Şimdi Ara

Dünyanın en iyi tv'si Pioneer LX5090 Tr listelerinde(İnceleme,fotolar) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
29.685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • alper bey aman nazar değmesininşallah bu cihaz sorunsuz devam eder..
  • araştırma ve tatil dönemi bitti artık bir lx5090 alalım kışı öyle geçirelim dedik ama alet piyasada yok!

pio lx5090 tv yi istanbul anadolu yakasında nerden ve kaça bulabiliriz?
    yardımcı olacaklar özel mesaj gönderebilir

ya da eğer lx5090 bulmaz isem 50" ve üzeri olmak üzere bu lx5090 a en yakın görüntü kalitesi hangi tv lerde olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheGate

araştırma ve tatil dönemi bitti artık bir lx5090 alalım kışı öyle geçirelim dedik ama alet piyasada yok!

ya da eğer lx5090 bulmaz isem 50" ve üzeri olmak üzere bu lx5090 a en yakın görüntü kalitesi hangi tv lerde olabilir?

Kardeş çok geç kaldın sen çoook

Bak yukarıda ve Pio başlığında aylarca yazdım vede yazdık!

En son 4,8 lere kadar düştü sağolsun şu iki arkadaşımız milleti(DH/TF de)Pio sahibi yaptılar

Sen şimdi "Anadolu" yakasından bahsediyorsun;yaw koca Türkiye de arayacaksın bu paneli artık
    teşmir meşhir bulursan kap gitsin ama fiyat 5/6 arasında oynuyor hatta 6,5 bile duymaktayım sıfır larda!
    sadece "duyuyorum" ne kadar doğru bilemem gari!!

+

• sayın albani üstad size ekranlarla ilgili bi konuda fikir danışmak istiyorum, pm den bana ulaşabilirmisiniz, irtibat kapalı sanırım sizin.
  • zamanında 4280xa aldım 2 yıl oldu cidden pioneer çok ayrı bir üretici
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedoman34

sayın albani üstad size ekranlarla ilgili bi konuda fikir danışmak istiyorum, pm den bana ulaşabilirmisiniz, irtibat kapalı sanırım sizin.

e.Mail atın veya TF den PM atınız++
    DH de PM alışım kapalıdır++
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

araştırma ve tatil dönemi bitti artık bir lx5090 alalım kışı öyle geçirelim dedik ama alet piyasada yok!

Kardeş çok geç kaldın sen çoook

Bak yukarıda ve Pio başlığında aylarca yazdım vede yazdık!

En son 4,8 lere kadar düştü sağolsun şu iki arkadaşımız milleti(DH/TF de)Pio sahibi yaptılar

Sen şimdi "Anadolu" yakasından bahsediyorsun;yaw koca Türkiye de arayacaksın bu paneli artık
    teşmir meşhir bulursan kap gitsin ama fiyat 5/6 arasında oynuyor hatta 6,5 bile duymaktayım sıfır larda!
    sadece "duyuyorum" ne kadar doğru bilemem gari!!

+

hocam araya başka işler tatil girdi yazlıktaydık eve dönünce alalım yalnız kalmasın evde garibim dedik ama biz de havamızı aldık

hiç teşhir ürünü filan almam açıkçası....bir kere öyle bir hata yaptım bir daha aslaaaa!!!

hocam senin sözüne ve bilgine güveniyorum...benim gibi 5090'a niyetlenmiş ama alamamış birine ne önerirsiniz..fiyat 10000TL yi geçmeyecek ve ekran 50" ve üstü (parama göre mümkün olan en büyük ekran özellikle) olacak istiyorum

insanlarda TV den uzaklaşamama sorunu var bizde de yakınlaşamama sorunu var :) salonda tv yi koyacağımız yere en yakın 4-5m olabiliyoruz normal oturma mesafesi 6-7m...dekorasyon ve yerleşim nedeni ile başka şansımız yok...o nedenle 50" tv ler bile bana ufak gelmeye başladı...zaten büyük ekran severim birde bu olay nedeni ile paraya kıysam 60" alsammı diyorum...ama 10000TL limitini aşmayacağım, prensip yaptım :) en önemli konu çok kaliteli bir görüntü olması...(daha blueray, home theather işim de var)

