. kepaya 80 fazla o ayri. ocakta reale 20 milyona gelecekti, zidane sonra alalim dedi. o İngilizlerin kerizliginden dolayi. her takim ingilizlere satarken 1se 2 diyor.

Alıntıları Göster
    Ocakta Real 20 milyona alacakken sözleşmesindeki çıkış ücreti 20 milyon euroydu. Zidane sonra alalım deyince Bilbao sözleşmesini uzattı ve çıkış ücretini 80 yaptı. İngilizler fazla para ödüyor doğru ama burada 1se 2 durumu yok.

• Ohol Oula kullanıcısına yanıt
    Futbol ekonomisin de harcanan paraların pek çoğu aşırı gereksiz zaten. UEFA ve FIFA'nın buna acilen müdahale etmesi lazım. Büyük takımlarla küçük takımların arasındaki uçurum bu kadar yüksek rakamlar yüzünden giderek açılıyor. UEFA ve FIFA FFP denen olayı bu uçurumu kapatmak ve adil şartlarda her takım yarışabilsin diye çıkaracağız demişti. CL katılan her takımın bu lig de yarışabilmesini sağlamak amacımız demişlerdi. Ama tam tersine olmak üzere. CL neredeyse hepten Real, Barca, Juve ve Bayern gibi takımların başarılı olabildiği bir lig haline geldi.

Hangi futbol adamıydı hatırlamıyorum ama FFP duyurulduğu zamanlar çok eleştirmiş ve bunun söylenin aksine büyük takımların lehine olacağını ve aradaki uçurumun daha da açılacağını söylemişti. Adamın ne kadar haklı olduğu yavaş yavaş ortaya çıkıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.