önerinizi bekliyor ve yardımlarınız için teşekkür ediyorum

• 5090/5090H arasında tuner hariç görüntü ayarlarında daha fazla ayar varmış sanırım ilgilenenlere duyurulur..

ah albani banada dedin bitmeden kap diye ama kıyamadık paraya

he şimdi olsa piyasa da alabilecek miyim? yok.

panel işini öteleyebildiğim kadar öteleyeceğim bakalım ama 32" de bir yere kadar!
  • net bir cevap alamadığım için tekrar soruyorum

pioneer lx5090'dan sonra o kalitede veya ona çok yakın ne alacağız?

(malum piyasada yok artık, 50"-60" arası düşünüyorum)
  • Panasonic topiğine bakmanızı tavsiye ederim..

quote:

net bir cevap alamadığım için tekrar soruyorum

• quote:

Kardeş bu sorduğun sorunun cevabı yokki!!!

Veya birisi Pio da,diğeri ne olacak??? yok böyle bir panel kardeş!

Ama istersen sana 6090 alabiliriz

Böylece bahsettiğin 5090 dan çok daha iyisini almış olacaksın,ancak hala 5090 bulma şansında vardır(Teşhir ve belkide sıfır bile)

Şansını dene ve biraz daha araştır++

Buradan bir şey çıkamarazsan,zaten piyasada bir dünya panel var ama Pio yu tutmaz tabiki,"yaklaşma" tabiri ise biraz göreceli!
    ama bana göre bayağı görceli Pio ile diğerleri arasında++

• quote:

Orijinalden alıntı: albani

quote:

Kardeş bu sorduğun sorunun cevabı yokki!!!

Veya birisi Pio da,diğeri ne olacak??? yok böyle bir panel kardeş!

Ama istersen sana 6090 alabiliriz

Böylece bahsettiğin 5090 dan çok daha iyisini almış olacaksın,ancak hala 5090 bulma şansında vardır(Teşhir ve belkide sıfır bile)

Şansını dene ve biraz daha araştır++

Buradan bir şey çıkamarazsan,zaten piyasada bir dünya panel var ama Pio yu tutmaz tabiki,"yaklaşma" tabiri ise biraz göreceli!
    ama bana göre bayağı görceli Pio ile diğerleri arasında++

hocam o kadar parayı bayılmaya kendimizi zorlayarak razı bile olsak 6090 da bulunmuyor piyasada.....
    genelde çok az 5090 ve biraz daha fazla 6090 AMA teşhir ürünü olarak var...buradaki bulanabilme kriteride ayda 1 tane filan diyebilirim
    sıfır bulmak neredeyse (benim için) imkansız gibi
    geçmişte yine benzeri bir şekilde teşhirde kalmış bir cep telefonu almıştım...çekmediğim dert kalmadı insan geçmişinden ders almaz ise olgunlaşamaz derler...ben o nedenle teşhir ürünleri ile ilişkimi kesmiş durumdayım
    şansımı eylülden beri denemekteyim...piyango bileti gibi senelerce al ama birşey çıkmasın gibi bir durum hasıl olmuş gözüküyor
    a planı 5090 idi ama b planı yapamamıştık....şimdi b planını soruyorum ama yine cevap alamıyorum
    hani sigortaların attığı bir an sar kardeşim şu sağdan ikinciden bir tane diyeceğiz gibi
    sağlıcakla...........

• 5090 6090 süper cihaz ama bu kadar para vermişken insan biraz da gelecek için teknik destek vs. de ister insan, ki biliyoruz ki 5090 diğer pioneerlar gibi tenik anlamda çok sorunsuz cihazlar değil, fiyat düşüşünün yanında bir miktar kaliteden ödün verildi gibi son seride.

Onun için benim tavsiyem Sony lcd olacak (bir pioneer sahibi olarak) ilk olarak fiyatlarını net bilmiyorum ama X5500 gelişiyle birlikte X4500 fiyatları uygundur heralde, ordan uygun makaul kapatabilirsiniz belki bir X4500, olmadı 52Z4500/5500 ile bitirin olayı
  • X4500, X5500'den daha iyi. Local dimming RGB LED ve edge LED farkı var.

Gelecek için desteğe ihtiyaç yok, 5090 bile 3-4 sene götürür bilemedin 5 sene. Gelecekte ne olacak o da belli değil, 3D var, OLED var, OLED'in görüntüsünü bile solllayan sistemler için denemeler, geliştirmeler var. Geleceği bilsek güzel de bence şu anı çözmek daha önemli. Bu yüzden 5090 aşdım ben. Hiç olmazsa kötü yayınları nispeten düzgün seyretmek, 1080p'lerde filan ise tadına doyamamak için.

6090 bir ara 7500 filana vardı bir sitelerde ama ne kadar güvenilir bilmem.

Ancak Pio yoksa ben şunları alırdım sırayla:
    Sony X4500
    belki LGE LH9000/9500 olabilir ama incelemek lazım, bir de daha yok galiba burda bu panel
    ya da Philips 9704 zira sinemada filan çok çok iyi, oyun için pronlemli ama oyun çok az oynarım

Başka da bir şey yok pek. Aaaa bir de f/p olarak Samsung edge led var ama ben Samsung'u tutmuyorum, antipatim var markaya :)

• @TheGate(kardeş bu nick i nereden buldun)

1-G9 lar için H/W olarak ben biraz zayıf derken,bu zayıflık,bildiğimiz manada değildir!
    @Kerem in dediği gibi yada tam neyi anlatmak istiyor bilemedim ama.....sorunsuz cihazlar değildir..... olayı kesinlikle
    söz konusu değildir,milletin aklı karışmasın şimdi bunu okuyarak!

H/W olarak sistemde değişen parçalar vardır ama panel FULLHD ye çıktığı ve son nesil Modül kullanıdlığı için>>G8 lere nazaran biraz düşme
    oldu!! ancak bunun size yansıması kesinlikle "kaliteden ödün verildi" olayı değildir!!

Asıl bahsedilen sıkıntı ise Modül dedir!!! ancak bu işlerde hata oranlarına bakılır;ve Pio lar hem genel hemde son seriler olarak dünyadaki hiç bir panel TV veya
    PDP ler v.s ile mukayese edilebilecek bir seviyede değildir kesinlikle!!! böyle bir şey akla bile gelmez ne en son seride nede ilk seride,bugün hala ilk nesil
    Pio PDP ler çalışmaktadır ama G9 larda özellikle sizi ilgilendiren "görüntü kalitesi" hem referance tır hemde hala referance tır tüm üretilmiş paneller içinde!

Burada teknik olarak bunlar zayıftır/sorunludur/fiyat düşüklüğü/kaliteden ödün verildi v.s diyemeyiz!

Not;Zaten öyle olsaydı bu herifler dükkanı kapatmazlardı arkadaşlar!!! her ne kadar Pioneer Corp/Japan total ciro ve çalışmalar olarakbu TV bölümü %17 lik
    bir kısma tekabül etsede,neticede gerek "prestij" gereksede Marka v.s bazlı olarak bu adamlar bu işten kaçmazlardı!!!
    Ucuz mal yapalım,düşük fiyatlı olsun v.s gibi olgular Pio nun PDP leri için asla söz konusu olmamıştır!! bu işleri diğer rakipleri yapıyor!!

Ancak günümüzde artık kullanıcılar yüksek fiyatlı ve neredeyse Butik fiyatlı ürünleri(panel bazında) ALMIYOOOOOR!!!!!
    Sen istediğin kadar kalite yap,"SATAMAZSIN"!! böyle işler örneğin bir Araba yaparsın ama bunu Milyon Dolara satabilirsin,üstelik bu arabayı almak
    için insanlar birde sıraya girerler ama böyle kalite bir panel yaparsan,sadece bakarlar vede gülerler

Tipik bir örnek;Sharp XS1 veya Pany Z1 ne alanı var,satını var ama bakanı bile kalmadı!!

PDP ve Pio olayına bağlarsak;Pio bir üretici olarak bu "gerçeklerin dışında çalıştığı" için dükkanı kapatmak zorunda kalmıştır!!!
    2007 de son darbeyi USA da Pany vurunca(agresif fiyat politikasıyla Pio nun defteri orada dürüldü o zaman)adamlar 1 sene sonrada işi
    bitirme kararı alıp anında "Yol Haritasını" çizip işi bitirdiler 1 sene içinde!!

Bir diğer konu ise Garanti ve olabilecek TV/Modül değişimleri konusu ki;bunuda Pio başlığında çok detaylı ve bir kaç sefer yazdım,kullandığınız panel
    isim vererek yazıyorum ne Pany nede Samy veya Sony v.s dir!!!!!!! bilmem anlatabildimmi??

Kafanıza hiç böyle şeyleri takmayın siz ve Pio kullanıyorsanız bunun ayrıcalığını anlayın ve ona göre davranın;ne diyoruz onun için....Pio ve diğerleri....
    Aynen böyle işte Pio ve diğerlerinin kıymetini bilin

Sonuç olarak Pio kullananlar başka işlere baksınlar bir zahmet!!!Pio ya hiç kafayı filan takıpta düşünmesinler++

++

Gate kardeş sen 6090 için çıkma yapabiliyorsan beni arayabilirsin ve sıfır buluruz(Orhan da küstü ve dönmedi ama ben onu bulurum 6090 için)

5090 içinde şansın "hala" var,Teşhir olayını Pio başlığında çok anlattım bir zahmet orayı incele ve kafanı Cep Telefonu aldım şöyle oldu olayına getirme!!

yaw bu başlık neden açıldı onuda anlamadım,Pio Genel başlığına aktarın;"Bir Sayın Yönetici" beni duysun lütfen!!!
    düzgün/seviyeli bir başlığı var ve konu her şekliyle orada yürüyor v.s aktar Sn.Yönetici bu başlığı diğer başlığa lütfen!!

Yok Pio dan ümitli değilsen veya sıkıldıysan v.s o zaman X45x leri ara ama bunlarda bitti gibi,yani buda en iyisi kategorisindedir "hala"!!!

Bunun içinde X45x için bir başlığı var oraya takıl ve bazı Satıcı isimleri ve telefonlar v.s var....

Yok sana buda uymuyorsa o zaman,zaten diğer tüm paneller sebil gibi bulunuyor
    Bir tek Pany ler şimdilik bazı Seri/Ebat bazında muallakta gibi ama o da yakında çözülür,yada DH yi takip ederlerse olayı kendileir
    nasılsa çözer vede akıllılık yaparlar DH yi takip etmekle

Yok çok daha iyi bir şey arıyorum dersen hatta 6090 dan da daha ileride o zaman sana Tosh alırız ZX900 Serisini(ama fiyatına hiç karışmam!
    peşin olarak bunu söyliyeyimde sonra kavga etmiyelim;beni yaktın deme )

++

Sana bir formül

1-"A" planın halen devam edebilir anlattım yukarıda OK+

2-"B" planı ise gerekmez! çünkü B ye düştüğün zaman olay bitiyor,bu durumda bütün paneller piyasada mevcut!

Eyvallah++

• albani hocam 9. nesillerde hata elbet azdır ancak pioneer'ın öteki nesillerine göre daha fazla çıkmadı mı ben yanlış mı biliyorum, sadece bu değil bir miktar dış kasa/malzemede de tasarrufa gidilmedi mi. 9. nesil fiyatları öncekilere oranla ciddi ucuz çıkmıştı ve bu göreceli daha fazla sorunlar (önceli nesil pio'lara göre) bu fiyat düşüşlerine bağlanmak istenmişti sanki
  • Kerem kardeş öyle bu olay!

Ne tasarrufa gidilme ne malzemeden götürme v.s hiç birisi olmadı,kafan rahat olsun,ancak zaman içinde her türlü panele yönelik
    malzemede fiyat düşüşleri yaşandı ve buda fiyatlara yansıdı+KAR Marjları durumu vardır ama bu farklıdır ve bunun malzeme ilede alakası
    yoktur;elbette herifler 2002 deki KAR marjı ile 2009 daki marjıda aynı değildir ve burada da düşüş yaşandı dolayısıyla Pio bazlı olarak
    olaya baktığımız zaman bunun normal ve malzeme ile alakası olmadığını görmekteyiz,ancak yinede malzeme bazlı olarak,Pio maliyetleri
    (her bir şeyi Pany gibi üretmediği için)yinede rakiplerinde çok yüksektir+

Kısaca adamların dükkan kapatma durumlarını yazdım,maliyetleride zaten min.durumlara çekerek G9 ları sattılar ama rakam yinede
    yüksek geldi!!! rekabet edilemeyen bir ürünüde herifler defterden sildiler bu kadar basit,Pio ayrıca diğer rakipleri gibi hiç bir devirde
    hemen hemen hiç bir ürününde ucuza maliyete kaçma yapmamıştır;özelliklede PDP işinde;hatta 2009 da ilk ve son defa çıkarttığı
    LCD leri bile(sadece Avrupa için çıkmıştır) Sharp İspanya fabrikasında toplattı ve üründe aslında Sharp idi ama kaliteli malzeme
    ve üst seviye ürün olarak üretildi bunlar!!

Bir çok önemli noktada şudur;bugün için global pazardaki Panel TV işinde;

A-USA/Canada pazarı;üreticilerin ana ve tek pazarı burasıdır!!burada iş tutabiliyorsan ne ala,yoksa aynen dükkanı kapatırsın(Ana Panel üreticileri olarak)

B-Diğer pazarlar(Japonya/Kore/Çin/Taiwan hariç);etkili değildir(Avrupa dahil!!!)dolayısıyla tek bir hedef kalıyor bu üreticilerin yaşaması için>>USA pazarı!!

++
    Örneğin Pio sadece Avrupaya çalışsaydı,ihya olurdu!!!!dükkanı kapatmak yerine bir sürü dükkanlar açardı işte onların bu işten kaçmasının asıl esprisi budur dostum!!!

++++

Bu arada Yöneticiye bir şikayette bulundum,neden bu başlık açıldı ve kapatın/diğer bölüme aktarın diye v.s;gelen cevapta aranızda anlaşın birisini kilitliyelim dediler!

Zaten DH de bir tane asıl Pio başlığı vardır!!!dolayısıyla bunu aynen kapatsınlar ve msg larda ilgili başlığa gitsin bundan sonra,Pio nasılkı bu alemde tekse,DH de de başlığı
    tek olmalıdır!!!

Böylece iki ayrı yerden Pio msg ları gitmesin lütfen,zaten bu başlık fazladan oldu,Site başlık kirliliği içinde bu arada
    Kaldıki Pio PDP artık bitti ama çeşitli sorunlar veya "muhabbet" v.s olucaksada tek bir yerden devam etsin arkadaşlar?????????????
    Şu işi DH de bu TV bölümünde bir türlü ben şahsen hala hallettirmiş değilim,çoğu msg lar ve başlıklar arada kaynıyor yaw!!

Sn.YÖNETİCİ,kardeşim kilitle bu başlığı lütfen,kimseninde itiraz edeceği filan yoktur,zaten Pio da yazanlar belli,herkes birbirini tanıyor,seviyor,sayıyor+

Ltf yazmayın bu başlığa herhangi bir şey veya Pio içinse Pio başlığına yazın OK+hiç olmazsa Pio tek başlıkta gitsin!!

Saygılar++

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.